Hiszpania przechodzi do historii, broni mistrzostwo Europy!

Hiszpania przechodzi do historii, broni mistrzostwo Europy! 01.07.2012, 22:57, Sebastian Czarnecki 1359 komentarzy

Nudna tiki-taka, która nie zachwyca tak, jak przed dwoma laty – takie słowa można było powiedzieć o reprezentacji Hiszpanii po pierwszych pięciu meczach. La Furia Roja w wielkim finale mistrzostw Europy udowodniła wszystkim, że wciąż potrafi grać pięknie, widowiskowo i zdobywać ogromną ilość bramek. To taką Hiszpanię chcieliśmy oglądać od pierwszego spotkania na Euro 2012, ale którą obejrzeliśmy dopiero w finale. To właśnie w najważniejszym meczu podopieczni Vicente del Bosque zademonstrowali wszystko to, czego nie pokazali w poprzednich spotkaniach i w kapitalnym stylu pokonali Włochów aż 4-0!

Tym samym reprezentacja Hiszpanii przeszła do historii i okazała się pierwszą, której udało się obronić mistrzostwo Europy. To niebywałe, jakie sukcesy odnieśli ci zawodnicy na arenie międzynarodowej. W ostatnich sześciu latach zdobyli przecież aż trzy złote medale w najważniejszych międzynarodowych imprezach!

W pierwszych minutach obie drużyny grały bardzo ostrożnie, starając się nie narazić przeciwnikowi na kontrę. Z biegiem czasu Hiszpanie coraz pewniej dysponowali futbolówką i zamknęli Włochów na ich własnej połowie. Już w 10. minucie La Furia Roja mogła zdobyć bramką po świetnej dwójkowej akcji Fabregasa i Xaviego, zakończoną strzałem tego drugiego, który znalazł się jednak ponad bramką.

Hiszpanie wciąż byli drużyną dominującą i udowodnili to w 14. minucie. Kolejną świetną akcję przeprowadził Fabregas, który był wypychany przez Chielliniego, a następnie sprzed linii końcowej dośrodkował prosto na głowę Davida Silvy, który z najbliższej odległości pokonał Buffona. 1-0!

Już minutę później Włosi ruszyli do ataku i spróbowali doprowadzić do wyrównania. Z rzutu wolnego uderzał Andrea Pirlo, ale futbolówka odbiła się od muru i nie zagroziła bramce Casillasa. W ciągu następnych dwóch minuty Włosi mieli jeszcze dwa rzuty rożne, ale przy każdym z nich świetnie zachowywał się Casillas.

W 21. minucie Cesare Prandelii został zmuszony do przeprowadzenia wymuszonej zmiany. Giorgio Chiellini na skutek kontuzji musiał opuścić murawę Stadionu Olimpijskiego, a jego miejsce na lewej obronie zajął Balzaretti.

W 27. minucie dobrą akcję lewym skrzydłem przeprowadzili Włosi. Dośrodkowanie ze skrzydła miało znaleźć się na głowie wyskakującego już Balotellego i pewnie by się tam znalazło, gdyby nie ręka interweniującego Casillasa, który strącił czarnoskóremu zawodnikowi piłkę z głowy.

W następnych minutach Włosi przejęli inicjatywę i wyprowadzili dwa groźne ataki, które mogły zaskoczyć Ikera Casillasa. W obu przypadkach kończącym akcję był Antonio Cassano, ale bramkarz Realu Madryt dwukrotnie stanął mu na drodze i zatrzymał jego uderzenia.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Co nie wykorzystali w ostatnich minutach Włosi, to wykorzystali Hiszpanie. Świetną piłkę na wolne pole od Xaviego otrzymał Jordi Alba, który wyszedł sam na sam z Buffonem i umieścił piłkę między pilnowanymi przez niego słupkami. 2-0!

Już minutę później podrażnieni Włosi spróbowali kolejnej akcji na zdobycie gola. Z dystansu uderzał Montolivo, ale Casillas kolejny raz udowodnił, że jest kapitalnym bramkarzem.

