Kanonierzy wciąż bez gola: Stoke 0-0 Arsenal

Kanonierzy wciąż bez gola: Stoke 0-0 Arsenal 26.08.2012, 15:20, Łukasz Kęczkowski 4813 komentarzy

Już o godzinie 14:30 czasu polskiego na Britannia Stadium w Stoke-on-Trent sędzia Lee Mason rozpoczął spotkanie pomiędzy Stoke City a Arsenalem. Kanonierzy rozpoczęli mecz w następującym składzie: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Diaby – Gervinho, Cazorla, Podolski - Giroud, natomiast gospodarze desygnowali do gry następującą jedenastkę: Begovic - Wilkinson, Shawcross, Huth, Wilson - Pennant, Cameron, Whelan, Kightly - Walters, Crouch.

W siódmej minucie piłkę do bramki strzeżonej przez Vito Mannone zapakował Walters, jednak sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną, z czym nie mogli zgodzić się gracze gospodarzy.

Już minutę później dogodną sytuację na zdobycie gola mieli podopieczni Wengera, lecz strzał Podolskiego zablokował rozpaczliwie interweniujący Wilkinson.

Z minuty na minutę ataki Kanonierów nasilały się, jednak cały czas z dobrej strony prezentowała się defensywa Stoke.

W 16. minucie żółtą kartkę za faul na Podolskim obejrzał Huth. Arsenal otrzymał rzut wolny z około siedemnastego metra, jednak strzał Santiego Cazorli trafił w mur.

W 21. minucie ładną kombinacyjną akcją popisali się Gervinho, Diaby i Gibbs, jednak dośrodkowanie tego ostatniego było na tyle wysokie, że żadnemu z napastników nie udało się do niego doskoczyć. Po chwili Garncarze wyprowadzili kontratak, jednak został on szybko przerwany przez defensywę Arsenalu.

27. minuta przyniosła pierwszy od dłuższego czasu atak Stoke, jednak dośrodkowanie Waltersa było na tyle słabe i niecelne, że Vito Mannone bez najmniejszego problemu złapał toczącą się w jego kierunku futbolówkę.

Już dwie minuty później Stoke wyprowadziło kolejny kontratak, jednak strzał z dystansu Kightly'ego trafił wprost w ręce Mannone.

W 34. minucie Santi Cazorla oddał soczysty strzał z dystansu, jednak Begoviciowi udało się sparować je na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Kanonierzy atakowali, Garncarze bronili się i wyprowadzali kontrataki. Do przerwy 0:0 na Britannia Stadium.

Po piętnastu minutach rozpoczęła się druga połowa. Obie drużyny stawiły się na murawie bez zmian w składach.

W drugiej połowie oba zespoły grały tak, jakby ich głównym celem było nie stracić bramki, dlatego też gra toczyła się głównie w środku pola, a ataki obu drużyn nie sprawiały większych problemów defensorom i bramkarzowi przeciwników.

W 63. minucie żółtą kartkę za brutalny faul na Thomasie Vermaelenie obejrzał Wilkinson.

W 66. minucie Pennanta zmienił Cameron Jerome. Zmiana ta oznaczała więc przejście na trzech wieżowców w ataku.

Już trzy minuty później groźny atak wyprowadzili gospodarze, jednak strzał Croucha minął bramkę strzeżoną przez Mannone. Po chwili Santi Cazorla próbował swoich sił uderzeniem z dystansu. Piłka odbiła się jednak od któregoś z obrońców Stoke i wyszła na rzut rożny.

W 72. minucie Arsene Wenger przeprowadził podwójną zmianę. W miejsce Podolskiego i Gervinho zameldowali się Walcott i Oxlade-Chamberlain.

Po chwili ładną akcję przeprowadzili Arteta i Giroud, jednak piłka po strzale tego pierwszego poszybowała w trybuny.

W 75. minucie po dośrodkowaniu Jenkinsona niepilnowany w polu karnym znalazł się Abou Diaby. Francuz był chyba jednak sam zaskoczony, że z taką łatwością udało mu się znaleźć w takiej pozycji i oddał niecelny strzał.

Dwie minuty później indywidualną akcją popisał się Walcott, jednak jego dośrodkowanie było niecelne.

W 79. minucie Ryan Shotton pojawił się na boisku w miejsce Petera Croucha. Dwie minuty później Palacios zmienił Whelana. W tej samej chwili zmianę postanowił przeprowadzić Arsene Wenger. Aaron Ramsey wszedł za Cazorlę.

W 87. minucie sam na sam z Mannonem stanął Walters, jednak był on w stanie jedynie podać piłkę wprost w ręce włoskiego bramkarza.

W 89. minucie Olivier Giroud zobaczył, że bramkarz Stoke wyszedł dość daleko do przodu i chciał go zaskoczyć, wrzucając mu piłkę za kołnierz z dalekiej odległości, jednak lob Francuza minimalnie minął poprzeczkę i wylądował na górnej siatce.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, po trzech doliczonych minutach pan Lee Mason zakończył spotkanie.

