Hiszpania przechodzi do historii, broni mistrzostwo Europy!

Hiszpania przechodzi do historii, broni mistrzostwo Europy! 01.07.2012, 22:57, Sebastian Czarnecki 1359 komentarzy

Nudna tiki-taka, która nie zachwyca tak, jak przed dwoma laty – takie słowa można było powiedzieć o reprezentacji Hiszpanii po pierwszych pięciu meczach. La Furia Roja w wielkim finale mistrzostw Europy udowodniła wszystkim, że wciąż potrafi grać pięknie, widowiskowo i zdobywać ogromną ilość bramek. To taką Hiszpanię chcieliśmy oglądać od pierwszego spotkania na Euro 2012, ale którą obejrzeliśmy dopiero w finale. To właśnie w najważniejszym meczu podopieczni Vicente del Bosque zademonstrowali wszystko to, czego nie pokazali w poprzednich spotkaniach i w kapitalnym stylu pokonali Włochów aż 4-0!

Tym samym reprezentacja Hiszpanii przeszła do historii i okazała się pierwszą, której udało się obronić mistrzostwo Europy. To niebywałe, jakie sukcesy odnieśli ci zawodnicy na arenie międzynarodowej. W ostatnich sześciu latach zdobyli przecież aż trzy złote medale w najważniejszych międzynarodowych imprezach!

W pierwszych minutach obie drużyny grały bardzo ostrożnie, starając się nie narazić przeciwnikowi na kontrę. Z biegiem czasu Hiszpanie coraz pewniej dysponowali futbolówką i zamknęli Włochów na ich własnej połowie. Już w 10. minucie La Furia Roja mogła zdobyć bramką po świetnej dwójkowej akcji Fabregasa i Xaviego, zakończoną strzałem tego drugiego, który znalazł się jednak ponad bramką.

Hiszpanie wciąż byli drużyną dominującą i udowodnili to w 14. minucie. Kolejną świetną akcję przeprowadził Fabregas, który był wypychany przez Chielliniego, a następnie sprzed linii końcowej dośrodkował prosto na głowę Davida Silvy, który z najbliższej odległości pokonał Buffona. 1-0!

Już minutę później Włosi ruszyli do ataku i spróbowali doprowadzić do wyrównania. Z rzutu wolnego uderzał Andrea Pirlo, ale futbolówka odbiła się od muru i nie zagroziła bramce Casillasa. W ciągu następnych dwóch minuty Włosi mieli jeszcze dwa rzuty rożne, ale przy każdym z nich świetnie zachowywał się Casillas.

W 21. minucie Cesare Prandelii został zmuszony do przeprowadzenia wymuszonej zmiany. Giorgio Chiellini na skutek kontuzji musiał opuścić murawę Stadionu Olimpijskiego, a jego miejsce na lewej obronie zajął Balzaretti.

W 27. minucie dobrą akcję lewym skrzydłem przeprowadzili Włosi. Dośrodkowanie ze skrzydła miało znaleźć się na głowie wyskakującego już Balotellego i pewnie by się tam znalazło, gdyby nie ręka interweniującego Casillasa, który strącił czarnoskóremu zawodnikowi piłkę z głowy.

W następnych minutach Włosi przejęli inicjatywę i wyprowadzili dwa groźne ataki, które mogły zaskoczyć Ikera Casillasa. W obu przypadkach kończącym akcję był Antonio Cassano, ale bramkarz Realu Madryt dwukrotnie stanął mu na drodze i zatrzymał jego uderzenia.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Co nie wykorzystali w ostatnich minutach Włosi, to wykorzystali Hiszpanie. Świetną piłkę na wolne pole od Xaviego otrzymał Jordi Alba, który wyszedł sam na sam z Buffonem i umieścił piłkę między pilnowanymi przez niego słupkami. 2-0!

Już minutę później podrażnieni Włosi spróbowali kolejnej akcji na zdobycie gola. Z dystansu uderzał Montolivo, ale Casillas kolejny raz udowodnił, że jest kapitalnym bramkarzem.

Tuż po przerwie Włosi rzucili się do ataku. Rezerwowy Di Natale mógł pokonać Ikera Casillasa, ale posłał piłkę ponad bramką. Kilka chwil później z groźnym atakiem ruszyli Hiszpanie, którzy zamieszali w polu karnym Włochów. Abate w ostatniej chwili oddalił zagrożenie. Nieco później Pedro Proenca podjął bardzo kontrowersyjną decyzję, kiedy nie podyktował rzutu karnego po zagraniu ręką przez Bonucciego.

W 53. minucie Włosi mieli stuprocentową okazję, która powinna zakończyć się bramką. Kilka metrów od bramki Casillasa znalazł się Di Natale, który oddał strzał na bramkę golkipera Realu Madryt, ale ten kolejny raz pokazał swój ogromny kunszt i w świetnym stylu obronił to uderzenie.

Kolejny dramat w drużynie Włochów nastąpił w 63. minucie. Thiago Motta, który przebywał na boisku zaledwie kilka minut doznał poważnej kontuzji, która uniemożliwiła mu dalszą grę w finale. Na nieszczęście Cesare Prandelli przeprowadził już trzy zmiany i od tej pory Włosi musieli kończyć w dziesiątkę.

