Kanonierzy znów w grze, Arsenal 3-1 West Ham

Kanonierzy znów w grze, Arsenal 3-1 West Ham 15.04.2014, 21:47, Marcin Stefaniak 2435 komentarzy

Zgodnie z zapowiedziami, półfinałowe zwycięstwo Kanonierów na Wembley pchnęło nowe nadzieje w serca zawodników i w dzisiejszym spotkaniu z West Hamem nie trudno było ujrzeć tego efekty na boisku. Choć wielu obawiało się, że podopieczni Wengera nie poradzą sobie kondycyjnie i odczują trudy dwugodzinnego boju z Wigan, stało się inaczej i mimo drobnych komplikacji gospodarze pewnie zwyciężyli 3-1.

Podopieczni Wenger zagrali dobrze jako drużyna, ale nie brakowało również udanych występów indywidualnych. Na pierwszy plan wysunął się przede wszystkim zdobywca dwóch bramek - Lukas Podolski. Na pochwały zasługuje na pewno Santi Cazorla. Hiszpański magik wreszcie przypomniał o swoim potencjale i odegrał ważną rolę w dzisiejszym zwycięstwie.

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen, Arteta, Rosicky, Kallstrom, Cazorla, Podolski, Giroud

West Ham United: Adrian, Demel, Reid, Tomkins, Armero, Noble, Nocerino, Diame, Downing, Jarvis, Carroll

Choć wydawać się mogło, że to Arsenal jako pierwszy ruszy do ataków, od pierwszych minut lepsze wrażenie sprawiała drużyna gości. W 7. minucie dobrym podaniem w poprzek pola karnego popisał się Momo Diame, do piłki dopadł Antonio Nocerino, jednak jego strzał został zablokowany przez Thomasa Vermaelena.

Kanonierzy wyraźnie nie mogli odnaleźć swoje rytmu gry i większość akcji w ich wykonaniu kończyła się niecelnymi podaniami. W 14. minucie po raz pierwszy zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Adriana. Świetnym dośrodkowaniem popisał się Lukas Podolski, jednak Olivier Giroud nie trafił w futbolówkę i nie umieścił jej w bramce z najbliższej odległości.

4 minuty później podopieczni Allardyce'a znów dali o sobie znać. Po raz kolejny świetnie interweniował jednak Thomas Vermaelen, "ściągając" piłkę z głowy Andy'ego Carrolla.

W 30. minucie kolejną świetną okazję do strzelenia bramki miał Giroud. Po błędzie defensywy Młotów Francuz otrzymał podanie z głębi pola od Santiego Cazorli, zwiódł dwóch obrońców, jednak w sytuacji sam na sam z Adrianem postanowił pokazać próbkę swych umiejętności. Nie wyszło to najlepiej i podcięty strzał lewą nogą został pewnie wybroniony przez hiszpańskiego golkipera.

Na 5 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na prowadzenie wyszła drużyna gości. Nocerino wpadł w pole karne i oddał strzał po krótkim słupku. Jego próba została jeszcze obroniona przez Wojciecha Szczęsnego, jednak futbolówka powędrowała przed bramkę, a tam dopadł do niej Matt Jarvis i strzałem głową otworzył wynik spotkania.

Podobnie jak w półfinale Pucharu Anglii, tak i tym razem Kanonierzy obudzili się dopiero po zadanym ciosie. W 43. minucie groźny strzał oddał Källström, ale na miejscu był Adrian.

Podopieczni Allardyce nie zdołali na dobre oddalić zagrożenia od własnej bramki. Z rogu boiska piłkę wybijał Tomkins, ta powędrowała prosto pod nogi Cazorli. Hiszpan po raz kolejny w tym spotkaniu zabłysnął i znalazł w szesnastce Lukasa Podolskiego. Skrzydłowy w swoim stylu opanował piłkę i pewnym strzałem wyrównał stan spotkania.

Kilka minut później arbiter Kevin Friend zaprosił zawodników na przerwę.

Podobnie jak pierwsza część spotkania, tak i druga rozpoczęła się dosyć leniwie. Obie drużyny nie przejawiały wielkich chęci do uderzenia w pierwszych minutach.

