Kanonada w Dżakarcie, 7-0 z Indonezją!

Kanonada w Dżakarcie,  7-0 z Indonezją! 14.07.2013, 16:38, Kuba Tomaszkiewicz 1815 komentarzy

Arsenal rozgromił w stolicy Indonezji gospodarzy aż 7-0! Mimo, że rywal jest bardzo nisko notowany, fani Kanonierów znajdą dużo pozytywów po dzisiejszym spotkaniu.

Drużyna prowadzona przez Arsene'a Wengera rozpoczęła to spotkanie w następującym składzie:

Fabiański - Jenkinson, Miquel, Mertesacker, Gibbs - Arteta, Ramsey - Oxlade-Chamberlain, Gnabry, Walcott - Akpom.

Francuski szkoleniowiec od pierwszej minuty dał szansę młodym graczom - Gnabry'emu i Akpomowi - którzy pokazali się z bardzo dobrej strony wiosną w rozgrywkach NextGen Series.

Dla fanów futbolu w Indonezji przyjazd do Dżakarty tak utytyłowanego klubu jak Arsenal to nie lada gratka, dlatego trybuny Gelora Bung Karno Stadium zapełniły się do ostatniego miejsca.

Od początku spotkania Arsenal przejął kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Już po 35 sekundach pierwszą szansę miał Chuba Akpom, jednak jego strzał tuż zza pola karnego pozostawiał wiele do życzenia. Bardzo aktywni Aaron Ramsey i Alex Oxlade-Chamberlain próbowali niekonwencjonalnymi zagraniami rozbić obronę gospodarzy.

W 7. minucie po dwójkowej akcji Walcott-Akpom młodszy ze snajperów The Gunners spróbował uderzyć z ostrego kąta. Jednak jego strzał minął dalszy słupek o kilka metrów, a Serge Gnabry nie zdołał zamknąć akcji. Po chwili płaski strzał Ramsey'a z ponad 20 metrów o centymetry minął bramkę Indonezji.

Kanonierzy, na czele z Walijczykiem i Serge'm Gnabry'm, nie potrafili przełożyć efektownych zagrań piętą na realne zagrożenie bramki gospodarzy.

Nie można nie wspomnieć o kilku pojedynczych wypadach zespołu Indonezji pod pole karne Łukasza Fabiańskiego. Gospodarze spokojnie przedostawali się na połowę Arsenalu przez środek pola, nienajlepiej zabezpieczony przez Mikela Artetę.

19 minuta i mamy pierwszą bramkę dla Arsenalu w sezonie 2013/2014! Alex Oxlade-Chamberlain przebiegł z piłką ponad 50 metrów i wbiegł w pole karne. Kiedy akcja wydawała się zwalniać, Anglik wystawił jak na tacy piłkę Theo Walcottowi, który znakomicie wykończył akcję swojego kolegi z reprezentacji. 1-0!

Po chwili prawoskrzydłowy Arsenalu do bramki chciał dorzucić asystę, lecz Chuba Akpom dwukrotnie w ciągu minuty został uprzedzony przez środkowego obrońcę Indonezji w polu bramkowym.

Po kilku akcjach Walcotta tempo meczu zdecydowanie siadło. Gospodarze chcieli przedostać się na połowę Arsenalu przede wszystkim długimi podaniami, natomiast Kanonierzy niespecjalnie dążyli do zdobycia kolejnych bramek.

I znowu Walcott odegrał główną rolę w akcji Arsenalu! Po prostopadłym podaniu Ramsey'a Anglik wystawił piłkę niepilnowanemu Gibbsowi, ale lewy obrońca Kanonierów trafił w boczną siatkę. W 36. minucie Akpom popisał się świetnym zagraniam do Chamberlaina. The Ox minął bramkarza, ale był zbyt blisko linii bocznej aby podać do będącego przed pustą bramką Walcotta.

Aż trudno w to uwierzyć, ale pod koniec pierwszej połowy Arsenal został zepchnięty do defensywy! Na szczęście dla Wengera i spółki, gwiazdy ligi indonezyjskiej nie znalazły recepty na pokonanie Fabiańskiego.

Na uwagę zasługuje indywidualny popis Aarona Ramsey'a w 44. minucie. Walijczyk na prawym efektowną ruletką minął dwóch obrońców gospodarzy, lecz jego wstrzelenie piłki w pole bramkowe skończyło się pewną interwencją bramkarza.

Chwilę później arbiter zaprosił obie drużyny na przerwę.

Na drugą połowę spotkania Arsene Wenger zdecydował wystawić taki oto skład: Fabiański - Jenkinson, Koscielny(c), Aneke, Miguel - Zelalem, Ramsey - Gnabry, Olsson, Eisfeld - Akpom.