Kolejne minuty nie dostarczyły nam żadnych emocji, gra toczyła się w środku pola, a Włosi całkowicie stracili nadzieję na doprowadzenie do remisu.

W 84. minucie Hiszpanie wyprowadzili cios, który pogrzebał wszelkie nadzieje Włochów. Torres otrzymał podanie na wolne pole od Xaviego i nie dał szans Buffonowi. 3-0.

Cztery minuty później podopieczni Vicente del Bosque definitywnie dobili rywala. Składna akcja Hiszpanów zakończyła się podaniem Torresa do Maty, który z najbliższej odległości pokonał Buffona.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Hiszpanie zdeklasowali Włochów i pokonali ich aż 4-0, tym samym przechodząc do historii.

Składy:

Hiszpania: Casillas – Arbeloa, Ramos, Pique, Alba – Alonso, Busquets, Xavi – Iniesta (86. Mata), Fabregas (75. Torres), Silva (59. Pedro)

Włochy: Buffon – Abate, Barzagli, Bonucci, Chiellini (21. Balzaretti) – De Rossi – Pirlo, Montolivo (56. Motta), Marchisio – Cassano (45. Di Natale), Balotelli

Euro 2012Raport pomeczowyReprezentacja Hiszpanii autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
RvPersie komentarzy: 1145803.07.2012, 00:43

Acolt@
Najpierw spróbuj po sklepach na pewno coś znajdziesz a jak cudem nie to dopiero proś o radę.

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 603.07.2012, 00:40

Muszę kupić halówki i mam do tego tylko 150 zł, bo resztę odłożyłem na biografię Van Persiego, korki i jednego pada do PS3. Jakie polecacie? Najlepiej zarzućcie linkami z allegro lub podajcie jaki model.

RvPersie komentarzy: 1145803.07.2012, 00:39

Midgard@
Źródła są w miare wiarygodne.. Wojtek kiedyś powiedział że jak odejdzie to do Barcy.. coś w tym może być.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41203.07.2012, 00:34

Powiedzcie szczerze - co sądzicie o tej wiadomości o naszym zainteresowaniu Llorisem? Pamiętam, że kiedyś składaliśmy za niego ofertę wysokości 20 mln (nie pamiętam w jakiej walucie), a że się nie udało, to próbowaliśmy potem ze Schwarzerem. Ale to było zanim Wojtek się wybił. Teraz jakoś trudno mi uwierzyć w to, że wydalibyśmy tyle szmalu na GK, mając już w składzie jednego porządnego. Jednak jeśli Wenger jest wielkim fanem talentu Hugo, to cholera wie - może i prawda.

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16403.07.2012, 00:19

domino
Nie zgodzę się z tym, że są najlepszą reprezentacją w historii.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34103.07.2012, 00:18

@ArseneAl
Nie jestem fanem. Lubię czasami posłuchać jednego, najwyżej dwóch utworów. Znacznie bardziej lubię twórczość Morello z Audioslave

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 303.07.2012, 00:17

Dekarz123--> zgadza się. :)

ArseneAl komentarzy: 2341703.07.2012, 00:17

A co powiecie na Rage Against The Machine?
Słuchał ktoś kiedyś? :>

domino523 komentarzy: 42903.07.2012, 00:15

Bardzo cieszy zwyciestwo "La Roja", ogladamy najlepsza reprezentacje w historii... Fajnie bylo ich ogladac na zywo z Chorwatami... niezapomniane chwile

Dekarz123 komentarzy: 118603.07.2012, 00:15

@Wiola04
To został tylko Kołobrzeg z tych na K ;) .
@ArseneAl
Wybaczam ;)

Nie rozumiem jak można nie lubić Fightersów , szczególnie ich ostatnia płyta wymiata .

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41203.07.2012, 00:14

Ja tam ostatnio słucham dużo Kasabian - mam ich dyskografię i odkrywam nowe fajne kawałki.

Topek komentarzy: 13964 newsów: 12603.07.2012, 00:11

Foo Fighters jest spoko, przyjemne granie, Grohl jakieś tam jajca zawsze odwali.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34103.07.2012, 00:11

@Dekarz
Ja od Nirvany znacznie wyżej cenię Alice in Chains. Lepszy wokal, lepsze instrumentalnie i oczywiście świetne teksty.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34103.07.2012, 00:10

W ogóle ostatnio zacząłem z kolegą dyskusję nt Dżemu. Skończyło się na tym, że sprzeczaliśmy się która część Ameryki Północnej należała do Anglików, która do Francuzów i która do Hiszpanów. Ah, te nasze dyskusje.. :]

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34103.07.2012, 00:09

@Mid
Ja mam tego wręcz dość po tym, jak większość znajomych śpiewa ich utwory przy każdej okazji. Zadeklarowałem otwarcie że nie będę ich słuchał ani grał, w jakimkolwiek zespole bym nie był.

