Kanonierzy odrabiają dwubramkową stratę z Napoli

Kanonierzy odrabiają dwubramkową stratę z Napoli 03.08.2013, 18:10, Sebastian Czarnecki 1030 komentarzy

Słabiutka pierwsza połowa i dobra druga - tak właśnie wyglądała gra Arsenalu w dzisiejszym meczu przeciwko Napoli. Kanonierom udało się odrobić dwubramkową stratę w drugiej części spotkania, a obie bramki zdobyli ze stałych fragmentów gry. O ile do gry ofensywnej Arsenalu nie można mieć dzisiaj większych zastrzeżeń, tak jednak fatalnie zorganizowania linia defensywna przysporzyła londyńczykom sporo problemów, przez które musieli potem gonić wynik. Niemniej, wynik 2:2 z wicemistrzem Włoch można jak najbardziej uznać jako satysfakcjonujący, zwłaszcza że to tylko mecz o pietruszkę.

Arsenal: Fabiański - Jenkinson (56. Sagna), Mertesacker (c), Koscielny, Gibbs - Ramsey (63. Oxlade-Chamberlain), Wilshere (64. Arteta) - Gnabry (56. Walcott), Rosicky, Podolski (88. Akpom) - Giroud

Początek spotkania należał do Arsenalu. Kanonierzy już w trzeciej minucie mogli zdobyć bramkę. Z najbliższej odległości uderzał Serge Gnabry, ale minimalnie się pomylił.

Mimo mocnego początku ze strony Arsenalu, to drużyna z Neapolu jako pierwsza wyszła strzeliła gola. Fatalny błąd we własnym polu karnym popełnił Carl Jenkinson, który przepuścił Lorenzo Insigne i zostawił mu mnóstwo miejsca na oddanie strzału. Włoch tak też zrobił i plasowanym uderzeniem w długi róg nie dał szans Fabiańskiemu na interwencję.

W 13. minucie katastrofalny błąd popełnił Pepe Reina, który podał piłkę prosto do Serge'a Gnabry'ego. Młodzieżowy reprezentant Niemiec spróbował wykorzystać prezent od Hiszpana i jego wysokie ustawienie przed bramką, ale jego próba przelobowania golkipera okazała się odrobinę niecelna.

5 minut później Kevin Friend podyktował rzut karny dla Arsenalu, po tym jak Kieran Gibbs przewrócił się w polu karnym Napoli. O faulu nie było jednak mowy.

Lukas Podolski nie wykorzystał jednak prezentu od sędziego, a jego strzał obronił Pepe Reina.

W 29. minucie Napoli podwyższyło prowadzenie. Marek Hamsik świetnie uruchomił niepilnowanego Gorana Pandewa, do którego pośpiesznie wyszedł Łukasz Fabiański. Polak popełnił jednak błąd, dał się minąć prostym zwodem, a Macedończyk wpakował piłkę do pustej bramki.

Pięć minut później Kanonierzy ruszyli do zdecydowanego ataku. W dobrej pozycji znalazł się Lukas Podolski, ale piłka po jego groźnym uderzeniu wyszła na rzut rożny. Dośrodkowanie z narożnika boiska również mogło przynieść bramkę, ale Pepe Reina zatrzymał uderzenie jednego z Kanonierów. Później dobijał jeszcze Ramsey, ale również spudłował.

W 38. minucie bramkę zdobył Aaron Ramsey, jednak znajdował się na pozycji spalonej i gol nie został uznany.

Do przerwy Kanonierzy przegrywają z Napoli 0:2 i jak na razie nie zanosi się na rychłą zmianę tego rezultatu.

Druga połowa zaczęła się jednak obiecująco dla Arsenalu. Już cztery minuty po wznowieniu gry w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Jack Wilshere, ale posłał piłkę minimalnie obok bramki.

Następne minuty nie przyniosły żadnych ciekawszych sytuacji. Gra toczyła się głównie w środku pola, a Arsenal od czasu do czasu ruszał z atakiem, jak chociażby w 58. minucie, kiedy to niecelnie uderzał Gibbs.

Aż do 72. minuty musieliśmy czekać na pierwszą bramkę Arsenalu, ale przynajmniej zostało to wynagrodzone przepiękną przewrotką Oliviera Girouda po dośrodkowaniu z rzutu rożnego!

Kilka chwil później Giroud mógł doprowadzić do wyrównania, jednak tym razem pomylił się i oddał strzał obok bramki.

W 85. minucie Kanonierzy doprowadzili do wyrównania! Po dośrodkowaniu Mikela Artety z rzutu wolnego mocny strzał głową oddał Per Mertesacker, ale piłkę przed siebie zdołał jeszcze sparować Pepe Reina. Hiszpan nie miał już jednak żadnych szans przy dobitce Laurenta Koscielnego, który przeskoczył obrońcę i wpakował piłkę do bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal zremisował z Napoli 2-2 i wraz z włoską ekipą przewodzi teraz w tabeli Emirates Cup.

