Hiszpania przechodzi do historii, broni mistrzostwo Europy!

Hiszpania przechodzi do historii, broni mistrzostwo Europy! 01.07.2012, 22:57, Sebastian Czarnecki 1359 komentarzy

Nudna tiki-taka, która nie zachwyca tak, jak przed dwoma laty – takie słowa można było powiedzieć o reprezentacji Hiszpanii po pierwszych pięciu meczach. La Furia Roja w wielkim finale mistrzostw Europy udowodniła wszystkim, że wciąż potrafi grać pięknie, widowiskowo i zdobywać ogromną ilość bramek. To taką Hiszpanię chcieliśmy oglądać od pierwszego spotkania na Euro 2012, ale którą obejrzeliśmy dopiero w finale. To właśnie w najważniejszym meczu podopieczni Vicente del Bosque zademonstrowali wszystko to, czego nie pokazali w poprzednich spotkaniach i w kapitalnym stylu pokonali Włochów aż 4-0!

Tym samym reprezentacja Hiszpanii przeszła do historii i okazała się pierwszą, której udało się obronić mistrzostwo Europy. To niebywałe, jakie sukcesy odnieśli ci zawodnicy na arenie międzynarodowej. W ostatnich sześciu latach zdobyli przecież aż trzy złote medale w najważniejszych międzynarodowych imprezach!

W pierwszych minutach obie drużyny grały bardzo ostrożnie, starając się nie narazić przeciwnikowi na kontrę. Z biegiem czasu Hiszpanie coraz pewniej dysponowali futbolówką i zamknęli Włochów na ich własnej połowie. Już w 10. minucie La Furia Roja mogła zdobyć bramką po świetnej dwójkowej akcji Fabregasa i Xaviego, zakończoną strzałem tego drugiego, który znalazł się jednak ponad bramką.

Hiszpanie wciąż byli drużyną dominującą i udowodnili to w 14. minucie. Kolejną świetną akcję przeprowadził Fabregas, który był wypychany przez Chielliniego, a następnie sprzed linii końcowej dośrodkował prosto na głowę Davida Silvy, który z najbliższej odległości pokonał Buffona. 1-0!

Już minutę później Włosi ruszyli do ataku i spróbowali doprowadzić do wyrównania. Z rzutu wolnego uderzał Andrea Pirlo, ale futbolówka odbiła się od muru i nie zagroziła bramce Casillasa. W ciągu następnych dwóch minuty Włosi mieli jeszcze dwa rzuty rożne, ale przy każdym z nich świetnie zachowywał się Casillas.

W 21. minucie Cesare Prandelii został zmuszony do przeprowadzenia wymuszonej zmiany. Giorgio Chiellini na skutek kontuzji musiał opuścić murawę Stadionu Olimpijskiego, a jego miejsce na lewej obronie zajął Balzaretti.

W 27. minucie dobrą akcję lewym skrzydłem przeprowadzili Włosi. Dośrodkowanie ze skrzydła miało znaleźć się na głowie wyskakującego już Balotellego i pewnie by się tam znalazło, gdyby nie ręka interweniującego Casillasa, który strącił czarnoskóremu zawodnikowi piłkę z głowy.

W następnych minutach Włosi przejęli inicjatywę i wyprowadzili dwa groźne ataki, które mogły zaskoczyć Ikera Casillasa. W obu przypadkach kończącym akcję był Antonio Cassano, ale bramkarz Realu Madryt dwukrotnie stanął mu na drodze i zatrzymał jego uderzenia.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Co nie wykorzystali w ostatnich minutach Włosi, to wykorzystali Hiszpanie. Świetną piłkę na wolne pole od Xaviego otrzymał Jordi Alba, który wyszedł sam na sam z Buffonem i umieścił piłkę między pilnowanymi przez niego słupkami. 2-0!

Już minutę później podrażnieni Włosi spróbowali kolejnej akcji na zdobycie gola. Z dystansu uderzał Montolivo, ale Casillas kolejny raz udowodnił, że jest kapitalnym bramkarzem.

Tuż po przerwie Włosi rzucili się do ataku. Rezerwowy Di Natale mógł pokonać Ikera Casillasa, ale posłał piłkę ponad bramką. Kilka chwil później z groźnym atakiem ruszyli Hiszpanie, którzy zamieszali w polu karnym Włochów. Abate w ostatniej chwili oddalił zagrożenie. Nieco później Pedro Proenca podjął bardzo kontrowersyjną decyzję, kiedy nie podyktował rzutu karnego po zagraniu ręką przez Bonucciego.

