Hiszpania przechodzi do historii, broni mistrzostwo Europy!

Hiszpania przechodzi do historii, broni mistrzostwo Europy! 01.07.2012, 22:57, Sebastian Czarnecki 1359 komentarzy

Nudna tiki-taka, która nie zachwyca tak, jak przed dwoma laty – takie słowa można było powiedzieć o reprezentacji Hiszpanii po pierwszych pięciu meczach. La Furia Roja w wielkim finale mistrzostw Europy udowodniła wszystkim, że wciąż potrafi grać pięknie, widowiskowo i zdobywać ogromną ilość bramek. To taką Hiszpanię chcieliśmy oglądać od pierwszego spotkania na Euro 2012, ale którą obejrzeliśmy dopiero w finale. To właśnie w najważniejszym meczu podopieczni Vicente del Bosque zademonstrowali wszystko to, czego nie pokazali w poprzednich spotkaniach i w kapitalnym stylu pokonali Włochów aż 4-0!

Tym samym reprezentacja Hiszpanii przeszła do historii i okazała się pierwszą, której udało się obronić mistrzostwo Europy. To niebywałe, jakie sukcesy odnieśli ci zawodnicy na arenie międzynarodowej. W ostatnich sześciu latach zdobyli przecież aż trzy złote medale w najważniejszych międzynarodowych imprezach!

W pierwszych minutach obie drużyny grały bardzo ostrożnie, starając się nie narazić przeciwnikowi na kontrę. Z biegiem czasu Hiszpanie coraz pewniej dysponowali futbolówką i zamknęli Włochów na ich własnej połowie. Już w 10. minucie La Furia Roja mogła zdobyć bramką po świetnej dwójkowej akcji Fabregasa i Xaviego, zakończoną strzałem tego drugiego, który znalazł się jednak ponad bramką.

Hiszpanie wciąż byli drużyną dominującą i udowodnili to w 14. minucie. Kolejną świetną akcję przeprowadził Fabregas, który był wypychany przez Chielliniego, a następnie sprzed linii końcowej dośrodkował prosto na głowę Davida Silvy, który z najbliższej odległości pokonał Buffona. 1-0!

Już minutę później Włosi ruszyli do ataku i spróbowali doprowadzić do wyrównania. Z rzutu wolnego uderzał Andrea Pirlo, ale futbolówka odbiła się od muru i nie zagroziła bramce Casillasa. W ciągu następnych dwóch minuty Włosi mieli jeszcze dwa rzuty rożne, ale przy każdym z nich świetnie zachowywał się Casillas.

W 21. minucie Cesare Prandelii został zmuszony do przeprowadzenia wymuszonej zmiany. Giorgio Chiellini na skutek kontuzji musiał opuścić murawę Stadionu Olimpijskiego, a jego miejsce na lewej obronie zajął Balzaretti.

W 27. minucie dobrą akcję lewym skrzydłem przeprowadzili Włosi. Dośrodkowanie ze skrzydła miało znaleźć się na głowie wyskakującego już Balotellego i pewnie by się tam znalazło, gdyby nie ręka interweniującego Casillasa, który strącił czarnoskóremu zawodnikowi piłkę z głowy.

W następnych minutach Włosi przejęli inicjatywę i wyprowadzili dwa groźne ataki, które mogły zaskoczyć Ikera Casillasa. W obu przypadkach kończącym akcję był Antonio Cassano, ale bramkarz Realu Madryt dwukrotnie stanął mu na drodze i zatrzymał jego uderzenia.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Co nie wykorzystali w ostatnich minutach Włosi, to wykorzystali Hiszpanie. Świetną piłkę na wolne pole od Xaviego otrzymał Jordi Alba, który wyszedł sam na sam z Buffonem i umieścił piłkę między pilnowanymi przez niego słupkami. 2-0!

Już minutę później podrażnieni Włosi spróbowali kolejnej akcji na zdobycie gola. Z dystansu uderzał Montolivo, ale Casillas kolejny raz udowodnił, że jest kapitalnym bramkarzem.

