Kanonierzy odrabiają dwubramkową stratę z Napoli

Kanonierzy odrabiają dwubramkową stratę z Napoli 03.08.2013, 18:10, Sebastian Czarnecki 1030 komentarzy

Słabiutka pierwsza połowa i dobra druga - tak właśnie wyglądała gra Arsenalu w dzisiejszym meczu przeciwko Napoli. Kanonierom udało się odrobić dwubramkową stratę w drugiej części spotkania, a obie bramki zdobyli ze stałych fragmentów gry. O ile do gry ofensywnej Arsenalu nie można mieć dzisiaj większych zastrzeżeń, tak jednak fatalnie zorganizowania linia defensywna przysporzyła londyńczykom sporo problemów, przez które musieli potem gonić wynik. Niemniej, wynik 2:2 z wicemistrzem Włoch można jak najbardziej uznać jako satysfakcjonujący, zwłaszcza że to tylko mecz o pietruszkę.

Arsenal: Fabiański - Jenkinson (56. Sagna), Mertesacker (c), Koscielny, Gibbs - Ramsey (63. Oxlade-Chamberlain), Wilshere (64. Arteta) - Gnabry (56. Walcott), Rosicky, Podolski (88. Akpom) - Giroud

Początek spotkania należał do Arsenalu. Kanonierzy już w trzeciej minucie mogli zdobyć bramkę. Z najbliższej odległości uderzał Serge Gnabry, ale minimalnie się pomylił.

Mimo mocnego początku ze strony Arsenalu, to drużyna z Neapolu jako pierwsza wyszła strzeliła gola. Fatalny błąd we własnym polu karnym popełnił Carl Jenkinson, który przepuścił Lorenzo Insigne i zostawił mu mnóstwo miejsca na oddanie strzału. Włoch tak też zrobił i plasowanym uderzeniem w długi róg nie dał szans Fabiańskiemu na interwencję.

W 13. minucie katastrofalny błąd popełnił Pepe Reina, który podał piłkę prosto do Serge'a Gnabry'ego. Młodzieżowy reprezentant Niemiec spróbował wykorzystać prezent od Hiszpana i jego wysokie ustawienie przed bramką, ale jego próba przelobowania golkipera okazała się odrobinę niecelna.

5 minut później Kevin Friend podyktował rzut karny dla Arsenalu, po tym jak Kieran Gibbs przewrócił się w polu karnym Napoli. O faulu nie było jednak mowy.

Lukas Podolski nie wykorzystał jednak prezentu od sędziego, a jego strzał obronił Pepe Reina.

W 29. minucie Napoli podwyższyło prowadzenie. Marek Hamsik świetnie uruchomił niepilnowanego Gorana Pandewa, do którego pośpiesznie wyszedł Łukasz Fabiański. Polak popełnił jednak błąd, dał się minąć prostym zwodem, a Macedończyk wpakował piłkę do pustej bramki.

Pięć minut później Kanonierzy ruszyli do zdecydowanego ataku. W dobrej pozycji znalazł się Lukas Podolski, ale piłka po jego groźnym uderzeniu wyszła na rzut rożny. Dośrodkowanie z narożnika boiska również mogło przynieść bramkę, ale Pepe Reina zatrzymał uderzenie jednego z Kanonierów. Później dobijał jeszcze Ramsey, ale również spudłował.

W 38. minucie bramkę zdobył Aaron Ramsey, jednak znajdował się na pozycji spalonej i gol nie został uznany.

Do przerwy Kanonierzy przegrywają z Napoli 0:2 i jak na razie nie zanosi się na rychłą zmianę tego rezultatu.

Druga połowa zaczęła się jednak obiecująco dla Arsenalu. Już cztery minuty po wznowieniu gry w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Jack Wilshere, ale posłał piłkę minimalnie obok bramki.

Następne minuty nie przyniosły żadnych ciekawszych sytuacji. Gra toczyła się głównie w środku pola, a Arsenal od czasu do czasu ruszał z atakiem, jak chociażby w 58. minucie, kiedy to niecelnie uderzał Gibbs.

Aż do 72. minuty musieliśmy czekać na pierwszą bramkę Arsenalu, ale przynajmniej zostało to wynagrodzone przepiękną przewrotką Oliviera Girouda po dośrodkowaniu z rzutu rożnego!