Tuż po przerwie Włosi rzucili się do ataku. Rezerwowy Di Natale mógł pokonać Ikera Casillasa, ale posłał piłkę ponad bramką. Kilka chwil później z groźnym atakiem ruszyli Hiszpanie, którzy zamieszali w polu karnym Włochów. Abate w ostatniej chwili oddalił zagrożenie. Nieco później Pedro Proenca podjął bardzo kontrowersyjną decyzję, kiedy nie podyktował rzutu karnego po zagraniu ręką przez Bonucciego.

W 53. minucie Włosi mieli stuprocentową okazję, która powinna zakończyć się bramką. Kilka metrów od bramki Casillasa znalazł się Di Natale, który oddał strzał na bramkę golkipera Realu Madryt, ale ten kolejny raz pokazał swój ogromny kunszt i w świetnym stylu obronił to uderzenie.

Kolejny dramat w drużynie Włochów nastąpił w 63. minucie. Thiago Motta, który przebywał na boisku zaledwie kilka minut doznał poważnej kontuzji, która uniemożliwiła mu dalszą grę w finale. Na nieszczęście Cesare Prandelli przeprowadził już trzy zmiany i od tej pory Włosi musieli kończyć w dziesiątkę.

Kolejne minuty nie dostarczyły nam żadnych emocji, gra toczyła się w środku pola, a Włosi całkowicie stracili nadzieję na doprowadzenie do remisu.

W 84. minucie Hiszpanie wyprowadzili cios, który pogrzebał wszelkie nadzieje Włochów. Torres otrzymał podanie na wolne pole od Xaviego i nie dał szans Buffonowi. 3-0.

Cztery minuty później podopieczni Vicente del Bosque definitywnie dobili rywala. Składna akcja Hiszpanów zakończyła się podaniem Torresa do Maty, który z najbliższej odległości pokonał Buffona.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Hiszpanie zdeklasowali Włochów i pokonali ich aż 4-0, tym samym przechodząc do historii.

Składy:

Hiszpania: Casillas – Arbeloa, Ramos, Pique, Alba – Alonso, Busquets, Xavi – Iniesta (86. Mata), Fabregas (75. Torres), Silva (59. Pedro)

Włochy: Buffon – Abate, Barzagli, Bonucci, Chiellini (21. Balzaretti) – De Rossi – Pirlo, Montolivo (56. Motta), Marchisio – Cassano (45. Di Natale), Balotelli

Euro 2012Raport pomeczowyReprezentacja Hiszpanii autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
EdekSilva9 komentarzy: 273103.07.2012, 10:22

Wojtek jest obecnie lepszym bramkarzem, lepiej żeby Lloris nie przychodził, trenować Martineza, to on ma być konkurencją dla Wojtka, lepiej kupić z 2 pomocników lub jakiegoś skrzydłowego

EdekSilva9 komentarzy: 273103.07.2012, 10:20

wronka23
yyy... to Lloris nie jest bez szans, niech walczy...

wronka23 komentarzy: 408903.07.2012, 10:19

z jednej strony chcialoby sie zeby polak bronil :) z drugie strony jesli ma to pomoc arsenalowi to niech przyjdzie. chociaz szczesny nie jest bez szans niech walczy:)

wronka23 komentarzy: 408903.07.2012, 10:17

dzisiaj zaczyna sie euro u-19 w estonii:)

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35503.07.2012, 10:14

IMO przyjście Llorisa mogłoby oznaczać dwie rzeczy: albo Wengera poebao i nie widzi że inne pozycje bardziej wymagają wzmocnień( pomoc) albo mamy przełom i Papcio kupi jeszcze kilku zawodników:)

malina110xd komentarzy: 92603.07.2012, 10:11

premierleague.com/en-gb/photos-and-videos/videos/feature-the-making-of-van-persie.html