Tuż po przerwie Włosi rzucili się do ataku. Rezerwowy Di Natale mógł pokonać Ikera Casillasa, ale posłał piłkę ponad bramką. Kilka chwil później z groźnym atakiem ruszyli Hiszpanie, którzy zamieszali w polu karnym Włochów. Abate w ostatniej chwili oddalił zagrożenie. Nieco później Pedro Proenca podjął bardzo kontrowersyjną decyzję, kiedy nie podyktował rzutu karnego po zagraniu ręką przez Bonucciego.

W 53. minucie Włosi mieli stuprocentową okazję, która powinna zakończyć się bramką. Kilka metrów od bramki Casillasa znalazł się Di Natale, który oddał strzał na bramkę golkipera Realu Madryt, ale ten kolejny raz pokazał swój ogromny kunszt i w świetnym stylu obronił to uderzenie.

Kolejny dramat w drużynie Włochów nastąpił w 63. minucie. Thiago Motta, który przebywał na boisku zaledwie kilka minut doznał poważnej kontuzji, która uniemożliwiła mu dalszą grę w finale. Na nieszczęście Cesare Prandelli przeprowadził już trzy zmiany i od tej pory Włosi musieli kończyć w dziesiątkę.

Kolejne minuty nie dostarczyły nam żadnych emocji, gra toczyła się w środku pola, a Włosi całkowicie stracili nadzieję na doprowadzenie do remisu.

W 84. minucie Hiszpanie wyprowadzili cios, który pogrzebał wszelkie nadzieje Włochów. Torres otrzymał podanie na wolne pole od Xaviego i nie dał szans Buffonowi. 3-0.

Cztery minuty później podopieczni Vicente del Bosque definitywnie dobili rywala. Składna akcja Hiszpanów zakończyła się podaniem Torresa do Maty, który z najbliższej odległości pokonał Buffona.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Hiszpanie zdeklasowali Włochów i pokonali ich aż 4-0, tym samym przechodząc do historii.

Składy:

Hiszpania: Casillas – Arbeloa, Ramos, Pique, Alba – Alonso, Busquets, Xavi – Iniesta (86. Mata), Fabregas (75. Torres), Silva (59. Pedro)

Włochy: Buffon – Abate, Barzagli, Bonucci, Chiellini (21. Balzaretti) – De Rossi – Pirlo, Montolivo (56. Motta), Marchisio – Cassano (45. Di Natale), Balotelli

Euro 2012Raport pomeczowyReprezentacja Hiszpanii autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
ArseneAl komentarzy: 2341703.07.2012, 11:29

@songoku95
To jak chodzi tylko o doświadczenie to czemu się pozbywamy Almunii!?!?!?
Manuel wracaj!!!
@Arsenal23
Kasa misiu. Kasa.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 103.07.2012, 11:28

Nooo... Mhm petrodolary robią swoje...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.07.2012, 11:25

- Włoska liga nie jest w kryzysie, jest konkurencyjna, ja się o tym przekonałem gdy tutaj przychodziłem. PSG ? Przybyłem tutaj dla projektu i dla...szansy rozwoju. Po Barcelonie to ten klub stanie się największym na świecie.

hahah

RvPersie komentarzy: 1145803.07.2012, 11:21

sg95@
Znaczy nie wiem czy może być tak że 10 koszulek jednego koloru a 5 drugiego.

pr0halt komentarzy: 11503.07.2012, 11:21

ja też bym kupił

Esp komentarzy: 23203.07.2012, 11:20

Pierre Dréossi on RMC: Interest in Yann M'Vila, no concrete offers, still early in window, will wait for offers to arrive.

songoku95 komentarzy: 2348603.07.2012, 11:19

Arseneal
chodzi o doswiadczenie...

