Kanonierzy odrabiają dwubramkową stratę z Napoli

Kanonierzy odrabiają dwubramkową stratę z Napoli 03.08.2013, 18:10, Sebastian Czarnecki 1030 komentarzy

Słabiutka pierwsza połowa i dobra druga - tak właśnie wyglądała gra Arsenalu w dzisiejszym meczu przeciwko Napoli. Kanonierom udało się odrobić dwubramkową stratę w drugiej części spotkania, a obie bramki zdobyli ze stałych fragmentów gry. O ile do gry ofensywnej Arsenalu nie można mieć dzisiaj większych zastrzeżeń, tak jednak fatalnie zorganizowania linia defensywna przysporzyła londyńczykom sporo problemów, przez które musieli potem gonić wynik. Niemniej, wynik 2:2 z wicemistrzem Włoch można jak najbardziej uznać jako satysfakcjonujący, zwłaszcza że to tylko mecz o pietruszkę.

Arsenal: Fabiański - Jenkinson (56. Sagna), Mertesacker (c), Koscielny, Gibbs - Ramsey (63. Oxlade-Chamberlain), Wilshere (64. Arteta) - Gnabry (56. Walcott), Rosicky, Podolski (88. Akpom) - Giroud

Początek spotkania należał do Arsenalu. Kanonierzy już w trzeciej minucie mogli zdobyć bramkę. Z najbliższej odległości uderzał Serge Gnabry, ale minimalnie się pomylił.

Mimo mocnego początku ze strony Arsenalu, to drużyna z Neapolu jako pierwsza wyszła strzeliła gola. Fatalny błąd we własnym polu karnym popełnił Carl Jenkinson, który przepuścił Lorenzo Insigne i zostawił mu mnóstwo miejsca na oddanie strzału. Włoch tak też zrobił i plasowanym uderzeniem w długi róg nie dał szans Fabiańskiemu na interwencję.

W 13. minucie katastrofalny błąd popełnił Pepe Reina, który podał piłkę prosto do Serge'a Gnabry'ego. Młodzieżowy reprezentant Niemiec spróbował wykorzystać prezent od Hiszpana i jego wysokie ustawienie przed bramką, ale jego próba przelobowania golkipera okazała się odrobinę niecelna.

5 minut później Kevin Friend podyktował rzut karny dla Arsenalu, po tym jak Kieran Gibbs przewrócił się w polu karnym Napoli. O faulu nie było jednak mowy.

Lukas Podolski nie wykorzystał jednak prezentu od sędziego, a jego strzał obronił Pepe Reina.

W 29. minucie Napoli podwyższyło prowadzenie. Marek Hamsik świetnie uruchomił niepilnowanego Gorana Pandewa, do którego pośpiesznie wyszedł Łukasz Fabiański. Polak popełnił jednak błąd, dał się minąć prostym zwodem, a Macedończyk wpakował piłkę do pustej bramki.

Pięć minut później Kanonierzy ruszyli do zdecydowanego ataku. W dobrej pozycji znalazł się Lukas Podolski, ale piłka po jego groźnym uderzeniu wyszła na rzut rożny. Dośrodkowanie z narożnika boiska również mogło przynieść bramkę, ale Pepe Reina zatrzymał uderzenie jednego z Kanonierów. Później dobijał jeszcze Ramsey, ale również spudłował.

W 38. minucie bramkę zdobył Aaron Ramsey, jednak znajdował się na pozycji spalonej i gol nie został uznany.

Do przerwy Kanonierzy przegrywają z Napoli 0:2 i jak na razie nie zanosi się na rychłą zmianę tego rezultatu.

Druga połowa zaczęła się jednak obiecująco dla Arsenalu. Już cztery minuty po wznowieniu gry w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Jack Wilshere, ale posłał piłkę minimalnie obok bramki.

Następne minuty nie przyniosły żadnych ciekawszych sytuacji. Gra toczyła się głównie w środku pola, a Arsenal od czasu do czasu ruszał z atakiem, jak chociażby w 58. minucie, kiedy to niecelnie uderzał Gibbs.