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35503.07.2012, 10:09

@vendetta- po tej wiadomości od francuskiego radia z wczoraj, że Belhanda będzie naszym zawodnikiem w następnym sezonie, nic się nie pojawiło

Btw. dziwne że żadne caughtoffside czy inne the sun nie podchwyciło tej ploty. Musiała to być wielka ściema:)

ArjenRobben komentarzy: 159803.07.2012, 10:05

Niech Lloris do nas przyjdzie bo to bedzie wieksza konkurencja dla wojtka a do tego niech przyjdzie jakis pomocnik obojetnie jaki czy defensywny czy ofensywny byle zeby sie nadawal na pierwsza 11

Cesc1994 komentarzy: 447003.07.2012, 09:59

Z jednej strony, przyjście Llorisa byłoby ogromnym bodźcem dla Wojtka, z drugiej jakoś dziwnie wydać 15 mln na bramkarza bo wtedy bardzo mało zostaje na wzmocnienia obrony/pomocy.

magmat komentarzy: 63803.07.2012, 09:58

Siemka :P jesli chodzi o transfer Llorisa to ja jestem jak najbardziej za moze w koncu Wojtek by wzial sie do jeszcze ciezszej pracy. Tylko cz te 15mln o jakich sie mowi nie lepiej zainwestowac w m'vile? Chyba ze Wenger sciagnie ich oby dwoch :P

Vendetta komentarzy: 277803.07.2012, 09:56

Wiadomo coś więcej o transferze Belhandy? Jakieś nowe pogłoski?

pr0halt komentarzy: 11503.07.2012, 09:54

Pomyślmy jakie ekscytujące by było przyjście dajmy na to Neymara wiem że to nie możliwe bo kupiliśmy już 2 napadziorów i papcio nie da tyle kasy ale pomarzyc można :)

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35503.07.2012, 09:53

@LTG- jedyne co może się zdarzyć ekscytującego to odejście Robina:)

damianARSENAL komentarzy: 851803.07.2012, 09:50

co myślicie o tych pogłoskach z Hugo Llorisem? Jest coś na rzeczy? l'equipe podaje, że Arsenal jest bardzo mocno zainteresowany. Z Giroudem tak samo mówili..

MateuszK4nonier komentarzy: 440403.07.2012, 09:45

Kolejny talent w Sportingu Lizbona. Zakaria Labyad podpisał z portugalskim klubem 5-letni kontrakt, ostatni występował w PSV. Klauzula odstępnego : 50 mln euro.

LoveTheGunners komentarzy: 914003.07.2012, 09:44

moze gazidis tym razem nie ruzca slow na wiatr i na prawde "zdarzy sie cos ekscytujacego"? ;)

karlo komentarzy: 906903.07.2012, 09:29

Wojtek dysponuje wszystkim aby stać się świetnym piłkarzem, wszystkim poza pokorą. Wenger go nauczy.

TerreccoAFC komentarzy: 27403.07.2012, 09:19

wronka23
Niemożliwe. Jak Lloris przyjdzie, to Wojtek będzie siedział na ławce. To jest zawodnik zdecydowanie lepszy i bardziej doświadczony od Szczęsnego.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320703.07.2012, 09:14

No moze Wenger kupi 4-5zawodnikow po 15mln, a to sa wzmocnienia nie tylko na lawke. Pomimo tego, ze w tamtym roku nie gralismy dobrze, to bez kontuzji nasz sklad dobrze wygladal. Wroci Jack, dojdzie jeszcze 1-2 graczy do 1 skladu + dobra lawka. To bedzie znaczylo ze mamy szanse.

karlo komentarzy: 906903.07.2012, 09:14

To może być złoty okres transferowy dla Kanonierów, dwóch już mamy, o kilku się mówi, o jeszcze kilku walczymy, jeden waha się z podpisaniem kontraktu, ktoś tam musi odejść aby zwolnić miejsce....mam nadzieję, że Wenger to dobrze i mądrze rozegra !

