Kanonierzy znów w grze, Arsenal 3-1 West Ham

Kanonierzy znów w grze, Arsenal 3-1 West Ham 15.04.2014, 21:47, Marcin Stefaniak 2435 komentarzy

Zgodnie z zapowiedziami, półfinałowe zwycięstwo Kanonierów na Wembley pchnęło nowe nadzieje w serca zawodników i w dzisiejszym spotkaniu z West Hamem nie trudno było ujrzeć tego efekty na boisku. Choć wielu obawiało się, że podopieczni Wengera nie poradzą sobie kondycyjnie i odczują trudy dwugodzinnego boju z Wigan, stało się inaczej i mimo drobnych komplikacji gospodarze pewnie zwyciężyli 3-1.

Podopieczni Wenger zagrali dobrze jako drużyna, ale nie brakowało również udanych występów indywidualnych. Na pierwszy plan wysunął się przede wszystkim zdobywca dwóch bramek - Lukas Podolski. Na pochwały zasługuje na pewno Santi Cazorla. Hiszpański magik wreszcie przypomniał o swoim potencjale i odegrał ważną rolę w dzisiejszym zwycięstwie.

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen, Arteta, Rosicky, Kallstrom, Cazorla, Podolski, Giroud

West Ham United: Adrian, Demel, Reid, Tomkins, Armero, Noble, Nocerino, Diame, Downing, Jarvis, Carroll

Choć wydawać się mogło, że to Arsenal jako pierwszy ruszy do ataków, od pierwszych minut lepsze wrażenie sprawiała drużyna gości. W 7. minucie dobrym podaniem w poprzek pola karnego popisał się Momo Diame, do piłki dopadł Antonio Nocerino, jednak jego strzał został zablokowany przez Thomasa Vermaelena.

Kanonierzy wyraźnie nie mogli odnaleźć swoje rytmu gry i większość akcji w ich wykonaniu kończyła się niecelnymi podaniami. W 14. minucie po raz pierwszy zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Adriana. Świetnym dośrodkowaniem popisał się Lukas Podolski, jednak Olivier Giroud nie trafił w futbolówkę i nie umieścił jej w bramce z najbliższej odległości.

4 minuty później podopieczni Allardyce'a znów dali o sobie znać. Po raz kolejny świetnie interweniował jednak Thomas Vermaelen, "ściągając" piłkę z głowy Andy'ego Carrolla.

W 30. minucie kolejną świetną okazję do strzelenia bramki miał Giroud. Po błędzie defensywy Młotów Francuz otrzymał podanie z głębi pola od Santiego Cazorli, zwiódł dwóch obrońców, jednak w sytuacji sam na sam z Adrianem postanowił pokazać próbkę swych umiejętności. Nie wyszło to najlepiej i podcięty strzał lewą nogą został pewnie wybroniony przez hiszpańskiego golkipera.

Na 5 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na prowadzenie wyszła drużyna gości. Nocerino wpadł w pole karne i oddał strzał po krótkim słupku. Jego próba została jeszcze obroniona przez Wojciecha Szczęsnego, jednak futbolówka powędrowała przed bramkę, a tam dopadł do niej Matt Jarvis i strzałem głową otworzył wynik spotkania.

Podobnie jak w półfinale Pucharu Anglii, tak i tym razem Kanonierzy obudzili się dopiero po zadanym ciosie. W 43. minucie groźny strzał oddał Källström, ale na miejscu był Adrian.

Podopieczni Allardyce nie zdołali na dobre oddalić zagrożenia od własnej bramki. Z rogu boiska piłkę wybijał Tomkins, ta powędrowała prosto pod nogi Cazorli. Hiszpan po raz kolejny w tym spotkaniu zabłysnął i znalazł w szesnastce Lukasa Podolskiego. Skrzydłowy w swoim stylu opanował piłkę i pewnym strzałem wyrównał stan spotkania.

Kilka minut później arbiter Kevin Friend zaprosił zawodników na przerwę.

Podobnie jak pierwsza część spotkania, tak i druga rozpoczęła się dosyć leniwie. Obie drużyny nie przejawiały wielkich chęci do uderzenia w pierwszych minutach.