Obie drużyny dość leniwie zaczęły drugą odsłonę spotkania. Poza rzutem rożnym bitym przez Eisfelda i główką Koscielnego nie wydarzyło się w tym okresie nic godnego uwagi.

Ale w 54. minucie Serge Gnabry rozbudził kibiców w Dżakarcie. Po jego rajdzie lewym skrzydłem i dokładnym podaniu, Chuba Akpom umieścił piłkę tuż przy krótkim słupku bramki gospodarzy. 2-0!

Kilka minut później Akpom stanął przed kolejną szansą na zdobycie gola, lecz sędzia liniowy gwizdnął spalonego, którego nawet najbardziej zagorzały kibic Tottenhamu nie miał prawa zobaczyć.

Od początku drugiej połowy znakomicie grał Gedion Zelalem. Po jego prostopadłym podaniu Thomas Eisfeld nieczysto trafił w piłkę, czego efektem było fatalne uderzenie wysoko nad poprzeczką.

Około 60. minuty boisko opuścili Aaron Ramsey i Serge Gnabry, a ich miejsce zajęli Tomas Rosicky oraz wspomniany Podolski. Kilka minut później za Akpoma i Jenkinsona pojawili się Sagna i Giroud. Także Łukasz Fabiański opuścił plac gry, a bramki Arsenalu od tego momentu strzegł Damien Martinez.

Spiker nie zdążyła wyczytać nazwisk wprowadzonych graczy, a już Giroud zdobył bramkę po podaniu...Sagny! Podobna akcja jak przy drugim golu Kanonierów, lecz tym razem przeprowadzona prawym skrzydłem. 3-0!

Widać, że francuski duet bardzo stęsknił się za boiskiem. Znowu Giroud wpisał się na listę strzelców, znowu po podaniu Sagny z prawej flanki. Tym razem rosły napastnik potężnym strzałem w samo okienko nie dał szans bramkarzowi Indonezji. Uśmiech Arsene'a Wengera po tej bramce powiedział wszystko. 4-0!

Te bramki wprowadziły drobną dekoncentrację w szeregach obronnych Kanonierów. Napastnik Indonezji wyszedł sam na sam z Martinezem, ale ofiarna interwencja Koscielnego zapobiegła utracie bramki przez Arsenal.

W 83. minucie kolejny duet rezerwowych wypracował bramkę dla Arsenalu. Rosicky i Podolski rozklepali całą drużynę Indonezji, a Niemiec płaskim uderzeniem wpisał się na listę strzelców. 5-0!

Kolejny gol dla Arsenalu! Tym razem dośrodkowanie z lewego skrzydła zamknął Kris Olsson i umieścił piłkę w siatce. 84. minuta, 6-0!

Thomas Eisfeld pozazdrościł swojemu koledze z młodzieżowej kadry Arsenalu i także zdobył bramkę w Dżakarcie. Niemiec znakomicie wykończył zespołową akcję Kanonierów. Asystę zapisujemy Giroudowi, który świetnie zagrał na tzw. "ścianę". 7-0!

Więcej bramek nie oglądaliśmy, Arsenal zalicza świetny wynik po przyzwoitej grze na początek Asia Tour 2013. Bardzo cieszy pozytywny występ "młodych wilków", na czele ze strzelcami bramek - Akpomem, Olssonem i Eisfeldem.

@Shinev

Toure narazie pierwszy skład, pewnie kogoś kupią (BR tak mówi cały czas). Lucas miał najwięcej odbiorów rok temu w PL, mimo tego że nie grał znaczną część sezonu - dokładnie średnio 4.4 na mecz.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 215.07.2013, 16:46

Zrobiłem pierwszy skład, który zmienie jeszcze 14219412941949 razy.
Ale atak możliwe, że pozostanie bez zmiany.

atak Lukaku-Benteke

chyba, że Lukaku będzie siedział w Chelsea.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.07.2013, 16:43

Van Persie 14.00, kogoś poyebało

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7215.07.2013, 16:42

Jest już FPL? No to trzeba zacząć działać! :P

BayernAA komentarzy: 31515.07.2013, 16:42

Mógłby ktoś pokrótce opisać mi jak działa ta Fantasy Premier League? Chodzi mi dokładniej o to, czy tworzy się tam ligę, kiedyś chyba istniała liga z tej strony?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320715.07.2013, 16:42

peciakk,
na pewno zależało większość od Pellegriniego, oficjalnie nie był w City, ale zapewne nazwiska już podał.

Shinev,

Lucas, do tego Sturridge bardziej jako PS będzie.

ElSar komentarzy: 416915.07.2013, 16:41

Sanogo w FPL ma 5.0 :D

maciekbe komentarzy: 1245815.07.2013, 16:41

Czo ta Roma tak wszystkich kupuje?
Ej powiedzcie mi, czy to prawda - jak ktoś inny niż my zgłosi się po Cesca to 50% kasy idzie do nas, c'nie? To Barca nie puści go za 25 baniek, bo dostaną tylko 12,5 i będzie z nich łach ostry :P

@Klama

20 letni chłopak z Sevilli. Ostatni rok spędził na wypożyczniu w Barsie B strzelając 11 bramek i zaliczając 18 asyst. Pomocnik/fałszywa 9.

