Hiszpania przechodzi do historii, broni mistrzostwo Europy!

Hiszpania przechodzi do historii, broni mistrzostwo Europy! 01.07.2012, 22:57, Sebastian Czarnecki 1359 komentarzy

Nudna tiki-taka, która nie zachwyca tak, jak przed dwoma laty – takie słowa można było powiedzieć o reprezentacji Hiszpanii po pierwszych pięciu meczach. La Furia Roja w wielkim finale mistrzostw Europy udowodniła wszystkim, że wciąż potrafi grać pięknie, widowiskowo i zdobywać ogromną ilość bramek. To taką Hiszpanię chcieliśmy oglądać od pierwszego spotkania na Euro 2012, ale którą obejrzeliśmy dopiero w finale. To właśnie w najważniejszym meczu podopieczni Vicente del Bosque zademonstrowali wszystko to, czego nie pokazali w poprzednich spotkaniach i w kapitalnym stylu pokonali Włochów aż 4-0!

Tym samym reprezentacja Hiszpanii przeszła do historii i okazała się pierwszą, której udało się obronić mistrzostwo Europy. To niebywałe, jakie sukcesy odnieśli ci zawodnicy na arenie międzynarodowej. W ostatnich sześciu latach zdobyli przecież aż trzy złote medale w najważniejszych międzynarodowych imprezach!

W pierwszych minutach obie drużyny grały bardzo ostrożnie, starając się nie narazić przeciwnikowi na kontrę. Z biegiem czasu Hiszpanie coraz pewniej dysponowali futbolówką i zamknęli Włochów na ich własnej połowie. Już w 10. minucie La Furia Roja mogła zdobyć bramką po świetnej dwójkowej akcji Fabregasa i Xaviego, zakończoną strzałem tego drugiego, który znalazł się jednak ponad bramką.

Hiszpanie wciąż byli drużyną dominującą i udowodnili to w 14. minucie. Kolejną świetną akcję przeprowadził Fabregas, który był wypychany przez Chielliniego, a następnie sprzed linii końcowej dośrodkował prosto na głowę Davida Silvy, który z najbliższej odległości pokonał Buffona. 1-0!

Już minutę później Włosi ruszyli do ataku i spróbowali doprowadzić do wyrównania. Z rzutu wolnego uderzał Andrea Pirlo, ale futbolówka odbiła się od muru i nie zagroziła bramce Casillasa. W ciągu następnych dwóch minuty Włosi mieli jeszcze dwa rzuty rożne, ale przy każdym z nich świetnie zachowywał się Casillas.

W 21. minucie Cesare Prandelii został zmuszony do przeprowadzenia wymuszonej zmiany. Giorgio Chiellini na skutek kontuzji musiał opuścić murawę Stadionu Olimpijskiego, a jego miejsce na lewej obronie zajął Balzaretti.

W 27. minucie dobrą akcję lewym skrzydłem przeprowadzili Włosi. Dośrodkowanie ze skrzydła miało znaleźć się na głowie wyskakującego już Balotellego i pewnie by się tam znalazło, gdyby nie ręka interweniującego Casillasa, który strącił czarnoskóremu zawodnikowi piłkę z głowy.

W następnych minutach Włosi przejęli inicjatywę i wyprowadzili dwa groźne ataki, które mogły zaskoczyć Ikera Casillasa. W obu przypadkach kończącym akcję był Antonio Cassano, ale bramkarz Realu Madryt dwukrotnie stanął mu na drodze i zatrzymał jego uderzenia.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Co nie wykorzystali w ostatnich minutach Włosi, to wykorzystali Hiszpanie. Świetną piłkę na wolne pole od Xaviego otrzymał Jordi Alba, który wyszedł sam na sam z Buffonem i umieścił piłkę między pilnowanymi przez niego słupkami. 2-0!

Już minutę później podrażnieni Włosi spróbowali kolejnej akcji na zdobycie gola. Z dystansu uderzał Montolivo, ale Casillas kolejny raz udowodnił, że jest kapitalnym bramkarzem.

Tuż po przerwie Włosi rzucili się do ataku. Rezerwowy Di Natale mógł pokonać Ikera Casillasa, ale posłał piłkę ponad bramką. Kilka chwil później z groźnym atakiem ruszyli Hiszpanie, którzy zamieszali w polu karnym Włochów. Abate w ostatniej chwili oddalił zagrożenie. Nieco później Pedro Proenca podjął bardzo kontrowersyjną decyzję, kiedy nie podyktował rzutu karnego po zagraniu ręką przez Bonucciego.

W 53. minucie Włosi mieli stuprocentową okazję, która powinna zakończyć się bramką. Kilka metrów od bramki Casillasa znalazł się Di Natale, który oddał strzał na bramkę golkipera Realu Madryt, ale ten kolejny raz pokazał swój ogromny kunszt i w świetnym stylu obronił to uderzenie.

