Hiszpania przechodzi do historii, broni mistrzostwo Europy!

Hiszpania przechodzi do historii, broni mistrzostwo Europy! 01.07.2012, 22:57, Sebastian Czarnecki 1359 komentarzy

Nudna tiki-taka, która nie zachwyca tak, jak przed dwoma laty – takie słowa można było powiedzieć o reprezentacji Hiszpanii po pierwszych pięciu meczach. La Furia Roja w wielkim finale mistrzostw Europy udowodniła wszystkim, że wciąż potrafi grać pięknie, widowiskowo i zdobywać ogromną ilość bramek. To taką Hiszpanię chcieliśmy oglądać od pierwszego spotkania na Euro 2012, ale którą obejrzeliśmy dopiero w finale. To właśnie w najważniejszym meczu podopieczni Vicente del Bosque zademonstrowali wszystko to, czego nie pokazali w poprzednich spotkaniach i w kapitalnym stylu pokonali Włochów aż 4-0!

Tym samym reprezentacja Hiszpanii przeszła do historii i okazała się pierwszą, której udało się obronić mistrzostwo Europy. To niebywałe, jakie sukcesy odnieśli ci zawodnicy na arenie międzynarodowej. W ostatnich sześciu latach zdobyli przecież aż trzy złote medale w najważniejszych międzynarodowych imprezach!

W pierwszych minutach obie drużyny grały bardzo ostrożnie, starając się nie narazić przeciwnikowi na kontrę. Z biegiem czasu Hiszpanie coraz pewniej dysponowali futbolówką i zamknęli Włochów na ich własnej połowie. Już w 10. minucie La Furia Roja mogła zdobyć bramką po świetnej dwójkowej akcji Fabregasa i Xaviego, zakończoną strzałem tego drugiego, który znalazł się jednak ponad bramką.

Hiszpanie wciąż byli drużyną dominującą i udowodnili to w 14. minucie. Kolejną świetną akcję przeprowadził Fabregas, który był wypychany przez Chielliniego, a następnie sprzed linii końcowej dośrodkował prosto na głowę Davida Silvy, który z najbliższej odległości pokonał Buffona. 1-0!

Już minutę później Włosi ruszyli do ataku i spróbowali doprowadzić do wyrównania. Z rzutu wolnego uderzał Andrea Pirlo, ale futbolówka odbiła się od muru i nie zagroziła bramce Casillasa. W ciągu następnych dwóch minuty Włosi mieli jeszcze dwa rzuty rożne, ale przy każdym z nich świetnie zachowywał się Casillas.

W 21. minucie Cesare Prandelii został zmuszony do przeprowadzenia wymuszonej zmiany. Giorgio Chiellini na skutek kontuzji musiał opuścić murawę Stadionu Olimpijskiego, a jego miejsce na lewej obronie zajął Balzaretti.

W 27. minucie dobrą akcję lewym skrzydłem przeprowadzili Włosi. Dośrodkowanie ze skrzydła miało znaleźć się na głowie wyskakującego już Balotellego i pewnie by się tam znalazło, gdyby nie ręka interweniującego Casillasa, który strącił czarnoskóremu zawodnikowi piłkę z głowy.

W następnych minutach Włosi przejęli inicjatywę i wyprowadzili dwa groźne ataki, które mogły zaskoczyć Ikera Casillasa. W obu przypadkach kończącym akcję był Antonio Cassano, ale bramkarz Realu Madryt dwukrotnie stanął mu na drodze i zatrzymał jego uderzenia.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Co nie wykorzystali w ostatnich minutach Włosi, to wykorzystali Hiszpanie. Świetną piłkę na wolne pole od Xaviego otrzymał Jordi Alba, który wyszedł sam na sam z Buffonem i umieścił piłkę między pilnowanymi przez niego słupkami. 2-0!

Już minutę później podrażnieni Włosi spróbowali kolejnej akcji na zdobycie gola. Z dystansu uderzał Montolivo, ale Casillas kolejny raz udowodnił, że jest kapitalnym bramkarzem.

