Kanonierzy górą w NLD! Arsenal 3-1 Spurs

Kanonierzy górą w NLD! Arsenal 3-1 Spurs 01.10.2022, 14:29, Łukasz Wandzel 1854 komentarzy

Za nami spotkanie otwierające 9. kolejkę Premier League. Były to derby północnego Londynu, w których Arsenal wygrał z Tottenhamem 3-1. Kanonierzy od początku dążyli do tego, by zdominować mecz na własnym stadionie i nie trzeba było długo czekać, by otworzyli wynik spotkania. Najsłabszy fragment meczu zagrali jednak w środku pierwszej połowy, gdy ofensywa Kogutów jedną akcją wprowadziła trochę zamieszania i wywalczyła rzut karny. Obawy o wynik zawodnicy Arsenalu rozwiali jednak w drugiej połowie. Ponownie wyszli na prowadzenie i podwyższyli je na 3-1 po tym, gdy Emerson Royal dostał czerwoną kartkę.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (89' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (73' Tierney) – Partey (73' Lokonga), Xhaka – Saka, Odegaard (80' Vieira), Martinelli – Jesus (80' Nketiah).

Tottenham: Lloris – Romero, Dier, Lenglet (71' Sanchez) – Emerson, Bentancur, Hojbjerg (73' Skipp), Perisić (71' Bissouma) – Richarlison (71' Sessegnon), Son (72' Doherty) – Kane.

Na początku spotkania Arsenal bardzo mocno przycisnął rywali. Tottenham ustawiał się głęboko we własnej szestnastce i udawało mu się oddalać zagrożenie. Poza strzałem Richarlisona w 13. minucie Koguty nie tworzyły sobie szans. Około 25 minut od pierwszego gwizdka sędziego to Arsenal prowadził grę.

Po niecałym kwadransie piłkarze Mikela Artety zmienili trochę sposób gry, zaczynając uderzać z dystansu. Niecelną próbę podjął Ben White, chwilę później tuż obok słupka strzelił Granit Xhaka, a w 20. minucie fantastycznie trafił do siatki Thomas Partey. Reprezentant Ghany otworzył wynik spotkania bez przyjęcia, po krótkim podaniu od White'a.

Później Kanonierzy zaliczyli słabszy fragment i na chwilę stracili kontrolę nad spotkaniem. Niemal równo po półgodzinie gry drużyna Antonio Conte doprowadziła do wyrównania. Gospodarze nie opanowali zamieszania stworzonego przez Tottenham i Gabriel Magalhaes faulował Richarlisona. Sędzia wskazał na wapno, a do piłki podszedł Harry Kane. Napastnik Tottenhamu pokonał Aarona Ramsdale'a, uderzając w środek bramki.

Po przerwie Arsenal nie pozostawił wątpliwości, co do tego, która drużyna była tego dnia lepsza na boisku. Dużo aktywniej grali skrzydłowi – Bukayo Saka i Gabriel Martinelli. Zespó z The Emirates ponownie napierał na bramkę przeciwnika, jednak tym razem szybko strzelił bramkę. W 49. minucie ze skrzydła ściął Saka, a jego strzał obronił Hugo Lloris. Do piłki dopadł jednak Gabriel Jesus i po jej wyłuskaniu wpisał się na listę strzelców.

Niewiele później Tottenham ułatwił odwiecznym rywalom utrzymanie prowadzenia. Kiedy Gabriel Martinelli próbował utrzymać piłkę na własnej połowie i wyjść spod pressingu, Emerson Royal bezmyślnie zaatakował nogę rodaka, przez co ujrzał czerwoną kartkę i opuścił murawę. Arsenal wykorzystał to, zanim Antonio Conte zdążył przeprowadzić zmiany. W 67. minucie Thomas Partey przechwycił futbolówkę w środku pola i rozpoczął kontratak. Tuż przed polem karnym Granit Xhaka przechwycił piłkę od Martinellego, wbiegł w głąb szesnastki i z łatwością pokonał Hugo Llorisa, czym ustalił wynik meczu na 3-1.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
sWinny komentarzy: 772704.10.2022, 22:10

@TlicTlac: ja tam się cieszyłem, że do nas nie przyjdzie. W ogóle mnie nie przekonywał grając w PL

NaZawszeArsenal komentarzy: 122404.10.2022, 22:07

Napoli wyrasta na czarnego konia LM.

Trempa (redaktor) komentarzy: 1118 newsów: 10704.10.2022, 22:07

Ciekawostka, o której się nie mówi:
Saka na drugim miejscu najlepszych asystentów po 8 kolejkach.

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11704.10.2022, 22:07

Halaand >>> Lewy zdecydowanie już

fabregas1987 komentarzy: 2570604.10.2022, 22:06

@Furgunn napisał: "Lewy mógł przyjść do nas, przeznaczenia nie oszuka. W tym roku w Europie może wygrać maks LE :D"

LE to bym mógł wygrać właśnie jakby do nas przyszedł

TlicTlac komentarzy: 596704.10.2022, 21:58

Ten Raphinha to mnie w ogóle nie przekonuje, 1 bramka, 1 asysta w 8 i pół meczach (liga + LM), przez 470 minut, dla Barcelony; mimo że strzelili 24 bramki;

dużo słabiej wypada niż Saka czy Martinelli.