Jako pierwsi przebudzili się Kanonierzy i zrobili to w wielkim stylu. W 55. minucie na dośrodkowanie ze środka pola zdecydował się Thomas Vermaelen. Wydawało się, że podanie Belga nie ma prawa dotrzeć do adresata, jednak w szesnastce rywala fenomenalnie odnalazł się Olivier Giroud. Francuz ze stoickim spokojem opanował piłkę i płaskim strzałem prawą nogą wyprowadził gospodarzy na prowadzenie!

W 62. minucie z rzutu wolnego próbował Lukas Podolski, jednak na posterunku znalazł się Adrian.

Dwie minuty później po raz kolejny świetną dyspozycję dnia potwierdził Santi Cazorla. Hiszpan złamał akcję z prawego skrzydła i po wdarciu się przed szesnastkę rywali oddał soczysty strzał lewą nogą, ale futbolówka tylko musnęła słupek bramki bronionej przez Adriana.

Przez następne kilkanaście minut podopieczni Wengera postanowili odsapnąć i na chwilę spuścili z tonu. Inicjatywę przejęły Młoty, jednak większość ich ataków kończyła się nieudanymi dośrodkowaniami, z którymi dobrze radzili sobie defensorzy Arsenalu. W międzyczasie na boisku pojawił się Aaron Ramsey.

Zaraz po wejściu Walijczyk oddał groźny strzał, ale z jeszcze lepszej strony pokazał się w 77. minucie. Na lewym skrzydle z piłką znalazł się Olivier Giroud. Francuz zagrał na szesnasty metr właśnie do Ramseya. 23-latek nie zdecydował się na przyjęcie piłki i od razu odegrał ją do Podolskiego, który nie miał żadnych problemów, by po raz drugi tego dnia wpisać się na listę strzelców.

Do końca spotkania podopieczni Wengera umiejętnie panowali nad wydarzeniami na boisku i większość czasu futbolówka wędrowała w okolicach środka boiska. Kanonierzy wreszcie rozegrali dobre zawody i wrócili na zwycięską ścieżkę.

Lukas PodolskiRaport pomeczowySanti Cazorla autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.04.2014, 14:24

mallen
Reusa albo Griezmanna i lepiej bysmy na tym wyszli ;D

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50317.04.2014, 14:24

Cały czas w FA Cup broni Fabiański, więc dlaczego w finale miałby zagrać Szczęsny?

Kaczaza komentarzy: 723517.04.2014, 14:24

demotywatory.pl/4322779/Przyszly-kapitan-polskiej-reprezentacji

xhuwan komentarzy: 10217.04.2014, 14:23

@ mallen - postawiłbym wtedy małą kapliczkę wengerowską w domu i codziennie wieczorem bił pokłony:D ale to czysta fantastyka :(

mallen komentarzy: 2123917.04.2014, 14:22

Może papcio nas zaskoczy i oleje Draxlera, a ściągnie Reusa? :P

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.04.2014, 14:22

jak Szczesny bedzie bronil w finale to strace szacunek dla Wengera. Fabian zasluzyl na gre w finale , tylko dzieki niemu zaszlismy tak daleko ;d

Nieszczesny niech sie cieszy z gry w BPL

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.04.2014, 14:21

;)

pierre_afc komentarzy: 1207117.04.2014, 14:20

Flamini i Ozil dostępni na następny mecz :) No i ponoć Szczęsny chce bronić w finale FA Cup.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.04.2014, 14:17

1 lipca tak jak co roku a trwa do 31 sierpnia

czusiek komentarzy: 78117.04.2014, 14:12

kiedy zaczyna sie okienko?

wolusxix komentarzy: 118917.04.2014, 14:09

Dzisiaj pobrałem i zainstalowałem fife world. Wam też tak długo przeciwników szuka?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.04.2014, 14:08

youtube.com/watch?v=K0DMNce3Erw

Przypomniało mi się to i ten respect do pustych trybun a o golu nie wspomnę ; D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.04.2014, 14:05

simpllemann
Dlatego "śmiechłem" że są jednak takie sytuacje których nie powinno być ale jak widać się jednak zdarzają.

Koroniarz komentarzy: 1020117.04.2014, 14:03

mrsomebody

Wiem, wiem już się nauczyłem przez te wszystkie lata.

