Kanonierzy odrabiają dwubramkową stratę z Napoli

Kanonierzy odrabiają dwubramkową stratę z Napoli 03.08.2013, 18:10, Sebastian Czarnecki 1030 komentarzy

Słabiutka pierwsza połowa i dobra druga - tak właśnie wyglądała gra Arsenalu w dzisiejszym meczu przeciwko Napoli. Kanonierom udało się odrobić dwubramkową stratę w drugiej części spotkania, a obie bramki zdobyli ze stałych fragmentów gry. O ile do gry ofensywnej Arsenalu nie można mieć dzisiaj większych zastrzeżeń, tak jednak fatalnie zorganizowania linia defensywna przysporzyła londyńczykom sporo problemów, przez które musieli potem gonić wynik. Niemniej, wynik 2:2 z wicemistrzem Włoch można jak najbardziej uznać jako satysfakcjonujący, zwłaszcza że to tylko mecz o pietruszkę.

Arsenal: Fabiański - Jenkinson (56. Sagna), Mertesacker (c), Koscielny, Gibbs - Ramsey (63. Oxlade-Chamberlain), Wilshere (64. Arteta) - Gnabry (56. Walcott), Rosicky, Podolski (88. Akpom) - Giroud

Początek spotkania należał do Arsenalu. Kanonierzy już w trzeciej minucie mogli zdobyć bramkę. Z najbliższej odległości uderzał Serge Gnabry, ale minimalnie się pomylił.

Mimo mocnego początku ze strony Arsenalu, to drużyna z Neapolu jako pierwsza wyszła strzeliła gola. Fatalny błąd we własnym polu karnym popełnił Carl Jenkinson, który przepuścił Lorenzo Insigne i zostawił mu mnóstwo miejsca na oddanie strzału. Włoch tak też zrobił i plasowanym uderzeniem w długi róg nie dał szans Fabiańskiemu na interwencję.

W 13. minucie katastrofalny błąd popełnił Pepe Reina, który podał piłkę prosto do Serge'a Gnabry'ego. Młodzieżowy reprezentant Niemiec spróbował wykorzystać prezent od Hiszpana i jego wysokie ustawienie przed bramką, ale jego próba przelobowania golkipera okazała się odrobinę niecelna.

5 minut później Kevin Friend podyktował rzut karny dla Arsenalu, po tym jak Kieran Gibbs przewrócił się w polu karnym Napoli. O faulu nie było jednak mowy.

Lukas Podolski nie wykorzystał jednak prezentu od sędziego, a jego strzał obronił Pepe Reina.

W 29. minucie Napoli podwyższyło prowadzenie. Marek Hamsik świetnie uruchomił niepilnowanego Gorana Pandewa, do którego pośpiesznie wyszedł Łukasz Fabiański. Polak popełnił jednak błąd, dał się minąć prostym zwodem, a Macedończyk wpakował piłkę do pustej bramki.

Pięć minut później Kanonierzy ruszyli do zdecydowanego ataku. W dobrej pozycji znalazł się Lukas Podolski, ale piłka po jego groźnym uderzeniu wyszła na rzut rożny. Dośrodkowanie z narożnika boiska również mogło przynieść bramkę, ale Pepe Reina zatrzymał uderzenie jednego z Kanonierów. Później dobijał jeszcze Ramsey, ale również spudłował.

W 38. minucie bramkę zdobył Aaron Ramsey, jednak znajdował się na pozycji spalonej i gol nie został uznany.

Do przerwy Kanonierzy przegrywają z Napoli 0:2 i jak na razie nie zanosi się na rychłą zmianę tego rezultatu.

Druga połowa zaczęła się jednak obiecująco dla Arsenalu. Już cztery minuty po wznowieniu gry w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Jack Wilshere, ale posłał piłkę minimalnie obok bramki.

Następne minuty nie przyniosły żadnych ciekawszych sytuacji. Gra toczyła się głównie w środku pola, a Arsenal od czasu do czasu ruszał z atakiem, jak chociażby w 58. minucie, kiedy to niecelnie uderzał Gibbs.