Aż do 72. minuty musieliśmy czekać na pierwszą bramkę Arsenalu, ale przynajmniej zostało to wynagrodzone przepiękną przewrotką Oliviera Girouda po dośrodkowaniu z rzutu rożnego!

Kilka chwil później Giroud mógł doprowadzić do wyrównania, jednak tym razem pomylił się i oddał strzał obok bramki.

W 85. minucie Kanonierzy doprowadzili do wyrównania! Po dośrodkowaniu Mikela Artety z rzutu wolnego mocny strzał głową oddał Per Mertesacker, ale piłkę przed siebie zdołał jeszcze sparować Pepe Reina. Hiszpan nie miał już jednak żadnych szans przy dobitce Laurenta Koscielnego, który przeskoczył obrońcę i wpakował piłkę do bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal zremisował z Napoli 2-2 i wraz z włoską ekipą przewodzi teraz w tabeli Emirates Cup.

Emirates CupNapoliRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Keith komentarzy: 21003.08.2013, 20:14

@Arsenallord - a kim jest grzywacz, bo nie jestem w temacie?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952103.08.2013, 20:14

Adrian Back ‏@AidyBack now
Wenger on Suarez: "I have never said we have made a bid. but i can tell you we have now. If we progress, we will inform you." #AFC

Tych słów to akurat nie słyszałem, ale spoko.

Topek komentarzy: 13974 newsów: 12603.08.2013, 20:13

Bendtner i wieczne "nowhere".

sebaafc komentarzy: 23803.08.2013, 20:13

No i w przypadku opouszcenia klubu przez gervinho oczywiscie skrzydlowy podolski imo nie nadaje sie na gre w podstawie dzisiaj to potwierdził

mitmichael komentarzy: 4924303.08.2013, 20:12

@Arsenal_1886
To teraz niech powie o wzmocnieniach tylko niech nie zwodzi

sebaafc komentarzy: 23803.08.2013, 20:11

Nam jest potrzebny dm z prawdziwego zdarzenia i koniecznie srodkowy obrońca na lawke lub kombinacja z sagna i wtedy prawy obronca bo cienkinson, a zresztą sami widzieliście dzisiaj chłop razem z miquelem do polskiej eskraklapy sie nadają chciaz tez mam wątpliwości czy dali by rade

Arsenal_1886 komentarzy: 1952103.08.2013, 20:11

Wenger: Gervinho, we are close to an agreement with a club, and Bendtner we are nowhere. Chamakh might go as well. Permanent moves. #AFC

afcforever

tych co napisales to sa alternatywy na brak Suareza , akurat uwazam ze facet na G wcale nie bylby gorszy od Ziru wiec juz tak nie hejtujcie go

arsenalfann komentarzy: 1024303.08.2013, 20:08

Nie cieszcie się tak, że kfc przegrywa (XD) ale my też byśmy mogli wtopić mecz z monako patrząc na naszą dzisiejszą grę ;)

jamniczek666 komentarzy: 28203.08.2013, 20:07

KFC juz 5-1 przegrywa HAHAHA My trzymamy poziom mamy klase 2 zawodnikow jak Suarez i Fellani ktos na srodek i wygrywamy lige

karateman komentarzy: 58303.08.2013, 20:07

Arsenal_1886
dzięki. Czyli trochę poczekamy na Suareza

mitmichael komentarzy: 4924303.08.2013, 20:07

Dobra juz znalazłem Bale-a nie ma w składzie na ten mecz czyli informacja medialna, ze odchodzi do Realu coraz bardziej sie potwierdza

kb8konrad komentarzy: 143203.08.2013, 20:06

za co mozna Carla nie nawidzieć ;D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952103.08.2013, 20:06

arsenallord > Też to przeczytałem z forum Liverpoolu.

karateman > 20/21 oraz 27/28 sierpnia.

arsenalfann komentarzy: 1024303.08.2013, 20:06

Richards byłby świetnym transferem. Mógłby grać na PO i na ŚO.

arsenallord komentarzy: 29785 newsów: 11703.08.2013, 20:06

Słyszeliście, że Grzywacz kiedyś napisał na Twiterze, że nienawidzi Jenkinsona i jakieś wulgaryzmy na jego temat?

