Kanonierzy górą w NLD! Arsenal 3-1 Spurs

Kanonierzy górą w NLD! Arsenal 3-1 Spurs 01.10.2022, 14:29, Łukasz Wandzel 1854 komentarzy

Za nami spotkanie otwierające 9. kolejkę Premier League. Były to derby północnego Londynu, w których Arsenal wygrał z Tottenhamem 3-1. Kanonierzy od początku dążyli do tego, by zdominować mecz na własnym stadionie i nie trzeba było długo czekać, by otworzyli wynik spotkania. Najsłabszy fragment meczu zagrali jednak w środku pierwszej połowy, gdy ofensywa Kogutów jedną akcją wprowadziła trochę zamieszania i wywalczyła rzut karny. Obawy o wynik zawodnicy Arsenalu rozwiali jednak w drugiej połowie. Ponownie wyszli na prowadzenie i podwyższyli je na 3-1 po tym, gdy Emerson Royal dostał czerwoną kartkę.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (89' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (73' Tierney) – Partey (73' Lokonga), Xhaka – Saka, Odegaard (80' Vieira), Martinelli – Jesus (80' Nketiah).

Tottenham: Lloris – Romero, Dier, Lenglet (71' Sanchez) – Emerson, Bentancur, Hojbjerg (73' Skipp), Perisić (71' Bissouma) – Richarlison (71' Sessegnon), Son (72' Doherty) – Kane.

Na początku spotkania Arsenal bardzo mocno przycisnął rywali. Tottenham ustawiał się głęboko we własnej szestnastce i udawało mu się oddalać zagrożenie. Poza strzałem Richarlisona w 13. minucie Koguty nie tworzyły sobie szans. Około 25 minut od pierwszego gwizdka sędziego to Arsenal prowadził grę.

Po niecałym kwadransie piłkarze Mikela Artety zmienili trochę sposób gry, zaczynając uderzać z dystansu. Niecelną próbę podjął Ben White, chwilę później tuż obok słupka strzelił Granit Xhaka, a w 20. minucie fantastycznie trafił do siatki Thomas Partey. Reprezentant Ghany otworzył wynik spotkania bez przyjęcia, po krótkim podaniu od White'a.

Później Kanonierzy zaliczyli słabszy fragment i na chwilę stracili kontrolę nad spotkaniem. Niemal równo po półgodzinie gry drużyna Antonio Conte doprowadziła do wyrównania. Gospodarze nie opanowali zamieszania stworzonego przez Tottenham i Gabriel Magalhaes faulował Richarlisona. Sędzia wskazał na wapno, a do piłki podszedł Harry Kane. Napastnik Tottenhamu pokonał Aarona Ramsdale'a, uderzając w środek bramki.

Po przerwie Arsenal nie pozostawił wątpliwości, co do tego, która drużyna była tego dnia lepsza na boisku. Dużo aktywniej grali skrzydłowi – Bukayo Saka i Gabriel Martinelli. Zespó z The Emirates ponownie napierał na bramkę przeciwnika, jednak tym razem szybko strzelił bramkę. W 49. minucie ze skrzydła ściął Saka, a jego strzał obronił Hugo Lloris. Do piłki dopadł jednak Gabriel Jesus i po jej wyłuskaniu wpisał się na listę strzelców.

Niewiele później Tottenham ułatwił odwiecznym rywalom utrzymanie prowadzenia. Kiedy Gabriel Martinelli próbował utrzymać piłkę na własnej połowie i wyjść spod pressingu, Emerson Royal bezmyślnie zaatakował nogę rodaka, przez co ujrzał czerwoną kartkę i opuścił murawę. Arsenal wykorzystał to, zanim Antonio Conte zdążył przeprowadzić zmiany. W 67. minucie Thomas Partey przechwycił futbolówkę w środku pola i rozpoczął kontratak. Tuż przed polem karnym Granit Xhaka przechwycił piłkę od Martinellego, wbiegł w głąb szesnastki i z łatwością pokonał Hugo Llorisa, czym ustalił wynik meczu na 3-1.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698203.10.2022, 22:01

@Piotrek95: 1 odbiła się od obrońcy, druga dokładnie przy słupku, a 3 wolny z bliska

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11703.10.2022, 21:59

Szkoda że nie gra Madders u nas. Ciekawe gdzie trafi po sezonie. Oby nie do kurnika bo niby go chcą.

ksowa90 komentarzy: 146703.10.2022, 21:38

@danielosik: chodziło mi o program na cplus :)

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698203.10.2022, 21:38

Nottingham nie istnieje, widać brak zgrania

Dziadyga komentarzy: 828003.10.2022, 21:37

Nottingham mnie zawiodło tymi 23 transferami,mam od lat sympatię i sentyment do tego zespołu,ale po tym okienku zapał do nich straciłemn.Olali gości dających awans i nakupowali frajerów jak Lingard np,typowych karierowiczów.Prezentuja frajerstwo,więc niech spadają z ligi mimo całej sympatii do klubu(chyba już dawnej)

Ars17 komentarzy: 70703.10.2022, 21:35

WoW Maddison!!!