Jako pierwsi przebudzili się Kanonierzy i zrobili to w wielkim stylu. W 55. minucie na dośrodkowanie ze środka pola zdecydował się Thomas Vermaelen. Wydawało się, że podanie Belga nie ma prawa dotrzeć do adresata, jednak w szesnastce rywala fenomenalnie odnalazł się Olivier Giroud. Francuz ze stoickim spokojem opanował piłkę i płaskim strzałem prawą nogą wyprowadził gospodarzy na prowadzenie!

W 62. minucie z rzutu wolnego próbował Lukas Podolski, jednak na posterunku znalazł się Adrian.

Dwie minuty później po raz kolejny świetną dyspozycję dnia potwierdził Santi Cazorla. Hiszpan złamał akcję z prawego skrzydła i po wdarciu się przed szesnastkę rywali oddał soczysty strzał lewą nogą, ale futbolówka tylko musnęła słupek bramki bronionej przez Adriana.

Przez następne kilkanaście minut podopieczni Wengera postanowili odsapnąć i na chwilę spuścili z tonu. Inicjatywę przejęły Młoty, jednak większość ich ataków kończyła się nieudanymi dośrodkowaniami, z którymi dobrze radzili sobie defensorzy Arsenalu. W międzyczasie na boisku pojawił się Aaron Ramsey.

Zaraz po wejściu Walijczyk oddał groźny strzał, ale z jeszcze lepszej strony pokazał się w 77. minucie. Na lewym skrzydle z piłką znalazł się Olivier Giroud. Francuz zagrał na szesnasty metr właśnie do Ramseya. 23-latek nie zdecydował się na przyjęcie piłki i od razu odegrał ją do Podolskiego, który nie miał żadnych problemów, by po raz drugi tego dnia wpisać się na listę strzelców.

Do końca spotkania podopieczni Wengera umiejętnie panowali nad wydarzeniami na boisku i większość czasu futbolówka wędrowała w okolicach środka boiska. Kanonierzy wreszcie rozegrali dobre zawody i wrócili na zwycięską ścieżkę.

Lukas PodolskiRaport pomeczowySanti Cazorla autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
lays komentarzy: 3987117.04.2014, 15:47

Boże jaki wy zamęt robicie.

Fabiański musi zagrać w finale bo po prostu sobie na to zasłużył. Fenomenalnie grał z Lpoolem gdy wybronił parę setek Sturridge'a. W półfinale z Wigan uratował nam na maxa tyłek. I to on zasługuje na grę w finale.

Niektórzy mają spinę bo Szczęsny chciałby zagrać w finale, a to zle??? Przecież jest sportowcem i ma ambicje ja też chciałbym zagrać zamiast 2 bramkarza w finale i przyczynić się do zdobycia jakiegoś trofeum gdybym grał zawodowo.

Czytam ostatnio jakieś głupstwa, żeby Szczęsnego wyje** a Fabiana zostawić... Większych bzdur nie słyszałem. Przecież Szczesny to bardzo dobry bramkarz. Jest bardzo młody i cały czas się rozwija. W ciągu 2-3 lat będzie w top 3 bramkarzy na świecie, zobaczycie.

Mamy jednego z najlepszych młodych bramkarzy, a przypominam, że bramkarze mogą grać bardzo długo na najwyższym poziomie.

Na tą chwilę to Szczesny jest w TOP 2 bramkarzy BPL. Gdyby nie te fatalne wystepy zespołu gdy tracilsimy po 5-6 bramek to Wojtek wgl by zmiótł ligę.

pierre_afc komentarzy: 1207117.04.2014, 15:45

Warto przeczytać! :) o Drmiciu tekst i w sumie jak tak czytałem to przeciwieństwo Giroud :P sport4fans.pl/pilka-nozna/1647/okiem-skauta-2-szwajcarski-sen-wengera.html

Czeczenia komentarzy: 1248917.04.2014, 15:36

Chyba żółte papiery.

Polski bramkarz nigdy nie będzie czołówką światową, bo ŻADEN polski bramkarz nie gra dobrze na przedpolu.

Czemu? Bo żaden Polski zawodnik nie potrafi dośrodkować.