Tak myśle, że nie mamy szans na jakiegoś klasowego snajpera, co jakiś lepszy zostanie to go rozdrapią inni. No chyba że Arsene rzuci 80,000,001 za Suareza

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52417.04.2014, 14:03

Kanonier204
Jakby nie patrzeć to jego drużyna zyskała. Piłka leciała w światło bramki i ją wybił. Potem przeciwnik miał rzut wolny i nie wykorzystał czyli wyszło na jego.
Za takie zagranie powinna być jednak dotkliwa kara.

songoku95 komentarzy: 2348617.04.2014, 14:02

podobno jest klauzula.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.04.2014, 14:02

Jakby nie patrzeć uratował zespół od utraty bramki ; p

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.04.2014, 14:01

simpllemann
A ja wiem myślisz. Gość się rozgrzewał instynktownie wpadł na boisko i wybił piłkę głową. Przypomina mi się ta interwencja bramkarza który cieszył się do pustych trybun to też było niezłe.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52417.04.2014, 13:58

Kanonier204
Zastanawiam się po co coś takiego robić?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.04.2014, 13:58

Takie jajca to tylko w lidze arabskiej. ; d

ATID komentarzy: 115017.04.2014, 13:57

Chelsea z Costą to będzie zespół kompletny imo.

mrsomebody komentarzy: 602117.04.2014, 13:57

koroniarz,
1.zasada bycia kibicem Arsenału Londyn. Nigdy, nie ufaj Wengerowi w sprawie transferów.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.04.2014, 13:55

mixgol.pl/31005,Rozgrzewaj%C4%85cy_si%C4%99_zawodnik_ratuje_zesp%C3%B3%C5%82_przed_strat%C4%85_gola

Haha dobre :D

Koroniarz komentarzy: 1020117.04.2014, 13:55

Transfer Diego Costy z Atletico Madryt do Chelsea jest przesądzony - informuje goal.com. Brazylijczyk ma kosztować londyńczyków 42,5 mln funtów.

A Wenger mówił, ze trzeba wydać więcej niż na Bejla :)

LoveTheGunners komentarzy: 914017.04.2014, 13:53

song

to rób ruma

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.04.2014, 13:52

Nie widziałem go w akcji jedynie kompilacje. Zobaczymy co pokaże w starciu z Juve ; p

maciej598598 komentarzy: 184517.04.2014, 13:51

songoku95

nie oglądam ligi portugalskiej więc za dużo o nim nie wiem, ale słyszałem, że talentu to mu nie brakuje, słyszałem też, że gruby hajs trzeba za niego dać.

songoku95 komentarzy: 2348617.04.2014, 13:46

A co sądzicie o Rodrigo?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.04.2014, 13:40

przegladsportowy.pl/pilka-nozna/transfery,czwartek-z-transferami-na-zywo-transfery-z-lig-zagranicznych-live,artykul,461693,1,972.html

Jak już jesteśmy przy plotach to o Kosie.

damianARSENAL komentarzy: 853417.04.2014, 13:40

Plotki ploteczki, Morata, Casemiro, de Vrij, Janmaat łączeni z nami i Arsenal przystał na warunki Sagny.

songoku95 komentarzy: 2348617.04.2014, 13:38

hax?

Kaczaza komentarzy: 723517.04.2014, 13:38

"„De Telegraaf” donosi, że działacze Evertonu, Arsenalu i Liverpoolu zagięli parol na znakomicie spisujący się duet Feyenoordu Rotterdam, Stefana de Vrija i Daryla Janmaata."

mallen komentarzy: 2123917.04.2014, 13:36

Dzięki za info Panowie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2014, 13:34

mallen, Silva 21.04, Toure 27.04 (10-14 dni miał pauzować)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.04.2014, 13:34

@mallen
,, Yaya odniósł kontuzję mięśnia i zobaczymy jak długo będzie ją leczył. Nie wygląda to tak źle, jak przypuszczaliśmy na początku, lecz on wciąż potrzebuje mniej więcej dziesięć, czy czternaście dni by dojść do zdrowia. " - wyznał menedżer The Citizens.

Co do Silvy nic nie mogę znaleźć.

mallen komentarzy: 2123917.04.2014, 13:29

Jak City będzie grało bez Yaya i Silvy to potknięcia jakieś pewnie się zdarzą.

