Kanonierzy znów w grze, Arsenal 3-1 West Ham

Kanonierzy znów w grze, Arsenal 3-1 West Ham 15.04.2014, 21:47, Marcin Stefaniak 2435 komentarzy

Zgodnie z zapowiedziami, półfinałowe zwycięstwo Kanonierów na Wembley pchnęło nowe nadzieje w serca zawodników i w dzisiejszym spotkaniu z West Hamem nie trudno było ujrzeć tego efekty na boisku. Choć wielu obawiało się, że podopieczni Wengera nie poradzą sobie kondycyjnie i odczują trudy dwugodzinnego boju z Wigan, stało się inaczej i mimo drobnych komplikacji gospodarze pewnie zwyciężyli 3-1.

Podopieczni Wenger zagrali dobrze jako drużyna, ale nie brakowało również udanych występów indywidualnych. Na pierwszy plan wysunął się przede wszystkim zdobywca dwóch bramek - Lukas Podolski. Na pochwały zasługuje na pewno Santi Cazorla. Hiszpański magik wreszcie przypomniał o swoim potencjale i odegrał ważną rolę w dzisiejszym zwycięstwie.

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen, Arteta, Rosicky, Kallstrom, Cazorla, Podolski, Giroud

West Ham United: Adrian, Demel, Reid, Tomkins, Armero, Noble, Nocerino, Diame, Downing, Jarvis, Carroll

Choć wydawać się mogło, że to Arsenal jako pierwszy ruszy do ataków, od pierwszych minut lepsze wrażenie sprawiała drużyna gości. W 7. minucie dobrym podaniem w poprzek pola karnego popisał się Momo Diame, do piłki dopadł Antonio Nocerino, jednak jego strzał został zablokowany przez Thomasa Vermaelena.

Kanonierzy wyraźnie nie mogli odnaleźć swoje rytmu gry i większość akcji w ich wykonaniu kończyła się niecelnymi podaniami. W 14. minucie po raz pierwszy zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Adriana. Świetnym dośrodkowaniem popisał się Lukas Podolski, jednak Olivier Giroud nie trafił w futbolówkę i nie umieścił jej w bramce z najbliższej odległości.

4 minuty później podopieczni Allardyce'a znów dali o sobie znać. Po raz kolejny świetnie interweniował jednak Thomas Vermaelen, "ściągając" piłkę z głowy Andy'ego Carrolla.

W 30. minucie kolejną świetną okazję do strzelenia bramki miał Giroud. Po błędzie defensywy Młotów Francuz otrzymał podanie z głębi pola od Santiego Cazorli, zwiódł dwóch obrońców, jednak w sytuacji sam na sam z Adrianem postanowił pokazać próbkę swych umiejętności. Nie wyszło to najlepiej i podcięty strzał lewą nogą został pewnie wybroniony przez hiszpańskiego golkipera.

Na 5 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na prowadzenie wyszła drużyna gości. Nocerino wpadł w pole karne i oddał strzał po krótkim słupku. Jego próba została jeszcze obroniona przez Wojciecha Szczęsnego, jednak futbolówka powędrowała przed bramkę, a tam dopadł do niej Matt Jarvis i strzałem głową otworzył wynik spotkania.

Podobnie jak w półfinale Pucharu Anglii, tak i tym razem Kanonierzy obudzili się dopiero po zadanym ciosie. W 43. minucie groźny strzał oddał Källström, ale na miejscu był Adrian.

Podopieczni Allardyce nie zdołali na dobre oddalić zagrożenia od własnej bramki. Z rogu boiska piłkę wybijał Tomkins, ta powędrowała prosto pod nogi Cazorli. Hiszpan po raz kolejny w tym spotkaniu zabłysnął i znalazł w szesnastce Lukasa Podolskiego. Skrzydłowy w swoim stylu opanował piłkę i pewnym strzałem wyrównał stan spotkania.