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 203.07.2012, 11:19

Był Diego Lopez z Villareal za śmieszne pieniądze ale Wenger chyba nie był zbyt zainteresowany :]

rvpersie
a powiedz mi kolor koszulki moze byc inny?

magmat komentarzy: 63803.07.2012, 11:18

Nie, chodzilo mi rowniez o taki projekt jak przed chwila wyslales tylko ze z dwoch stron koszulki. Jak bedziesz mial info dotyczace ceny prosilbym o PW :)

ArseneAl komentarzy: 2341703.07.2012, 11:17

@songoku95
Ruddy niedawno przedłużył umowę. A Given to już nie te lata.. Gra coraz gorzej moim zdaniem.

RvPersie komentarzy: 1145803.07.2012, 11:15

magmat@
Chodzi ci o realne zdjęcie czy jak? To logo byłoby na przodzie koszulki. Na razie nic oprócz takiego projektu wam nie moge pokazać. Dzisiaj napisze jeszcze jak z ceną.

magmat komentarzy: 63803.07.2012, 11:15

czy to jest przod?:D wiecj jak by wygladal tyl :P bo juz sie pogubilem hehe xD

magmat komentarzy: 63803.07.2012, 11:14

@RvPersie
a masz moze podglad jak by ta koszulka wyglada z przodu?:)

songoku95 komentarzy: 2348603.07.2012, 11:12

Rvpersie
jak przyjade do domu to zobacze i dam Ci znac :)
wlasnie ile by to kosztowalo?

wronka23 komentarzy: 408903.07.2012, 11:12

tylko myslec ze ta koszulka bedzie z jakiegos fajnego materialu:P

RvPersie komentarzy: 1145803.07.2012, 11:11

magmat@
Niestety jak na razie zamawiałem vlepki, szaliki i naklejki na ściane z tej firmy . O koszulki dzisiaj się dowiem.

sg95@
Ofc. moge wystawić to na allegro to nie jest dla mnie problem. Ale byłaby to aukcja tylko dla użytkowników k.com bo tylko oni by znali zasady bo najpierw musiałaby się zgłosić odpowiednia ilość osób i po tym pewnie z 2 tyg czekania na wykonanie koszulki i z kolejne 2 tyg na poczte polską. ; ]

magmat komentarzy: 63803.07.2012, 11:10

@RvPersie
Z tego co piszesz wnioskuje ze juz robiles i zamawiales takie koszulki wiec ile by taka koszulka kosztowala mniej wiecej?

RvPersie komentarzy: 1145803.07.2012, 11:09

AtheneWins@
Tak tak będę robił bo inaczej mnie nie stać. Juz kilka razy robiłem coś takiego z szalikami np. Sportingu czy innych klubów i nikt nie narzekał. Jak coś nie wypaliło ofc. oddawałem kase w całości.

magmat komentarzy: 63803.07.2012, 11:09

fajowska koszulka :)

songoku95 komentarzy: 2348603.07.2012, 11:08

w takim przypadku to tylko za pobraniem, jezeli nie przez zadne allegro itp.

songoku95 komentarzy: 2348603.07.2012, 11:07

Rvpersie
ja teraz nie wejde na to gdyz pisze z telefonu. Jak mozesz wyslij mi to na pw :)

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 203.07.2012, 11:06

Pewnie będzie rozsyłał po wykonaniu przelewu/zaksiegowaniu kasy :d

RvPersie komentarzy: 1145803.07.2012, 11:06

sg95@
Koszulka wygląda tak:

Ja takie rzeczy zawsze robię w firmie ultrafactory która zajmuje się wszystkimi rzeczami kibicowskimi i robią to na prawdę dobrze. Niestety że z oczywistych przyczyn nie stać mnie żeby wystawić pieniądze za wszystkich istniała by jedynie możliwość przedpłaty po czym Ja dostaje koszulki po domu i je rozsyłam do każdego.

songoku95 komentarzy: 2348603.07.2012, 11:02

rvpersie
ale to jakby to bylo cos ciekawego to jak to mozna zamowic?

