Kanonierzy górą w NLD! Arsenal 3-1 Spurs

Kanonierzy górą w NLD! Arsenal 3-1 Spurs 01.10.2022, 14:29, Łukasz Wandzel 1854 komentarzy

Za nami spotkanie otwierające 9. kolejkę Premier League. Były to derby północnego Londynu, w których Arsenal wygrał z Tottenhamem 3-1. Kanonierzy od początku dążyli do tego, by zdominować mecz na własnym stadionie i nie trzeba było długo czekać, by otworzyli wynik spotkania. Najsłabszy fragment meczu zagrali jednak w środku pierwszej połowy, gdy ofensywa Kogutów jedną akcją wprowadziła trochę zamieszania i wywalczyła rzut karny. Obawy o wynik zawodnicy Arsenalu rozwiali jednak w drugiej połowie. Ponownie wyszli na prowadzenie i podwyższyli je na 3-1 po tym, gdy Emerson Royal dostał czerwoną kartkę.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (89' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (73' Tierney) – Partey (73' Lokonga), Xhaka – Saka, Odegaard (80' Vieira), Martinelli – Jesus (80' Nketiah).

Tottenham: Lloris – Romero, Dier, Lenglet (71' Sanchez) – Emerson, Bentancur, Hojbjerg (73' Skipp), Perisić (71' Bissouma) – Richarlison (71' Sessegnon), Son (72' Doherty) – Kane.

Na początku spotkania Arsenal bardzo mocno przycisnął rywali. Tottenham ustawiał się głęboko we własnej szestnastce i udawało mu się oddalać zagrożenie. Poza strzałem Richarlisona w 13. minucie Koguty nie tworzyły sobie szans. Około 25 minut od pierwszego gwizdka sędziego to Arsenal prowadził grę.

Po niecałym kwadransie piłkarze Mikela Artety zmienili trochę sposób gry, zaczynając uderzać z dystansu. Niecelną próbę podjął Ben White, chwilę później tuż obok słupka strzelił Granit Xhaka, a w 20. minucie fantastycznie trafił do siatki Thomas Partey. Reprezentant Ghany otworzył wynik spotkania bez przyjęcia, po krótkim podaniu od White'a.

Później Kanonierzy zaliczyli słabszy fragment i na chwilę stracili kontrolę nad spotkaniem. Niemal równo po półgodzinie gry drużyna Antonio Conte doprowadziła do wyrównania. Gospodarze nie opanowali zamieszania stworzonego przez Tottenham i Gabriel Magalhaes faulował Richarlisona. Sędzia wskazał na wapno, a do piłki podszedł Harry Kane. Napastnik Tottenhamu pokonał Aarona Ramsdale'a, uderzając w środek bramki.

Po przerwie Arsenal nie pozostawił wątpliwości, co do tego, która drużyna była tego dnia lepsza na boisku. Dużo aktywniej grali skrzydłowi – Bukayo Saka i Gabriel Martinelli. Zespó z The Emirates ponownie napierał na bramkę przeciwnika, jednak tym razem szybko strzelił bramkę. W 49. minucie ze skrzydła ściął Saka, a jego strzał obronił Hugo Lloris. Do piłki dopadł jednak Gabriel Jesus i po jej wyłuskaniu wpisał się na listę strzelców.

Niewiele później Tottenham ułatwił odwiecznym rywalom utrzymanie prowadzenia. Kiedy Gabriel Martinelli próbował utrzymać piłkę na własnej połowie i wyjść spod pressingu, Emerson Royal bezmyślnie zaatakował nogę rodaka, przez co ujrzał czerwoną kartkę i opuścił murawę. Arsenal wykorzystał to, zanim Antonio Conte zdążył przeprowadzić zmiany. W 67. minucie Thomas Partey przechwycił futbolówkę w środku pola i rozpoczął kontratak. Tuż przed polem karnym Granit Xhaka przechwycił piłkę od Martinellego, wbiegł w głąb szesnastki i z łatwością pokonał Hugo Llorisa, czym ustalił wynik meczu na 3-1.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Dziadyga komentarzy: 828003.10.2022, 19:58

@damianARSENAL napisał: "Xhaka rozgrywa już 7 sezon u nas… zleciało"

6 lat wk***al aż w końcu się ogarnął..długo mu to zajęło a ile ostrzeżeń tu miałem przez niego i stresów..

damianARSENAL komentarzy: 851803.10.2022, 19:50

Xhaka rozgrywa już 7 sezon u nas… zleciało

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698203.10.2022, 19:42

Co tam u was Kanonierzy, jak zdrowie?

Kurde coraz głośniej jest o Salibie, niech on w końcu podpisze ten kontrakt i niech to już ucichnie chociaż trochę na jakiś czas.

Dominik17 komentarzy: 313603.10.2022, 19:35

Guardian: Wyjście za kaucją Thomasa Parteya zostało przedłużone na kolejny okres.

