Kanonierzy pokonują Sunderland 3-1, dwa gole Ramseya!

Kanonierzy pokonują Sunderland 3-1, dwa gole Ramseya! 14.09.2013, 16:59, Marcin Stefaniak 5164 komentarzy

W sobotę podopieczni Wengera zaprezentowali dwa różne oblicza. W pierwszej połowie Kanonierzy w pełni zdominowali przeciwnika i raz za razem stwarzali zagrożenie pod bramką rywala.

Druga połowa, a szczególnie jej początek, miał już zgoła inne oblicze. Sunderland szybko zdobył wyrównującego gola i postanowił pójść za ciosem. Mimo zmasowanych ataków Czarnych Kotów podopieczni Wengera dzielnie się bronili i z czasem powrócili do lepszej dyspozycji. Ostatecznie dwa gole Aarona Ramseya zapewniły Arsenalowi kolejne, ważne 3 punkty.

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs - Flamini, Ramsey - Walcott (89. Monreal), Wilshere, Özil (80. Vermaelen) - Giroud (90. Akpom).

Sunderland: Westwood - Celustka, Roberge, Diakite, Colback - Vaughan (45. Gardner), Mavrias (71. Borini) , Ki, Johnson - Fletcher (77. Wickham), Altidore.

Pierwsze minuty nie przyniosły wielu ciekawych sytuacji. Obie ekipy grały zachowawczo i badały przeciwnika.

Taką grą Kanonierzy uśpili rywali i w 11. minucie wyszli na prowadzenie. Po odbiorze piłki na własnej połowie Kieran Gibbs zagrał długą piłkę do Mesuta Özila,a 24-latek od razu zaprezentował swój kunszt wszystkim kibicom angielskiej piłki. Özil najpierw bezbłędnie przyjął piłkę, a później równie dobrze podał ją do Oliviera Girouda, który nie miał najmniejszych problemów z wykończeniem akcji.

Kilkadziesiąt sekund później Sunderland mógł ekspresowo odpowiedzieć na gola Arsenalu i doprowadzić do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w poprzeczkę uderzył Mobido Diakite, futbolówka wróciła jeszcze na boisko, ale dobitka Charalambos Mavriasa nie znalazła drogi do bramki.

W 15. minucie podopieczni Wengera mogli prowadzić już 2-0. Kolejnym fenomenalnym prostopadłym podaniem popisał się Mesut Özil, jednak Theo Walcott nie był w stanie pokonać dobrze interweniującego Kierana Westwooda w sytuacji sam na sam.

W następnych minutach po raz kolejny obie drużyny zwolniły i gra była prowadzona w środku pola. W 28. minucie jeszcze raz mieliśmy okazję ujrzeć świetną współpracę między Özilem, a Walcottem, ale i tym razem bramkarz Sunderlandu nie dał się zaskoczyć.

Na kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy w dogodnej sytuacji znalazł się Walcott. Po świetnej dwójkowej akcji Oliviera Girouda i Jacka Wilshere'a ten drugi podał do skrzydłowego Arsenalu, jednak jego strzał głową przeleciał obok bramki Czarnych Kotów.

Już w doliczonym czasie pierwszej części meczu Walcott znów miał szansę na zdobycie bramki, ale po raz kolejny okazał się gorszy od Westwooda. Cała akcję próbował jeszcze zakończyć Özil, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców.

Chwilę później Martin Atkinson zaprosił zawodników na przerwę.

Fani Arsenalu nie zdążyli jeszcze zająć miejsc w swoich fotelach, a już musieli przecierać oczy ze zdumienia. Nieodpowiedzialnie w polu karnym zachował się Laurent Koscielny, który sfaulował Adama Johnsona. Arbiter spotkania bez wahania podyktował jedenastkę, którą pewnie na gola zamienił Craig Gardner.

Napór Czarnych Kotów nie ustawał i w 59. minucie po raz drugi piłkę z bramki musiał wyciągać Wojciech Szczęsny. Do bramki Polaka trafił Steven Fletcher, ale w momencie podania znajdował się na spalonym.