nasripolecinakase komentarzy: 35603.07.2012, 10:54

No to gites :D

RvPersie komentarzy: 1145803.07.2012, 10:52

Wgl. dzisiaj postaram się dowiedziec ile by kosztowała koszulka z moim projektem Arsenalu którą tu wysyłałem. Mam nadzieje że po znajomości nie będzie tak drogo i warto będzie Ją zamówić ; ]

Marcihno komentarzy: 9303.07.2012, 10:51

@ArjenRobben - Adobe Ilustrator

songoku95 komentarzy: 2348603.07.2012, 10:51

Ale pisalem wczoraj to co Mateusz4 przed chwila. Za to 15 mln mozna kupic jakiegos DM. Poza tym jest jeszcze Ruddy z Norwich, ktory mial dobry sezon czy rowniez Given.

RvPersie komentarzy: 1145803.07.2012, 10:50

Photoshop najlepszy wiadomo.

ArjenRobben komentarzy: 159803.07.2012, 10:49

znacie może jakiś dobry program do obróbek graficznych typu zrobienie konkretnego obrazka na koszulkę ?

RvPersie komentarzy: 1145803.07.2012, 10:47

sg95@
Dość wiarygodne źródła o tym mówią.

Dla wszystkich fanów am. rapu T.i. wydał nowy track - Go Get It. Bardzo fajny utwór.

songoku95 komentarzy: 2348603.07.2012, 10:43

Dalej Lloris, Lloris. Ten transfer jest niemozliwy!!! Ogar!

wronka23 komentarzy: 408903.07.2012, 10:36

piti16 - nie slask

MateuszK4nonier komentarzy: 440403.07.2012, 10:34

ArseneAl@
No może trochę zaniżyłem kwotę za Al-Habsiego, ale też myślę, że to byłaby najlepsza opcja na GK.

ArseneAl komentarzy: 2341703.07.2012, 10:32

@MateuszK4nonier
Al Habsi do 3 mln?
On by raczej kosztował w granicach 4-6 mln funtów ale fakt, że ta opcja byłaby najlepsza.
Doświadczony ale nie stary, ograny w Anglii, bardzo dobry (wcale nie jest powiedziane, że nie mógłby rywalizować z Wojtkiem o pierwszy skład).

RvPersie komentarzy: 1145803.07.2012, 10:32

Wgl. dziwna sytuacja w Sportingu. Labyad z PSV został zaprezentowany kibicom, podpisał kontrakt a nadal nie ma porozumienia z PSV x ) Ciekawe kiedy tym się UEFA zainteresuje.

piti16 komentarzy: 209903.07.2012, 10:31

wronka23

mieszkasz niedaleko Tomaszowa Maz. prawda?

EdekSilva@
Nic. Jak strzelanka na X'a to battlefield a Assasin no nie wiem grałem we wszystkie części i dupy nie rozwala taka rozgrywka. Ja to bym zaczekał zaraz ma wyjść nowy NFL np.

MateuszK4nonier komentarzy: 440403.07.2012, 10:27

15 mln EURO, za takiego bramkarza jakim jest Lloris to bardzo mało. Przecież to wychodzi ok. 12 mln funtów. Tyle, że ten transfer byłby dość dziwny. Dlaczego ?
1) Wenger nie kupił bramkarza, w momencie gdy na bramce był Almunia, więc tym bardziej nie kupi teraz gdzie mamy utalentowanego Wojtka.
2) W żadnym klubie nie ma 2 bramkarzy na bardzo wysokim poziomie.
3) 15 mln euro to bardzo duża kwota jak na Wengera, tym bardziej, że miałby ją wydać na bramkarza.
4) Boss wie, że potrzebne są wzmocnienia na inne pozycję, więc nie sądzę by wydał tyle na bramkarza, gdzie spokojnie mógłby kupić rezerwowego GK np. Al-Habsi do 3 mln.

wronka23 komentarzy: 408903.07.2012, 10:26