Sknerusy

chicken1990 komentarzy: 120903.10.2022, 19:08

A co byście powiedzieli, żeby zimą na skrzydło ściągnąć Trossarda? Po sezonie kończy mu się kontrakt według TM.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185203.10.2022, 19:02

@Marzag: to niestety ten sam lays, poznaliśmy się na uczelni kilka lat temu, zaczął studiować prawo i podczas pandemii zaczął mieć problemy psychiczne, a jego zdrowie mocno podupadło

silvano95 komentarzy: 981103.10.2022, 18:39

Barney komentarzy: 2093903.10.2022, 18:38

@Lamoreaux:

WIadomo, mi został Tielemans jeszcze w fantasy i może też chwile zerkne.

Lamoreaux komentarzy: 344403.10.2022, 18:38

Widzieliście jak Lokonga po meczu wczuł się elegancko w przyśpiewkę o Salibie

Dobry wariacik, lubie go :D

TlicTlac komentarzy: 600903.10.2022, 18:35

Cooper to zostanie najprawdopodobniej zwolniony jak przegrają z Leicester, nie wyobrażam sobie, żeby go trzymali po porażakch z Fulham i Bournemouth - obu u siebie i jeszcze z 20 drużyną ligi w kryzysie.

Brendana broni kontrakt, nie chcą mu po prostu pieniędzy wypłacić za przedwczesne zerwanie.

Lamoreaux komentarzy: 344403.10.2022, 18:12

@Barney: To nawet jeszcze lepiej, bo zamierzam sobie ten meczyk odpalić i liczę na bramki a nie jakieś zachowawcze wąchanie się po dupie przez 90 min :D

Barney komentarzy: 2093903.10.2022, 18:03

@Lamoreaux:

Lisy w obronie są słabe pewna wygrana raczej nie jakieś 3-1 , 3-2 dla nich tak bym obstawiam forest coś wciśnie.

Simao12 komentarzy: 775203.10.2022, 17:56

Ciekawe jak Saliba się przyklei do Ogra, w nim nadzieja

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52403.10.2022, 17:55

@arsenallord
Mało tego. Tottenham ma nawet mistrzowskie składy. Dwa.

Simao12 komentarzy: 775203.10.2022, 17:54

@Internet napisał: "City's well-oiled (pun intended) attacking machine with Haaland on top is just too much to handle"

śmiechłem

Simao12 komentarzy: 775203.10.2022, 17:50

@arsenallord: Gallas, Campbell, Adebayor i Rasiak na pewno

Lamoreaux komentarzy: 344403.10.2022, 17:48

Dzisiaj Lisy nie przegrają moim zdaniem, a pewnie i wysoko wygrają.

Jakby dziś przegrali lub zremisowali po fatalnej grze to niezły syf musiałby się tam dziać.

A co do zwolnień to moim zdaniem pierwszy poleci ten trener Notts.
Faworytem moim był Lampard ale widać, że zaczęło mu iść przywracanie Evertonu do miana ligowego średniaka. No i najlepsza defensywa w lidze - co mnie ładnie zdziwiło jak obczaiłem tabele.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11703.10.2022, 17:45

@Simpllemann: A to oni mają jakieś składy historyczne?

bokser83 komentarzy: 41003.10.2022, 17:41

@arsenallord napisał: "Diogo Dakota to TOP5 PO na świecie"
Ktoś się pomylił pisząc to. On jest top5 ale. W Memchesterze United :))

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52403.10.2022, 17:39

Tottenhamu nawet historyczne składy.

Mizzou komentarzy: 605303.10.2022, 17:24

@imprecis:
dobry pomysł z tym PS5... ale czy VR-y od Sony sa dobre? nie wiem :P

Furgunn komentarzy: 923503.10.2022, 17:14

@Artu: no dzisiaj to może być ten mecz o jego życie w lester..rywal idealny na przełamanie ;)

Artu komentarzy: 189803.10.2022, 17:10

@Garfield_pl: Brendan, jak dziś Lisy stracą punkty

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11703.10.2022, 17:10

@Simpllemann: Tottenhamu?

imprecis komentarzy: 65003.10.2022, 17:07

@Mizzou: rozważ zakup PS5 + ich VRu. Jak możesz to poczekaj do przyszłego roku, bo być może to będzie najbardziej opłacalna decyzja.

Mizzou komentarzy: 605303.10.2022, 17:04

ma ktoś z was oculusa? albo inne dobre gogle vr? polecacie?

Furgunn komentarzy: 923503.10.2022, 16:53

@krzykus1990: a nie Robert?

krzykus1990 komentarzy: 519203.10.2022, 16:52

W przyszłym roku po wielu latach Złotą Piłkę otrzyma piłkarz z Anglii mówię wam.

Furgunn komentarzy: 923503.10.2022, 16:50

Poniedziałek...jeszcze 4 dni i weekend. Pocieszające :D

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 103.10.2022, 16:44

The Premier League player under investigation for two alleged rape offences has had his bail extended further by the Metropolitan Police – story to come.

