Hiszpania przechodzi do historii, broni mistrzostwo Europy!

Hiszpania przechodzi do historii, broni mistrzostwo Europy! 01.07.2012, 22:57, Sebastian Czarnecki 1359 komentarzy

Nudna tiki-taka, która nie zachwyca tak, jak przed dwoma laty – takie słowa można było powiedzieć o reprezentacji Hiszpanii po pierwszych pięciu meczach. La Furia Roja w wielkim finale mistrzostw Europy udowodniła wszystkim, że wciąż potrafi grać pięknie, widowiskowo i zdobywać ogromną ilość bramek. To taką Hiszpanię chcieliśmy oglądać od pierwszego spotkania na Euro 2012, ale którą obejrzeliśmy dopiero w finale. To właśnie w najważniejszym meczu podopieczni Vicente del Bosque zademonstrowali wszystko to, czego nie pokazali w poprzednich spotkaniach i w kapitalnym stylu pokonali Włochów aż 4-0!

Tym samym reprezentacja Hiszpanii przeszła do historii i okazała się pierwszą, której udało się obronić mistrzostwo Europy. To niebywałe, jakie sukcesy odnieśli ci zawodnicy na arenie międzynarodowej. W ostatnich sześciu latach zdobyli przecież aż trzy złote medale w najważniejszych międzynarodowych imprezach!

W pierwszych minutach obie drużyny grały bardzo ostrożnie, starając się nie narazić przeciwnikowi na kontrę. Z biegiem czasu Hiszpanie coraz pewniej dysponowali futbolówką i zamknęli Włochów na ich własnej połowie. Już w 10. minucie La Furia Roja mogła zdobyć bramką po świetnej dwójkowej akcji Fabregasa i Xaviego, zakończoną strzałem tego drugiego, który znalazł się jednak ponad bramką.

Hiszpanie wciąż byli drużyną dominującą i udowodnili to w 14. minucie. Kolejną świetną akcję przeprowadził Fabregas, który był wypychany przez Chielliniego, a następnie sprzed linii końcowej dośrodkował prosto na głowę Davida Silvy, który z najbliższej odległości pokonał Buffona. 1-0!

Już minutę później Włosi ruszyli do ataku i spróbowali doprowadzić do wyrównania. Z rzutu wolnego uderzał Andrea Pirlo, ale futbolówka odbiła się od muru i nie zagroziła bramce Casillasa. W ciągu następnych dwóch minuty Włosi mieli jeszcze dwa rzuty rożne, ale przy każdym z nich świetnie zachowywał się Casillas.

W 21. minucie Cesare Prandelii został zmuszony do przeprowadzenia wymuszonej zmiany. Giorgio Chiellini na skutek kontuzji musiał opuścić murawę Stadionu Olimpijskiego, a jego miejsce na lewej obronie zajął Balzaretti.

W 27. minucie dobrą akcję lewym skrzydłem przeprowadzili Włosi. Dośrodkowanie ze skrzydła miało znaleźć się na głowie wyskakującego już Balotellego i pewnie by się tam znalazło, gdyby nie ręka interweniującego Casillasa, który strącił czarnoskóremu zawodnikowi piłkę z głowy.

W następnych minutach Włosi przejęli inicjatywę i wyprowadzili dwa groźne ataki, które mogły zaskoczyć Ikera Casillasa. W obu przypadkach kończącym akcję był Antonio Cassano, ale bramkarz Realu Madryt dwukrotnie stanął mu na drodze i zatrzymał jego uderzenia.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Co nie wykorzystali w ostatnich minutach Włosi, to wykorzystali Hiszpanie. Świetną piłkę na wolne pole od Xaviego otrzymał Jordi Alba, który wyszedł sam na sam z Buffonem i umieścił piłkę między pilnowanymi przez niego słupkami. 2-0!

Już minutę później podrażnieni Włosi spróbowali kolejnej akcji na zdobycie gola. Z dystansu uderzał Montolivo, ale Casillas kolejny raz udowodnił, że jest kapitalnym bramkarzem.

Tuż po przerwie Włosi rzucili się do ataku. Rezerwowy Di Natale mógł pokonać Ikera Casillasa, ale posłał piłkę ponad bramką. Kilka chwil później z groźnym atakiem ruszyli Hiszpanie, którzy zamieszali w polu karnym Włochów. Abate w ostatniej chwili oddalił zagrożenie. Nieco później Pedro Proenca podjął bardzo kontrowersyjną decyzję, kiedy nie podyktował rzutu karnego po zagraniu ręką przez Bonucciego.