Stoke City autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Barney (zawieszony) komentarzy: 2102028.08.2012, 16:28

to, ze jest duzo info to ja wiem tylk na zaintersowaniu się zawsze kończy.

MM10 komentarzy: 67528.08.2012, 16:27

Barney
Wierzę w to. Chamakh jedną nogą na wypożyczeniu w Maladze, a Bendtner na pewno u nas nie zostanie. Dużo mówi się o Parku jakoby miał iść do Celty Vigo na wypożyczenie. A Arshavin? Zobaczymy niby był kilka dni temu w Petersburgu w sprawach biznesowych, więc wiesz ;)

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102028.08.2012, 16:25

MM10 ty naprawdę wierzysz , że tak łatwo sprzedamy nagle 4 graczy. Jak 1 z tych slabiakow odejdzie to bedzie dobrze.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 128.08.2012, 16:24

ciekawostka m.facebook.com/photo.php?fbid=477849025572686&id=278707792153478&set=a.278727978818126.75317.278707792153478&relevant_count=1&refid=28&_ft_=qid.5781727770282624616%3Amf_story_key.7307896540896022896

ArseneAl komentarzy: 2341728.08.2012, 16:23

Mariusz28
Mozecie sobie powstawiac w opisy jakies kompromitujace teksty, a nie znecac sie na wszystkimi uzytkownikami i ustawiac jakies herby Spurs czy pilkarzy barcy

MM10 komentarzy: 67528.08.2012, 16:23

Dwa transfery będą na pewno. Wiarygodne źródła o tym mówiły, ale i na dodatek Wenger. Jeżeli sprzedamy/wypożyczymy Bendtnera, Parka, Chamakha i Arshavina dojdzie do nas przynajmniej jeden grajek więcej. To tylko moje zdanie, ale myślę, że sisprawdzi.

Gunnerowiec komentarzy: 85028.08.2012, 16:22

A23

Kara się przedłuży :o

Mariusz28 komentarzy: 495228.08.2012, 16:22

imprecis oby. Jak nie to Samirka sobie ustawisz.
Dobra lecę może wpadnę wieczorem na razie :)

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102028.08.2012, 16:22

dzięki pajdi zwłaszcza przyszły avatar Mariusza będzie kozacki. :p

Mariusz28 komentarzy: 495228.08.2012, 16:20

Ewentualnie przegrany ustawi w avku Samirka :DD

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.08.2012, 16:19

Nie będzie więcej niż dwóch transferów.

Btw. Imprecis się zakłada a nawet nie odbył teraźniejszej kary.

Mariusz28 komentarzy: 495228.08.2012, 16:19

ArsenAl w sieci nie ma za dużo możliwości :P

MM10 komentarzy: 67528.08.2012, 16:19

Info nie na temat, ale podobno Green Day zagra koncert na Emirates w dniu 1 czerwca 2013 roku ;)

Gunnerowiec komentarzy: 85028.08.2012, 16:16

Ja też stawiam na min. dwóch piłkarzy (mbiwa, cabaye/tiote, isco/navas, może dzeko :o)

Mariusz28 komentarzy: 495228.08.2012, 16:16

CZyli jeśli pierwszego września nie będzie przynajmniej dwóch nowych piłkarzy to ja i imprecis zmieniamy avatar na herb Farcy/MU/Kogutów, a jak będą to Barney zmienia avka na herb Farcy/MU/Kogutów ? tak?

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997328.08.2012, 16:16

k... a ja nic nie przegralem a musze na Evre sie gapic, akurat ten palant powinien byc wylaczony z kazdego Waszego zakladu...

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102028.08.2012, 16:15

imprecis niech będzie , a z Mariuszem już ustalone.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 128.08.2012, 16:15

wymyślacie z tym Isco jak kiedyś z Afellayem. każdy wie że nie przyjdzie ale z braku laku chyba tylko piszecie

afckonrad9101 komentarzy: 783428.08.2012, 16:15

imprecis
Patrze ze przyzwyczailes sie do Evry i nie chcesz sie z nim rozstawac ;]

Mariusz28 komentarzy: 495228.08.2012, 16:15

pogubiłem się :D

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997328.08.2012, 16:14

M'Vila latest. Pierre Dreossi, sports director of Rennes 'the more it goes, the more you can think [he'll stay]'

hm zlamie sie Dreossi...

Mariusz28 komentarzy: 495228.08.2012, 16:13

ArsenAl też nie głupi pomysł :DD

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102028.08.2012, 16:13

ok takie wyjątki wiadomo, że się liczą. Spadam grac AC w sieci.

Rekinos30 komentarzy: 25728.08.2012, 16:13

skąd wy macie info o tym Isco? przecież to jest nie realne

ArseneAl komentarzy: 2341728.08.2012, 16:13

Ja tam sie o zadnego avka juz nie zakladam bo Natalie mi nie wybaczy jesli zmienie ja na jakas ciote z barcy ;)

Mariusz28 komentarzy: 495228.08.2012, 16:10

Ok jak my wygramy to dajesz Sobie avka "J love Imprecis and Mariusz28" a jak Ty wygrasz to my "I love Barney"