Kanonierzy górą w NLD! Arsenal 3-1 Spurs

Kanonierzy górą w NLD! Arsenal 3-1 Spurs 01.10.2022, 14:29, Łukasz Wandzel 1854 komentarzy

Za nami spotkanie otwierające 9. kolejkę Premier League. Były to derby północnego Londynu, w których Arsenal wygrał z Tottenhamem 3-1. Kanonierzy od początku dążyli do tego, by zdominować mecz na własnym stadionie i nie trzeba było długo czekać, by otworzyli wynik spotkania. Najsłabszy fragment meczu zagrali jednak w środku pierwszej połowy, gdy ofensywa Kogutów jedną akcją wprowadziła trochę zamieszania i wywalczyła rzut karny. Obawy o wynik zawodnicy Arsenalu rozwiali jednak w drugiej połowie. Ponownie wyszli na prowadzenie i podwyższyli je na 3-1 po tym, gdy Emerson Royal dostał czerwoną kartkę.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (89' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (73' Tierney) – Partey (73' Lokonga), Xhaka – Saka, Odegaard (80' Vieira), Martinelli – Jesus (80' Nketiah).

Tottenham: Lloris – Romero, Dier, Lenglet (71' Sanchez) – Emerson, Bentancur, Hojbjerg (73' Skipp), Perisić (71' Bissouma) – Richarlison (71' Sessegnon), Son (72' Doherty) – Kane.

Na początku spotkania Arsenal bardzo mocno przycisnął rywali. Tottenham ustawiał się głęboko we własnej szestnastce i udawało mu się oddalać zagrożenie. Poza strzałem Richarlisona w 13. minucie Koguty nie tworzyły sobie szans. Około 25 minut od pierwszego gwizdka sędziego to Arsenal prowadził grę.

Po niecałym kwadransie piłkarze Mikela Artety zmienili trochę sposób gry, zaczynając uderzać z dystansu. Niecelną próbę podjął Ben White, chwilę później tuż obok słupka strzelił Granit Xhaka, a w 20. minucie fantastycznie trafił do siatki Thomas Partey. Reprezentant Ghany otworzył wynik spotkania bez przyjęcia, po krótkim podaniu od White'a.

Później Kanonierzy zaliczyli słabszy fragment i na chwilę stracili kontrolę nad spotkaniem. Niemal równo po półgodzinie gry drużyna Antonio Conte doprowadziła do wyrównania. Gospodarze nie opanowali zamieszania stworzonego przez Tottenham i Gabriel Magalhaes faulował Richarlisona. Sędzia wskazał na wapno, a do piłki podszedł Harry Kane. Napastnik Tottenhamu pokonał Aarona Ramsdale'a, uderzając w środek bramki.

Po przerwie Arsenal nie pozostawił wątpliwości, co do tego, która drużyna była tego dnia lepsza na boisku. Dużo aktywniej grali skrzydłowi – Bukayo Saka i Gabriel Martinelli. Zespó z The Emirates ponownie napierał na bramkę przeciwnika, jednak tym razem szybko strzelił bramkę. W 49. minucie ze skrzydła ściął Saka, a jego strzał obronił Hugo Lloris. Do piłki dopadł jednak Gabriel Jesus i po jej wyłuskaniu wpisał się na listę strzelców.

Niewiele później Tottenham ułatwił odwiecznym rywalom utrzymanie prowadzenia. Kiedy Gabriel Martinelli próbował utrzymać piłkę na własnej połowie i wyjść spod pressingu, Emerson Royal bezmyślnie zaatakował nogę rodaka, przez co ujrzał czerwoną kartkę i opuścił murawę. Arsenal wykorzystał to, zanim Antonio Conte zdążył przeprowadzić zmiany. W 67. minucie Thomas Partey przechwycił futbolówkę w środku pola i rozpoczął kontratak. Tuż przed polem karnym Granit Xhaka przechwycił piłkę od Martinellego, wbiegł w głąb szesnastki i z łatwością pokonał Hugo Llorisa, czym ustalił wynik meczu na 3-1.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Mastec30 komentarzy: 621004.10.2022, 12:38

@Mizzou: i wygrało z Roma 6-1 i 2-1 w fazie pucharowej już. Dobre wyniki z Celtic, Dynamo Zagrzeb, PSV. Patrząc na to że my w rezerwowym składzie męczyliśmy się z Zurich to chyba można wziąć to Bodo na poważnie

ArsenalChampion komentarzy: 803404.10.2022, 12:38

@Mizzou napisał: "Rok temu Bodo przegrało z Legia Warszawa w el. LM, także nie przesadzajcie :P"
Zobacz ich wyniku właśnie od momentu przegrania meczu z Legią

Mizzou komentarzy: 605304.10.2022, 12:34

Rok temu Bodo przegrało z Legia Warszawa w el. LM, także nie przesadzajcie :P

Dziadyga komentarzy: 826804.10.2022, 12:19

@Mastec30 napisał: "@Marzag: żebyśmy się nie przejechali. Bodo to ogórki tylko z nazwy. Potrafią sprawić problemy"

Ja tak samo już uważałem po losowaniu.Oni z nami wyjdą z grupy a nie przereklamowane PSV z tym drewnianym Gakpo i van nisterlujem na ławce.

