Kanonierzy odrabiają dwubramkową stratę z Napoli

Kanonierzy odrabiają dwubramkową stratę z Napoli 03.08.2013, 18:10, Sebastian Czarnecki 1030 komentarzy

Słabiutka pierwsza połowa i dobra druga - tak właśnie wyglądała gra Arsenalu w dzisiejszym meczu przeciwko Napoli. Kanonierom udało się odrobić dwubramkową stratę w drugiej części spotkania, a obie bramki zdobyli ze stałych fragmentów gry. O ile do gry ofensywnej Arsenalu nie można mieć dzisiaj większych zastrzeżeń, tak jednak fatalnie zorganizowania linia defensywna przysporzyła londyńczykom sporo problemów, przez które musieli potem gonić wynik. Niemniej, wynik 2:2 z wicemistrzem Włoch można jak najbardziej uznać jako satysfakcjonujący, zwłaszcza że to tylko mecz o pietruszkę.

Arsenal: Fabiański - Jenkinson (56. Sagna), Mertesacker (c), Koscielny, Gibbs - Ramsey (63. Oxlade-Chamberlain), Wilshere (64. Arteta) - Gnabry (56. Walcott), Rosicky, Podolski (88. Akpom) - Giroud

Początek spotkania należał do Arsenalu. Kanonierzy już w trzeciej minucie mogli zdobyć bramkę. Z najbliższej odległości uderzał Serge Gnabry, ale minimalnie się pomylił.

Mimo mocnego początku ze strony Arsenalu, to drużyna z Neapolu jako pierwsza wyszła strzeliła gola. Fatalny błąd we własnym polu karnym popełnił Carl Jenkinson, który przepuścił Lorenzo Insigne i zostawił mu mnóstwo miejsca na oddanie strzału. Włoch tak też zrobił i plasowanym uderzeniem w długi róg nie dał szans Fabiańskiemu na interwencję.

W 13. minucie katastrofalny błąd popełnił Pepe Reina, który podał piłkę prosto do Serge'a Gnabry'ego. Młodzieżowy reprezentant Niemiec spróbował wykorzystać prezent od Hiszpana i jego wysokie ustawienie przed bramką, ale jego próba przelobowania golkipera okazała się odrobinę niecelna.

5 minut później Kevin Friend podyktował rzut karny dla Arsenalu, po tym jak Kieran Gibbs przewrócił się w polu karnym Napoli. O faulu nie było jednak mowy.

Lukas Podolski nie wykorzystał jednak prezentu od sędziego, a jego strzał obronił Pepe Reina.

W 29. minucie Napoli podwyższyło prowadzenie. Marek Hamsik świetnie uruchomił niepilnowanego Gorana Pandewa, do którego pośpiesznie wyszedł Łukasz Fabiański. Polak popełnił jednak błąd, dał się minąć prostym zwodem, a Macedończyk wpakował piłkę do pustej bramki.

Pięć minut później Kanonierzy ruszyli do zdecydowanego ataku. W dobrej pozycji znalazł się Lukas Podolski, ale piłka po jego groźnym uderzeniu wyszła na rzut rożny. Dośrodkowanie z narożnika boiska również mogło przynieść bramkę, ale Pepe Reina zatrzymał uderzenie jednego z Kanonierów. Później dobijał jeszcze Ramsey, ale również spudłował.

W 38. minucie bramkę zdobył Aaron Ramsey, jednak znajdował się na pozycji spalonej i gol nie został uznany.

Do przerwy Kanonierzy przegrywają z Napoli 0:2 i jak na razie nie zanosi się na rychłą zmianę tego rezultatu.

Druga połowa zaczęła się jednak obiecująco dla Arsenalu. Już cztery minuty po wznowieniu gry w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Jack Wilshere, ale posłał piłkę minimalnie obok bramki.

Następne minuty nie przyniosły żadnych ciekawszych sytuacji. Gra toczyła się głównie w środku pola, a Arsenal od czasu do czasu ruszał z atakiem, jak chociażby w 58. minucie, kiedy to niecelnie uderzał Gibbs.

Aż do 72. minuty musieliśmy czekać na pierwszą bramkę Arsenalu, ale przynajmniej zostało to wynagrodzone przepiękną przewrotką Oliviera Girouda po dośrodkowaniu z rzutu rożnego!

Kilka chwil później Giroud mógł doprowadzić do wyrównania, jednak tym razem pomylił się i oddał strzał obok bramki.

W 85. minucie Kanonierzy doprowadzili do wyrównania! Po dośrodkowaniu Mikela Artety z rzutu wolnego mocny strzał głową oddał Per Mertesacker, ale piłkę przed siebie zdołał jeszcze sparować Pepe Reina. Hiszpan nie miał już jednak żadnych szans przy dobitce Laurenta Koscielnego, który przeskoczył obrońcę i wpakował piłkę do bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal zremisował z Napoli 2-2 i wraz z włoską ekipą przewodzi teraz w tabeli Emirates Cup.