Aż do 72. minuty musieliśmy czekać na pierwszą bramkę Arsenalu, ale przynajmniej zostało to wynagrodzone przepiękną przewrotką Oliviera Girouda po dośrodkowaniu z rzutu rożnego!

Kilka chwil później Giroud mógł doprowadzić do wyrównania, jednak tym razem pomylił się i oddał strzał obok bramki.

W 85. minucie Kanonierzy doprowadzili do wyrównania! Po dośrodkowaniu Mikela Artety z rzutu wolnego mocny strzał głową oddał Per Mertesacker, ale piłkę przed siebie zdołał jeszcze sparować Pepe Reina. Hiszpan nie miał już jednak żadnych szans przy dobitce Laurenta Koscielnego, który przeskoczył obrońcę i wpakował piłkę do bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal zremisował z Napoli 2-2 i wraz z włoską ekipą przewodzi teraz w tabeli Emirates Cup.

Emirates CupNapoliRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.08.2013, 21:10

Robizg1

do kogo pijesz najbardziej?

singiel123 komentarzy: 31303.08.2013, 21:09

Jest gdzieś jakiś gif czy wideo z Koscielnym ratującym piłkę przed opuszczeniem boiska? ;)

pewienszymon komentarzy: 6203.08.2013, 21:09

brawo arsenal higoud z przewrotki??

maciekbe komentarzy: 1245803.08.2013, 21:09

ide oglądać jakiś film z Al Pacino na TV4, do później mordy

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 103.08.2013, 21:08

Nie no obejrzałem mecz znaczy z nagrywarki bo nie mogłem oglądać i to jest żenua. Jak Wenger nie zrobi transferów to jest skończonym debilem. Tyle w temacie. A i bez Kosy to ja nie wiem co by było.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078403.08.2013, 21:08

Macie tutaj wywiad z naszym ,,bohaterem"
weszlo.com/news/15258-Na_„Bomba_per_Bomba”_wypilem_jakby_to_zliczyc_jedna_cala_szklanke_whisky_

maciekbe komentarzy: 1245803.08.2013, 21:02

no jak masz cashback to się nie czaj, przy takim kursie tym bardziej. Chyba, że jakąś podpórkę zarzucisz, obadaj.
Zawsze możesz postawić na barce i zarobić te 5 zł.

Power10 komentarzy: 134103.08.2013, 21:02

nie nic nie mam
Sprawa wygląda tak
przechodze właśnie z juniorów do seniorów (koniec rocznika)
jeździłem już z nimi na mecze i jakoś mi to nie pasuję ;/ i trzeba to zakończyć :) tylko troche się dygam :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.08.2013, 21:00

maciekbe

Korci mnie ta stówa.

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 503.08.2013, 21:00

ten komentator mnie rozwalał cały mecz.:-D" Ja nie przepadam za Giroud" - to było najlepsze.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 203.08.2013, 20:59

Wenga, kupże kogo...

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078403.08.2013, 20:59

power
jak masz już coś dogadane z innym klubem, to z nim próbuj załatwiac, u nas tak jeden chłopak próbował zrobić, ale prezes się nie zgodził, to powiedział, że nie będzie grał, więc prezes zmiękł i powiedział, że pół roku i możesz iść na wypożyczenie

maciekbe komentarzy: 1245803.08.2013, 20:59

mam zamiar, chociaż jedną połowę bo zazwyczaj kładę się tak koło 3

Leehu komentarzy: 1049603.08.2013, 20:58

@darek250s: Nie noo uzasadnienie tego kolesia było całkiem logiczne tylko podał 3 cechy podobieństwa, a zapomniał o różnicach. ;P

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.08.2013, 20:58

maciekbe

Oglądasz jutro Ewertonians ?

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 503.08.2013, 20:58

ta ale komentator tak powiedział

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078403.08.2013, 20:57

Giroud ti nie żaden Chamck, ani żaden Henry, ani nikt inny, Giroud to po prostu Giroud.