Kolejny dramat w drużynie Włochów nastąpił w 63. minucie. Thiago Motta, który przebywał na boisku zaledwie kilka minut doznał poważnej kontuzji, która uniemożliwiła mu dalszą grę w finale. Na nieszczęście Cesare Prandelli przeprowadził już trzy zmiany i od tej pory Włosi musieli kończyć w dziesiątkę.

Kolejne minuty nie dostarczyły nam żadnych emocji, gra toczyła się w środku pola, a Włosi całkowicie stracili nadzieję na doprowadzenie do remisu.

W 84. minucie Hiszpanie wyprowadzili cios, który pogrzebał wszelkie nadzieje Włochów. Torres otrzymał podanie na wolne pole od Xaviego i nie dał szans Buffonowi. 3-0.

Cztery minuty później podopieczni Vicente del Bosque definitywnie dobili rywala. Składna akcja Hiszpanów zakończyła się podaniem Torresa do Maty, który z najbliższej odległości pokonał Buffona.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Hiszpanie zdeklasowali Włochów i pokonali ich aż 4-0, tym samym przechodząc do historii.

Składy:

Hiszpania: Casillas – Arbeloa, Ramos, Pique, Alba – Alonso, Busquets, Xavi – Iniesta (86. Mata), Fabregas (75. Torres), Silva (59. Pedro)

Włochy: Buffon – Abate, Barzagli, Bonucci, Chiellini (21. Balzaretti) – De Rossi – Pirlo, Montolivo (56. Motta), Marchisio – Cassano (45. Di Natale), Balotelli

Euro 2012Raport pomeczowyReprezentacja Hiszpanii autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
wronka23 komentarzy: 408903.07.2012, 17:35

rafal1987 -- van Persie

songoku95 komentarzy: 2348603.07.2012, 17:34

Mam na mysli ta plotke z Llorisem.

berni33 komentarzy: 138903.07.2012, 17:34

rafal1987

lol lliorente to nie jest aż tak wielki talent :p według mnie słabszy niż lewandowski a to całkiem inna liga niż vpr

ArsenW komentarzy: 56303.07.2012, 17:33

ale loisz wszystkich rozumiem :D?

songoku95 komentarzy: 2348603.07.2012, 17:33

Wronka
to pomylily Ci sie osoby, nie wspomne kto pisal ,,Dosc tego, Wenger OUT". A odnosnie transferow to Muniain ma taka klauzule wyskoka i poza tym on nie chce odejsc. Lloris to pariodia!

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.07.2012, 17:33

Każdy z tej strony woli Rvp więc nie zadawaj głupich pytań.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.07.2012, 17:31

wronka

A gdzie tu to widzisz, że on nie chce tych piłkarzy ? Widać czytanie ze zrozumieniem.

wronka23 komentarzy: 408903.07.2012, 17:30

songoku95 --- z głupotami. A pozniej bedziesz plakal w sezonie ze znowu bez trofeum

magmat komentarzy: 63803.07.2012, 17:29

@ArsenW
no pogram bo mam w napoli chyba 2022 rok i mi się trochę już znudzilo:D

songoku95 komentarzy: 2348603.07.2012, 17:27

Najpierw Lloris teraz Muniain, kto nastepny? Villa?Benzema?Khedira?Prosze was, dajcie sobie spokoj z tymi glupotami...

@ArsenW
ja gram w fma mam 10 sezon Napoli ale zrobiłem sobie przerwę bo sciaglem patch z podolskim i giroud w Arsenalu :P

Diabliica komentarzy: 337803.07.2012, 17:20

Muniain dobry jest, ale nie wierzę, że odejdzie z Bilbao.

kanonier91 komentarzy: 457003.07.2012, 17:20

Muniain jakby zawitał to nas to bym się cieszył bardziej niż gdyby Hazard do nas przyszedł:D

wronka23 komentarzy: 408903.07.2012, 17:13

Grecja U19 0 - 2 Hiszpania U19 ja ogladam ten mecz bo leci na eurosport 2 a anglia chporwacja nigdize nie leci:/

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068703.07.2012, 17:11

Ogląda ktoś z Was Anglia vs. Chorwacja U19?

wronka23 komentarzy: 408903.07.2012, 17:10

Grecja U19 0 - 1 Hiszpania U19 . Jednak Hsizpania to Hiszpania

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148903.07.2012, 17:09

RvPersie
Czekam z niecierpliwością i utęsknieniem.

Diabliica komentarzy: 337803.07.2012, 16:58

W sumie to jest mi to obojętne gdzie pójdzie, byleby się go pozbyć. Traci tylko swój i nasz czas. Liga angielska nie jest dla niego.