W 53. minucie Włosi mieli stuprocentową okazję, która powinna zakończyć się bramką. Kilka metrów od bramki Casillasa znalazł się Di Natale, który oddał strzał na bramkę golkipera Realu Madryt, ale ten kolejny raz pokazał swój ogromny kunszt i w świetnym stylu obronił to uderzenie.

Kolejny dramat w drużynie Włochów nastąpił w 63. minucie. Thiago Motta, który przebywał na boisku zaledwie kilka minut doznał poważnej kontuzji, która uniemożliwiła mu dalszą grę w finale. Na nieszczęście Cesare Prandelli przeprowadził już trzy zmiany i od tej pory Włosi musieli kończyć w dziesiątkę.

Kolejne minuty nie dostarczyły nam żadnych emocji, gra toczyła się w środku pola, a Włosi całkowicie stracili nadzieję na doprowadzenie do remisu.

W 84. minucie Hiszpanie wyprowadzili cios, który pogrzebał wszelkie nadzieje Włochów. Torres otrzymał podanie na wolne pole od Xaviego i nie dał szans Buffonowi. 3-0.

Cztery minuty później podopieczni Vicente del Bosque definitywnie dobili rywala. Składna akcja Hiszpanów zakończyła się podaniem Torresa do Maty, który z najbliższej odległości pokonał Buffona.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Hiszpanie zdeklasowali Włochów i pokonali ich aż 4-0, tym samym przechodząc do historii.

Składy:

Hiszpania: Casillas – Arbeloa, Ramos, Pique, Alba – Alonso, Busquets, Xavi – Iniesta (86. Mata), Fabregas (75. Torres), Silva (59. Pedro)

Włochy: Buffon – Abate, Barzagli, Bonucci, Chiellini (21. Balzaretti) – De Rossi – Pirlo, Montolivo (56. Motta), Marchisio – Cassano (45. Di Natale), Balotelli

Euro 2012Raport pomeczowyReprezentacja Hiszpanii autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 203.07.2012, 13:34

Jest ktoś bliski odejścia Arsenalu?? Nie chodzi mi tu o Bendtnera, bo to wiadomo, ale czy szykuje się jakiś transfer w najbliższych dniach?? Na razie Wenger będzie chyba chciał się pozbyć kilku zawodników, a dopiero potem jeszcze kupić

Ars3n komentarzy: 1235403.07.2012, 13:29

Szczecin
Widzisz Ty myslisz o zdobywaniu pucharow w taki sposob , ja bym tak nie chcial, co najwyzej jedno takie zwyciestwo(=puchar).
Z reszta mysle ,ze nie ma po co sie klocic,bo obie strony maja wlasne zdanie,ktore nie zmienia.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041303.07.2012, 13:22

Nie wiem czy już ktoś pisał niżej. Campbell oficjalnie wypożyczony do Betisu.

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 303.07.2012, 13:14

Jeżeli nikt nie odejdzie (nie ludze ludzi typu Almunia SS18) i nikt nie dojdzie to nasze okienko i tak jest mega udane. Już się cholernie wzmocniliśmy, a co najważniejsze nie osłabiliśmy się (oby tak zostało) spokojnie przepracujamy okres przygotowawczy w piłnym składzie, z nowymi nabytkami, a nie tak jak rok temu, gdzie nowi zawodnicy dołączyli do nas 1 września.

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148903.07.2012, 13:12

Lepiej według mnie brzydko wygrywać , niż pięknie przegrywać, wygrana to zawsze wygrana.

RvPersie komentarzy: 1145803.07.2012, 13:11

7 lat trofea nie macie nagle chcecie je zdobyć nie ważne w jakim stylu eh.. widać te lata posuchy spaczyły nie których poglądy.

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148903.07.2012, 13:10

Ars3n
Dopóki są trofea to wystarczy.
Dla jednych liczy się styl dla drugich zwycięstwa, jeśli w jednym sezonie grając brzydko, defensywnie zdobylibyśmy np. potrójną koronę (jeśli przy takim stylu gry, jest to w ogóle możliwe) ja bym nie narzekał.

ArseneAl komentarzy: 2341703.07.2012, 13:08

@Pinguite
Pewnie to, że AVB był asystentem Mourinho podczas pobytu Gallasa w Chelsea :)

Ars3n komentarzy: 1235403.07.2012, 13:07

Szczecin
ta? na dluzsza mete to nie wystarczy.Z reszta daje rok Di Matteo w tej chelsea.
A co do nas..to tak samo nie chcialbym ,zeby Arsenal wygrywal puchary (puchary! nie jednorazowo ) przez taka gre.Szybciej bym sie zanudzil na meczu niz cieszyl z tej wygranej.

