Kanonierzy wciąż bez gola: Stoke 0-0 Arsenal

Kanonierzy wciąż bez gola: Stoke 0-0 Arsenal 26.08.2012, 15:20, Łukasz Kęczkowski 4813 komentarzy

Już o godzinie 14:30 czasu polskiego na Britannia Stadium w Stoke-on-Trent sędzia Lee Mason rozpoczął spotkanie pomiędzy Stoke City a Arsenalem. Kanonierzy rozpoczęli mecz w następującym składzie: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Diaby – Gervinho, Cazorla, Podolski - Giroud, natomiast gospodarze desygnowali do gry następującą jedenastkę: Begovic - Wilkinson, Shawcross, Huth, Wilson - Pennant, Cameron, Whelan, Kightly - Walters, Crouch.

W siódmej minucie piłkę do bramki strzeżonej przez Vito Mannone zapakował Walters, jednak sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną, z czym nie mogli zgodzić się gracze gospodarzy.

Już minutę później dogodną sytuację na zdobycie gola mieli podopieczni Wengera, lecz strzał Podolskiego zablokował rozpaczliwie interweniujący Wilkinson.

Z minuty na minutę ataki Kanonierów nasilały się, jednak cały czas z dobrej strony prezentowała się defensywa Stoke.

W 16. minucie żółtą kartkę za faul na Podolskim obejrzał Huth. Arsenal otrzymał rzut wolny z około siedemnastego metra, jednak strzał Santiego Cazorli trafił w mur.

W 21. minucie ładną kombinacyjną akcją popisali się Gervinho, Diaby i Gibbs, jednak dośrodkowanie tego ostatniego było na tyle wysokie, że żadnemu z napastników nie udało się do niego doskoczyć. Po chwili Garncarze wyprowadzili kontratak, jednak został on szybko przerwany przez defensywę Arsenalu.

27. minuta przyniosła pierwszy od dłuższego czasu atak Stoke, jednak dośrodkowanie Waltersa było na tyle słabe i niecelne, że Vito Mannone bez najmniejszego problemu złapał toczącą się w jego kierunku futbolówkę.

Już dwie minuty później Stoke wyprowadziło kolejny kontratak, jednak strzał z dystansu Kightly'ego trafił wprost w ręce Mannone.

W 34. minucie Santi Cazorla oddał soczysty strzał z dystansu, jednak Begoviciowi udało się sparować je na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Kanonierzy atakowali, Garncarze bronili się i wyprowadzali kontrataki. Do przerwy 0:0 na Britannia Stadium.

Po piętnastu minutach rozpoczęła się druga połowa. Obie drużyny stawiły się na murawie bez zmian w składach.

W drugiej połowie oba zespoły grały tak, jakby ich głównym celem było nie stracić bramki, dlatego też gra toczyła się głównie w środku pola, a ataki obu drużyn nie sprawiały większych problemów defensorom i bramkarzowi przeciwników.

W 63. minucie żółtą kartkę za brutalny faul na Thomasie Vermaelenie obejrzał Wilkinson.

W 66. minucie Pennanta zmienił Cameron Jerome. Zmiana ta oznaczała więc przejście na trzech wieżowców w ataku.

Już trzy minuty później groźny atak wyprowadzili gospodarze, jednak strzał Croucha minął bramkę strzeżoną przez Mannone. Po chwili Santi Cazorla próbował swoich sił uderzeniem z dystansu. Piłka odbiła się jednak od któregoś z obrońców Stoke i wyszła na rzut rożny.

W 72. minucie Arsene Wenger przeprowadził podwójną zmianę. W miejsce Podolskiego i Gervinho zameldowali się Walcott i Oxlade-Chamberlain.

Po chwili ładną akcję przeprowadzili Arteta i Giroud, jednak piłka po strzale tego pierwszego poszybowała w trybuny.

W 75. minucie po dośrodkowaniu Jenkinsona niepilnowany w polu karnym znalazł się Abou Diaby. Francuz był chyba jednak sam zaskoczony, że z taką łatwością udało mu się znaleźć w takiej pozycji i oddał niecelny strzał.

Dwie minuty później indywidualną akcją popisał się Walcott, jednak jego dośrodkowanie było niecelne.

W 79. minucie Ryan Shotton pojawił się na boisku w miejsce Petera Croucha. Dwie minuty później Palacios zmienił Whelana. W tej samej chwili zmianę postanowił przeprowadzić Arsene Wenger. Aaron Ramsey wszedł za Cazorlę.

W 87. minucie sam na sam z Mannonem stanął Walters, jednak był on w stanie jedynie podać piłkę wprost w ręce włoskiego bramkarza.