ArsenW komentarzy: 56303.07.2012, 16:56

kto gra w fm-a polecam gram sobie wlasnie ajaxem teraz gralem puchar holandii a o to wynik :)

RvPersie komentarzy: 1145803.07.2012, 16:55

NBW@
Niestety teraz w podstawowym składzie jest tylko 1 wychowanek ;p

Diabliica@
Mój portugalski informator pokazywał mi portugalską gazete Abola i tam było wiele tekstów o Sportingu a ten z Andersonem był bardzo wiarygodny.

Diabliica komentarzy: 337803.07.2012, 16:52

IceMan - lepiej czekajmy na coś oficjalnego, bo będzie z wami jak fani MU i Sneijder. Napalenie na całego a tu du*a.

RvPersie - a gdzie jest jakieś info, że Grubas i Sporting? Bo ja czytałam, że chciałby grać w Gremio albo ma być częścią rozliczenia za Rodrigueza(Porto).

RvPersie komentarzy: 1145803.07.2012, 16:49

Diabliica@
Tia.

Diabliica komentarzy: 337803.07.2012, 16:47

RvPersie - masz na myśli tego naszego Andersona O,o ?

Diabliica komentarzy: 337803.07.2012, 16:46

M'Vila nie jest wasz i prawdę mówiąc wątpię, że będzie(być może się mylę). Zresztą to sam Yann zadecyduje gdzie chce iść.

RvPersie komentarzy: 1145803.07.2012, 16:46

NBW@
Raczej przyjdzie Anderson i może Miguel Lopez z Porto. Sporting ma długi na 300 mln jak nikogo nie sprzeda to stawiam że oprócz Andersona nikt nie przyjdzie. A z Labyadem jest akcja że podpisał kontrakt, został zaprezentowany ale Sporting nie dogadał się z PSV i UEFA ma prawo transfer anulować.

05Marcin12 komentarzy: 65503.07.2012, 16:45

@Diabliica
Łapy precz od M'Vili!!

Diabliica komentarzy: 337803.07.2012, 16:41

Rozgrywającego tez nie mamy na dobrą sprawę, jest Scholes ale on co parę dni nie będzie grywał.

Carrick - Modric/Moutinho
Valencia - Kagawa - Nani
Rooney.

takie coś mi się marzy. a co do DP. Jest tylko Carrick, który za niecały miesiąc kończy 31 lat, młody nie jest, w tamtym sezonie nie miał kontuzji, a nie daj Boże złapie teraz i kim go zastąpimy? Niby Jones potrafi grać, ale mi się on jako ŚO widzi, a nie DP. M'Vila byłby dobry, ale zobaczymy co z nim będzie. Jakich znacie dobrych defensywnych jeszcze ?

RvPersie komentarzy: 1145803.07.2012, 16:36

Modric jest wątpliwy więc Moutinho po prostu nierealny. Zgniły woli gnić w portoryko.

ArseneAl komentarzy: 2341703.07.2012, 16:36

@Diabliica
Przecież kupiliście Kagawę to po co wam Modrić?
Nie lepiej Zainwestować w jakiegoś DP? (Tylko ręce precz od M'Vili :P) Macie na dobrą sprawę tylko Carricka na tę pozycję...

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997303.07.2012, 16:36

no przeciez Snejider mial biegac w MU i co sie stalo?

Diabliica komentarzy: 337803.07.2012, 16:33

Ferguson zapowiedział 1-2 transfery. Ciekawe kogo. Mysle ze to będzie Baines i Modric(wątpliwe)/Moutinho.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997303.07.2012, 16:29

Levy on AVB -"creating well-organised teams capable of playing football in an attractive & attacking style"

to bylo o CFC?

ArseneAl komentarzy: 2341703.07.2012, 16:27

@Arsenal_1886
Hehe fajnie :)
Mam zamiar się wybrać do kina na "Amazing Spidermana" ^^

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.07.2012, 16:22

Ta, a kto rzekomo domagał się głowy Harrego po kryzysie, po tym jak trenowali 4-3-3 a grali 4-4-2.

wronka23 komentarzy: 408903.07.2012, 16:21

Dzogajewa ma tez kupic Tottenham:/

Arsenalfcfan komentarzy: 1320703.07.2012, 16:21

W Tottenhamie akurat zawodnicy nie rzadza.. Kto tam jest? Vaart, ktory gral 2 sezony? Czy wypozyczony Adebayor?
Gallas i King tez raczej nic ciekawego nie wnosza :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.07.2012, 16:19

Avb znowu się pcha tam gdzie czasami zawodnicy rządzą.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320703.07.2012, 16:18

Mówi się, że Portugalczyk ma otrzymać od władz klubu aż 70 milionów funtów na zakup nowych zawodników. TOTT.

No ciekawe... Tottenham mial sie oslabiac.. a jeszcze bedzie tak, ze zrobia lepsze zakupy od nas..

Jesli kupia ; Vertonghena, Adebayora, Moutinho, Sturridga, to nie zdziwie sie jak dalej beda mocnym zespolem.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952103.07.2012, 16:17