Fabian nie zrobił nic nadzwyczajnego, a co tam Wojtuś zrobił w tym sezonie? Z 90% meczów, gdzie zachował czyte konto, to się wynudził strasznie.

Jak wpuszczał 6, 5, czy kiedyś 8, to przecież "nic nie mógł zrobić".

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 317.04.2014, 15:35

Wojtek to prawdziwy kanonier - kto dopieprza ciagle kurczakom, mowi jak jest i ciagle robi postepy?

Mongoose komentarzy: 123117.04.2014, 15:24

Hernandez bylby calkiem niezłym transferem. Powiedzmy sobie szczerze na Mandzukica pewnie będzie im szkoda kasy, a taki Javier to max 15-18 mln i jest nasz.

cegla5055 komentarzy: 152517.04.2014, 15:23

Oczywiście że w finale powinien grać Fabiański. No ale ludzie Szczęsny to najwyższa polka bramkarzy. Jak byliśmy na szczycie to bramkarz z najwieksza iloscia czystych long. Zadnego meczu man now zawalil Szczesny wiec nie obrazajcie go.

LoveTheGunners komentarzy: 914017.04.2014, 15:15

haxball.com/?roomid=~2edb5695ca6f08175f46fafc675a412ad0ac4445110f3b029fadc50c91acd6b15

zapraszam , polagujemy sobie

xhuwan komentarzy: 10217.04.2014, 15:00

@Bolek - ja nie twierdze że jest słaby, tylko że oczekiwania są na kogoś o już wyrobionej marce, nazwisku. Przy reusie, ozilu, cazorli, ramsey'u i "dotyku" papcia to chłop faktycznie byłby kozkiem po tych 2-3 latach: )

Bolek komentarzy: 423217.04.2014, 14:55

@xhuwan
Jakby przyszedł tu Batshuayi to za 2-3 lata wynosiłbyś Wengera pod niebiosa.

cegla5055 komentarzy: 152517.04.2014, 14:55

Jeśli ktoś to umie zna się na tym to pewnie nie jest to skomplikowane a wygląda świetnie. Przynajmniej strona realu wygląda ladnie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.04.2014, 14:53

@cegla
Pomysł jest grunt czy komuś chciałoby się go zrealizować.

Sewer komentarzy: 157017.04.2014, 14:53

na*

cegla5055,jestem zdecydowanie nie tak.

cegla5055 komentarzy: 152517.04.2014, 14:51

Pisałem już kiedyś o tym może pomyslalby ktoś o aplikacji kanonierzy na androida. Niedawno powstała aplikacja strony realmadrid.pl i wygląda to bardzo fajnie. Co wy na to?

Qarol komentarzy: 1450217.04.2014, 14:51

W finale tylko Fabiański. Skoro były ustalenia kto broni w FA Cup to do końca sie tego powinniśmy trzymać.

Druga sprawa, że w dużej mierze to dzięki Łukaszowi zagramy w finale. Jeśli Szczęsny się mu wpieprzy to będzie frajerem, zresztą Wenger też pokazałby brak klasy, gdyby postawił na Wojtka.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.04.2014, 14:50

Manchester United ready to sell unhappy Javier Hernandez/ goal.com/

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12617.04.2014, 14:48

Przecież zawsze są dodatkowe medale, nie trzeba nikogo wpuszczać na pojedyncze minuty.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.04.2014, 14:47

*niepocieszony

Ja niestety jestem nie pocieszony że Łukasz odchodzi Wojtka nie lubię strasznie i wole Fabiana ale cóż ; /

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.04.2014, 14:46

jak Wojtek bedzie na ławce to FA napewno dorobi medal watpie zeby jemu nie dali , a wszyscy by dostali. Najpierw trzeba wygrac !!!!!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.04.2014, 14:45

Z Wigan na ławce tylko. :P

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.04.2014, 14:44

Nic nie zagrał.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 317.04.2014, 14:44

mysle, ze Wojtek w sumie sie troche ucieszy, bo jak ma odejsc Fabian, to jednak sklad na lige i lige mistrzow jest zdecydowanie wazniejszy, a jak wiemy Szczesny ten klub po prostu kocha

mallen komentarzy: 2123917.04.2014, 14:44

@Master10

W ostatnim meczu był na ławie to chyba wszystko.

mrsomebody komentarzy: 602117.04.2014, 14:44

Nie znam regulaminu, ale tak biorąc to na chłopski rozum, Wojtek musi dostać medal. Będzie na ławce w finale i nie wyobrażam sobie, że nie otrzymuje go.

