Kanonierzy górą w NLD! Arsenal 3-1 Spurs

Kanonierzy górą w NLD! Arsenal 3-1 Spurs 01.10.2022, 14:29, Łukasz Wandzel 1854 komentarzy

Za nami spotkanie otwierające 9. kolejkę Premier League. Były to derby północnego Londynu, w których Arsenal wygrał z Tottenhamem 3-1. Kanonierzy od początku dążyli do tego, by zdominować mecz na własnym stadionie i nie trzeba było długo czekać, by otworzyli wynik spotkania. Najsłabszy fragment meczu zagrali jednak w środku pierwszej połowy, gdy ofensywa Kogutów jedną akcją wprowadziła trochę zamieszania i wywalczyła rzut karny. Obawy o wynik zawodnicy Arsenalu rozwiali jednak w drugiej połowie. Ponownie wyszli na prowadzenie i podwyższyli je na 3-1 po tym, gdy Emerson Royal dostał czerwoną kartkę.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (89' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (73' Tierney) – Partey (73' Lokonga), Xhaka – Saka, Odegaard (80' Vieira), Martinelli – Jesus (80' Nketiah).

Tottenham: Lloris – Romero, Dier, Lenglet (71' Sanchez) – Emerson, Bentancur, Hojbjerg (73' Skipp), Perisić (71' Bissouma) – Richarlison (71' Sessegnon), Son (72' Doherty) – Kane.

Na początku spotkania Arsenal bardzo mocno przycisnął rywali. Tottenham ustawiał się głęboko we własnej szestnastce i udawało mu się oddalać zagrożenie. Poza strzałem Richarlisona w 13. minucie Koguty nie tworzyły sobie szans. Około 25 minut od pierwszego gwizdka sędziego to Arsenal prowadził grę.

Po niecałym kwadransie piłkarze Mikela Artety zmienili trochę sposób gry, zaczynając uderzać z dystansu. Niecelną próbę podjął Ben White, chwilę później tuż obok słupka strzelił Granit Xhaka, a w 20. minucie fantastycznie trafił do siatki Thomas Partey. Reprezentant Ghany otworzył wynik spotkania bez przyjęcia, po krótkim podaniu od White'a.

Później Kanonierzy zaliczyli słabszy fragment i na chwilę stracili kontrolę nad spotkaniem. Niemal równo po półgodzinie gry drużyna Antonio Conte doprowadziła do wyrównania. Gospodarze nie opanowali zamieszania stworzonego przez Tottenham i Gabriel Magalhaes faulował Richarlisona. Sędzia wskazał na wapno, a do piłki podszedł Harry Kane. Napastnik Tottenhamu pokonał Aarona Ramsdale'a, uderzając w środek bramki.

Po przerwie Arsenal nie pozostawił wątpliwości, co do tego, która drużyna była tego dnia lepsza na boisku. Dużo aktywniej grali skrzydłowi – Bukayo Saka i Gabriel Martinelli. Zespó z The Emirates ponownie napierał na bramkę przeciwnika, jednak tym razem szybko strzelił bramkę. W 49. minucie ze skrzydła ściął Saka, a jego strzał obronił Hugo Lloris. Do piłki dopadł jednak Gabriel Jesus i po jej wyłuskaniu wpisał się na listę strzelców.

Niewiele później Tottenham ułatwił odwiecznym rywalom utrzymanie prowadzenia. Kiedy Gabriel Martinelli próbował utrzymać piłkę na własnej połowie i wyjść spod pressingu, Emerson Royal bezmyślnie zaatakował nogę rodaka, przez co ujrzał czerwoną kartkę i opuścił murawę. Arsenal wykorzystał to, zanim Antonio Conte zdążył przeprowadzić zmiany. W 67. minucie Thomas Partey przechwycił futbolówkę w środku pola i rozpoczął kontratak. Tuż przed polem karnym Granit Xhaka przechwycił piłkę od Martinellego, wbiegł w głąb szesnastki i z łatwością pokonał Hugo Llorisa, czym ustalił wynik meczu na 3-1.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
alexis1908 komentarzy: 360304.10.2022, 23:06

@arsenallord: A mi się jego styl zupełnie nie podoba duzo bardziej wolałem oglądać takiego Suareza Ibre czy RVP w swoim prime

TlicTlac komentarzy: 600904.10.2022, 23:03

Club Brugge w grupie z Porto, Atletico i Bayerem Leverkusen ma 7 bramek strzelonych i 0 straconych ^^

Dziadyga komentarzy: 825404.10.2022, 22:57

@arsenallord napisał: "Według mnie Halaand zdecydowanie. Gdyby nawet byli w tym samym wieku to styl Erlinga dużo bardziej mi się podoba i bym go wybrał."