Kilka chwil później Giroud mógł doprowadzić do wyrównania, jednak tym razem pomylił się i oddał strzał obok bramki.

W 85. minucie Kanonierzy doprowadzili do wyrównania! Po dośrodkowaniu Mikela Artety z rzutu wolnego mocny strzał głową oddał Per Mertesacker, ale piłkę przed siebie zdołał jeszcze sparować Pepe Reina. Hiszpan nie miał już jednak żadnych szans przy dobitce Laurenta Koscielnego, który przeskoczył obrońcę i wpakował piłkę do bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal zremisował z Napoli 2-2 i wraz z włoską ekipą przewodzi teraz w tabeli Emirates Cup.

Emirates CupNapoliRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.08.2013, 22:50

Robizg1, bo chcą za niego z tego, co pamiętam ponad 40mln. Z resztą wicemistrz Włoch to poziom podobny do naszego.

karateman komentarzy: 58303.08.2013, 22:48

Arsenallord, ja lecę właśnie w kime :) tak sie szykuje na galę :)

lucasnoline komentarzy: 541603.08.2013, 22:48

Polecam film After Life.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 103.08.2013, 22:47

@Rafson

Ustaw sobie avek. Right now!

Ja jednak wolę Gervinho od Gnabry'ego. Czoło przynajmniej jest stabilny, zawsze gra tak samo chaotycznie xD A Serż to niewiadoma, zrobi faila typu dzisiejszego Jenkinsona i go zjecie...

matt21 komentarzy: 541403.08.2013, 22:47

o lol jak Jenkinson dał się ograć ; o dobrze, że Sagna został.

rev komentarzy: 161503.08.2013, 22:45

@matt21

Ogladalem caly mecz i jesli nie chcesz przezywac katuszy to sobie odpusc. Straszna kicha i imo szkoda czasu. Zobacz bramki i mozesz z czystym sumieniem isc spac :p

mitmichael komentarzy: 4924303.08.2013, 22:44

Jakby ktos chciał to na Orange Sport od 23:20 premiera jako retransmisja Galatasaray - Porto kto nie widział

Arsenalfcfan komentarzy: 1320703.08.2013, 22:44

Robizg1,

Ponieważ nie chce odchodzić, w styczniu i zeszłym roku mówił, ze odrzucił wiele ofert i chce zostać w Napoli.

schnor25 komentarzy: 1854603.08.2013, 22:44

Bo nikt strasznie o niego nie zabiega? A Słowakowi widocznie jest dobrze w Neapolu ;) Teraz mają dobrą pakę, więc nie zdziwiłbym się gdyby poszli na majstra.

Pinguite komentarzy: 1502003.08.2013, 22:44

Rafson95, owszem, teoretycznie to wyglądało na winę Bambiego, ale! zauważ, że w tym czasie obrońcy mieli wystarczająco dużo czasu, by podbiec tam, stanąć gdzieś koło linii i starać się wybić tą piłkę ( przyjąć na klatę, wybić głową, ewentualne nogą wybić) . Oczywiście, dla chcącego nic trudnego, ale obrona w tym czasie po dupie się drapała.

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11703.08.2013, 22:44

Flisu---> Sinistera oglądałem już :) Chyba skuszę się na "Obecność" - ponoć bardzo dobry

Arsenalfcfan komentarzy: 1320703.08.2013, 22:43

matt21,

wystarczy skrót - pierwsze 45 min w naszym wykonaniu powinno zostać zatytuowane "jak nie powinno się budować ataku pozycyjnego"

GKS_AFC komentarzy: 872003.08.2013, 22:43

Suarez raczej w Realu wyladuje skoro zaplaca w ratach za Bale'a to bedzie ich stac na Suareza a zrodlo as.com mowi ze zloza oficjalna oferte 46 mln za LS .

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 103.08.2013, 22:42

Aaa czemu w ogóle Hamsik nie gra w jakimś lepszym klubie. Kozak straszliwy.

To ja wole Gnabryego od Gervinho.

Pinguite komentarzy: 1502003.08.2013, 22:41

Gervais odchodzi? Widocznie już mamy jego zastępcę. Jest nim Gnabry.

matt21 komentarzy: 541403.08.2013, 22:40

Wróciłem dopiero z roboty. Mam pytanie, czy warto czekać i obejrzeć retransmisje meczu z Napoli na Orange Sport czy gra nie jest warta świeczki i wystarczy skrót?

