Kanonada w Dżakarcie, 7-0 z Indonezją!

Kanonada w Dżakarcie,  7-0 z Indonezją! 14.07.2013, 16:38, Kuba Tomaszkiewicz 1815 komentarzy

Arsenal rozgromił w stolicy Indonezji gospodarzy aż 7-0! Mimo, że rywal jest bardzo nisko notowany, fani Kanonierów znajdą dużo pozytywów po dzisiejszym spotkaniu.

Drużyna prowadzona przez Arsene'a Wengera rozpoczęła to spotkanie w następującym składzie:

Fabiański - Jenkinson, Miquel, Mertesacker, Gibbs - Arteta, Ramsey - Oxlade-Chamberlain, Gnabry, Walcott - Akpom.

Francuski szkoleniowiec od pierwszej minuty dał szansę młodym graczom - Gnabry'emu i Akpomowi - którzy pokazali się z bardzo dobrej strony wiosną w rozgrywkach NextGen Series.

Dla fanów futbolu w Indonezji przyjazd do Dżakarty tak utytyłowanego klubu jak Arsenal to nie lada gratka, dlatego trybuny Gelora Bung Karno Stadium zapełniły się do ostatniego miejsca.

Od początku spotkania Arsenal przejął kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Już po 35 sekundach pierwszą szansę miał Chuba Akpom, jednak jego strzał tuż zza pola karnego pozostawiał wiele do życzenia. Bardzo aktywni Aaron Ramsey i Alex Oxlade-Chamberlain próbowali niekonwencjonalnymi zagraniami rozbić obronę gospodarzy.

W 7. minucie po dwójkowej akcji Walcott-Akpom młodszy ze snajperów The Gunners spróbował uderzyć z ostrego kąta. Jednak jego strzał minął dalszy słupek o kilka metrów, a Serge Gnabry nie zdołał zamknąć akcji. Po chwili płaski strzał Ramsey'a z ponad 20 metrów o centymetry minął bramkę Indonezji.

Kanonierzy, na czele z Walijczykiem i Serge'm Gnabry'm, nie potrafili przełożyć efektownych zagrań piętą na realne zagrożenie bramki gospodarzy.

Nie można nie wspomnieć o kilku pojedynczych wypadach zespołu Indonezji pod pole karne Łukasza Fabiańskiego. Gospodarze spokojnie przedostawali się na połowę Arsenalu przez środek pola, nienajlepiej zabezpieczony przez Mikela Artetę.

19 minuta i mamy pierwszą bramkę dla Arsenalu w sezonie 2013/2014! Alex Oxlade-Chamberlain przebiegł z piłką ponad 50 metrów i wbiegł w pole karne. Kiedy akcja wydawała się zwalniać, Anglik wystawił jak na tacy piłkę Theo Walcottowi, który znakomicie wykończył akcję swojego kolegi z reprezentacji. 1-0!

Po chwili prawoskrzydłowy Arsenalu do bramki chciał dorzucić asystę, lecz Chuba Akpom dwukrotnie w ciągu minuty został uprzedzony przez środkowego obrońcę Indonezji w polu bramkowym.

Po kilku akcjach Walcotta tempo meczu zdecydowanie siadło. Gospodarze chcieli przedostać się na połowę Arsenalu przede wszystkim długimi podaniami, natomiast Kanonierzy niespecjalnie dążyli do zdobycia kolejnych bramek.

I znowu Walcott odegrał główną rolę w akcji Arsenalu! Po prostopadłym podaniu Ramsey'a Anglik wystawił piłkę niepilnowanemu Gibbsowi, ale lewy obrońca Kanonierów trafił w boczną siatkę. W 36. minucie Akpom popisał się świetnym zagraniam do Chamberlaina. The Ox minął bramkarza, ale był zbyt blisko linii bocznej aby podać do będącego przed pustą bramką Walcotta.

Aż trudno w to uwierzyć, ale pod koniec pierwszej połowy Arsenal został zepchnięty do defensywy! Na szczęście dla Wengera i spółki, gwiazdy ligi indonezyjskiej nie znalazły recepty na pokonanie Fabiańskiego.

Na uwagę zasługuje indywidualny popis Aarona Ramsey'a w 44. minucie. Walijczyk na prawym efektowną ruletką minął dwóch obrońców gospodarzy, lecz jego wstrzelenie piłki w pole bramkowe skończyło się pewną interwencją bramkarza.

Chwilę później arbiter zaprosił obie drużyny na przerwę.