Dekarz123 komentarzy: 118603.07.2012, 00:09

Ja od Foo Fighters zaczynałem swoją przygodę z rockiem a co do Nirvany to tak samo jak Ice nie czuję tej "magii" .
A jeżeli chodzi o Polskie zespoły to słucham tylko zespołu Zalef , no i trochę Luxtorpedy :)

ArseneAl komentarzy: 2341703.07.2012, 00:09

A jeśli chodzi o polskie zespoły to od roku jestem pod wrażeniem tego kawałka:
youtube.com/watch?v=BgoG59oOgZU

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41203.07.2012, 00:08

bmw5

Może z czasem ci się odmieni. Mi kiedyś też nieszczególnie odpowiadali.

ArseneAl komentarzy: 2341703.07.2012, 00:07

@Dekarz123
No to żeś teraz obnażył mój brak wiedzy. Bez kitu myślałem, że on nadal na perkusji pocina :P Ale nie interesowałem się Foo Fighters więc wybacz mi :)

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 303.07.2012, 00:05

Dekarz123--> jasne, że nie, ale też na K.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34103.07.2012, 00:04

@ArseneAl
Właśnie wymieniłem ciekawy polski zespół :P Przesłuchaj tamto. Oprócz tego zdarza mi się posłuchać Lady Pank, oczywiście TSA, Turbo, czasami Hey a nawet Ciechowskiego (zarówno z Republiki jak i jako Obywatela G.C)

@NineBiteWolf
O nich nawet nie trzeba wspominać bo to oczywista oczywistość :)

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34103.07.2012, 00:02

A ja was zagnę świetnym POLSKIM zespołem, o którym nikt tutaj nie słyszał. Konkubent - młody, świetny, łódzki zespół
Przesłuchajcie chociaż tych dwóch utworów:
youtube.com/watch?v=6Awz8Er6RjA
youtube.com/watch?v=sI65T2pDWOY
Patrząc na zespoły, które tu wypisujecie, wydaje mi się że to wam się spodoba. Dobra muzyka, wokal, ciekawe teksty :)

Dekarz123 komentarzy: 118603.07.2012, 00:02

@ArseneAl
Grohl to "śmigał" na perkusji w Nirvanie , w Foo Fighters na perkusji śmiga Hawkins a Grohl jest na głównym wokalu :)

songoku95 komentarzy: 2348603.07.2012, 00:02

Mid
wiedziałem,że o czym zapomniałem!

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 303.07.2012, 00:01

Ice--> no nic, to już chyba bliższe Tobie klimaty powinny być. :)

Dekarz--> nie, zgaduj dalej.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41202.07.2012, 23:59

IceMan

Jeśli mowa o zespołach ze słowem "Doors" w nazwie, to zdecydowanie wolę "The Doors" :]

Dekarz123 komentarzy: 118602.07.2012, 23:59

@Wiola04
Koszalin ? ;P

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34102.07.2012, 23:59

@ArseneAl
I mam uwierzyż, że to nie było celowe ? 3 posty o praktycznie takiej samej treści :P

A co do Foo Fighters - jakoś nie przypadł mi do gustu ten zespół. A i wielu wybitniejszych perkusistów niż Grohl słucham :P

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 302.07.2012, 23:58

Ice--> nie odpowiedziałeś na moja pytanie. :>

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41202.07.2012, 23:58

songoku95

Nie wiem jak mmogłeś nie wspomnieć o "If Today was Your Last Day" Nickelback.

ArseneAl komentarzy: 2341702.07.2012, 23:57

@Dekarz123
E tam mi jakoś nie przypadli do gustu mimo, że na perkusji śmiga Grohl.

btw o właśnie przez takie double posty bez sensu mi się nabija licznik -.- ehh..

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 302.07.2012, 23:56

Dekarz123--> jak nie słucha, jak słucha.
Btw. widzę, że jesteś z moich okolic. :)

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16402.07.2012, 23:56

Dekarz123
Jasne, że słucha.

songoku95 komentarzy: 2348602.07.2012, 23:56

czyli jednak jestem słaby przy tobie ;p

Dekarz123 komentarzy: 118602.07.2012, 23:55

Widzę , że padło tu wiele nazw zespołów rockowych , ale chyba zapomnieliście o jednym - Foo Fighters .czy nikt tu nie słucha tego genialnego zespołu ?

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 902.07.2012, 23:52

dailymail.co.uk/sport/football/article-2167878/Robin-van-Persie-talk-Arsene-Wenger-Arsenal-future.html

songoku95 komentarzy: 2348602.07.2012, 23:51

arseneal
bitch please ,,Ilość komentarzy dziennie: 7.98". Mówiłeś coś chyba ;P?

ArseneAl komentarzy: 2341702.07.2012, 23:50

@IceMan
No nie powiesz mi, że Hero i How You Remind Me są słabe..

maciekbe komentarzy: 1245802.07.2012, 23:50

tak btw ziomki to na arsenal.com są swieżo dodane filmiki o martinezie, więc imo nie ma co liczyć na nowego bramkarza ;) młody wejdzie na ławę

songoku95 komentarzy: 2348602.07.2012, 23:49