Wiecie kiedy oni wracają do gry?

ATID komentarzy: 115017.04.2014, 13:23

znowu będziemy gadać o Somalii? serio?

petroniusz7 komentarzy: 1652 newsów: 217.04.2014, 13:23

Real Puchar Krola :D zajebiscie, my tez zdobywamy Puchar Anglii a w przyszlym sezonie bijemy sie o mistrzostwo:D
Btw wczoraj obstawilem kuponik i dalem na Crystal Palace, bo po prostu wiedzialem ze Everton musi wtopic. Wiec, Crystal weszlo, ReAL wszedl, to City, ***, musialo zremisowac. xd

T0pal komentarzy: 14917.04.2014, 13:19

Jakby nie było możemy jeszcze skończyć sezon na 3 miejscu ale obowiązuje na wygrana wszystkich meczy i 2 potknięcia City. :D Ale to już takie dalekie marzenia. :D

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 317.04.2014, 13:14

per dostal podwyzje, inni dostali podwyzke, Kosa pewnie chce i podwyzke i lige mistrzow i puchar anglii i slusznie

Jestem dobrej mysli i wydaje mi sie, ze to wszystko nasz klub moze Kosie zaproponowac.

mrsomebody komentarzy: 602117.04.2014, 13:08

haxball.com/?roomid=~2927619fd98ebb9329a52fdb2a5479705584ca019cf2a9b53368b7e424db53999

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2014, 13:05

CesK; no nie, ale uczymy się retoryki. Każdy ma swoje poglądy w głowie i teraz się zastanawia jak przelać je w słowa.

songoku95 komentarzy: 2348617.04.2014, 13:04

p19
nie ma takiego kandytada, uważam że prędko odpowiedniej osoby do takiego stanowiska nie będzie.

Sewer komentarzy: 157017.04.2014, 13:02

Ja popieram Korwina,nie każdy musi.Tylko trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie dokąd to wszystko zmierza zwłaszcza Europa,kiedy widzę tych ,,polityków'' w telewizji to od nich na kilometr śmierdzi kłamstwem nie wiem jak można na nich głosować ;)

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511617.04.2014, 13:01

Widzę, że znowu zaczyna się wytykanie, że JKM popierają tylko gimnazjaliści, co poniekąd wywołuje mnie do tablicy. Więc jeszcze raz powtórzę - nie popieram kongresu nowej prawicy.

Dreamcast komentarzy: 104217.04.2014, 13:00

@wolusxix

Chcieć to mogą - Kosa ma kontrakt do 2017 i ponoć ma dostać podwyżkę na otarcie łez ;)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2014, 12:59

songoku95; brzoza aka Putin

Masz już kandydata na dyktatora? Bo nie wiem na kogo zagłosować w wyborach. Pewnie na kogoś zagłosuję i będę bardzo szczęśliwy, że inni będą mu patrzeć na ręce.

wolusxix komentarzy: 118917.04.2014, 12:59

Podobno PSG , Monaco i united chcą kupić Kose. Oferują 2 razy tyle ile zarabia teraz (50 tys.)

Theo10 komentarzy: 829717.04.2014, 12:57

Najlepiej zabierać ludziom przedsiębiorczym, zaradnym i pracowitym, a dawać gościom, którzy pół życia spędzają przed telewizorem bo nie chce im się ruszyć dupy do roboty, nie mówiąc już o edukacji. To jest promowanie i zachęcanie do tego drugiego zachowania, a nie pierwszego. Jak śpiewał pewien zespół punkowy "Równo ścinać wszystkie głowy wystające zza połowy". W ten sposób doprowadzimy ten kraj do katastrofy ekonomicznej.

Z drugiej strony, uważam, że rozwiązania Korwina są zdecydowanie zbyt radykalne i daleko idące. Problem w tym, że wszystkie pozostałe siły polityczne są zwolennikami socjalu i rozdawania kiełbasy wyborzej przez całą kadencje.

CesK komentarzy: 210717.04.2014, 12:56

O polityce i religii nie powinno się rozmawiać bo na co to komu potrzebne i tak nikt swych poglądów nie zmieni.