Kilka minut później arbiter Kevin Friend zaprosił zawodników na przerwę.

Podobnie jak pierwsza część spotkania, tak i druga rozpoczęła się dosyć leniwie. Obie drużyny nie przejawiały wielkich chęci do uderzenia w pierwszych minutach.

Jako pierwsi przebudzili się Kanonierzy i zrobili to w wielkim stylu. W 55. minucie na dośrodkowanie ze środka pola zdecydował się Thomas Vermaelen. Wydawało się, że podanie Belga nie ma prawa dotrzeć do adresata, jednak w szesnastce rywala fenomenalnie odnalazł się Olivier Giroud. Francuz ze stoickim spokojem opanował piłkę i płaskim strzałem prawą nogą wyprowadził gospodarzy na prowadzenie!

W 62. minucie z rzutu wolnego próbował Lukas Podolski, jednak na posterunku znalazł się Adrian.

Dwie minuty później po raz kolejny świetną dyspozycję dnia potwierdził Santi Cazorla. Hiszpan złamał akcję z prawego skrzydła i po wdarciu się przed szesnastkę rywali oddał soczysty strzał lewą nogą, ale futbolówka tylko musnęła słupek bramki bronionej przez Adriana.

Przez następne kilkanaście minut podopieczni Wengera postanowili odsapnąć i na chwilę spuścili z tonu. Inicjatywę przejęły Młoty, jednak większość ich ataków kończyła się nieudanymi dośrodkowaniami, z którymi dobrze radzili sobie defensorzy Arsenalu. W międzyczasie na boisku pojawił się Aaron Ramsey.

Zaraz po wejściu Walijczyk oddał groźny strzał, ale z jeszcze lepszej strony pokazał się w 77. minucie. Na lewym skrzydle z piłką znalazł się Olivier Giroud. Francuz zagrał na szesnasty metr właśnie do Ramseya. 23-latek nie zdecydował się na przyjęcie piłki i od razu odegrał ją do Podolskiego, który nie miał żadnych problemów, by po raz drugi tego dnia wpisać się na listę strzelców.

Do końca spotkania podopieczni Wengera umiejętnie panowali nad wydarzeniami na boisku i większość czasu futbolówka wędrowała w okolicach środka boiska. Kanonierzy wreszcie rozegrali dobre zawody i wrócili na zwycięską ścieżkę.

Lukas PodolskiRaport pomeczowySanti Cazorla autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.04.2014, 21:24

kaziu874
Nic nie przemawiało za tym, by Hannover mógł ten mecz wygrać.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2014, 21:23

Vedeful, we wtorek "Barca pewniak" :p

kaziu874 komentarzy: 673217.04.2014, 21:22

Ktos sie tu ostatnio pytal o mecz Frankfurt - Hannover. Mowilem dawaj na Hannover! ;d

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2014, 21:19

El. MŚ
Lukaku 212 min
Benteke 620 min

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2014, 21:16

Chyba nie ma sensu tego meczu oglądać. Chelsea gra, Arsenal się przygląda. Może przerwa coś zmieni na razie to strata czasu.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.04.2014, 21:16

Akurat Benteke z Lukaku w eliminacjach strzelili po 2 gole. Najwięcej miał Kevin de Bruyne (4 bramki).

lays komentarzy: 3987117.04.2014, 21:13

Wole Balo od Żiru :D

Ale wydaje m isię, że Balo za duży gwiazdor w sensie nie będzie wybiegał do prostopadłych piłek bo nie bedzie mu sie chcialo i bedzie sobie dreptał jak jakis '' król '' po boisku licząc, że strzeli coś z karnego czy wolnego

Ars3n komentarzy: 1235417.04.2014, 21:11

Vandal

lays komentarzy: 3987117.04.2014, 21:11

Serio Lukaku jest zmiennikiem Benteke? Miałem wrażenie, że to Benteke w kadrze jest zmiennikiem Lukaku. Lukaku tam im awans dał na mundial

damianARSENAL komentarzy: 851717.04.2014, 21:11

Musimy się zdecydować. Albo sprowadzamy zawodników z doświadczeniem i umiejętnościami, albo dajemy szanse takim zawodnikom jak Campbell, Akpom czy Sanogo.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.04.2014, 21:09