Dla mnie niewiarygodne jest jaki on jest szybki przy tym wzroście,do każdej piły idzie jak dzik.Ma ta zadziore.Lubie gościa.

arsenallord komentarzy: 29692 newsów: 11704.10.2022, 22:57

Kocham jak jest błąd sędziowski na niekorzyść Barcelony. Jedno z moich ulubionych zjawisk w futbolu

DexteR_000 komentarzy: 762504.10.2022, 22:56

Alez ten mecz nudny Inter-Barca dla osoby ktora ogladala pare dni temu mecz City-UTD...

TlicTlac komentarzy: 600904.10.2022, 22:55

Barca klepie 93% ligi (Real i powiedzmy Atletico to wyjątki), grają na Lewego, strzela;
City klepie 100% ligi, grają na Haalanda - strzela.

Logiczne jest to, że City teraz najprawdopodobniej dominowałoby każdy zespół na świecie (może z wyłączeniem PSG z formą Neymara i Messiego - choć nie wiadomo).
Haaland jest zwyczajnie szybszy, bardziej dynamiczny;
technikę użytkową pewnie i lepszą ma Lewy;
zmysł snajpera czy powiedzmy dostawianie nogi/głowy mają na podobnym poziomie;

tyle, że Haaland gra w sporo lepszym zespole i najprawdopodobniej będzie miał lepsze wyniki, jeśli nie sporo lepsze na koniec sezonu.

Freo98 komentarzy: 636204.10.2022, 22:55

Ale przekręcili tu Barcelone w końcówce

Chakaa komentarzy: 191204.10.2022, 22:54

@sWinny: Dziwne xD

Dzulian komentarzy: 254504.10.2022, 22:53

Kurasy drugi wyjazd w LM totalna sraka. I to jeszcze bez celnego strzału.
Jakie to są paździochy to brak słów, pomysł na grę oprócz lagi na Sona nie istnieje

sWinny komentarzy: 781204.10.2022, 22:52

Jakim cudem brak karnego? O co chodzi?

Kris3Tears komentarzy: 442304.10.2022, 22:51

Będzie karny dla farsy

arsenallord komentarzy: 29692 newsów: 11704.10.2022, 22:50

@alexis1908: @Freo98: Lewy jest pięć razy bardziej doświadczony i ograny od Halaanda. Erling ma lepszych kolegów? Ok, zgadzam się. Ale Lewy ma łatwiejszych rywali. Nie chce mi się przekrzykiwać kto jest lepszy. Według mnie Halaand zdecydowanie. Gdyby nawet byli w tym samym wieku to styl Erlinga dużo bardziej mi się podoba i bym go wybrał.

Kris3Tears komentarzy: 442304.10.2022, 22:50

8 minut dodał

mruw komentarzy: 413304.10.2022, 22:48

Ciekawi mnie jakie podejście do meczów wyjazdowych w ważnych dwumeczach będzie miał Arteta. Na razie to wygląda tak jakbyśmy chcieli grać cały czas swoja piłkę bez względu na okoliczności, ale to się może zemścić czasami - było to widać w meczu z manure.

alexis1908 komentarzy: 360304.10.2022, 22:47

@arsenallord: A kogo obok siebie ma Haaland teraz drużynę zgrana od lat która już bez niego była maszynka do wygrywania Lewy jest w druzynie która dopiero sie buduje :)
@TlicTlac: No raptem przy 2 meczach mniej spokojnie to nawet nie połowa sezonu .

Freo98 komentarzy: 636204.10.2022, 22:46

@arsenallord: no to teraz można obrócić sytuację i mówić kogo ma teraz obok siebie Erling a kogo Lewy

arsenallord komentarzy: 29692 newsów: 11704.10.2022, 22:43

@alexis1908: Kogo obok siebie w Bundeslidze miał Lewy a Haaland? Zresztą ja nie mówię co było kiedyś a jest teraz. W dużo trudniejszej lidze Erlinge jest dużo lepszy. Maszyna. Obecnie najlepszy piłkarz świata.

TlicTlac komentarzy: 600904.10.2022, 22:43

@alexis1908 napisał: "Jakoś w BL nie mógł przeskoczyć Lewego w klasyfikacji strzeleckiej :) i teraz tez nie widze tej wielkiej różnicy Lewy w tym sezonie ma raptem 5 bramek mniej od Norwega grając 2 mecze mniej w dodatku w słabszej druzynie ."

"raptem 5 bramek" xD

Dziadyga komentarzy: 825404.10.2022, 22:41

@kaman17 napisał: "Statystyki z mocnymi zespołami ma bardzo dobre, więc jakby trochę to zaprzecza temu faktowi."