Na drugą połowę spotkania Arsene Wenger zdecydował wystawić taki oto skład: Fabiański - Jenkinson, Koscielny(c), Aneke, Miguel - Zelalem, Ramsey - Gnabry, Olsson, Eisfeld - Akpom.

Obie drużyny dość leniwie zaczęły drugą odsłonę spotkania. Poza rzutem rożnym bitym przez Eisfelda i główką Koscielnego nie wydarzyło się w tym okresie nic godnego uwagi.

Ale w 54. minucie Serge Gnabry rozbudził kibiców w Dżakarcie. Po jego rajdzie lewym skrzydłem i dokładnym podaniu, Chuba Akpom umieścił piłkę tuż przy krótkim słupku bramki gospodarzy. 2-0!

Kilka minut później Akpom stanął przed kolejną szansą na zdobycie gola, lecz sędzia liniowy gwizdnął spalonego, którego nawet najbardziej zagorzały kibic Tottenhamu nie miał prawa zobaczyć.

Od początku drugiej połowy znakomicie grał Gedion Zelalem. Po jego prostopadłym podaniu Thomas Eisfeld nieczysto trafił w piłkę, czego efektem było fatalne uderzenie wysoko nad poprzeczką.

Około 60. minuty boisko opuścili Aaron Ramsey i Serge Gnabry, a ich miejsce zajęli Tomas Rosicky oraz wspomniany Podolski. Kilka minut później za Akpoma i Jenkinsona pojawili się Sagna i Giroud. Także Łukasz Fabiański opuścił plac gry, a bramki Arsenalu od tego momentu strzegł Damien Martinez.

Spiker nie zdążyła wyczytać nazwisk wprowadzonych graczy, a już Giroud zdobył bramkę po podaniu...Sagny! Podobna akcja jak przy drugim golu Kanonierów, lecz tym razem przeprowadzona prawym skrzydłem. 3-0!

Widać, że francuski duet bardzo stęsknił się za boiskiem. Znowu Giroud wpisał się na listę strzelców, znowu po podaniu Sagny z prawej flanki. Tym razem rosły napastnik potężnym strzałem w samo okienko nie dał szans bramkarzowi Indonezji. Uśmiech Arsene'a Wengera po tej bramce powiedział wszystko. 4-0!

Te bramki wprowadziły drobną dekoncentrację w szeregach obronnych Kanonierów. Napastnik Indonezji wyszedł sam na sam z Martinezem, ale ofiarna interwencja Koscielnego zapobiegła utracie bramki przez Arsenal.

W 83. minucie kolejny duet rezerwowych wypracował bramkę dla Arsenalu. Rosicky i Podolski rozklepali całą drużynę Indonezji, a Niemiec płaskim uderzeniem wpisał się na listę strzelców. 5-0!

Kolejny gol dla Arsenalu! Tym razem dośrodkowanie z lewego skrzydła zamknął Kris Olsson i umieścił piłkę w siatce. 84. minuta, 6-0!

Thomas Eisfeld pozazdrościł swojemu koledze z młodzieżowej kadry Arsenalu i także zdobył bramkę w Dżakarcie. Niemiec znakomicie wykończył zespołową akcję Kanonierów. Asystę zapisujemy Giroudowi, który świetnie zagrał na tzw. "ścianę". 7-0!

Więcej bramek nie oglądaliśmy, Arsenal zalicza świetny wynik po przyzwoitej grze na początek Asia Tour 2013. Bardzo cieszy pozytywny występ "młodych wilków", na czele ze strzelcami bramek - Akpomem, Olssonem i Eisfeldem.

Asia Tour 2013Raport pomeczowy autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
maciekbe komentarzy: 1245815.07.2013, 17:32

nowy główny, zawijać się stąd

Verminator97 komentarzy: 1490015.07.2013, 17:32

O albo Gaston Ramirez z Soton też kosztuje 6 mln.

Luki342 komentarzy: 274215.07.2013, 17:32

verminator wanyama tez moze byc ciekawy :0

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.07.2013, 17:31

nowy news glowny

Verminator97 komentarzy: 1490015.07.2013, 17:31

Zamiast Lallany za taką samą kasę możesz kupić Wanyamę, De Guzmana, Larssona czy Aarona :)

Luki342 komentarzy: 274215.07.2013, 17:30

Santiago watpie zeby anelka duzo gral i nawet na rezerwe to nie najlepsza opcja . oczewiscie to moje zdanie

Luki342 komentarzy: 274215.07.2013, 17:29

verminator myslalem o zeby dac lallane do podstawowego skladu obok bale hazarda i walcotta

Verminator97 komentarzy: 1490015.07.2013, 17:28

Santiago > Anelka kosztuje 5.5, no i jest napadziorem.