Arsenallord
Kiedyś "Sinister" oglądałem, nie jest zły.

Flisu komentarzy: 160203.08.2013, 22:37

Pingwin
ja nie, ale moja mama chyba kiedyś tam zamawiała jakąś herbatkę. I wiem, że miała egzotyczną nazwę i dobrze smakowała :D

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11703.08.2013, 22:37

Do UFC jeszcze sporo czasu, co tu robić. Poleci ktoś jakiś super straszny horror?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.08.2013, 22:37

Ale mam dylemat z tym Evertonem...

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 203.08.2013, 22:36

Ciekawe czy w przyszłym tygodniu będzie jakiś transfer...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.08.2013, 22:36

Gervinho to już na 99% odszedł jak Wenger o tym wspomniał.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952103.08.2013, 22:36

pauleta19 > Wsumie możliwe. Mogło się to zmienić w jednej chwili nawet.

Hans_Zimmer komentarzy: 594803.08.2013, 22:35

ejjj chlopaki z kim gramy nastepny meeecz? ejj chlopaki o ktorej gramy nastepny meeecz? ejjj chlopaki kto strzelil w ostatnim meczu? ejjj? ejj chlopaki ktora godzina?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.08.2013, 22:35

Arsenal_1886, Ornstein mówił, że Higuain jest pierwszym wyborem. Ale kto wie, może po podbiciu ceny przez Real priorytety się zmieniły. A może to blef skąpca.

arsenalfann komentarzy: 1024303.08.2013, 22:35

Wenger nie kupi Suareza. Czuć to ;l

Pinguite komentarzy: 1502003.08.2013, 22:34

Flisu, kupowałeś tam? Są godni zaufania?

pioafc komentarzy: 4397 newsów: 203.08.2013, 22:34

Arsenalfcfan

Wenger nie pokazywał nikomu, że go stać. To Liverpool, publicznie ogłosił, że odrzucił ofertę Arsenalu. Arsene traktuje transfery bardzo poważnie i nigdy dopóki nie jest pewien, że ma już "deal done" nie wyleci z tym do prasy.

tomekafc95 komentarzy: 413603.08.2013, 22:34

ja lubie earl greya twinings mniam :)

Flisu komentarzy: 160203.08.2013, 22:33

Pingwinie, może to - krainaherbaty.pl.
Zwykła liptonka albo herbata Ramseya w biedronce Ci nie wystarczy? :P

Arsenalfcfan komentarzy: 1320703.08.2013, 22:32

imo pokazywanie, że kogoś stać to chyba nie jest dobry wybór... kluby wtedy wiedzą, że mogą podbijać cene

Pinguite komentarzy: 1502003.08.2013, 22:30

Flisu, szukam dobrego sklepu internetowego, taka "herbaciarnia" :P

Arsenal_1886 komentarzy: 1952103.08.2013, 22:30

O Suareza stara się zdesperowany Wenger, który i tak go nie kupi, ale chyba chciał pokazać, że go stać. Poza tym i tak Higuain był jego pierwszym wyborem. Rezerwowy z Realu był wyżej na liście niż absolutna gwiazda Premier League!

Co za kibic Liverpoolu, nie wie co pisze. Według rzetelnego Kike Marina nie pośpieszyliśmy się po Gonzalo, bo Wenger wolał bardziej Suareza.

arsenalfann komentarzy: 1024303.08.2013, 22:26

Legia stosunek bramek po 3 meczach 12:1 :)

Grzywna i sąd za…uczczenie Bohaterów Powstania Warszawskiego

Represje aparatu policyjnego Republiki Okrągłego Stołu wobec środowisk negujących jej funkcjonowanie w obecnym kształcie nabierają tempa. Wczoraj jednak, nikt nie wznosił haseł przeciwko władzom III RP. Grupa młodych ludzi z częstochowskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej, postanowiła po prostu spełnić swój patriotyczny obowiązek oddając cześć bohaterskim żołnierzom z Powstania Warszawskiego. Efekt? Dwa wnioski o nałożenie grzywny w wysokości 500 zł, a także sprawa w Sądzie Rodzinnym. Jednak po kolei.

Pozwolicie zatem, iż na wstępie oddam głos jednemu z częstochowskich Wszechpolaków, którego relacja przybliży zaistniały skandal.