W 53. minucie Włosi mieli stuprocentową okazję, która powinna zakończyć się bramką. Kilka metrów od bramki Casillasa znalazł się Di Natale, który oddał strzał na bramkę golkipera Realu Madryt, ale ten kolejny raz pokazał swój ogromny kunszt i w świetnym stylu obronił to uderzenie.

Kolejny dramat w drużynie Włochów nastąpił w 63. minucie. Thiago Motta, który przebywał na boisku zaledwie kilka minut doznał poważnej kontuzji, która uniemożliwiła mu dalszą grę w finale. Na nieszczęście Cesare Prandelli przeprowadził już trzy zmiany i od tej pory Włosi musieli kończyć w dziesiątkę.

Kolejne minuty nie dostarczyły nam żadnych emocji, gra toczyła się w środku pola, a Włosi całkowicie stracili nadzieję na doprowadzenie do remisu.

W 84. minucie Hiszpanie wyprowadzili cios, który pogrzebał wszelkie nadzieje Włochów. Torres otrzymał podanie na wolne pole od Xaviego i nie dał szans Buffonowi. 3-0.

Cztery minuty później podopieczni Vicente del Bosque definitywnie dobili rywala. Składna akcja Hiszpanów zakończyła się podaniem Torresa do Maty, który z najbliższej odległości pokonał Buffona.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Hiszpanie zdeklasowali Włochów i pokonali ich aż 4-0, tym samym przechodząc do historii.

Składy:

Hiszpania: Casillas – Arbeloa, Ramos, Pique, Alba – Alonso, Busquets, Xavi – Iniesta (86. Mata), Fabregas (75. Torres), Silva (59. Pedro)

Włochy: Buffon – Abate, Barzagli, Bonucci, Chiellini (21. Balzaretti) – De Rossi – Pirlo, Montolivo (56. Motta), Marchisio – Cassano (45. Di Natale), Balotelli

Euro 2012Raport pomeczowyReprezentacja Hiszpanii autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997302.07.2012, 22:34

Llorisa to juz predzej qraki kupia, jak sprzedadza Modrica i VdV...

Barney komentarzy: 2101902.07.2012, 22:32

30 mln euro za Lavezziego to chyba ciut za dużo.

Bali komentarzy: 40902.07.2012, 22:31

Są jakieś nowe informacje na temat RvP ? Bo miało się po Euro wyjaśnić.

David92 komentarzy: 640002.07.2012, 22:28

Nawet Kołtoń cos w cafe euro dzisiaj wspominal o Llorisie, ze Szczesny by mial godnego rywala :D

ArsenW komentarzy: 56302.07.2012, 22:27

owszem final countdown czy jak to tam tez dobry utwor :) bardzo taki z powerem :)

a I Don't Wanna Miss a Thing
tez bardzo fajne to sa piosenki przy ktorych mozna rozmyslac a nie teraz

Rap jestesmy w pierdlu bo za****lismy 5 polcijantow ****c policje szanowac JP JP100..... eh..

maltesers komentarzy: 28902.07.2012, 22:27

youtube.com/watch?v=XR8LFNUr3vw

Las Vegas Parano :D

RvPersie komentarzy: 1145802.07.2012, 22:25

PSG nie weźmie Walcotta . Mają jedno miejsce w non-UE i starają się o Dede lub kogoś za kontuzjowanego Motte.

Szogun komentarzy: 28848 newsów: 302.07.2012, 22:20

Kurcze Lavezzi w PSG. Świetny gracz i bardzo pracowity. Ciekawe za ile Paryżanom udało się go wyciągnąć.

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 302.07.2012, 22:18

ArsenW--> wiadomo, klasyk. Podobnie jak to: youtube.com/watch?v=9jK-NcRmVcw

ArsenW komentarzy: 56302.07.2012, 22:14

a tak wogle wybier sie ktos do wroclawia na koncert scorpions?? jeden z ostatnich.??Wiola Hotel California. jest the best jak bylem maly to zawsze lubilem jak lecialo w radiu :D :)

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 302.07.2012, 22:13

ArsenW--> jak to co? Toż to świetna piosenka.

youtube.com/watch?v=LMFqh_tiHoQ

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 102.07.2012, 22:12

ArsenW, Wind of Change jest nieśmiertelny :-) Zawsze będzie na czasie. Świetna piosenka.

Najlepszy temat:)
Nawet ktoś wspomniał o jednym z moich ulubionych zespołów: Dire Straits :)

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 102.07.2012, 22:10

@ArjenRobben
napisz do gościa, żeby ci wysłał autentyczne zdjęcia tych koszulek, bo wyczuwam biedę...

RvPersie komentarzy: 1145802.07.2012, 22:09