Kanonierzy pokonują Sunderland 3-1, dwa gole Ramseya!

Kanonierzy pokonują Sunderland 3-1, dwa gole Ramseya! 14.09.2013, 16:59, Marcin Stefaniak 5164 komentarzy

W sobotę podopieczni Wengera zaprezentowali dwa różne oblicza. W pierwszej połowie Kanonierzy w pełni zdominowali przeciwnika i raz za razem stwarzali zagrożenie pod bramką rywala.

Druga połowa, a szczególnie jej początek, miał już zgoła inne oblicze. Sunderland szybko zdobył wyrównującego gola i postanowił pójść za ciosem. Mimo zmasowanych ataków Czarnych Kotów podopieczni Wengera dzielnie się bronili i z czasem powrócili do lepszej dyspozycji. Ostatecznie dwa gole Aarona Ramseya zapewniły Arsenalowi kolejne, ważne 3 punkty.

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs - Flamini, Ramsey - Walcott (89. Monreal), Wilshere, Özil (80. Vermaelen) - Giroud (90. Akpom).

Sunderland: Westwood - Celustka, Roberge, Diakite, Colback - Vaughan (45. Gardner), Mavrias (71. Borini) , Ki, Johnson - Fletcher (77. Wickham), Altidore.

Pierwsze minuty nie przyniosły wielu ciekawych sytuacji. Obie ekipy grały zachowawczo i badały przeciwnika.

Taką grą Kanonierzy uśpili rywali i w 11. minucie wyszli na prowadzenie. Po odbiorze piłki na własnej połowie Kieran Gibbs zagrał długą piłkę do Mesuta Özila,a 24-latek od razu zaprezentował swój kunszt wszystkim kibicom angielskiej piłki. Özil najpierw bezbłędnie przyjął piłkę, a później równie dobrze podał ją do Oliviera Girouda, który nie miał najmniejszych problemów z wykończeniem akcji.

Kilkadziesiąt sekund później Sunderland mógł ekspresowo odpowiedzieć na gola Arsenalu i doprowadzić do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w poprzeczkę uderzył Mobido Diakite, futbolówka wróciła jeszcze na boisko, ale dobitka Charalambos Mavriasa nie znalazła drogi do bramki.

W 15. minucie podopieczni Wengera mogli prowadzić już 2-0. Kolejnym fenomenalnym prostopadłym podaniem popisał się Mesut Özil, jednak Theo Walcott nie był w stanie pokonać dobrze interweniującego Kierana Westwooda w sytuacji sam na sam.

W następnych minutach po raz kolejny obie drużyny zwolniły i gra była prowadzona w środku pola. W 28. minucie jeszcze raz mieliśmy okazję ujrzeć świetną współpracę między Özilem, a Walcottem, ale i tym razem bramkarz Sunderlandu nie dał się zaskoczyć.

Na kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy w dogodnej sytuacji znalazł się Walcott. Po świetnej dwójkowej akcji Oliviera Girouda i Jacka Wilshere'a ten drugi podał do skrzydłowego Arsenalu, jednak jego strzał głową przeleciał obok bramki Czarnych Kotów.

Już w doliczonym czasie pierwszej części meczu Walcott znów miał szansę na zdobycie bramki, ale po raz kolejny okazał się gorszy od Westwooda. Cała akcję próbował jeszcze zakończyć Özil, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców.

Chwilę później Martin Atkinson zaprosił zawodników na przerwę.

Fani Arsenalu nie zdążyli jeszcze zająć miejsc w swoich fotelach, a już musieli przecierać oczy ze zdumienia. Nieodpowiedzialnie w polu karnym zachował się Laurent Koscielny, który sfaulował Adama Johnsona. Arbiter spotkania bez wahania podyktował jedenastkę, którą pewnie na gola zamienił Craig Gardner.

Napór Czarnych Kotów nie ustawał i w 59. minucie po raz drugi piłkę z bramki musiał wyciągać Wojciech Szczęsny. Do bramki Polaka trafił Steven Fletcher, ale w momencie podania znajdował się na spalonym.

Dwie minuty później po raz kolejny zagotowało się pod bramką Arsenalu. Po rzucie wolnym Craig Gardner trafił w słupek, a bardzo bliski przecięcia jego dośrodkowania był, znajdujący się na pozycji spalonej, Ki Sung-Yeung.