W 89. minucie Olivier Giroud zobaczył, że bramkarz Stoke wyszedł dość daleko do przodu i chciał go zaskoczyć, wrzucając mu piłkę za kołnierz z dalekiej odległości, jednak lob Francuza minimalnie minął poprzeczkę i wylądował na górnej siatce.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, po trzech doliczonych minutach pan Lee Mason zakończył spotkanie.

vP7 komentarzy: 232028.08.2012, 15:52

Mimo że staram się ale nie widzę w grze Diabiego żadnych zalet, dla mnie już teraz Coquelin jest lepszy, w tamtym sezonie zrobił ogromny postęp i jak w tym jeszcze będziemy częściej stawiać na niego a nie na Abou to za rok może być naprawdę świetnym DMem

Mariusz28 komentarzy: 495228.08.2012, 15:52

mallen wolał bym Jenka. Sagna wracaj :/

mallen komentarzy: 2123928.08.2012, 15:50

Hmm znając AW może być mu przykro posadzić Pera na ławce i rzeczywiście może wystawić defensywę w takim ustawieniu:

Kościelny-Per-TV5-Gibbs

pajdi komentarzy: 378028.08.2012, 15:46

Marzag

Diaby to był akurat pojedynczy przykład, mi chodzi o ogól, mniejsza z tym.
Odnośnie niedzielnego spotkania, z taką grą nie mamy czego szukać. LFC w meczu z City pokazał, że jest groźny u siebie, filozofia Rodgersa zaczyna się przekładać na grę. IMO szykuje się kolejny remis, jednak to gospodarze będą wyraźnie dominować.

----------------Giroud-----------------
rez: Mannone/Fabian, Per, Santos, Coquelin, Ramsey, Gervinho, Walcott.
Ja to widze tak na Liverpool.
Ewentualnie Coquelin za Diabiego zeby jeszcze bardziej zabezpieczyc srodek pola bo Diaby mial sporo strat.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1528.08.2012, 15:43

@Marzag
To nie zmienia faktu, że Agger i Martin to dobra para na środku. Co do tej obrony to masz racje, BR chce dominować w środku, a więc będzie walka dwóch podobnych stylów - tyle, że my gramy nim od kilku lat, a LFC od tego sezonu.

Marzag komentarzy: 41313 newsów: 128.08.2012, 15:43

pajdi, nie mowie ze ty napisales, mowie ze inni pisza, ty skrytykowales imprecisa za to ze go chwali, ja skrytykowalem tych co go krytykuja za to ze widza w nim tylko nieudane zagrania.

Saphomus komentarzy: 57528.08.2012, 15:42

No m'villa już podobno na 80% u kogutów, mam nadzieje, że Wengier jeszcze jakoś go przekona, może tym, że go wypromuje i odda w przyszłym sezonie za grosze do klubu który o coś walczy:D

Marzag komentarzy: 41313 newsów: 128.08.2012, 15:41

ToMo_18, no i co z tego ze wraca agger, przepchnie girouda? Giroud mial duzo wieksze problemy z obrona stoke niz bedzie mial z liverpoolem, bo liverpool nie bedzie sie bronilo 10 stoperow.

pajdi komentarzy: 378028.08.2012, 15:41

Marzag

A kiedy ja napisałem złe słowo na Diabiego i to , że powinien siedzieć na ławce ? O.o

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102028.08.2012, 15:41

mialo byc 0 z tylu

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102028.08.2012, 15:40

no zobaczymy czy masz racje teraz pewne jest to, ze Tottenham kupic kogos za Modrica. Ja bym chcial mega skrzydlowego bo u nas skrzydla sa do dupy./

ciekawe czy 9 z tylu to wplyw boulda czy fuks?>

mallen komentarzy: 2123928.08.2012, 15:40

Ja chcę zobaczyć EISFELDA i ANEKE w tym sezonie w BPL lub jakimś pucharze.

Marzag komentarzy: 41313 newsów: 128.08.2012, 15:40

pajdi, Diaby moze nie jest naszym najlepszym pomocnikiem, ale mowienie ze powinien siasc na lawie tez jest nie w porzadku, on ogarnia, traci, ale i odzyskuje. W tym momencie nikogo lepszego na ta pozycje nie mamy.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1528.08.2012, 15:40

@Imprecis
Może Gervinho ? Na prawej pewnie Kelly'ego będzie mieć, bo ostatnio BR woli ustawienie z GJ na LO, a MK na PO chyba, że BR da szanse JE ? Ale tak czy siak lipa, bo do Lfc wraca Agger...

Marzag komentarzy: 41313 newsów: 128.08.2012, 15:38

imprecis, chambo tez jest szybki, a przy tym ciezej mu zabrac pilke i ma lepszy drybling w porownaniu do walcotta, nie wspominajac juz o umiejetnosci strzelania i dokladnego dogrywania pilek.

Ars3n komentarzy: 1235428.08.2012, 15:38

Imprecis
To co Diaby ostatnio pokazuje, to strach. Taki Real po jego stratach strzelilby nam z 15 goli z samej kontry. Ile to Diaby mial tych strat, 30 chyba bedzie w jednym meczu.