Garfield_pl komentarzy: 2799704.10.2022, 12:19

Cedric is fully recovered from the injury that saw him miss last week. #AFC planning to call him up for Bodo. Player is determined to get first mins of the season and get back to the levels he managed in the second half of last season.

kwiatinho komentarzy: 1312804.10.2022, 12:16

@pLYTEK napisał: "Partey to powinien dziś zamiast na lawce siedziec na odnowie biologicznej, tak samo Ode i Zinchenko.
Jak mamy 9ciu rezerwowych, to dwoch dobrac z mlodych, olac ten mecz"

Nie można olać tego meczu. Co za głupie podejście.

Trzeba koniecznie wygrać i jak najszybciej zapewnić sobie awans i najlepiej właśnie zwycięstwami na the Emirates bo przychodzą łatwiej.

Bodo/Glimt wygrało sezon temu w grupie z Romą czy zremisowali z PSV a odpdli z Dinamo Zagrzeb dopiero po dogrywce.
Sezon temu w eliminacjach do LM na San Siro gnietli Milan i przegrali pechowo 3:2

Teraz odpuścić bo Liverpool a później spinać się na wyjazdach bo przecież awansować trzeba najlepiej z 1 miejsca i zagrać o końcowy triumf.

Myślisz że później będzie łatwiej kiedy piłkarze będą mieli więcej meczów w nogach kiedy nie będzie marginesu błędu?!

Gramy 13 meczów w półtora miesiąca ale każdy jest ważny. Ten z Liverpoolem czy Leeds czy innym Southampton będzie tak samo punktowany. Jeśli teraz odpuścimy LE to za kilka tygodni będziemy musieli wygrać gdzieś na wyjeździe przed kolejnym ważnym meczem w lidze bo w tym sezonie w lidze nie ma nieważnych meczów

Rozumiem rotacja ale bez przesady 4-5 graczy podstawowego składu musi wyjść i poprowadzić do zwycięstwa. Brazylijczycy nie byli powołani na kadrę więc Gabi czy Gabriel śmiało mogą zagrać.

Trequartista komentarzy: 536604.10.2022, 12:07

@pLYTEK:
Nie sprzedali, ale podejrzewam że tak skończy.

ArekKanonier komentarzy: 190704.10.2022, 12:06

@fabregas1987: Myślę że Tomi raczej zagra na prawej a na środku z Holdingiem postawiłbym na White'a. Nelsona też jakoś w podstawie sobie nie wyobrażam ale nie ukrywam że chciałbym go zobaczyć.

pLYTEK komentarzy: 411804.10.2022, 12:06

@Trequartista:
Kiedy Hutchinsona sprzedali do Eredivisie ?

Cedric Tomiyasu Holding Tierney
Lokonga Xhaka (on chyba niestety będzie musiał zagrać)
Marquinhos Vieira Nelson
Nketiah

Ciekawe czy na az taki drugi garnitur sie Arteta zdecyduje

Trequartista komentarzy: 536604.10.2022, 12:03

Hutchinson cymbał poszedł do Chelsea, po to by wylądować najpierw gdzieś na zapleczu w Anglii a potem być sprzedanym do Eredivisie za 8mln, a mógłby sobie właśnie łapać minuty w Lidze Europy w najmłodszym zespole Premier League.
Przydałby się na czwartek.

pLYTEK komentarzy: 411804.10.2022, 11:56

Jak mamy 9ciu rezerwowych, to dwoch dobrac z mlodych, olac ten mecz

BizoNxd6 komentarzy: 287904.10.2022, 11:51

Nwaneri też może coś pograć.

malyglod komentarzy: 648704.10.2022, 11:38

Wystarczy żeby mocny skład wystawić i po 65 minutach zmienić większość najważniejszych graczy. Oczywiście jak wynik będzie satysfakcjonujący.

Liczę, że nie wyjdzie w pierwszym składzie Ramsdale, Gabriel, Odegaard, Saka i Jesus.
Zagrają za to od początku Tomiyasu i Holding, Turner i Nketiah oraz Lokonga, Vieira i Marqinhos.