ArseneAl komentarzy: 2341703.07.2012, 13:04

Jestem ciekaw jak Spurs będą działać na rynku transferowym.
Na dobrą sprawę potrzebują bramkarza, ŚO, jakiegoś skrzydłowego, następcę Modricia i/lub vdV i napastnika.

Pinguite komentarzy: 1502003.07.2012, 13:03

Dennis Bergkamp > A co ma AVB wspólnego z Gallasem?

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148903.07.2012, 13:02

Ars3n
Defensywa, defensywa byle przejść dalej= Liga Mistrzów, Puchar Anglii. Liczy się skuteczność. Jeśli Arsenal miałby wygrywać w ten sposób trofea ja nie miałbym nic przeciwko.

Pinguite komentarzy: 1502003.07.2012, 13:02

Choina > Taaa, i co z tego? Już niedługo rozpoczną się przygotowania do sezonu. I właśnie wtedy już przydałby się cały komplet kadry. Potrzeba zgrywania się z zespołem.

popekns > Jeśli to były te 'bomby' to bardzo słabe bomby :P Praktycznie nikogo nie poruszyły :P

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997303.07.2012, 13:00

Levy jest nieobliczalny, a AVB no coz niech znow probuje, ale Gallas i AVB, no juz raz to przerabialismy z CFC...

Ars3n komentarzy: 1235403.07.2012, 12:59

Ale sie czepiacie tego Boasa.W porownaniu do Di Matteo on mial jakis pomysl na gre,dodatkowo gral ofensywnie, a ten tylko defensywa,defensywa byleby przejsc dalej :|

popekns komentarzy: 742003.07.2012, 12:58

Pin: no przecież ona już wybuchła ^^ Mamy Poldiego i Giroud ;P

Choina komentarzy: 211203.07.2012, 12:58

Pingiite, ale ta "bomba transferowa" może jeszcze przyjść, dopiero początek okienka.

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 103.07.2012, 12:52

hahaha, AVB.

Pinguite komentarzy: 1502003.07.2012, 12:51

A propos Boasa to widzę, że Spursiaki się nieźle zbroją. Na pewno Boas preferuje ofensywny styl, więc KFC na początku nie będzie zajmowało wyższe lokaty. Jeśli faktycznie Boas podpisał 4 letni kontrakt to widać, że go tak od razu nie zwolnią po paru słabych wynikach. Jestem pewien, że ten klub czeka teraz wielka modernizacja, wielka zmiana stylu i taktyki. A przede wszystkim - nowi, ofensywni zawodnicy. Za 2-3 lata to będzie niezły konkurent do walki o mistrzostwo Anglii. Ciasno się robi w tej czołówce Premier League.

Gazidis obiecał nam bombę transferową? I ja się pytam: Gdzie ona jest? :D Przydał by się ktoś porządny, bo w końcu po tylu latach posuchy trzeba zacząć walczyć o mistrza Anglii, a nie wiecznie zadowalać się 3 miejscem.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12603.07.2012, 12:50

Pinguite, Co to znaczy 'zaoferować innym klubom' ? wysłać każdemu CV i nagą rozkładówkę? Wiadome jest, że chcemy się kilku zawodników pozbyć. Sprawa odstępnego nie jest kluczowa, kluczowe są tygodniówki, a nie będziemy przecież tego płacić za pobyt w innych klubach. 'Żądanie kokosów' sobie wymyśliłeś, bo nie mamy takich informacji.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997303.07.2012, 12:49

zawodnika oferuje AW lub IG zarzad nie ma z tym nic wspolnego... i tu zadnych kokosow sie nie żada, problemem sa tygodniowki...niestety sredniakom tylko na wyspach sie tyle placi...

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997303.07.2012, 12:47

French Football Federation: Four players to face disciplinary committee: Ben Arfa, Nasri, M'Vila, Menez

Pinguite komentarzy: 1502003.07.2012, 12:44

Topek > Owszem, trzeba tutaj kupca. Zarząd jak najbardziej ma dużo do gadania. Jeśli nie ma kupca to trzeba zawodnika niechcianego w klubie zaoferować innym klubom. Kolejno zarząd również ma dużo do gadania w sprawie odstępnego za zawodnika. Jakby takich kokosów nie żądali to łatwiej byłoby sprzedać delikwenta. Mimo wszystko powinni robić wszystko, by sprzedać zawodnika.

RvPersie komentarzy: 1145803.07.2012, 12:44

Ciekawe kto się bardziej udupił, Boas czy Sp*rs.

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3403.07.2012, 12:42

AVB oficjalnie trenerem Tottenhamu.