Dopiero po 20 minutach drugiej połowy obudzili się Kanonierzy i z czasem zaczęli zyskiwać przewagę. W 68. minucie świetnym dośrodkowaniem popisał się Carl Jenkinson, a jeszcze lepszym strzałem z woleja na prowadzenie wyprowadził podopiecznych Wengera Aaron Ramsey.

Czarne Koty nie zamierzały odpuszczać i już 3 minuty po raz kolejny pokonały Wojciecha Szczęsnego, tym razem za sprawą Jozy'ego Altidore'a. Gol nie został jednak uznany, gdyż wcześniej Martin Atkinson odgwizdał faul Bacary'ego Sagny na napastniku Sunderlandu.

W 76. minucie ostatecznie kibiców na Stadium of Light uciszył Aaron Ramsey. Tym razem Walijczyk otrzymał świetne prostopadłe podanie od Oliviera Girouda i nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem dobrze dysponowanego Kierana Westwooda.

Po trzecim zdobytym golu Kanonierzy panowali nad sytuacją na boisku. Podopieczni Di Canio stwarzali sobie pojedyncze okazje. Jedna z nich miała miejsce w 83. minucie, kiedy to po strzale głową Altidore'a piłka o centymetry minęła słupek bramki strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego.

Mimo wygranej w doliczonym czasie gry wiele zmartwień przysporzył fanom Arsenalu Olivier Giroud, który po strzale na bramkę Westwooda upadł na murawę, trzymając się za kolano. Chwilę później Martin Atkinson zakończył mecz.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Kaczaza komentarzy: 722417.09.2013, 11:00

fabregas1987;
Abate :)

Presti komentarzy: 42817.09.2013, 10:55

zobaczymy jak beda wygladaly mecze i sklady w pucharach to wtedy moze cos ruszy z mlodymi. fajna opcja na kiedys jenkinson 1 sklad i bellerin lawka

IanUre komentarzy: 726 newsów: 21917.09.2013, 10:53

@Presti

Powinien, ale Wenger ostatnio jakoś niechętnie daje szansę młodym. Najlepszym przykładem jest Gnabry. Ogromny talent, a zero zaufania od menedżera.

fabregas1987 komentarzy: 2581717.09.2013, 10:48

Mi się marzy na PO Richards albo V.D.Wiel ale nie wiem czy to realne ruchy

maciekbe komentarzy: 1245817.09.2013, 10:48

Nie ma kim grać w takim Capital One Cup a Koklę by się na takie mecze przydał. No ale nie chciał więcej grzać ławy, to zrozumiałe. Frimpong natomiast się zgodził bo kocha Arsenal *.*

Dobra spadam, nara

Presti komentarzy: 42817.09.2013, 10:45

mowiac szczerze to nawet bellerin moglby powoli pukac na PO.

maciekbe komentarzy: 1245817.09.2013, 10:40

@creative przecież grał teraz na weekend. No ale fakt, jest przed nim Rafael, Jones i częściej gra tam nawet Valencia.
Na ten moment jest imo lepszy niż Jenkinson ale nie wiem, czy jest potrzebny. Bac chyba zostanie a jak nie to Boss ściągnie w jego miejsce kogoś lepszego niż Fabio

srv92 komentarzy: 60217.09.2013, 10:40

Nasz skład, jakby wszyscy byli zdrowi wyglądałby naprawde bardzo bardzo dobrze. Szczerze mówiąc, jeśli Flamini ma grac tak jak w ostatnim meczu, to wole jego na boisku niz Mikela. Mase odbiorów, gryzie trawe do tego dużo fajnych przeżutów i dokładnych podań. Środek pomocy, mamy bezkonkurencyjny w lidze, śmiem twierdzić, że jeden z najlepszych w Europie. Sani, Ozil, Rosa, Jack, Ramsey, Mikel, Flamini, Ox od biedy. Klasa.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 117.09.2013, 10:39

Fabio jest cienki, na PO przydałby się Richards.

creatiVe4 komentarzy: 376417.09.2013, 10:35

Co byście powiedzieli gdyby Fabio do nas dołączył? Z tego co mi wiadome nie ma w MU dla niego miejsca na prawej stronie, a u nas przesuwając Sagne na srodek, rywalizowałby z Carlem. 23 lata.

fabregas1987 komentarzy: 2581717.09.2013, 10:33

Jack będzie na razie grał, bo po prostu nie ma kim go zastąpić ... jestem pewien, że jakby Arteta i Rosicky byli zdrowi to Anglik siedziałby na ławce

maciekbe komentarzy: 1245817.09.2013, 10:26

Jack grał już trochę lepiej w meczu z Sunderlandem. IMO robi słaby pożytek ze swojej techniki i zbyt często stara się grać kontaktowo. z Ö w składzie dobrze wychodził do piłek i mógł zaliczyć piękną asystę (główka Theo). Jest lepiej niż było. Dobrze, że póki co udaje nam się wygrywać mecze nawet ze słabiej dysponowanym Jackiem i Theo w pierwszym składzie.