Dzulian komentarzy: 255604.10.2022, 11:21

Teraz taki Elneny byłby na wage złota na Bodo. Przy tych kontuzjach, my nawet nie możemy drugiej jedenastki wystawić w całości.
Bo jest 9 chłopa i wsio, dwóch musisz dorzucić tych co grali w sobotę i będą grać w niedziele.

IMO powinien Matt Smith zagrać obok Sambiego i Awe na ŚO.

pLYTEK komentarzy: 411804.10.2022, 11:11

Mam nadzieje, ze odpuscimy kompletnie. All in na niedziele, olać ta faze grupową, nawet przy niekorzystnym wyniku niech pierwszy sklad odpoczywa. Ewentualną przegraną można bedzie nadrobić, a w niedziele MEGA MECZ

BizoNxd6 komentarzy: 287904.10.2022, 11:06

Ben white to mega dobry transfer, obstawia nam 3 pozycje i na każdej pokazuje mega jakość, super ryzykowny zakup, ale według mnie kto nie ryzykuje ten nie wygrywa i w tym momencie White wygrał u nas życie. To samo Ramsdale, wraca stary dobry Aaron.

arkoreus komentarzy: 20104.10.2022, 10:53

@creatiVe4:
Niezła propozycja, jako ze nie jest to mecz o wyjscie tez bym poeksperymentował i puścił i Nelsona i Marquiniosa

Turner
Tomyyasu - Holding- Gabriel- Tierney
Lokonga - Xhaka
Nelson - Veira- Maruqinios
Nketiah

Xhaka nie do zajechania w sumie i oby tak dalej było, tak tak nie myślałem że to kiedyś powiem no i Gabriel który według mnie będzie grał z dwóch powodów jedyny lewonożny Śo których bardzo ceni Mikel a drugim powodem ejst fakt nabrania pewności siebie jego występy w ostatnim czasie nie były najwyższych lotów tzn. bardziej chodzi mi o te proste błędy popełniane przez niego, momentami elektryczny, więc mysle ze kilka wyprowadzeń pilki celnych podań podbuduje go przed LFC.

Mastec30 komentarzy: 621004.10.2022, 10:53

Marzag komentarzy: 41241 newsów: 104.10.2022, 10:46

@Mastec30 napisał: "Nie wiadomo w jakiej formie jest Nelson a on też bardziej prawoskrzydłowy"
Nieważne w jakiej by był i tak będzie wyglądał na tym poziomie dobrze. Powinnismy zagrać rezerwami i tak pewnie wysoko wygramy.

Mastec30 komentarzy: 621004.10.2022, 10:39

@creatiVe4: Z mlodzieżówki to już nie ma komu. Ktokolwiak tam coś ogarniał to został wypożyczony.

Ja się tylko zastanawiam czy Martinelli znowy zagra. Mam nadzieje ze dam mu spokój w tym meczu ale z drugiej strony nie bardzo jest kogo za niego wystawić. Nie wiadomo w jakiej formie jest Nelson a on też bardziej prawoskrzydłowy

imprecis komentarzy: 65004.10.2022, 10:25

@creatiVe4: Gabriel i Xhaka muszą zagrać. Nie ma kto ich zmienić. Gdyby nie kontuzja Cedrica to można byłoby Tomim zagrać na ŚO, a zdrowy ESR grałby za Xhakę.

Nketiah

Może nie warto męczyć znowu Xhaki i Gabriela a dać pograć komuś z młodzieżówki? Tylko komu? U siebie z takimi tuzami nie powinniśmy przegrać.

creatiVe4 komentarzy: 376404.10.2022, 09:55

Gra bardzo dobrze, fajnie się to uzupełnia kiedy Zina z lewej czy Tirrney wchodzą do przodu, a z tyłu zostaje tak naprawdę trójka nominalnych SO. Coś jak Walker z dobrych czasów w city. A z przodu kiedy akcja z jego strony wiadomo, nie da tyle co typowy ofensywny obrońca, ale ma też swoje walory, dobry technicznie, rozprowadza piłeczkę, na pewno gra na tej pozycji doda mu pewności w rozegraniu, kiedy wróci do środka obrony

pestjusz komentarzy: 260804.10.2022, 09:53

@bizooon: bonusy już dorzucone

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11704.10.2022, 09:45

@damianARSENAL: Według mnie spisuje się bardzo dobrze. Wolę go niż Tomiyasu

Mastec30 komentarzy: 621004.10.2022, 09:29

@damianARSENAL: jest niezły ale wolę Tomiyasu. Zapewnia nam większy spokój. Chociaż White Granna tyle solidnie teraz, nie popełnia większych błędów, że nie daje powodów do zmiany

damianARSENAL komentarzy: 851704.10.2022, 09:21

Co sądzicie o Benie na PO?

aguero10 komentarzy: 856004.10.2022, 09:14

@Furgunn:

Całą kadrę wymienili i myśleli że zaraz będą w TOP 4 . Zanim oni się zgraja to będzie koniec sezonu ..