wronka23 komentarzy: 408903.07.2012, 09:12

Arsenal jak City tylo mniejsze kwoty tu 15 mln tam 15mln :P

wronka23 komentarzy: 408903.07.2012, 09:04

ja tam mysle ze Szczesny Liorisa posadzi na lawce. Ale oni beda zapir...dalac na treningach zeby grac

wronka23 komentarzy: 408903.07.2012, 09:03

Lioris , Giroud , Podolski, M'vila i zostanie van Persie to bylo by bajecznie :)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320703.07.2012, 08:59

Dennis,
byc moze Wenger widzi, ze tylko on sam jest w stanie go przekonac.Wenger ma dar itp. wiec byc moze :D

Arsenalfcfan komentarzy: 1320703.07.2012, 08:57

wronka nie ma nic takiego. jest jedynie 'lloris posadzi wojtka na lawce'

karlo komentarzy: 906903.07.2012, 08:54

wronka
a to ci dopiero. Szykuje się między nimi zacięta rywalizacja, a Arsenal jak nie wydawał kasy tak teraz szaleje, a podejrzewam, że to nie koniec...

karlo komentarzy: 906903.07.2012, 08:51

Kredens
wreszcie dziś mam wolne, a co mi tam, poobijam się i zaliczę Larssona sobie. Jak i książkę, film też mnie pociaga.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997303.07.2012, 08:50

dailymail.co.uk/sport/football/article-2167878/Robin-van-Persie-talk-Arsene-Wenger-Arsenal-future.html?ITO=1490&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+dailymail%2Farsenal+%28Arsenal+FC+%7C+Mail+Online%29

AW w tym tygodniu chce isc na solo z RvP, bez doradcow/marketingu/agentow;)

wronka23 komentarzy: 408903.07.2012, 08:47

zoabczcie na wp.pl na pierszy nagłowek w kateegorii sport . Sensacyjny transfer Arsenalu

karlo komentarzy: 906903.07.2012, 06:34

A ja zapodam sobie cykl Millenium, 3 części pod rząd. Oczywiście teraz, tak lubię ten film.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41203.07.2012, 02:04

deeton

Jeśli jeszcze jesteś, to przypomniał mi się film "Beerfest".

deeyton komentarzy: 22103.07.2012, 02:03

idę coś obejrzeć, dobranoc wszystkim !

deeyton komentarzy: 22103.07.2012, 01:41

no druga cześć piwny ping :)

eurotrip widziałem. a co do tych dwóch filmów to nie mogę ich namierzyć, żeby je obejrzeć zarówno na playtube, jak kinomaniaku i zalukaj ;/

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41203.07.2012, 01:35

deeton

Nawet nie wiedziałem, że jest druga :] No to są jeszcze "Eurotrip", "Trup w Akademiku" i "Ewolucja". Jak mi przyjdzie coś jeszcze do głowy to dam znać.

deeyton komentarzy: 22103.07.2012, 01:29

dobry film jak dla mnie na obecny czas i nastrój to amerykańska komedia coś a'la "american pie". Poleci ktoś cuś?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41203.07.2012, 01:26

GFL

Standardowe pytanie - zdefiniuj "dobry film".

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9803.07.2012, 01:18

'Waiting...'

GunnerForLife komentarzy: 335503.07.2012, 01:12

Panowie , polecicie jakiś dobry film na nudę ?

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34103.07.2012, 00:56

@Mid
A musi chodzić o zawodników? Do zawodników dodaj sztab szkoleniowy, woźnych na stadionie, ludzi na murawie... i 150 pozycji spokojnie wyjdzie :]

tyson880 komentarzy: 1049603.07.2012, 00:52

Byłem za Holandią, ale gratuluje Hiszpanii.

RvPersie komentarzy: 1145803.07.2012, 00:50

halówki polecam under armour.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41203.07.2012, 00:47

afcforever

Nawet nie wiedziałem, że w piłce nożnej zawodników można podzielić na 151 różnych pozycji :]

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 603.07.2012, 00:46