Presti komentarzy: 42817.09.2013, 10:21

jack jest inny od aarona. mam nadzieje ze beda jeszcze dlugo grac u nas i prezentowac rowny poziom. mysle ze jacek jak troche pokory zlapie i zacznie bardziej myslec na boisku to zapracuje na ta 10 na plecach. na chwile obecna niestety tego nie pokazuje.

Dreamcast komentarzy: 104217.09.2013, 10:17

@Borekenema

Wenger da Jackowi na pewno na tyle pogra żeby mógł odzyskać formę. Owszem teraz gra słabo ale ma potencjał, żeby złapać wyższą formę niż Ramsey

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52417.09.2013, 10:14

Borekenema
Ale lepiej jest mieć na ławce takiego zawodnika jak Jack na ławce niż nie mieć wcale.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 117.09.2013, 10:14

Ja Real z przymusu przez nsport. Wolałbym United

Alonso komentarzy: 1282417.09.2013, 10:10

Niby MU najciekawsze ale Leverkusen to za mały powód by ogladać ich nudną gre. Ja dziś obejrzę jak Kebaby grają z Realem.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 117.09.2013, 10:08

@Dreamcast
tylko, że Aaron nie miał takiej konkurencji do gry w pierwszej drużynie, w związku z czym więcej grał

po powrocie Artety i ze zdrowym Cazorlą nie widzę szans na grę Jacka

Dreamcast komentarzy: 104217.09.2013, 10:06

@Borekenema

No to pod koniec tego sezonu powinien być widoczny postęp (analogicznie jak u Aarona rok temu)

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 117.09.2013, 09:54

Jack pewnie będzie wracał do formy tyle co Ramsey- dwa lata

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 317.09.2013, 09:54

co do Ramseya i innych - rok temu narzekalismy, bo gral slabo w pierwszej czesci sezonu i nie powinien tyle grac w pierwszym skladzie - dla mnie to jest oczywiste

Pamietajcie ze zajelismy 4. miejsce, a chcemy zdobywac trofea, a nie bic sie o top 4

To ze Walcott za 5-6 kolejek bedzie strzelal po 1-2 gole w meczu nie oznacza, ze nie mozemy go krytykowac, bo wszyscy wiemy, ze jest teraz jednym ze slabszych ogniw w Arsenalu

Poki wygrywamy jest ok, plusy nie przeslaniaja minusow, ale w meczu kiedy bedzie wyrownana gra, a Walcott zamiast 3 setek bedzie mial jedna, takie akcje trzeba bedzie wykorzystywac. To samo Giroud.

Strzela gole, jest fajnie, ciezko pracuje, jest fajnie. Kiedy jednak forma spadnie nalezy wymagac od Pana Wengera zmian, ktore przyslonia slabsza forme tego czy tamtego gracza.

Wilshere narazie nie gra bardzo dobrze, ale za to lepiej gra Rosicky i Ramsey.

Nie wymagamy przeciez aby kazdy gral w kazdym meczu na 100% zajebistosci, ale jako druzyna zeby bylo wsparcie tych, ktorym nie do konca idzie gra.

Jak narazie jest fajnie, 2. miejsce w tabeli, sporo sytuacji podbramkowych, ale w meczach z Evertonem, Swansea czy Liverpoolem licze na zgarniecie 7 punktow, a z druzynami z Manchesteru i Chelsea z 4-5 punktow bede w miare zadowolony.

creatiVe4 komentarzy: 376417.09.2013, 09:50

DzejCoop

1-3 , Gibbs, Theo, Giroud :P

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.09.2013, 09:50

niski93, Real Sociedad - Szachtar Donieck

creatiVe4 komentarzy: 376417.09.2013, 09:49

JW jakby chciał czasem pokazać na siłę swoją waleczność, wie, że nie dojdzie, że nie da rady ale i tak na dzika leci :D Z drugiej strony to dobrze mieć kim postraszyć przeciwnika

niski93 komentarzy: 581617.09.2013, 09:35

Pane jaki mecz polecacie dzisiaj do obejrzenia?