Tuż po przerwie Włosi rzucili się do ataku. Rezerwowy Di Natale mógł pokonać Ikera Casillasa, ale posłał piłkę ponad bramką. Kilka chwil później z groźnym atakiem ruszyli Hiszpanie, którzy zamieszali w polu karnym Włochów. Abate w ostatniej chwili oddalił zagrożenie. Nieco później Pedro Proenca podjął bardzo kontrowersyjną decyzję, kiedy nie podyktował rzutu karnego po zagraniu ręką przez Bonucciego.

W 53. minucie Włosi mieli stuprocentową okazję, która powinna zakończyć się bramką. Kilka metrów od bramki Casillasa znalazł się Di Natale, który oddał strzał na bramkę golkipera Realu Madryt, ale ten kolejny raz pokazał swój ogromny kunszt i w świetnym stylu obronił to uderzenie.

Kolejny dramat w drużynie Włochów nastąpił w 63. minucie. Thiago Motta, który przebywał na boisku zaledwie kilka minut doznał poważnej kontuzji, która uniemożliwiła mu dalszą grę w finale. Na nieszczęście Cesare Prandelli przeprowadził już trzy zmiany i od tej pory Włosi musieli kończyć w dziesiątkę.

Kolejne minuty nie dostarczyły nam żadnych emocji, gra toczyła się w środku pola, a Włosi całkowicie stracili nadzieję na doprowadzenie do remisu.

W 84. minucie Hiszpanie wyprowadzili cios, który pogrzebał wszelkie nadzieje Włochów. Torres otrzymał podanie na wolne pole od Xaviego i nie dał szans Buffonowi. 3-0.

Cztery minuty później podopieczni Vicente del Bosque definitywnie dobili rywala. Składna akcja Hiszpanów zakończyła się podaniem Torresa do Maty, który z najbliższej odległości pokonał Buffona.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Hiszpanie zdeklasowali Włochów i pokonali ich aż 4-0, tym samym przechodząc do historii.

Składy:

Hiszpania: Casillas – Arbeloa, Ramos, Pique, Alba – Alonso, Busquets, Xavi – Iniesta (86. Mata), Fabregas (75. Torres), Silva (59. Pedro)

Włochy: Buffon – Abate, Barzagli, Bonucci, Chiellini (21. Balzaretti) – De Rossi – Pirlo, Montolivo (56. Motta), Marchisio – Cassano (45. Di Natale), Balotelli

Euro 2012Raport pomeczowyReprezentacja Hiszpanii autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Qarol komentarzy: 1450202.07.2012, 21:53

Genialny jest kawałek Danza Kuduro - nie słucham specjalnie tego typu muzyki, ale to był prawdziwy hit lata 2010 bodajże ;D

wronka23 komentarzy: 408902.07.2012, 21:53

Lavezzi: PSG to wielki klub. Wkrótce możemy być jak FC Barcelona.

Diabliica komentarzy: 337802.07.2012, 21:53

Lady Gaga lol ;D

a słuchaliście tą najnowszą piosenke(przetłumaczoną na polski) Letni Chamski podryw? ;D

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 102.07.2012, 21:53

Hans_Zimmer, wiec gdyby puszczali w radiu piosenke stworzona z pierdow, i skrzypienia krzesla to to byloby muzyka? ;)

RvPersie komentarzy: 1145802.07.2012, 21:53

Hans@
Dobra, przy takim porównaniu wymiękam : D

DryneK komentarzy: 226902.07.2012, 21:53

Ja lubię pfk. i te teksty magika :)

reavenn1 komentarzy: 20902.07.2012, 21:53

@RvPersie nie obrazaj innych rodzajwo muzyki. Wtedy ja moge Ci powiedziec, ze rocki i inne metale(chociaz tak nie twierze osobiscie) to sluchaja tylko brudasy a sami artysci to alkoholicy i ćpuny. Troche szacunku. Ja slucham abitniejszej muzyki elektronicznej (Aphex'a np.) i rowniez nie nawidze Skrillexow i Głetów, ale od samej muzyki elektronicznej prsze sie odczepic.