Z lepszym,czyli z kim? Że np nabił trochę bramek przeciw BVB w lidze w meczach które są na co dzień? Nie zachwyca w takich meczach zamkniętych,ważnych dla losów w grupie na MŚ np czy jak grają z podobnej klasy rywalami w LM,to samo ćwierćfinały,półfinały też chłop znika.I proszę jedynego wyjątku z przed 10 lat z Realem nie wspominać :D

alexis1908 komentarzy: 360304.10.2022, 22:40

@arsenallord: Jakoś w BL nie mógł przeskoczyć Lewego w klasyfikacji strzeleckiej :) i teraz tez nie widze tej wielkiej różnicy Lewy w tym sezonie ma raptem 5 bramek mniej od Norwega grając 2 mecze mniej w dodatku w słabszej druzynie .

GunnerKaspi komentarzy: 70704.10.2022, 22:40

Wyglada na to, że ten sezon LE może być ciekawszy niż sama LM.

Arsenal, Barcelona, Ajax, Atletico Madryt, Manchester United, AS Roma, Tottenham, Juventus, Sevilla.

Kogo łoimy w finale?

TlicTlac komentarzy: 600904.10.2022, 22:40

Lewy chyba najsłabszy na boisku, gorzej niż z Bayernem wygląda (pewnie zaraz strzeli bramkę).

kaman17 komentarzy: 498404.10.2022, 22:38

@Dziadyga:

Kris3Tears komentarzy: 442304.10.2022, 22:35

Co się tam dzieje z tymi zmianami?

Dziadyga komentarzy: 825404.10.2022, 22:35

@arsenallord napisał: "Halaand >>> Lewy zdecydowanie już"

Po prostu Lewy kolejny raz od lat nie istnieje praktycznie w meczach z lepszymi zespołami tak jak i dzis.Fakt,nie opinia.

No i zgoda co do kosmity z Norwegii.

Kris3Tears komentarzy: 442304.10.2022, 22:33

Inter opadł z sił a zostało jeszcze sporo czasu

Garfield_pl komentarzy: 2788304.10.2022, 22:33

A kuraki bez strzału na bramkę xD Brighton ich zje u siebie;)

Freo98 komentarzy: 636204.10.2022, 22:31

@schnor25: Jeszcze bym rozumiał jakby bezpośrednio po podaniu od Dembele mu tak przeszło po ręce, ale tu nie mogł nic zrobić i nie wiem czy miało to wpływ w ogole na zmiane kierunku co miałoy by ulatwic sytuacje

TlicTlac komentarzy: 600904.10.2022, 22:31

Od gola Llorente dla Totków (gdzie była przypadkowa ręka) teraz każda taka ręka jest gwizdana.

Furgunn komentarzy: 921404.10.2022, 22:31

@fabregas1987: chodzi o to że zajmie 3 miejsce w grupie.

sWinny komentarzy: 781204.10.2022, 22:29

Czaranoglu czerwo moim zdaniem

schnor25 komentarzy: 1854604.10.2022, 22:29

@Freo98: też dla mnie beka z tego. Fati miał zerowy wpływ na przebieg sytuacji. Stał tak blisko bramkarza, że nawet nie zdążył pierdnąć. Takie coś się puszcza.

Artu komentarzy: 188804.10.2022, 22:29

Napoli w tym sezonie idzie jak burza, zarówno w LM i Serie A. Brawo

Kris3Tears komentarzy: 442304.10.2022, 22:28

I jeszcze Xavi żółtko dostał :D

Freo98 komentarzy: 636204.10.2022, 22:28

Odgwizdał rękę po tym jak onana to stracił XD?

Furgunn komentarzy: 921404.10.2022, 22:27

Haha będzie ręka! I ten spec od DNA to niech na trybuny pójdzie cwaniakować.

TlicTlac komentarzy: 600904.10.2022, 22:24

Dziwnie ta Barca gra - przegrywają a jeden łepek w polu karnym (Lewy).

Kris3Tears komentarzy: 442304.10.2022, 22:20

Podoba mi się gra Interu. Szkoda tylko tych spalonych w pierwszej połowie

arsenallord komentarzy: 29692 newsów: 11704.10.2022, 22:14

@Piotrek95: Daje sobie wszystko uciąć że nie miałby więcej.

Piotrek95 komentarzy: 956104.10.2022, 22:13

@trempa napisał: "Ciekawostka, o której się nie mówi:
Saka na drugim miejscu najlepszych asystentów po 8 kolejkach."

Hejterzy z tej strony teraz cichutko siedzą, już nie chcecie wysyłać go na ławkę?

Trempa (redaktor) komentarzy: 1138 newsów: 12004.10.2022, 22:10

A dodałbym do tego jeszcze 2 "półasysty" : samobój CP i może ostatnia bramka Jesusa

Piotrek95 komentarzy: 956104.10.2022, 22:10

Niby tak ale jakby przyszedł Lewy do City to pewnie miałby tyle samo goli co Haaland albo więcej,.

Norweg wygląda imponująco, ale większość bramek to dostawianie nogi + np ostatni mecz w repce tragiczny

Arsenal - Chelsea 23.04.2024 - godzina 21:00