Emirates CupNapoliRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 103.08.2013, 22:12

Wenger: "Arsenal can win the Premier League title with or without Suarez." ‪#‎AFC‬

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078403.08.2013, 22:12

Hejter Arsenalu przynajmniej miejsce dla Henrego znalazł

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 103.08.2013, 22:11

RIVALDO

Gdyby taka 11 istniała i każdy byłby w formie to ciekawe kto wykonywałby stałe fragmenty :P

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.08.2013, 22:08

Peter Schmeichel. W obronie: Gary Neville, John Terry, Sami Hyypia, Ashley Cole. W pomocy: Cristiano Ronaldo, Frank Lampard, Steven Gerrard, Ryan Giggs. W ataku Alan Shearer i Thierry Henry.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.08.2013, 22:06

cfcpoland.com/news/quotEkspertem-sie-nie-czuje-i-nie-lubie-tego-zwrotuquot-Wywiad-z-Przemyslawem-Rudzkim-6785?kohanasession=06c6d5abae98e2c2828b4b77be9f6307

wywiad z rudzkim komentatorem nc plus o nadchodzacym sezonie

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52003.08.2013, 22:06

Czemu niby Brendan jest śmieszny ?? Cedzi za swojego najlepszego gracza ile tylko może. Nie to co oddanie RVP bez walki za marne jak na jego klasę 30 mln. Wiadomo roczny kontrakt był bodajże ale kto mądry doprowadza takiego gracza do rocznej umowy ??

Rodgers to akurat prawdziwy strateg i gdy zadomowi się w LFC na dobre będzie trudnym przeciwnikiem. Widać, że ma plan i pod niego sprowadza graczy. Podejmuje odważne decyzje.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 103.08.2013, 22:05

RIVALDO
To ściągniemy Gomisa, przecież jest lepszy.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.08.2013, 22:01

united mialo dzis zamkniety sparing z Betisem ,wygrali 3-0 , roo nani , chicharito

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.08.2013, 22:00

"Każdy piłkarz ma swoją wartość. Spójrzmy jednak na ofertę 40 000 001 funtów, a następnie na kwoty, jakie wykłada się za Garetha Bale'a. Obaj są najprawdopodobniej najlepszymi piłkarzami ligi i z pewnością Bale nie jest sto procent więcej wart od Suáreza. Mamy jasny plan działania i na pewno nikt nie będzie się spieszył z odejściem - zakończył."

Brendan Budowniczy już nie chce 60mln jak za Cavaniego, a 80mln jak za Bale'a xD

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078403.08.2013, 21:58

arsenallord
0-6 z bełchatowem 2 lata temu

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 103.08.2013, 21:58

@Pingu
Po tym co dziś zrobił przy drugiej bramce nie sądzę, by ustatkował swoją pozycję..

mitmichael komentarzy: 4924303.08.2013, 21:58

Nie ma to jak kibic Tottenhamu cieszacy sie z gola Napoli na 2-0 a potem patrzacy jak jego klub dostaje po 4 literach od beniaminka ligi francuskiej

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 103.08.2013, 21:57

niby tylko 1 oferta za Suareza była lol ;d albo papcio trolluje

karateman komentarzy: 58303.08.2013, 21:55

RIVALDOO, bedzie Suarez :p a Sanogo to się może nowym Ade okazać.

ViruS komentarzy: 35903.08.2013, 21:55

RIVALDO700
teraz Sanogo

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.08.2013, 21:55

Rafson95, ja nigdy tak nie mówiłem. Dla mnie cały czas była hierarchia 1.Sagna...2.Jenkinson. Nigdy też nie hejtowałem transferu Carla taki rezerwowy a'la Djourou. Na stały etat w 1. składzie za słaby, ale żeby czasem wejść z ławki na średniaka to nie ma wstydu. Może kiedyś się wyrobi.

olusia31071997 komentarzy: 14703.08.2013, 21:55

Jimmykanonier1886
Też tak uważam, że Galatasaray prowadzi, tylko w tym newsie tak jest napisane i zdziwiłam się, więc zapytałam.

@Rafson
Skoro gra słabo to są i hejty. Dziś padła jego bramka.

osama92 komentarzy: 27803.08.2013, 21:50

no to papcio po tej bramie zapomni o Suarezie xD

sebaafc komentarzy: 23803.08.2013, 21:49

Ja jestem przekonany że z aston villa zagra Szczęsny

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35503.08.2013, 21:49

Various reports in Spain tonight say Bale-Rea deal will be: €20m (£17.4m) to be paid every year over next 6 years (£105m total) #thfc

Hue hue, to się tottki wzmocnią

olusia31071997 komentarzy: 14703.08.2013, 21:49

Hej. Mógłby ktoś wytłumaczyć mi dlaczego Arsenal prowadzi w tabeli Emirates Cup wraz z Napoli?
Z tego co wiem, to za każdy gol jest 1 punkt, więc My i Napoli mamy 3 punkty, a Galatasaray 4. Więc dlaczego w newsie jest napisane:"Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal zremisował z Napoli 2-2 i wraz z włoską ekipą przewodzi teraz w tabeli Emirates Cup.''

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.08.2013, 21:48

Najlepszy Koscielny. Najgorszy Jenkinson.

Pinguite komentarzy: 1502003.08.2013, 21:46

Ktoś pytał kto będzie stał na bramce? A no, Fabiański. Wspomnicie me słowa jak on wyjdzie w podstawie na mecz z Aston Villą.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.08.2013, 21:46

Giroud gdyby nie przewrotka to słabiutko. W sumie to gol Sagny, bo piłka nie leciała w światło bramki.

mrsomebody komentarzy: 602103.08.2013, 21:46