,,Wczorajsze obchody zaczęły się o godzinie 17:00, kiedy to odbyła się Msza Św. w intencji Bohaterów Powstania Warszawskiego w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny. Następnie zaplanowano uroczysty przemarsz z kościoła, pod Pomnik Nieznanego Żołnierza. W momencie, gdy zaczęła się formować kolumna marszowa, nasi działacze dołączyli do niej, po czym rozpoczęli rozkładanie samodzielnie zrobionego transparentu z napisem "Wszechpolacy Pamiętają - Bohaterów Wysławiają". W czasie tej czynności, trzech działaczy, wraz z transparentem zostało zaciągniętych pod kordon policji, w ,,celu wylegitymowania''. Wylegitymowanie to jednak nie doszło do skutku, gdyż działacze zostali umieszczeni w radiowozie i przewiezieni na Komendę Miejską Policji w Częstochowie. Na miejscu, dowiedzieliśmy się, że nie posiadamy zgody organizatora marszu na rozpostarcie naszego transparentu. Na mocy art. 63a Kodeksu Wykroczeń, wobec dwóch z nas skierowano wniosek do sądu o nałożenie grzywny w wysokości 500 złotych, trzeci działacz - z racji swojej niepełnoletności - odpowie przed Sądem Rodzinnym z tego samego artykułu.''

Wobec narodowców, kibiców czy wielu niezależnie działających patriotów, w całej Polsce regularnie dochodzi do stosowania różnego rodzaju represji, z różnym nasileniem. Chociaż każdy działający czynnie na polu krytycznym wobec obecnego kształtu III RP doskonale wie, że w Polsce mamy problem z wolnością słowa i dostajemy wiele niepokojących sygnałów o działalności służb m.in. policyjnych, nie zawsze o nich piszemy. Jako ludzie czynu, szczególnie nie lubimy się użalać, wiedząc, jakie skutki za działalność na rzecz Wielkiej Polski mogły dotknąć naszych wielkich poprzedników, na których często się powołujemy i którzy mimo wielu zagrożeń, po prostu działali.

Wczoraj jednak, została przekroczona pewna granica. Jeżeli dojdziemy do kuriozalnej sytuacji, w której policja będzie bezkarnie wyciągać ze zgromadzeń młodych patriotów, na oczach setek ludzi właśnie w ten sposób ich poniżać i karać za to, że chcieli oddać cześć naszym Bohaterom, zamiast w tym czasie np. spędzać czas na bezmyślnym oglądaniu telewizji, będziemy musieli wyciągnąć z tych faktów konkretne wnioski i coraz odważniej walczyć o nasze prawa.

Nie pozwolimy, aby nasi Koledzy zostali ukarani za transparent widoczny za zdjęciu. Nigdy nie będzie naszej zgody, na gaszenie patriotyzmu i samodzielnego myślenia w młodym pokoleniu, za pomocą aparatu policyjnego. Na to, naszego biernego przyzwolenia nie ma i nie będzie.

W najbliższych dniach będziemy na bieżąco informować o rozwoju opisanej powyżej sytuacji, jednak zapewniamy, iż nie złożymy broni i zrobimy wszystko, by nasi młodsi Koledzy zostali oczyszczeni z absurdalnych i szkalujących ich dobre imię, zarzutów.

W imieniu Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej,

Adam Andruszkiewicz

Wiceprezes ZG MW

Takie rzeczy tylko w Polsce.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.08.2013, 22:21

Wenger on Rodgers saying Suarez will cost as much Bale: "I don't understand this kind of thinking.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 103.08.2013, 22:20

I tak moją psychę niszczy Hamsik :P

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.08.2013, 22:14

Mico17

Wenga powiedzial prawde tylko jedna rzecz? czemu nie kupil Bony

Pinguite komentarzy: 1502003.08.2013, 22:14

carlosV, a co zrobił przy drugim golu? Najbardziej zawinił Mertesacker, którego szybkość okazała się być wadą. Akurat Fabiański miał dwa wyjścia:
1. Zostać na linii i liczyć, że być może obronię.
2. Wyjść do piłki i skrócić mu jak najbardziej kąt oddania strzału.

Zdecydował się na wyjście nr 2 i dobrze zrobił. Pandev miał skrócony kąt, ale i tak zdołał oddać strzał. A obrońcy co w tym czasie robili? Po dupie się drapali.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.08.2013, 22:14

Rudzki propsuje Martineza, od dzisiaj bronie go przed hejterami.