19TOMEK91 komentarzy: 156917.04.2014, 14:44

a ktos jeszcze z pierwszego zespolu wgl nie wszedl na boisko w pucharze?

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 317.04.2014, 14:42

a wojtek cos gral w pucharze?

mallen komentarzy: 2123917.04.2014, 14:40

No to Wojtek będzie miał stype...

pierre_afc komentarzy: 1207117.04.2014, 14:39

Ale on dostanie medal jeśli zdobędą FA Cup. Bo to jest tak, że zawodnik który brał czynny udział w jakimś meczu (wysatczy, że było zapisane w protokole, że wszedł na boisko za kogoś nawet jeśli po 15s był koniec) w drodze po tytuł zostaje uznany za zdobywcę trofeum. Dlatego też taki Zelalem dostanie medal jeśli Kanonierzy wygrają FA Cup.

Daniho

Gdyby nie dostał to było by to troche niesprawiedliwe i było by mi go szkoda.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.04.2014, 14:33

zresztą jeszcze nie wygralismy , a przejmujemy sie czy ktos dostanie medal.

pierre_afc komentarzy: 1207117.04.2014, 14:33

@Daniho - Dostanie, bo wystarczy minutę nawet rozegrać w FA Cup.

No to Fabian niech broni od pierwszej minuty, a jak będzie z 3:0 to wpuścić na ostatnie 5 minut Wojtka :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.04.2014, 14:31

maciej
Tak jak będzie w kadrze meczowej to owszem.

Podobno Walcott go nie dostanie z tego co mówił Grzywa ale mogę się mylić ; p

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.04.2014, 14:29

ciekawe czy Walcott dostanie medal o ile wygramy. Zagral w meczu z KFC

maciej598598 komentarzy: 184517.04.2014, 14:29

kanonier204

jak będzie w kadrze to i tak dostanie medal.

TakKrzysiu komentarzy: 893617.04.2014, 14:29

miało być inaczej ale w każdym razie przydałby sie^^

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.04.2014, 14:29

pierre_afc
Grzywa wypowiadał się że w finale musi się łapać do kadry meczowej jeśli chce medal. W przeciwnym razie go nie dostanie.

TakKrzysiu komentarzy: 893617.04.2014, 14:27

Costa

xhuwan komentarzy: 10217.04.2014, 14:27

Przy reusie wybaczyłbym papciowi takiego drmicia czy batuszaja ;d

pierre_afc komentarzy: 1207117.04.2014, 14:27

@Kanonier204 - Ale Szczęsny już był na ławce w meczu półfinałowym jeśli się nie mylę. Więc to już się nie liczy?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.04.2014, 14:27

Tomas mentor ściągnie Reusa ; D

pierre_afc komentarzy: 1207117.04.2014, 14:26

@Daniho - Masz rację, poza tym boję się że Szczęsny by jakiegoś byka strzelił w meczu który przesądziłby o wyniku spotkania. A po Fabianie nie spodziewam się takich rzeczy.

@mallen - Draxler też dobry, tyle że na jego pełnie umiejętności byśmy musieli poczekać rok czy dwa a Reus by już formie przyszedł. Ponadto nie wierzę żeby BVB dało się wykupić jednego okienka transferowego :p

Tak w ogóle mam nadzieję na cud nad cudami! Czyli wszystkie zespoły przed nami gubią punkty do końca, Arsenal wygrywa wszystkie mecze i mamy mistrza :D

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.04.2014, 14:26

wyobrazcie sobie ze Szczesny bronil by w finale i by np sfaulowal kogos w polu karnym , czerwo. Ale bylby hejty :D

mallen komentarzy: 2123917.04.2014, 14:25

Papcio wyśle, Rosę do Dortmundu i wszystko jest możliwe ;)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.04.2014, 14:24

Jak Szczeniak chce medal to paszoł na ławkę. Fabian ma bronić!