Dwie minuty później po raz kolejny zagotowało się pod bramką Arsenalu. Po rzucie wolnym Craig Gardner trafił w słupek, a bardzo bliski przecięcia jego dośrodkowania był, znajdujący się na pozycji spalonej, Ki Sung-Yeung.

Dopiero po 20 minutach drugiej połowy obudzili się Kanonierzy i z czasem zaczęli zyskiwać przewagę. W 68. minucie świetnym dośrodkowaniem popisał się Carl Jenkinson, a jeszcze lepszym strzałem z woleja na prowadzenie wyprowadził podopiecznych Wengera Aaron Ramsey.

Czarne Koty nie zamierzały odpuszczać i już 3 minuty po raz kolejny pokonały Wojciecha Szczęsnego, tym razem za sprawą Jozy'ego Altidore'a. Gol nie został jednak uznany, gdyż wcześniej Martin Atkinson odgwizdał faul Bacary'ego Sagny na napastniku Sunderlandu.

W 76. minucie ostatecznie kibiców na Stadium of Light uciszył Aaron Ramsey. Tym razem Walijczyk otrzymał świetne prostopadłe podanie od Oliviera Girouda i nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem dobrze dysponowanego Kierana Westwooda.

Po trzecim zdobytym golu Kanonierzy panowali nad sytuacją na boisku. Podopieczni Di Canio stwarzali sobie pojedyncze okazje. Jedna z nich miała miejsce w 83. minucie, kiedy to po strzale głową Altidore'a piłka o centymetry minęła słupek bramki strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego.

Mimo wygranej w doliczonym czasie gry wiele zmartwień przysporzył fanom Arsenalu Olivier Giroud, który po strzale na bramkę Westwooda upadł na murawę, trzymając się za kolano. Chwilę później Martin Atkinson zakończył mecz.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
SzamanTheGunner komentarzy: 88117.09.2013, 01:00

TYLKO ARSENAL, TEGOROCZNY MISTRZ ANGLII ! ! !

afckonrad9101 komentarzy: 783417.09.2013, 00:07

Czyzby Ancelotti nie mial jaj?!;p

Arsenalfcfan komentarzy: 1320717.09.2013, 00:01

Imo, football Realu przyjemniej mi sie oglądało niz barcy, Toć to była męczarnia.

Ale zdecydowanie najładniejszy football grał Bayern i bvb. Twardo w środku pola i od razu do szybkiego ataki, jak nie wyszło to ładny atak pozycyjny. W Reali tego brakowało i czasami za bardzo sie cofali, nawet z zespołami słabszymi.

Mourinho własnie mógłby cos takiego próbować zrobić, ma do tego Zawodnikow. Ale tak jak on mówi, aby go rozliczać za wyniki.

Pinguite komentarzy: 1502016.09.2013, 23:59

Rivaldo co nie? Idiotyzm. No i jeszcze motają się w wyjaśnieniach w sprawie Ozila. Nie do końca wiadomo co oni w tym Madrycie tam robią. Ależ szopka. Zamiast postawić na jednego...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.09.2013, 23:56

carlo potwierdzil ,ze iker-LM ,diego-PD ,czegos takiego dawno nie widzialem.

Micklbn komentarzy: 210716.09.2013, 23:56

Kiedy dzika karta w Fl bedzie dostepna?

Pinguite komentarzy: 1502016.09.2013, 23:53

Arsenalfcfan, puchary raczej u nich będą, no bo w końcu mało kto potrafi skutecznie przejść autobus. Trzeba mieć wielkie szczęście trafić bramkę jak stawiają autobus. Ale raczej szkoda mi ich, bo mają świetnych młodych i piłkarzy, którzy mają predyspozycje do grania miłej, pięknej dla oka i skutecznie zabójcza gry. Może wyniki będą mieć, ale zabijają piękno. Tak też patrzyłem jak w Madrycie Mourinho sobie radził. Widać, gościu lubuje w brzydkiej grze.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320716.09.2013, 23:50

Na początku grudnia wyjdzie, kto bedzie walczył o mistrza, a kto o top4.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1516.09.2013, 23:47