Oggy komentarzy: 948917.09.2013, 09:29

Ktoś tu widzę chce zupełny banał przedstawić jako przełomową myśl. Przecież gra Jacka od dawna przez większość była oceniana źle. I teraz napisać że Ramsey jeden z najlpszych piłkarzy BPL obecnie "zjada" JW to trzeba mieć wielką odwagę i przenikliwość;P

Presti komentarzy: 42817.09.2013, 09:19

wilshere sie mocno ostatnio rzuca. doceniam walecznosc u pilkarza i pazur ale on chyba troszke przesadza.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185217.09.2013, 09:02

Wilshere aktualnie ma inna role na boisku niz np. Rok temu. Dzis ma byv typowym cm i wyprowadzac akcje. Ramsey to b2b wiec wchodzi do ataku. Wilshere nie moze tak dlugo prowadzic pillki, bo to sie co chwile na nim msci.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997317.09.2013, 09:02

ciekawe czy Jonjo Shelvey dostanie jakas premie za wczorajszy mecz od... Brendana;P

Kaczaza komentarzy: 722417.09.2013, 08:58

Ma3ie21;
No teraz nikt, ale jak Santi/Arteta/Rosa wróci to chłopakowi pozostaną puchary.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997317.09.2013, 08:53

absolutnie nikt za Jacka, facet aby wrocic to musi grac wlasnie to jest dla niego konieczne i wcale az tak zle nie jest, tylko nadal podejmuje zle decyzje na boisku oraz coz trudno aktualnie blyszczec na tle Aarona...

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 117.09.2013, 08:33

Wilshere jedzie na opinii sprzed kontuzji, a prawda jest taka, że nigdy nie wrócił do formy. Takie mecze jak z Brazylią mu się często nie zdarzają.

Ma3ie21 komentarzy: 160217.09.2013, 08:22

@kaczaza
To kto aktualnie za Jacka ?
Frimpong,Ryo ?
Bez przesady

Ma3ie21 komentarzy: 160217.09.2013, 08:18

Nie chce mi sie wierzyc że L'pool po następnej kolejce będzie miało dalej lidera,mimo że mają niezły terminarz.

Kaczaza komentarzy: 722417.09.2013, 08:05

Ramsey zjada wychwalonego ponad niebiosa Jacka..IMO Jack powinien wypaść ze składu i złapać trochę pokory i szacunku do piłki, z mojego fotela wygląda jakby nie do końca wiedział co się dzieje na boisku.

James komentarzy: 167417.09.2013, 08:01

mou chyba troszke sie wypalil w realu, wiadomo jakie tam sa media, i faktycznie szkoda ze z takim potencjałem ofensywnym zamiast zrobic maszyne do zabijania chce robic tylko wynik :) ale oczywiscie trener to genialny i to nie ma o czym mowic ale w tym sezonie czuje ze nmie wygra ligi :) a za sezon będzie się bił z nami :p

MacQ komentarzy: 917.09.2013, 07:48

Pinguite

Myślałem podobnie, aczkolwiek patrząc na osiągnięcia Portugalczyka, taki styl jest skuteczny. Nie wiem, może to tylko moje odczucie, ale Mourinho zmienił się w czasie swojej przygody z Realem, to już nie ten sam 'The Special One' co kiedyś. Pamiętam go jako genialnego taktyka, a teraz większy nacisk kładzie na dymy z dziennikarzami i narzekaniem na sędziów.

Presti komentarzy: 42817.09.2013, 07:31

ludzie w niego nie wierzyli a wenga jak zwykle mial gdzies zdanie innych. wiadome bylo ze ramsi to duzy talent ale mu nie szlo i bardzo przeszkadzal wtedy w skladzie... mogl wtdy isc na wypozyczenie gdzies ale wiadomo jak by sie to potoczylo i czy by wystrzelil? teraz jest mozna powiedziec wszystkim i wszystko uzupelnia w srodku czego brakuje akurat w meczu ;p poczynil postep i czuje ze jeszcze nie raz w tym sezonie nam wynik uratuje czy to asysta czy brama

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 117.09.2013, 06:58

Dla Aarona trzeba bić pokłony bo postęp jego jest kolosalny.

Adams22 komentarzy: 5017.09.2013, 03:55

Ramsey najsłabszy punkt Arsenalu w ostatnich 2 sezonach.Dzisiaj bohater ;) oby tak dalej

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 217.09.2013, 03:24