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11704.10.2022, 21:51

Brawo Inter. Wygrajcie z tym podklubem

Lamoreaux komentarzy: 339004.10.2022, 21:51

@Furgunn napisał: "W tym roku w Europie może wygrać maks LE :D"

TlicTlac komentarzy: 596704.10.2022, 21:47

Fajny ten mecz Porto z Leverkusen, 2x VAR - nieuznanie bramki + nietrafiony karny ^^

Furgunn komentarzy: 916104.10.2022, 21:47

Ale lufa do szatni! Inter 1:0

Kris3Tears komentarzy: 440104.10.2022, 21:47

Goooool Inter!!!

Waskitcz komentarzy: 448504.10.2022, 21:44

Dla porównania nie ma chyba nikogo kogo by ściągnął Emery.

Waskitcz komentarzy: 448504.10.2022, 21:43

Granita Xhake do Arenalu ściągnął Arsene Wenger - wizjoner na 10 lat do przodu. On to wiedział.

TlicTlac komentarzy: 596704.10.2022, 21:42

@GunnerKaspi:

Barcelona, Porto, Ajax - z tymi wolałbym grać;

w ogóle widzę, że Club Brugge to nieźle tam każdego w grupie pyka.

@Goonder:

Jednak spalony był, ale dla mnie dalej kompletnie bezsensowne podejście do monitora sędziego :-)

Furgunn komentarzy: 916104.10.2022, 21:37

Dembele jakby w porę podawał to już by mógł mieć przynajmniej jedną asystę.

TlicTlac komentarzy: 596704.10.2022, 21:32

@Goonder:

e? jak jest spalony, to przecież nie ma sensu, żeby gość do monitora podchodził, dalej przecież rękę sprawdzał.

Goonder komentarzy: 424 newsów: 104.10.2022, 21:30

@TlicTlac

Po to, żeby dobrze to wyglądało dla zawodników - automatycznie to ich ostudziło. Karny ewident gdyby nie spalony.

Furgunn komentarzy: 916104.10.2022, 21:30

Znowu spalony ratuje Barcelonę.

sWinny komentarzy: 772704.10.2022, 21:29

Wow. Świetny ten nowy system spalonych. Pytanie tylko, po co sędzia podchodził do monitora?

Kris3Tears komentarzy: 440104.10.2022, 21:29

Correa goooool... A nie, spalony :(

Kris3Tears komentarzy: 440104.10.2022, 21:28

Onana jaki spokój

TlicTlac komentarzy: 596704.10.2022, 21:27

@Kris3Tears:

Nie było spalonego, po co by wtedy podchodził do monitorka?

Jak dla mnie karny, bo zagarnął tą ręką piłkę. Interpretują te ręcę jak sobie chcą, raz jest karny, raz nie ma, jaja.

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11704.10.2022, 21:20

@sWinny: Na tę chwilę uważam że wyglądamy lepiej od nich. City, PSG, Bayern i może Real są mocniejsi

Furgunn komentarzy: 916104.10.2022, 21:19

@sWinny: wytrzymaj jeszcze rok, dobrze polosujemy to będziemy z nimi w grupie, dobrze byłoby mieć już na wstępie kogoś mocnego do grania :]

sWinny komentarzy: 772704.10.2022, 21:15

Z chęcią bym popatrzył teraz na spotkanie Arsenal- Barcelona. Ciekawe jakbyśmy wypadli.
Za Wengera myślę, że każdy by robił po nogach. Teraz to wygląda inaczej.

havoc komentarzy: 1890 newsów: 404.10.2022, 21:01

@Slaviola: Mam, katane jeansowa Wranglera ;)

Thoneick komentarzy: 196304.10.2022, 20:58

Eintracht jazda z ****ami

Piotrek95 komentarzy: 892904.10.2022, 20:57

@Slaviola napisał: "Ma Ktoś może z Was katanę, i być może bawi się w takie tego typu rzeczy"

Sąsiad żonę podrywał? : D

Furgunn komentarzy: 916104.10.2022, 20:55

Inter - Barcelona :]

Moczyknur komentarzy: 173904.10.2022, 20:53

Eintracht przybliży Spurs do 3 miejsca dzisiaj w LM. Następnie Arsenal pozbędzie ich złudzeń w fazie pucharowej. Wylądują poza top4 w lidze.
Kane: "kolejny dzień w b(dz)iurze."

Furgunn komentarzy: 916104.10.2022, 20:45

Mural z wizerunkiem Jurgena Kloppa znajdujący się blisko Anfield zostal zniszczony.

Ciekawe kto jest za to odpowiedzialny..

Furgunn komentarzy: 916104.10.2022, 20:43

@Slaviola: kiedyś miałem, jak zrobiłem katana questa.

Furgunn komentarzy: 916104.10.2022, 20:42

Nuno fajne piłki dziś rzuca w drugiej połowie.

Moczyknur komentarzy: 173904.10.2022, 20:42

Ktoś wczoraj wspominał że posiada dwie

Slaviola komentarzy: 1236404.10.2022, 20:38

Co tam chłopaki?

Ma Ktoś może z Was katanę, i być może bawi się w takie tego typu rzeczy?

Furgunn komentarzy: 916104.10.2022, 20:24

@pLYTEK: nic nadzwyczajnego nie zaprezentowali, cały czas pod grą ale na tą chwilę poprawny mecz w ich wykonaniu.

pLYTEK komentarzy: 410704.10.2022, 19:51