Po 4 kolejkach rzekome kandydaty na top4 są na szczycie ;p

Arsenalfcfan komentarzy: 1320716.09.2013, 23:45

Pinguite,
Jeżeli bedzie skuteczne to nic zmieniać nie bedzie. Lecz jak nie zacznie to funkcjonować tak jak należy to być może zacznie kombinować. Ale na i tak obstawiam, że dalej bedzie grał z kontry i rownież przyniesie to puchary. Zwłaszcza, że Mou bedzie takie autobusy stawiał przeciwko najlepszym aby tylko ciułać punkty.

LouisLitt komentarzy: 53516.09.2013, 23:45

MaciekGooner

Ja nie wiem dokładnie, tak słyszałem po prostu.

Pinguite komentarzy: 1502016.09.2013, 23:41

Szkoda mi tej Chelsea. Ma taki potencjał, a Mourinho jak zwykle autobus. Ja to myślałem, że ten Jose skleci potężną Chelsea, zrobi z niej futbol totalny, taki blitzkrieg. A jest to samo co w Interze, w Chelsea parę lat temu.

tomekafc95 komentarzy: 413616.09.2013, 23:40

po 4 meczach ciekawie wyglada tabela ;) ale wiadomo nie ma co sie podpalac :D

turysta komentarzy: 608916.09.2013, 23:39

Pożyjemy - zobaczymy. Póki co trzeba czekać na powrót Suareza w meczu COC z... United.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.09.2013, 23:37

pisalem,ze chelsea glupcy wzmacniaja lfc no i prosze. Shelvey to rzeczywiscie drugi gerro tamten ,tez zaliczal takie podania do tylu.

smerfy niech w zimie jeszcze Mate i Williama im odadza jak sturra, i mosesa.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320716.09.2013, 23:36

turysta,

Wiem, że nie obca :P Ale Luis będzie znowu szukał kolejnego pretekstu aby odejść, tym razem pozycja w klubie nie będzie mu pasowała :D Skoro ledwo co okienko się zakończyło a ten "jeżeli przyjdzie dobra oferta do LFC to rozważę odejście" ;) Nie zdziwie się jak my złożymy ofertę, ale Real także i to do Madryty przeniesie się Luis.

Pinguite komentarzy: 1502016.09.2013, 23:36

Suarezinho jak się dowie, że będzie tym drugim i że będzie musiał dogrywać do Sturridge'a to w zimowym okienku spieprzy tam gdzie pieprz rośnie.

LouisLitt komentarzy: 53516.09.2013, 23:35

Ja słyszałem, że h2h jest wyznacznikiem wszystkiego.

turysta komentarzy: 608916.09.2013, 23:33

arsenalfcfan

najlepiej w Ajaxie wyglądał właśnie na prawym skrzydle/ataku, na pewno nie jest mu to obca pozycja :p

LouisLitt komentarzy: 53516.09.2013, 23:30

@Klama

Nie wiem ilu was tam jest, ale skoro samodzielnie prowadzisz to musisz być dobry.

shark31 komentarzy: 601316.09.2013, 23:30

Joker_224 i podanie i wejscie kapitalne:) no ale wykonczenie lol.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320716.09.2013, 23:30

turysta,

Tak chodziło mi o pozycje napastnika :P Suarez na skrzydle? w sumie Aspas też tam gra a nominalnym nie jest. Czyli to raczej będzie fałszywy skrzydłowy, w prawie każdej akcji wchodzący w pole karne. Suarez również na LS gra w kadrze, więc nie będzie tak źle. Ale i tak się zastanawiam czy on - znając jego temperament z pokorą przyjmie miejsce na prawym skrzydle :P

LouisLitt komentarzy: 53516.09.2013, 23:29

@Klama

'Zlittowałeś' ich.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 116.09.2013, 23:27

Joker_224, ukradł asyste gnabryemu :| i to nie byle jaka

turysta komentarzy: 608916.09.2013, 23:27

"A zwłaszcza powstaje problem, ponieważ Daniel strzela w każdym meczu."