Michał Jonczyk (Widzew Łódź) prawdopodobnie 4 raz w karierze zerwał więzadła w kolanie. To się nazywa pech.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2014, 21:07

Jakby ktoś chciał streama
sportlemon.tv/20140417/vv534f50c53cb459.83729914-799366.html

Mchard komentarzy: 61717.04.2014, 21:05

fuck znowu w życiu nie wyszło;p

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2014, 21:05

Campbell to skrzydłowy do gry w ataku pozycyjnym w ataku raczej się nie zda. Pewnie AW zabierze go na obóz przygotowawczy.

stovegunner komentarzy: 238217.04.2014, 21:05

0:1

damianARSENAL komentarzy: 851717.04.2014, 21:05

Chelsea 1-0

Bolek komentarzy: 423217.04.2014, 21:04

"Jak bym mial wybierac miedzy Balo a Benteke to zdecydowanie chcialbym belga. To nie jest przypadek ze Lukaku jest w reprze tylko jego zmiennikiem."

malyglod komentarzy: 648717.04.2014, 20:53

Mam nadzieję że przyjdzie Campbell. Chciałbym zobaczyć jak sobie poradzi na wyższym poziomie.

Wg mnie albo kupujemy kogoś znacznie lepszego od Giroud - a więc top napastnik za top pieniądze, albo dajemy szansę tym co mamy.
Nie zapominajmy, że gramy jednym środkowym i tak naprawdę idealny byłby raczej skrzydłowy, potrafiący też zagrać w ataku.

Mchard komentarzy: 61717.04.2014, 20:53

Trybuny szaleją ;D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.04.2014, 20:51

Balo? kiedys juz obliczalem facet zdobyl z gry dla City uwaga 21 bram, bo 9 goli to byly karne. Jak na 80 meczow to slabiutko

damianARSENAL komentarzy: 851717.04.2014, 20:51

Jest i on, Wenger podglada młodych kanonierów:D

stovegunner komentarzy: 238217.04.2014, 20:49

Vickers, Moore, Ormonde-Ottewill, Siemann, Pleguezuelo, Maitland-Niles, Zelalem, Kamara, Jebb, Iwobi, Akpom

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2014, 20:42

Znów temat Balo? Mourinho sobie z nim nie poradził to nikt sobie nie poradzi. Mario nigdzie z Włoch nie odjedzie, ze względu, że jest podstawowym napastnikiem Italii pozwalają mu na więcej i przymykają oko na jego pustą głowę.

Natomiast AW jest ostatnim trenerem, który toleruje pustogłowych piłkarzy.

Poziomu Balotelliego nikt nie kwestionuje, ale jednak chętnych spoza Włoch nie ma.

Nie wiem, czy tak trudno wam zrozumieć, że futbol jest grą zespołową i polega na tworzeniu kolektywu, a z takim Mario tylko problemy.

Frytek komentarzy: 319717.04.2014, 20:42

Kysio-

podstawowym błędem popełnianym przez managerów jest myślenie, że niepokorny zawodnik, z którym każdy trener miał problemy akurat u mnie będzie chodził jak w zegarku.

Bendtner ?

ElSar komentarzy: 416817.04.2014, 20:38

wiziwig.tv/broadcast.php?matchid=257219&part=sports

mar12301 komentarzy: 2311717.04.2014, 20:37

malyglod

Balotelli to jeszcze nic. Niektórzy wierzą w Cavaniego czy Falcao.

A skończy się na jakimś murzynku z Ligue 1.