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698203.10.2022, 21:34

Maddison! 3-0

Furgunn komentarzy: 923503.10.2022, 21:33

@Dziadyga: daje im ostatnią szansę w czwartek na LE. Najwyżej wrócę do streamów, będę się męczył z transmisjami ale przynajmniej za free xd

Dziadyga komentarzy: 828003.10.2022, 21:32

Viaplay dziś zawodzi,że 10 razy już transmisje wywaliło w 30 minut.Pierwszy raz takie problemy.

Furgunn komentarzy: 923503.10.2022, 21:30

Rodgers ucieka z pod topora..

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698203.10.2022, 21:30

@ksowa90: spoko meczyk

Dawajcie tego Maddisona do nas, bo chłop co gra to coś pięknego

ksowa90 komentarzy: 146703.10.2022, 21:29

Jak tam dzisiaj wypadła Jej Wysokość Premier League? Warto sobie włączyć?

Ars17 komentarzy: 70703.10.2022, 21:27

2 - 0 Barnes i ratują dupsko Trenera

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698203.10.2022, 21:26

Barnes, ale brama 2-0

Rowerinho komentarzy: 225203.10.2022, 21:26

@citas napisał: "Derby za nami a tu ani przed meczem ani po meczu nie konferencji trenera... słabo słabo"

Ja bym zrobił taką konferencję z użytkownikami kanonierzy. com, kogo jakiś tam Arteta interesuje. Każdy po 3 pytania, 1. sposób na podryw, 2. o polityce i ekonomii, 3. o Tottenhamie i aborcji

Ars17 komentarzy: 70703.10.2022, 21:25

Maddison brawo jedyny jasny punkt tego całego zespołu..

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698203.10.2022, 21:24

Maddison 1-0

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698203.10.2022, 21:22

Ale lester ciśnie, ale nic z tego nie wynika

Furgunn komentarzy: 923503.10.2022, 21:21

@KapitanJack10: do końca września, teraz możesz wykupić u nich Viaplay ale za takie same pieniądze jak bezpośrednio na Via..34 zł. Przynajmniej ja mam taką ofertę..

Furgunn komentarzy: 923503.10.2022, 21:19

@citas: no to zgłaszaj się do redakcji i o to zadbaj ;)

citas komentarzy: 17503.10.2022, 21:11

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 103.10.2022, 21:08

@thide napisał: "to niestety ten sam lays, poznaliśmy się na uczelni kilka lat temu, zaczął studiować prawo i podczas pandemii zaczął mieć problemy psychiczne, a jego zdrowie mocno podupadło"
no to są 2 wersje, @polandblood: i @illpadrino: twierdzą że to ktoś zupełnie inny, Ty że to on

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698203.10.2022, 21:07

Chyba że rzucić wszystkie siły w zimie na Maddisona?

MarkOvermars komentarzy: 913903.10.2022, 21:06

Tielemans, Maddison, Soumare ze oni jeszcze siedzą w tym Leicester

Dziadyga komentarzy: 828003.10.2022, 21:02

@Ech0z napisał: "Śniło mi się że graliśmy mecz z City i Halland rozpędzony wbiegł w Salibe i się od niego odbił . Ten tak stanął nad nim i splunal na ziemię"

Wy to macie te sny xD

TlicTlac komentarzy: 600903.10.2022, 21:02

@Ech0z:

To to normalny sen, pamięta ktoś mój z bójką między Wengerem a Mourinho (jak ten był jeszcze trenerem United) ^^?

MarkOvermars komentarzy: 913903.10.2022, 21:02

Saliba dostał propozycje nowego kontraktu, strony są w trakcie negocjacji

Great News!

Ech0z komentarzy: 1041603.10.2022, 21:00

Skazz komentarzy: 16303.10.2022, 20:59

Macie dzisiejszy mecz Leicester na canal + online?

KapitanJack10 komentarzy: 5400 newsów: 403.10.2022, 20:59

Czy na nc+ online nie ma już dostępu do meczów z viaplay? Czy to nie miało być na stałe?

Traitor komentarzy: 10306 newsów: 2403.10.2022, 20:58