Luki342 komentarzy: 274215.07.2013, 17:28

tacy gracze jak lukaku i bony moim zdaniem zdobeda mase punktów w fpl lecz nie odrazu bo bony dopiero zawita do pl a nie kazdy tak sie klimatyzuje jak michu a lukaku musi udowodnic ze zasługuje na 1szy sklad w chelsea

MadMax14 komentarzy: 266715.07.2013, 17:27

Verma
Chyba tak zrobię, przynajmniej w kwestii Johnsona i McAuleya :D

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.07.2013, 17:27

A23, opróżniłem, przecież nazwiska mam dobre w składzie ;d nie moja wina że Ci których wybieram nigdy nie punktują ;d jak grałem "na poważnie" to zdobywałem podobną ilość punktów ;d

Verminator97 komentarzy: 1490015.07.2013, 17:26

Luki342 > No to w miarę dobra cena. Zależy za kogo byś go chciał dać do składu.

Santiago komentarzy: 154315.07.2013, 17:26

luki
weź anelke za 4.5 chyba

Verminator97 komentarzy: 1490015.07.2013, 17:25

MM14 > Wywaliłbym Lamberta, Lukaku, A.Johnsona i McAuleya :P Ale to tylko moje zdanie.

Luki342 komentarzy: 274215.07.2013, 17:25

verminator 6k

Verminator97 komentarzy: 1490015.07.2013, 17:24

Luki342 > A ile kosztuje?

MadMax14 komentarzy: 266715.07.2013, 17:24

Jakbyście mogli powiedzieć kogo należy zmienić to będę wdzięczny.

Luki342 komentarzy: 274215.07.2013, 17:24

tak sie zastanawiam czy nie warto moze by wziasc lallane do składu?

Luki342 komentarzy: 274215.07.2013, 17:21

maciekbe z wilsherem to w sumie racja na boisku jest nie oceniony ale mało punktów daje a ameobiego wziełem na rezerwe a nikt inny mi na mysl nie przychodzil za taka cene

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.07.2013, 17:21

Marzag, przecież ty jaja sobie robisz a nie grasz na poważnie, zresztą jak mam ci wysłać jak masz pełną skrzynke.

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.07.2013, 17:21

Panowie, jak sie ma kogos na kapitanie, to sa jakies bonusy?Wprowadzilem poprawki do skladu, wrzucilem Santiego i Hazarda, ale nie bd sie chwalil co tam u mnie widac :P chyba, ze kazdy bedzie sie chwalil to ja tez :P

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 115.07.2013, 17:21

A tak w ogóle to jestem wkurzony, że Brendan ukradł Allena. W Liverpoolu grzeje ławkę, a w Swansea był nieoceniony..

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.07.2013, 17:20

to co z ta liga spamerow? ktos juz zalozyl?

A23
Martinez go sprowadził, więc skład raczej będzie mieć.
Pierwszy mecz z Norwich, więc liczę na czyste konto.

maciekbe komentarzy: 1245815.07.2013, 17:19

@Luki Jack nie da Ci punktów a Ameobi nie będzie raczej dużo grał, Sroki ściągną kogoś do pomocy Cisse, a przed nim i tak jest Gouffran

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 115.07.2013, 17:19

W swojej cenie jest IMO najlepszy ;p

Zresztą i tak się coś jeszcze zmieni.

Ehh, czemu to FPL wróciło, teraz sto razy bardziej tęsknie za BPL...

Verminator97 komentarzy: 1490015.07.2013, 17:19

Chyba tylko ja znalazłem kasę na RvP :P

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223715.07.2013, 17:19

Turysta - solidny rzemieślnik, jednak z najważniejszych pozycji na boisku, ale to się w FPL nie liczy. Może jeszcze sprawdziłby się jakby punktacja była taka jak w FCL. Tam dodawano punkty za odbiory, przechwyty itd.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223715.07.2013, 17:18

Ja tam Judasza nawet przez moment nie miałem. Walić punkty, nigdy go nie wezmę do składu!

turysta komentarzy: 608915.07.2013, 17:17

Dokładnie tak jak mówi stefcio15, Lucas jest wspaniały, ale jego rola na boisku jest taka, że dużo punktów Ci nie zdobędzie.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.07.2013, 17:16

Klama

Alcaraz.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223715.07.2013, 17:16

Shinev - niby tak, ale ja tam bym na to nie poszedł. Z gry ma tyle co Arteta, tylko Arteta sypnie karnego, a on do tych nie podchodzi. W Liverpoolu na razie strzelił 1(?) bramkę.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7215.07.2013, 17:15