@TheGuardian

Garfield_pl komentarzy: 2805003.10.2022, 16:43

@gbn napisał: "Myślę, że jednak ETH, no chyba, że Conte się odpali xD" @Dziadyga napisał: "Nie no,holender szybciej mimo wszystko."
Jeden i drugi póki co słabo wbrew temu co mówi tabela, to obie drużyny więcej szczęścia niż samej gry, ale ja osobiście widzę Conte opuszczającego kury, gdy np Juve się wyłoży i wywali Allegriego. Myślę,że sporo może się podczas mundialu wydarzyć jak tak będą grać kuraki i muły;)

djmacius komentarzy: 379703.10.2022, 16:41

@shocker: Chodziło mi o Matta Smitha, który pojawił się już na ławce w tym sezonie - niech pokaże co potrafi.

Garfield_pl komentarzy: 2805003.10.2022, 16:41

@arsenallord napisał: "Klopp"
Kloppa nie zwolnią w ciągu sezonu raczej.

Garfield_pl komentarzy: 2805003.10.2022, 16:40

William Saliba on signing a new contract at Arsenal: “Yeah, we will see. They [club & my agent] talk a little bit. [Before the season, Arteta] talked about my last season & he explained the project for this season.” #afc

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52403.10.2022, 16:14

@arsenallord napisał: "Ilu klubów z Premier League jesteście w stanie wymienić podstawy skład?"

Jednego.

gunner1704 komentarzy: 131903.10.2022, 16:13

@Slaviola: Posiadam 2 które kupiłem od Azjaty na Soho w Londynie w 2005, a od 2007 2 miecze mam wydzierane, filmy Kurosawy wywarły na mnie ogromne wrażenie;)
Zakupiłem je jako dekoracje, która zawsze może być potrzebna w samoobronie, młodzieńcze rozumowanie.
Oba leżą w Polsce u rodziców na strychu.

A Cedric jest już dostępny?

Ogólnie skład podobny bym wystawił tylko pytanie moje czy Cedric jest zdrowy? Jesli nie to można wstawić obok Holdinga kogoś z trójki White/Saliba/Gabirel.
To jest mecz z Bodo u siebie, rezerwy powinny wygrać bez najmniejszego problemu.

djmacius komentarzy: 379703.10.2022, 15:51

@Adi17: Zgadzam się. Gramy u siebie, więc powinniśmy całkowicie zmienić drużynę i wyjść:
Turner - Cedric, Tomiyasu, Holding, Tierney - Lokonga, Smith - Marquinhos, F. Vieira, Nelson - Nketiah.
Na Bodo powinno to wystarczyć.

sickstick komentarzy: 277003.10.2022, 15:49

@miki9971: wygodny fotel to jedno, ale bardzo niedoceniana sprawa jest odpowiednia wysokość blatu w biurku. Dla mnie 186cm wzrostu nawet najlepsze fotele za 1000zl były niewygodne przy standardowej wysokości biurka (72-75cm). Dopiero po zakupie buirka z regulacja, gdzie blat ustawiam sobie na 80cm, siedzi się wygodnie nawet na zwykłym drewnianym krześle kuchennym.

Tak więc zanim kupisz fotel, zastanów się czy to wysokość biurka nie jest problemem.

Dominik17 komentarzy: 313603.10.2022, 15:39

@arsenallord: Zwolnić to można zawsze ,.pytanie kto za niego..? Jak chyba nie ma nikogo na rynku konkretnego

Adi17 komentarzy: 300103.10.2022, 15:38

W LE powinien zagrać w większości drugi skład. W niedziele mecz z Liverpoolem więc nie ma co ryzykować kontuzji. 2-3 zawodników z podstawy to góra.

miki9971 komentarzy: 6507 newsów: 203.10.2022, 15:34

Podbijam Kanonierzy, sprawa jest!

Dużo spędzam czasu przy komputerze (taka praca), szukam wygodnego fotelu, w normalnej cenie - nie widzi mi się płacić za fotel 800zł w górę, bo bez przesady...

Macie jakieś propozycje? rekomendacje?

gbn komentarzy: 379203.10.2022, 15:16

@Garfield_pl: Myślę, że jednak ETH, no chyba, że Conte się odpali xD

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11703.10.2022, 15:15

@Garfield_pl: Klopp

Dziadyga komentarzy: 828003.10.2022, 15:13

@Garfield_pl napisał: "Kto wcześniej out z PL Conte czy ETH? ;)"

Nie no,holender szybciej mimo wszystko.

Slaviola komentarzy: 1237703.10.2022, 15:13

Pytanko:

Bawi się Ktoś z Was w miecze typu Katana?

Jarają mnie takie klimaty i chciałbym może coś popróbować :)

Garfield_pl komentarzy: 2805003.10.2022, 15:05

Kto wcześniej out z PL Conte czy ETH? ;)

chicken1990 komentarzy: 120903.10.2022, 14:52

@12thierry14 napisał: "Myślicie że Gabriel zasłużył na ławeczkę w następnym meczu?"
Wiadomo, że główna wina za karnego spada na Gabriela ale to Xhaka popełnił błąd przez co Richarlison przejął piłkę.

Patrząc na sytuację w tabeli, formę drużyn i naszą obecną sytuacje kadrową coraz bardziej się jaram że w niedzielę będę na trybunach Emirates :D