ElSar komentarzy: 416817.04.2014, 20:37

tu jakiej linki do młodych

Alonso komentarzy: 1282417.04.2014, 20:36

Kysio2607
Okiełznał to RvP z którego potem jakiś pożytek był, a Bendtnera jak dobrze zauważyłeś nie widać. Co to za ogarnięcie zawodnika, odesłanie go do rezerw i trzymanie do końca kontraktu? To żadne ogarnięcie.

Kysio2607 komentarzy: 1336017.04.2014, 20:31

I widzisz go gdzieś? Bo ja już nie.

Wenga potrafi okiełznać takich diabełków. :)

Co do Benteke, youtube.com/watch?v=cWxxDX3mCx8, do momentu głupiej kartki robi co chce. Naprawdę facet ma wielki potencjał i papiery na granie w wielkim klubie. Byle nie zniszczyły go kontuzje, szczerze mu kibicuje.

afckonrad9101 komentarzy: 783417.04.2014, 20:30

Mysle ze takiego Benteke Wenger juz w skladzie widzi a mianowicie Yaya Sanogo, jest 3 lata mlodszy od Benteke i w tym czasie moze stac sie lepszym pilkarzem niz Belg..

Alonso komentarzy: 1282417.04.2014, 20:26

Kysio2607
a dlaczego by nie? Król Danii lata sobie przy nim jak chce

Kysio2607 komentarzy: 1336017.04.2014, 20:26

Chłop jest silny, szybki i dobry technicznie. Nie mówię, że mamy grać na dzidę. Jestem pewny, że spokojnie by się wpasował w nasz styl.

Ars3n komentarzy: 1235417.04.2014, 20:25

dluga* omg. ile bledow.

malyglod komentarzy: 648717.04.2014, 20:24

Jeszcze będziecie chwalić Giroud.

Wróci Walcott, będzie Ozil i Ramsey. Napastnik jest potrzebny, ale jak to w Arsenalu - rewolucji nie będzie. Także przygotujcie się na rozczarowanie, na Balotellego czy innych proponuję ściągać w Fifie.

Ars3n komentarzy: 1235417.04.2014, 20:24

potrzebujemy*

Kysio2607 komentarzy: 1336017.04.2014, 20:24

Balo to jedyny TOP do wyciągnięcia latem. Przy Wendze raczej by sobie tak nie polatał jak przy Mancinim.

Kysio
i co ty chcesz grac na dlugo dzide? Oceniaj gracza pod wzgledem tego co my potrzebuje, a nie tego co on nam oferuje. Benteke takim zawodnikiem nie jest.

Sewer komentarzy: 157017.04.2014, 20:22

Ja zdecydowanie jestem na nie jeśli chodzi o Balotelliego,ma wielkie umiejętności ale mam wątpliwości czy kiedykolwiek będzie w stanie wykorzystać je w 100% z różnych przyczyn.

Kysio2607 komentarzy: 1336017.04.2014, 20:21

Gra Villi opiera się na Benteke. Długa dzida, Christian ma przyjąć, przetrzymać i coś wyczarować. To co chłop robił w 12/13 to miazga. W tym też początek miał bardzo mocny, ale później zaczęły się kłopoty z kontuzjami. Wielka szkoda, chłop ma dla mnie wszystko żeby podbić świat.

Topek komentarzy: 13941 newsów: 12617.04.2014, 20:21

Benteke ma spory potencjał i jest trochę innym zawodnikiem od Żiru, ale w tej chwili potrzebujemy nazwiska i kogoś kto jest w formie. Nie możemy sobie pozwolić na ogrywanie Christiana po kontuzji.

Ars3n komentarzy: 1235417.04.2014, 20:17

ArseneAl
no,no. Ja pamietam jeszcze jak Yakubu probowal ciagnac blackburn, co nachapal tyle bramek i zaraz wszyscy go tutaj chcieli.
(nie porownuje zawodnikow, a sytuacje. Wiekszosc chce kazdego kto tylko bramke strzeli)

ArseneAl komentarzy: 2341717.04.2014, 20:08