Dekarz123 komentarzy: 118602.07.2012, 21:52

@ArseneAl
Tylko numeru 1 nie umieściłbym na swojej liście :)

MateuszK4nonier komentarzy: 440402.07.2012, 21:52

Ja słuchałem kolejno Reggae, później Grubsona, PFK, teraz Metallica. Chyba jestem jakiś dziwny skoro cały czas zmienia mi się gust muzyczny.

youtube.com/watch?v=lmEhCDRvQKA

Magiczne palce rapu AraabMuzik robi na swoim MPC dubstep. Radzę wszystkim zobaczyć bo to coś niesamowitego. Wgl. każde jego video ze studia jest niesamowite.

szymonst komentarzy: 158902.07.2012, 21:51

@wronka23 - Telo już wypadł z obiegu, teraz rządzi Gustavo Lima i jego "cze cze re cze cze" czy jakoś tak :)

ArsenW komentarzy: 56302.07.2012, 21:50

Diabliica KoL bardzo fajne utwory ma a szczegolnie ten przez ciebie wymieniony a Pearl Jeam to tez kozaki slucham eski rock to kiedys byl tam na nich szal..

A ja tam do dubstepu nic nie mam, Skrillex rlz ;D

wronka23 komentarzy: 408902.07.2012, 21:50

Michel Teló - Ai Se Eu Te Pego

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 102.07.2012, 21:49

z podziemia to kojarzą mi się tylko Brudne Serca, normalnie majstersztyk

RvPersie komentarzy: 1145802.07.2012, 21:48

Jak Ja zniose każdą muzyke oprócz tych techn, dubstepów i innych gówien Guettów srettów. Dubstep to się na wiertarce robi a nie w muzyce.

nasripolecinakase komentarzy: 35602.07.2012, 21:47

TIOS -> IMO podziemnie polskiego rapu stoi na bardzo wysokim poziomie , powiedziałbym że nawet nie jeden z podziemia jest lepszy jak te 'mainstreamowe kozaki' . Wielu moich kumpli z UK/USA mówi o Polsce jako nowym Compton więc coś w tym musi być

wronka23 komentarzy: 408902.07.2012, 21:47

Jessie J - Laserlight ft. David Guetta to jest fajne:)

jarts komentarzy: 231902.07.2012, 21:47

no a Fenomen, Wzgórze Ya-Pa 3?

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 102.07.2012, 21:46

nasuwa mi się jeszcze 1 zespół, mianowicie Trials X, czy coś w tym stylu.

@nasripolecinakase

ale ja mówie na dzień dzisiejszy i oni według mnie są na dziś najlepsi.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 102.07.2012, 21:44

@nasri
w Polsce zapoczątkował Liber, może Kazik, no i oczywiście pani Bogna, która rozpowszechniła rap w Polsce.

youtube.com/watch?v=yD9HmbKUHAs

Polecam wszystkim track nieśmiertelny ; ] Bankhead!

EdekSilva9 komentarzy: 273102.07.2012, 21:42

no wiem, ale ja tak z przyzwyczajenia, co ma muzykę - jest piosenką ;D

effy komentarzy: 11802.07.2012, 21:42

@Marzag
Tak... chyba nawet tu wszyscy składali im życzenia.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 102.07.2012, 21:42

Ale nikt się nie kłóci, każdy tylko wymienia czego słucha.

@A96
No to podobnie jest z rapem, wszystkie komercyjne wymiociny zostawiam w kiblu, tam gdzie ich miejsce. Dobrego rapu nie usłyszysz w radiu, w tv i w sumie to się z tego cieszę.

nasripolecinakase komentarzy: 35602.07.2012, 21:42

TIOS -> A k44 , pfk ? Kto to wszystko zapoczątkował w polsce ?

Diabliica komentarzy: 337802.07.2012, 21:42