Leehu komentarzy: 1049603.08.2013, 20:57

@Power10: Powiedz mu że w kontrakcie masz napisaną klauzule odstępnego i musi Cię sprzedać, a nie nie nazywasz się Suarez to w takim razie jak tak bardzo Cię chce i próbowałeś metody Topka to powiedz mu że jesteś kontuzjowany i nie możesz grać, a potem daj mu lewe zaświadczenie od lekarza, albo po prostu nie przychodź na mecze. ;P

tradusio komentarzy: 458 newsów: 103.08.2013, 20:55

Kosa to jest obled! Dawno nie widzialem tak grajacego obroncy. A ta akcja w doliczonym czasie gry jak pilke wybranial przed rzutem roznym - piekne :D

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.08.2013, 20:54

Dzeko by skasował Kosę, Francuz ma do niego słabość i lubi go przytulać

maciekbe komentarzy: 1245803.08.2013, 20:54

@Rivaldo Bony nie podawał do Pozuelo tylko gdzieś dalej. Ten nabiegł, skasował piłkę i szczelił.

maciekbe komentarzy: 1245803.08.2013, 20:53

Higuain miał słaby debiut, bo przyszło mu grać przeciwko Kosserowi, a to dla żadnego napastnika nie jest łatwa misja. Laurent w obecnej formie kasuje wszystkich, jak ktoś biega po jego stronie to ma pecha.

immers komentarzy: 91503.08.2013, 20:53

Power
"Odchodzę", a jeśli to nie poskutkuje, skieruj sprawę do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu ;)

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078403.08.2013, 20:52

power
a masz już nagrany jakiś inny klub czy w ogóle nie chcesz grać ?

arsenalfann komentarzy: 1024303.08.2013, 20:51

Starczy tematu Suareza bo znowu mi się przyśni ;)

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12603.08.2013, 20:51

kubanski, każdy przypadek jest inny dlatego takie rozważania są bez sensu. Niekumaci nie kumają.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.08.2013, 20:51

widzieliscie asyste bony'ego na 4-0 z Malmo w LE ten facet jest i technicznie dobry i jest goleadorem , za 2 lata beda sie bic o niego giganci

Power10 komentarzy: 134103.08.2013, 20:50

RIVALDO700
Suarez chyba też nie wie jak to zrobić :)

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 203.08.2013, 20:50

@Topek
Na pewno jest wart wiele więcej, bo ma długoletni kontrakt. Jeśli wziąć pod uwagę tylko jakość - the same price.

kaman17 komentarzy: 499003.08.2013, 20:49

" Jaki początek taka reszta sezonu .. Obcym sie mylił."
Rok temu, dwa lata temu itd. też się myliłeś? ;d

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 503.08.2013, 20:49

Teraz Higuain zły? Hahaha , nie moge z was.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.08.2013, 20:49

power10

zadzwon do Suareza

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078403.08.2013, 20:49

dajcie spokój, nie oceniajcie piłkarza po jednej połowie meczu towarzyskiego, fakt Higuain dzisiaj cieniutki, ale to wcale nie znaczy, że w Serie A nie strzeli +20 bramek

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12603.08.2013, 20:49

"Trenerze, nie chce grać już w klubie" ? chyba ok.

arsenalfann komentarzy: 1024303.08.2013, 20:48

@darek
Musi.

Power10 komentarzy: 134103.08.2013, 20:48

Ej Ludziska sprawe mam (nie związaną z tematem)
Jak mam powiedzieć trenerowi że nie chce już grać w klubie ?
Nie mam pojecia jak to zrobić ;/

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 503.08.2013, 20:47

Ciekawe czy po Emirates Cup coś ruszy z transferami.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.08.2013, 20:47

1-0 dla mnie gdy pisalem ze Bony jest lepszy od Igly , dzis Igla pokazal ile jest warty , Bony byl duzo lepsza alternatywa do Arsenalu...

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078403.08.2013, 20:45