Furgunn komentarzy: 922404.10.2022, 09:01

Nottingham Forest rozważa zwolnienie Steve'a Coopera. Jego miejsce miałby zająć Rafa Benitez.

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161704.10.2022, 08:31

Jeśli Harry Kane będzie dalej zdobywać trofea w tym tempie, to do końca roku będzie mieć ich 0, a do końca kariery 0.

Dubhead (redaktor) komentarzy: 608 newsów: 9704.10.2022, 08:20

Jeśli Haaland będzie dalej strzelał w tym tempie to do końca sezonu będzie miał 67 goli w lidze. Jeśli będzie grał każda minute to 71. We wszystkich rozgrywkach licznik dobiłby do 95 bramek. 102 jeśli grałby wszystko do finału.

bizooon komentarzy: 691304.10.2022, 08:07

@Joker_224: przez niego przwgrałem pojedynek w lidze, a 16 pktów wydawało się wystarczajacą przewagą przed meczem. Nastukał 18, pewnie bonus mu dorzucą

Kris3Tears komentarzy: 442304.10.2022, 06:40

@Marzag napisał: "no to są 2 wersje, @polandblood: i @illpadrino: twierdzą że to ktoś zupełnie inny, Ty że to on"

pewnie to przydoopasy lejsa, próbujący go chronić :D Faktycznie w komentarzach na meczykach z 2019r. pisał jako kibic Arsenalu. Dziwny człowieczek...

Garfield_pl komentarzy: 2799704.10.2022, 06:39

@Joker_224 napisał: "Bardzo bym chciał Maddisona w Arsenalu, ale gdzie... Nie ma dla niego miejsca za bardzo. A chyba jest kibicem AFC :("
Jakimś dziwnym trafem w ostatnim czasie piłkarze " kibice AFC " trafiają do kur, nie zycz mu tego ;)

zniwiarz01 komentarzy: 9404.10.2022, 06:19

Widzieli jaki kurs jest na City że zdobędą majstra w tym roku? 1.25 na sts, w zasadzie bukmacherzy już wręczyli im mistrzostwo

fabregas1987 komentarzy: 2579304.10.2022, 00:50

Jakby tak podpisać nowe umowy z Bukayo, Williamem i Gabim będąc na szczycie tabeli - to byłby jasny przekaz dla reszty, ze najlepsi tu zostają i budują skład na lata, a nie odchodzą od razu do City czy za granice

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 304.10.2022, 00:39

@thide napisał: "@Marzag: to niestety ten sam lays, poznaliśmy się na uczelni kilka lat temu, zaczął studiować prawo i podczas pandemii zaczął mieć problemy psychiczne, a jego zdrowie mocno podupadło"

XD.

Joker_224 komentarzy: 520203.10.2022, 23:50

marcingus1 komentarzy: 117803.10.2022, 23:23

Poratujcie proszę, najlepsza strona do kupowania korków w necie to?

Garfield_pl komentarzy: 2799703.10.2022, 22:56

Arsenal have been really inflexible on William Saliba: untouchable despite OM intention to make an official bid. #AFC

Saliba was also in Barcelona list after priority target Jules Koundé.

…and he’s really loving his life at Arsenal, now. More: ******/3dZLJ6q

Ars17 komentarzy: 70603.10.2022, 22:45

HALO Leicester my już nie chcemy tego Tielemansa my chcemy Maddisona!

Garfield_pl komentarzy: 2799703.10.2022, 22:42

Arsenal have stepped up efforts to tie down William Saliba to a new contract until 2027 & will offer a significant increase on his £40k-a-week wage to prevent him running into the final year of his deal, which expires in 2024. [@garyjacob] #afc

Ars17 komentarzy: 70603.10.2022, 22:40

@kwiatinho -1 za żółtą

volter1985_pl komentarzy: 27303.10.2022, 22:38

Ten Vardy to jest już do odstrzału... Chłop w 8 meczach nie strzelił bramki, jak na napastnika to słabo

kwiatinho komentarzy: 1312803.10.2022, 22:34

Biorąc pod uwagę że Maddison dostanie +1 za cleen sheets + 3 za MotM to brakuje mi jeszcze 2 do równej 100 w FPL

Maddison musisz

Ars17 komentarzy: 70603.10.2022, 22:33

Piękny mecz w wykonaniu Leicester pokaz umiejętności indywidualnych i dobra gra drużynowa