Amneschia komentarzy: 98 newsów: 203.07.2012, 12:31

Joel Campbell w Real Betis Balompié na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Micklbn komentarzy: 210703.07.2012, 12:17

A ja mam pytanie czy mecze przed sezonowe będzie można gdzieś obejrzeć na jakimś streamie, oglądaliście kiedyś takie meczE?

05Marcin12 komentarzy: 65503.07.2012, 12:16

Witam Panowie. Jakieś nowe plotki transferowe?

badyl254 komentarzy: 264103.07.2012, 12:10

Ale mamy szrot, że nikt nawet nie chce kupić...

wronka23 komentarzy: 408903.07.2012, 12:09

Arsenalfcfan --- tez tak mysle 1,55 wiec dobry kurs :)

RvPersie komentarzy: 1145803.07.2012, 12:09

A23@
Za 250 mln to chyba jego bagaże przechodzą do klubu. Teraz to z 720 mln i można pozyskać Mario.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997303.07.2012, 12:08

Sao Paulo continuing talks with Arsenal today over Denílson. Agent is in Brazil now. SP confident they'll agree new 12 month loan.

Sanderson...

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 903.07.2012, 12:08

Jamie Sanderson
São Paulo continuing talks with Arsenal today over Denílson. Agent is in Brazil now. SP confident they'll agree new 12 month loan.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.07.2012, 12:08

Agent Mario Balotellego wyjawił, że podczas Euro 2012 napastnik zwiększył swoją wartość rynkową. Mino Raiola uważa, że Włoch jest obecnie warty 250 milionów euro.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12603.07.2012, 12:08

Arsenalfcfan, no właśnie chodzi o pokrycie kosztów, bo wiadomo, że umiejętności ci zawodnicy mają na niezłe kluby. Większość średniaków nie zaproponuje wysokiej tygodniówki, a nawet jak zbliżą się do tego poziomu, to będą chcieli sobie odbić na kwocie transferu. Najgorzej będzie coś znaleźć dla SSa czy Chamakha. Sytuacja z Almunią mówi wszystko.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320703.07.2012, 12:07

Kohlschreiber , jest lepszy , i tylko przypadkiem moze nie wygrac.

wronka23 komentarzy: 408903.07.2012, 12:04

Baker B. (Usa) - Kohlschreiber P. (Ger) - kto wygra ?

Baker B. (Usa) - Kohlschreiber P. (Ger)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320703.07.2012, 12:04

Chamakh, SS, DJ, Bendtner, Vela, Arshavin nie mieliby zadnego problemu ze znalezieniem pracodawcy.
Chamakh - kierunek francuski badz wloski, to spokojnie by do jakiegos sredniaka przeszedl.
SS- tak samo do benjaminkow tych lig.
DJ- nawet do czolowki klubow z Serie A i lig eu.
Bendtner to samo, a jak widzimy to i czolowe niemieckie sie zglaszaja. Nicky B to nawet do sredniaka angielskiej moze sie dostac.
Vela - hiszpanskie ponizej 10 miejsca z checia go u siebie zobacza.
Arshavin, wszystkie mocniejsze ligi i nawet mocniejsze kluby.

Gorsza sprawa jest z tym, ze oni u nas duzo zarabiaja.. i nie chca przechodzic gdzie indziej.
SSowi np. odpowiada gra na lawce, a za to kasa leci. :)

wronka23 komentarzy: 408903.07.2012, 12:03

Topek -- no pewnei na eurosporcie pokazuja i eurosporcie 2 , a w el.LM graja jakeis slabiaki z wysp owczych san marino :D D:

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12603.07.2012, 11:58

wronka23, to już lepiej śledzić ME U-19. Występuje np. nasz Afobe.

ArseneAl komentarzy: 2341703.07.2012, 11:57

A to gdzie się Huntelaar wybiera?

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12603.07.2012, 11:57

Pinguite, żeby sprzedać, to trzeba mieć kupca. Tutaj zarząd nie ma nic do gadania.

wronka23 komentarzy: 408903.07.2012, 11:56

a dzisiaj juz zaczynaja sie el do LM :P

Pinguite komentarzy: 1502003.07.2012, 11:55

To niech się zgłasza! Potrzeba nam sprzedać ten szrot i zrobić miejsce dla innych :) Zarząd powinien szybciej i skuteczniej realizować te plany. A zachowują się jakby byli na wczasach.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 903.07.2012, 11:52

Strong suggestions this morning that Schalke are after Nicklas Bendtner. Would likely be a replacement for KJ Huntelaar.

Schalke zgłasza się po Nicklasa.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.07.2012, 11:39

Jak będziemy grać przeciw Barcelonie to go się z powrotem wypożyczy, obroni 10 set jak poprzednio :D