Emirates CupNapoliRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
shark31 komentarzy: 601303.08.2013, 21:42

Dzis najslabszy zdecydwoanie Jack, pozniej Jenki i Theo. Giroud nie byl zly w tym meczu.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35503.08.2013, 21:42

Ulala, trochę tego jest

Bellers komentarzy: 123603.08.2013, 21:41

Tak w ogóle to jak z transferami Arsenalu, bo ostatnio nie jestem w temacie? Interesujecie się kimś, czy nadal cisza?

arsenalfann komentarzy: 1024303.08.2013, 21:41

Pinto gol!

kb8konrad komentarzy: 143203.08.2013, 21:41

pbh2.com/sports/luis-suarez-is-soccers-dirtiest-player/

polecam ;)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.08.2013, 21:40

Rzeczy, o których wiedziałem i potwierdziły się po dzisiejszym meczu, a wielu nie wie:
1.Rosicky to nasz najlepszy pomocnik po Cazorli
2.Koscielny to jeden z najlepszych obrońców na świecie
3.Jenkinson może lizać Sagny pięty
4.Walcott się kiwa chociaż nie potrafi
5.Chamberlain gra zbyt mało zespołowo

tomekafc95 komentarzy: 413603.08.2013, 21:39

wogole Jenkinson co zagral dzisiaj to byla tragedia PRAWY obronca tez by mogl byc

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 503.08.2013, 21:39

No to czekamy na tłumaczenie konferencji na naszej stronce ;)

arsenalfann komentarzy: 1024303.08.2013, 21:37

Nie kupimy bramkarza. To akurat nasze najmniejsze zmartwienie. ŚŃ, DP, ŚO/PO!

LoveTheGunners komentarzy: 914003.08.2013, 21:35

Wenger mowi ze ciezko pracuje nad transferami, nad kilkoma wynika z jego wypowiedzi. Tymczasem w mediach jest jedynie (teraz) temat Suareza. Wiec albo sciemnia albo robi wszystko po cichu

tomekafc95 komentarzy: 413603.08.2013, 21:30

a myslicie kto bd numer 1 w bramce AFC ??

zanst komentarzy: 38203.08.2013, 21:29

Arsene Wenger: "The fans read the newspapers & watch TV like you & me, names come up - we work very hard to strengthen the squad. We will work on our targets until the end of the window. Gervinho, we are close to an agreement with a club, and Bendtner we are nowhere. Chamakh might go as well. Permanent moves. The window closes in September."

karateman komentarzy: 58303.08.2013, 21:29

Aldo bedzie bronił pasa z Korean Zmobie , Machida vs Phil Davis. Z sentymentu jestem za Machidą :)

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7203.08.2013, 21:26

Walić poziom sportowy, na trybunach ekstraklasa to jedna z najlepszych lig na świecie. :P

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11703.08.2013, 21:25

karateman---> Już nie mogę się doczekać!

jimmykanonier1886---> Fabianowi się lepiej uda

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 103.08.2013, 21:25

RIVALDO
A Ty dziś z kogo najbardziej niezadowolony ?

arsenalfann komentarzy: 1024303.08.2013, 21:24

@Ping
Aż taką klapą nie jest no ale cóż zrobić? Nie szanujemy własnego podwórka. Na każdym szczeblu od PZPN do samych piłkarzy (nie wszystkich) jest syf.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 203.08.2013, 21:24

Sa jakies fajne walki w UFC?? O której się zaczyna?

karateman komentarzy: 58303.08.2013, 21:22

Ale w nocy UFC się szykuje , hoho!!!

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078403.08.2013, 21:22

arsenallord
tak jak Giroud zastąpił Judasza :-)

Pinguite komentarzy: 1502003.08.2013, 21:22

arsenalfann, "mojej Wisełki"? Ona to się Skisła, i taka Skiśnięta jest. Ale na pewno nie jest moja. Żeby uniknąć nieporozumień po prostu nikomu nie kibicuję jeśli chodzi o Ekstra? Huh, ..."ekstra"klapę.

sz_darek komentarzy: 68403.08.2013, 21:21

wenger trolololo. "on making a bid for Luis Suarez…
I never said we have made a bid to Liverpool, now I can tell you we have made one, so at least that is some information. All the rest, I would like to keep to us. If we progress in that situation, we will inform you. At the moment, that is where we are"

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 503.08.2013, 21:20

koxiarz14, jestem na tel i nie obczaje zbytnio:-(

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11703.08.2013, 21:20

Ciężko się będzie utrzymać w tym sezonie, ale myślę, że się uda. Pawela zastąpi nam Demjana :)

arsenalfann komentarzy: 1024303.08.2013, 21:20

@koxiarz
Przetłumacz i wrzuć na stronę, a nie! ;p

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 503.08.2013, 21:19

MadMax14, strzelił ładna bramke, krytykowany przez komentatora. Starał się, ale jak dla mnie zagrał przecietnie.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35503.08.2013, 21:19

arsenal.com/news/news-archive/wenger-on-napoli-and-the-transfer-window?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+arsenal-news+%28News+Feed%29

Wenger o Suarezie i nie tylko

AFCyeah komentarzy: 26903.08.2013, 21:18

Dla tych którzy dziś krytykują Jenkinsona...
Może sobie przypomnicie co zrobił Sagna w meczu z diabełkami?

tradusio komentarzy: 458 newsów: 103.08.2013, 21:18

Polska liga ssie. Legia i cala reszta to sa pseudokluby i pseudogracze...

tomekafc95 komentarzy: 413603.08.2013, 21:18

siema dopiero ma dostep do neta i slaby ten meczyk jak i zarowno komentarz tego goscia z orange

MadMax14 komentarzy: 267903.08.2013, 21:17

Może mi ktoś powiedzieć jak prezentował się Giroud?
Bo nie dane mi było oglądać całego meczu.

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 503.08.2013, 21:17

Robzig, bez transferow bedziemy w dupie.

arsenalfann komentarzy: 1024303.08.2013, 21:16

@Ping
Idź do swojej wisełki.

Pinguite komentarzy: 1502003.08.2013, 21:16

Jaracie się Ległą? Tą samą, która zremisowała z Molde? PoLegły w Norwegii podopieczni Urbana. Remis jak poLegła.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 103.08.2013, 21:15