''Waham się tylko co do lewego skrzydła.''
A co Ty sklad bedziesz wybieral na ten mecz?

Pajdi
Tez to zauwazylem.

pajdi komentarzy: 378028.08.2012, 15:37

Imprecis

Czytając od dłuższego czasu Twoje komentarze zastanawiam się czy oglądasz mecze AFC. Każdego piłkarza wychwalasz pod niebiosa, każdemu dałbyś złotą piłkę, jakim cudem oni nic nie wygrywają ?
Nie dostrzegasz praktycznie minusów w naszej grze, wierzysz, że Wenger sprowadzi jeszcze 3-4 nowych graczy tak jak pisałeś o tym wczoraj. IMO jesteś głównym kandydatem do objęcia stanowiska po Francuzie, masz podobną filozofię co on.

Ars3n komentarzy: 1235428.08.2012, 15:35

triumphst
co prawda to prawda, ale ja i tak obawiam sie Diabyego.

triumphst666 komentarzy: 257428.08.2012, 15:33

Ars3n@
Ox jest mniej produktywny w destrukcji niż Diaby. Dlatego Anglika wolałbym na skrzydle. Przyda sie jego szybkość przy kontrach. Walcott mógłby wejść, kiedy Live zacznie mięknąć.

Marzag komentarzy: 41313 newsów: 128.08.2012, 15:32

aneke powinien wchodzic do skladu za ramseya ;d

Ars3n komentarzy: 1235428.08.2012, 15:31

Diaby na Live? przeciez oni kazda jego strata wykorzystaja. Ox to byloby najlepsze wyjscie, ale i tak Wenger wystawi swojego ulubionego gracza Diabyego.

triumphst666 komentarzy: 257428.08.2012, 15:30

Arsenal_1886@
Tez jestem zaa, tylko chyba troche zbyt ofensywnie. Może Ox zamiast Walcotta i Diaby na środek?

mallen komentarzy: 2123928.08.2012, 15:29

@Arsenal_1886

Ja bym chciał tylko szkoda, że Sagna jeszcze nie jest gotowy, a móże na prawej sprawdziłby się Gibbs albo Santos?

Zaloguj komentarzy: 216628.08.2012, 15:27

Jestem za, ale Kose dałabym na środek, a na prawej Jenkinsona. Jakoś tak bezpieczniej mi się wydaje.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.08.2012, 15:25

footballuser.com/504067/Arsenal

Chcielibyście taki skład na Liverpool ? :P
To nie moja propozycja .

triumphst666 komentarzy: 257428.08.2012, 15:22

fabregas1987@
To oczywiste, że inny poziom itd, ale jakie zgranie:D. Za takim Arsenalem tęskno najbardziej, w końcu jest co wspominać...

pioafc komentarzy: 4397 newsów: 228.08.2012, 15:21

imprecis
Czytaj ze zrozumieniem, napisałem np. Chamakh mając na myśli ludzi, którzy siedzą w klubie nie grają a biorą wielką tygodniówę i hamują dostęp do gry młodym wychowanym w klubie.

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102028.08.2012, 15:21

imprecis , ale chociaż jakieś porządne źródła wg. mnie to góra 1 transfer , a najprawdopodobniej żadnego nie będzie. U nas na stronie nie ma newsów ostatnio.

fabregas1987 komentarzy: 2582428.08.2012, 15:18

no no nasi U-21 lepiej klepią niż starszyzna ...

pioafc komentarzy: 4397 newsów: 228.08.2012, 15:17

Jak Aneke czy Eisfeld nie dostaną swojej szansy w tym sezonie, a na ławie będzie siedział np. Chamkh to mnie krew zaleje.

Me3mber komentarzy: 256128.08.2012, 15:16

Ale mega nasi młodzi grają. Kombinacyjnie, że hoho.

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102028.08.2012, 15:15

chyba juz nikogo nie kupimy cisza o transferach.

triumphst666 komentarzy: 257428.08.2012, 15:10

Swoją drogą... Widzieliście jak grali nasi młodzi? Chyba oni powinni zagrać z Live:P.
youtube.com/watch?v=ViBpm5fiz8U&feature=g-all-u

2.40' ---> czegoś takiego dawno nie widziałem w wykonaniu naszej seniorskiej ekipy. Oby zgrali sie w tym sezonie:P.

Marzag
Nom, niestety :< ja na szczescie sciagnalem sobie aplikacje eurosport na android i tam mam stary eurosport. na euronetowy syf juz nawet nie wchodze.

pronik komentarzy: 517928.08.2012, 14:56

jak malaga nie wejdzie do ligi mistrzow to zacznie wyprzedawac zawodnikow.choc po pierwszym meczu chyba malo prawdopodobne

mallen komentarzy: 2123928.08.2012, 14:51