Rozumiem, że chodziło Ci o problem wyboru napastnika? To już jest jasne, Rodgers powiedział w wywiadzie dla The Guardian (albo Telegraph), że Suarez po powrocie będzie grał na prawym skrzydle.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1516.09.2013, 23:26

@Klama

W spamerach top4 ? Jak trofeum.

Joker_224 komentarzy: 520716.09.2013, 23:26

101greatgoals.com/blog/fail-ryo-miyaichis-epic-miss-for-arsenal-u21s-v-west-brom/

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50316.09.2013, 23:22

Jesteśmy najskuteczniejsi w czołówce obok City !

LouisLitt komentarzy: 53516.09.2013, 23:22

Klama

Który jesteś ?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320716.09.2013, 23:22

turysta,

wcale nie zdziwie się jak Suarez będzie do wyjęcia w styczniu właśnie ze względu na gre. Pewnie będzie strzelał, ale być może nie pasować mu gra, ponieważ LFC będzie grało zespołowo a ten często sam... po prostu będzie często zamieszanie w meczu wprowadzał. A zwłaszcza powstaje problem, ponieważ Daniel strzela w każdym meczu.

turysta komentarzy: 608916.09.2013, 23:21

Louis

między innymi z mistrzami Anglii, ale nie ma co się napalać, najważniejszy będzie teraz powrót Suareza

@Turysta

Sure. Teraz to LFC ma jakiś styl gry, a Suarez może go wzmocnić lub osłabić, a wasza gra w II połowie jest mizerna - musicie ten aspekt poprawić.

michal3 komentarzy: 25916.09.2013, 23:18

osoby, które piszą po czwartej kolejce, że walka o majstra będzie w tym roku wyrównana, chyba źle się czują i proszone są, aby nie zabierały głosu już w tym roku... albo życiu. Ludzie, to dopiero czwarta kolejka!

Arsenalfcfan komentarzy: 1320716.09.2013, 23:18

Topek,

Dlatego ja dalej stawiam Chelsea jako głównego kandydata do mistrza. Ale myślałem, że nas to raczej do tego grona nie będzie można zaliczać, a po dojściu Ozila, świetnej formie Ramseya i Girouda jesteśmy w stanie do pewnego momentu powalczyć...

na pewno więcej oczekiwałem po City i United... aktualnie oba te zespoły grają słabo, o ile United dzięki doświadczeniu pewnie będzie do końca w walce, o tyle jak City nie zepnie anusa to z walki o mistrza odpadną tak jak my w zeszłym roku.

turysta komentarzy: 608916.09.2013, 23:18

Podsumowując - trzeba koniecznie poprawić grę w drugich połowach. Myślę jednak, że 1 miejsce po 4 meczach to niezły początek, biorąc pod uwagę wieszczów we wszystkich zakamarkach internetu twierdzących, że Liverpool bez Suareza będzie poza top10, bo Suarez to jedyny dobry piłkarz itd.

Boję się co będzie jak Suarez wróci... bo szczerze mówiąc osobiście uważam, że ucierpi na tym mimo wszystko nasza gra zespołowa.

@Arsenalfcfan

Na spursmanii pisze, że w meczu z Norwich był pogrom, a było 2:0:)

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 116.09.2013, 23:15

@ToMo

Kontuzja.

Ja mam chyba 51 punktów plus może jakiś bonus za Sturridge'a. Nie ma tragedii.

maciekbe komentarzy: 1245816.09.2013, 23:14

ja jestem 48 na 50 w lidze spamersów, U mad broooooooo?

lucasnoline komentarzy: 541616.09.2013, 23:13

@ToMo_18

4 kolejki i rywali nie ma

Arsenalfcfan komentarzy: 1320716.09.2013, 23:13

Maciekgoooner,

Wow, nie szalej. 3-1 to pogrom...? Pogrom to byłby 4-0 czy 5-0.. ewentualnie 3-0 ale przy całkowitej dominacji.

Wyniki z różnicą 2 bramek to naprawdę żaden pogrom :P zwłaszcza jak nie jest to wynik do zera.