Oggy komentarzy: 948903.08.2013, 20:05

Alonso- Beczułka ^^ dodajmy, że Suarez mówi, że chce odejść do klubu z LM => nie chce grać w Live=> nie ma miejsca dla niego w Live? Hm czyli go nie sprzedadzą i nie ma miejsca w drużynie. Sweet!

mitmichael komentarzy: 4924303.08.2013, 20:04

Macie gdzies skład kogutow? jest w koncu ten Bale w składzie na ten mecz czy nie bo jak jest to kolejna informacja medialna obalona

arsenalfann komentarzy: 1024303.08.2013, 20:03

KFC przegrywa 4:1. Bez bejla już tak łatwo im nie będzie. Z drugiej strony szkoda, że normalna drużyna przegrywa z szejkami, z klubem, który sezon temu był niczym.

Alonso komentarzy: 1282403.08.2013, 20:02

-"W drużynie jest miejsce jedynie dla piłkarzy, którzy są w stu procentach przekonani, że chcą tutaj być."
-"Przekaz jest prosty - nie chcemy go sprzedać. To gracz z najwyższej półki, a my pragniemy w Liverpoolu coś zbudować. Nie ma nic nowego do dodania."

Złote myśli Brendana Rodgersa.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952103.08.2013, 20:02

youtube.com/watch?v=6psU8Fp7c6g

Wypowiedź pomeczowa Bossa na temat meczu, Suareza i innych naszych celów transferowych :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.08.2013, 19:58

mozna jezdzic po grzywaczu ale jego zdanie ze ,,Arsenal zasluguje na lepszego napastnika w podstawie niz Ziru'' to prawda i niech mi nikt nie gada ze NIE

Marzag komentarzy: 41338 newsów: 103.08.2013, 19:58

arsenallord, troche sie pozmienialo, nie ma pieknej pilki, ale jest gra do konca

cwalin komentarzy: 237203.08.2013, 19:57

Ogladalem mecz na Orange ten komentator jest beznadziejny.

Alonso komentarzy: 1282403.08.2013, 19:57

turysta
Nie, Live kupi Alberto Coste za 25 mln.

kb8konrad komentarzy: 143203.08.2013, 19:57

hehe lays ogladając mecz zastanawialem się jakby grał Arsenal w obronie mając 2 Kościelnych ;)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952103.08.2013, 19:57

turysta > No maksymalnie połowę kwoty za Bale'a powinniście dostać, bo jest tyle wart.

1886

Nie wiem skąd masz takie informacje, że 40m+1 wystarczy. Mam zupełnie inne - owszem może do Was trafić, ale musicie podnieść ofertę.

lays komentarzy: 3987103.08.2013, 19:54

Gdybysmy mieli dwoch koscielnych... mertesacker za slaby na premier league!!! Kosa jest szybki... dobra dynamika

Arsenal_1886 komentarzy: 1952103.08.2013, 19:54

migus11 > Jack powiedział te słowa podczas pomeczowego wywiadu dla BT Sport. Słuchałem, więc luźno. Nie są to wymyślone słowa ;p

arsenallord komentarzy: 29785 newsów: 11703.08.2013, 19:54

Oba gole padły ze stałych fragmentów gry - to na pewno grał Arsenal!?

arsenalfann komentarzy: 1024303.08.2013, 19:54

@Marzag
Nikt tego nie wie. Wg mnie Żiru nie powinien wykonywać wolnych. Poldi, Santi, Rosa i Arteta IMO mają dobrze ułożoną stopę na wolne.

Alonso komentarzy: 1282403.08.2013, 19:54

Suarez to nawet w ostatniej godzinie okienka może przyjść i tak jest zawieszony, no ale są też inne pozycje. Nie mówię by od razu wymienić pół składu ale taki defensywny pomocnik by się przydał. Np. taki Gustavo czy Capoue i z niechcenia za stopera też by mógł robić.