Gunner48 komentarzy: 792915.07.2013, 16:41

@Klama
Młody talent kupiony z Hiszpani

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 115.07.2013, 16:40

No więc spadajcie, bo to serwis fanów Arsenalu!!!11

A tak poważnie, to potrzebuje takiego najbardziej prawdopodobnego składu LFC. Na ataku Aspas czy Borini? I kto w pomocy, bo pewniakami to na pewno są Gerrard i Coutinho, a dalej?

Klama komentarzy: 3971 newsów: 215.07.2013, 16:39

Co to za Luis Alberto w LFC ?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320715.07.2013, 16:39

peciakk,

nie tak samo jak Wenger, bo on już 2 zawodników doszło do City.

Oggy

Dzięki, chociaż obawiam się, że w tej sytuacji Kroos będzie chciał odejść. Skład jest w moim mniemaniu kompletny, teraz tylko solidnie przygotować się do nowego sezonu. : )

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.07.2013, 16:35

No to ja robię tajną ligę.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.07.2013, 16:34

Już jest FPL ? O żesz.

Shinev

Na ławkę. Szkoda Van Ginkela, najlepszy talent Eredisive będzie się kisił w rezerwach

Klama komentarzy: 3971 newsów: 215.07.2013, 16:33

hohohooh!
No to robimy paczkę na FPL ! :D

Oggy komentarzy: 948915.07.2013, 16:33

BayernAA- gratki za transfer Thiago, gość ma olbrzymi talent, jeśli będzie prowadzony z głową to będziecie mieli kosmicznego grajka.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 115.07.2013, 16:33

@mistique

To tylko okno wybierania piłkarzy, później dopiero ustalasz z nich skład.

@shinev

czemu na "boisku" w FPL jest 11 miejsc na zawodnikow, a nie 11?

BayernAA komentarzy: 31515.07.2013, 16:30

matmal77

Chodzą plotki, że po stracie Thiago to Barcelona będzie chciała go wyciągnąć - nie wiem ile w tym jest prawdy, ale w orbicie zainteresowań tego klubu jest od dosyć dawna. Osobiście nie wydaje mi się, aby to był on. Liczyłbym bardziej na obrońcę. Pożyjemy, zobaczymy. : )

arsenalfann komentarzy: 1024315.07.2013, 16:28

Kloop prezentuje nowoczesny futbol ;P

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 115.07.2013, 16:28

FPL!!!

Teraz przez godzinę będę ustalał skład, który zmienię jeszcze kilkanaście razy. To jest to!

Verminator97 komentarzy: 1490015.07.2013, 16:27

Gdyby Wenger zrobił takie transfery jak BVB to też byście narzekali.

Aubameyang - znowu wynalazek z L1, partaczy setki itd.

Mikhtyaryan - gdzie za 28mln? Przepłacony, przecież wcale nie jest taki dobry.

Papasthopoulos - ma za długie nazwisko, będziemy mieli problemy z jego wymówieniem itd. xD

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 115.07.2013, 16:27

Mówiliście że ta wypowiedź Mou to fejk! Zaraz sprawdzę w komentarzach, który to mnie tak oszukał...

matmal77 komentarzy: 69515.07.2013, 16:26

BayernAA
Mi sie wydaje ze to bedzie Christian Eriksen z Ajaxu

schade komentarzy: 386215.07.2013, 16:26

Jeśli ktoś nie wie, to FPL wraca! :)

BayernAA komentarzy: 31515.07.2013, 16:24

Borussia przeprowadziła świetne transfery jak do tej pory. Pracują nad jeszcze jednym transferem spoza Bundesligi, jestem ciekawy kto to będzie. W Dortmundzie poszło bardzo szybko z transferami, tak powinno się je przeprowadzać w letnim okienku transferowym.

MrWhite komentarzy: 74215.07.2013, 16:24

Wenger musi w koncu zrozumiec ze rynek transferowy sie zmienil i jesli chce sie osiagnac sukcec w PL to trzeba wydac kase grubą , no ale nie dociera widac jak narazie skoro sie o kazde 3-5 mln wykłóca i negocjuje przez cale okno.

darek250s komentarzy: 10751 newsów: 515.07.2013, 16:23

Ja mam pomysł na transfery Arsenalu. Sytuacja z Gibbsem - kontuzja, szybki transfer Monreala. Ktoś musi złamać nogę Giroudowi, napewno bedzie nowy napastnik. Przydalo by sie tez porwac Artete. Wtedy transfery na 100 pro :D

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30