Kanonierzy znów w grze, Arsenal 3-1 West Ham

Kanonierzy znów w grze, Arsenal 3-1 West Ham 15.04.2014, 21:47, Marcin Stefaniak 2435 komentarzy

Zgodnie z zapowiedziami, półfinałowe zwycięstwo Kanonierów na Wembley pchnęło nowe nadzieje w serca zawodników i w dzisiejszym spotkaniu z West Hamem nie trudno było ujrzeć tego efekty na boisku. Choć wielu obawiało się, że podopieczni Wengera nie poradzą sobie kondycyjnie i odczują trudy dwugodzinnego boju z Wigan, stało się inaczej i mimo drobnych komplikacji gospodarze pewnie zwyciężyli 3-1.

Podopieczni Wenger zagrali dobrze jako drużyna, ale nie brakowało również udanych występów indywidualnych. Na pierwszy plan wysunął się przede wszystkim zdobywca dwóch bramek - Lukas Podolski. Na pochwały zasługuje na pewno Santi Cazorla. Hiszpański magik wreszcie przypomniał o swoim potencjale i odegrał ważną rolę w dzisiejszym zwycięstwie.

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen, Arteta, Rosicky, Kallstrom, Cazorla, Podolski, Giroud

West Ham United: Adrian, Demel, Reid, Tomkins, Armero, Noble, Nocerino, Diame, Downing, Jarvis, Carroll

Choć wydawać się mogło, że to Arsenal jako pierwszy ruszy do ataków, od pierwszych minut lepsze wrażenie sprawiała drużyna gości. W 7. minucie dobrym podaniem w poprzek pola karnego popisał się Momo Diame, do piłki dopadł Antonio Nocerino, jednak jego strzał został zablokowany przez Thomasa Vermaelena.

Kanonierzy wyraźnie nie mogli odnaleźć swoje rytmu gry i większość akcji w ich wykonaniu kończyła się niecelnymi podaniami. W 14. minucie po raz pierwszy zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Adriana. Świetnym dośrodkowaniem popisał się Lukas Podolski, jednak Olivier Giroud nie trafił w futbolówkę i nie umieścił jej w bramce z najbliższej odległości.

4 minuty później podopieczni Allardyce'a znów dali o sobie znać. Po raz kolejny świetnie interweniował jednak Thomas Vermaelen, "ściągając" piłkę z głowy Andy'ego Carrolla.

W 30. minucie kolejną świetną okazję do strzelenia bramki miał Giroud. Po błędzie defensywy Młotów Francuz otrzymał podanie z głębi pola od Santiego Cazorli, zwiódł dwóch obrońców, jednak w sytuacji sam na sam z Adrianem postanowił pokazać próbkę swych umiejętności. Nie wyszło to najlepiej i podcięty strzał lewą nogą został pewnie wybroniony przez hiszpańskiego golkipera.

Na 5 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na prowadzenie wyszła drużyna gości. Nocerino wpadł w pole karne i oddał strzał po krótkim słupku. Jego próba została jeszcze obroniona przez Wojciecha Szczęsnego, jednak futbolówka powędrowała przed bramkę, a tam dopadł do niej Matt Jarvis i strzałem głową otworzył wynik spotkania.

Podobnie jak w półfinale Pucharu Anglii, tak i tym razem Kanonierzy obudzili się dopiero po zadanym ciosie. W 43. minucie groźny strzał oddał Källström, ale na miejscu był Adrian.

Podopieczni Allardyce nie zdołali na dobre oddalić zagrożenia od własnej bramki. Z rogu boiska piłkę wybijał Tomkins, ta powędrowała prosto pod nogi Cazorli. Hiszpan po raz kolejny w tym spotkaniu zabłysnął i znalazł w szesnastce Lukasa Podolskiego. Skrzydłowy w swoim stylu opanował piłkę i pewnym strzałem wyrównał stan spotkania.

Kilka minut później arbiter Kevin Friend zaprosił zawodników na przerwę.

Podobnie jak pierwsza część spotkania, tak i druga rozpoczęła się dosyć leniwie. Obie drużyny nie przejawiały wielkich chęci do uderzenia w pierwszych minutach.

Jako pierwsi przebudzili się Kanonierzy i zrobili to w wielkim stylu. W 55. minucie na dośrodkowanie ze środka pola zdecydował się Thomas Vermaelen. Wydawało się, że podanie Belga nie ma prawa dotrzeć do adresata, jednak w szesnastce rywala fenomenalnie odnalazł się Olivier Giroud. Francuz ze stoickim spokojem opanował piłkę i płaskim strzałem prawą nogą wyprowadził gospodarzy na prowadzenie!

W 62. minucie z rzutu wolnego próbował Lukas Podolski, jednak na posterunku znalazł się Adrian.

Dwie minuty później po raz kolejny świetną dyspozycję dnia potwierdził Santi Cazorla. Hiszpan złamał akcję z prawego skrzydła i po wdarciu się przed szesnastkę rywali oddał soczysty strzał lewą nogą, ale futbolówka tylko musnęła słupek bramki bronionej przez Adriana.

Przez następne kilkanaście minut podopieczni Wengera postanowili odsapnąć i na chwilę spuścili z tonu. Inicjatywę przejęły Młoty, jednak większość ich ataków kończyła się nieudanymi dośrodkowaniami, z którymi dobrze radzili sobie defensorzy Arsenalu. W międzyczasie na boisku pojawił się Aaron Ramsey.

Zaraz po wejściu Walijczyk oddał groźny strzał, ale z jeszcze lepszej strony pokazał się w 77. minucie. Na lewym skrzydle z piłką znalazł się Olivier Giroud. Francuz zagrał na szesnasty metr właśnie do Ramseya. 23-latek nie zdecydował się na przyjęcie piłki i od razu odegrał ją do Podolskiego, który nie miał żadnych problemów, by po raz drugi tego dnia wpisać się na listę strzelców.

Do końca spotkania podopieczni Wengera umiejętnie panowali nad wydarzeniami na boisku i większość czasu futbolówka wędrowała w okolicach środka boiska. Kanonierzy wreszcie rozegrali dobre zawody i wrócili na zwycięską ścieżkę.

Lukas PodolskiRaport pomeczowySanti Cazorla autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
pierre_afc komentarzy: 1207117.04.2014, 17:13

Ja ogólnie wolałbym takiego Alcacera czy Drmicia kupić no chyba, że jest realna szansa na takiego Balo czy Mandżukicia.

@Alonso - Tyle, że taki Alcacer, Destro czy Drmić dopiero w tym sezonie pokazali się. A Giroud nie jest zły, miał 3 miesiące gorszej gry a mimo wszystko 14 bramek w lidze ma.

Alonso komentarzy: 1282417.04.2014, 17:10

tylu fajnych ,a Wenger kupuje Girouda i młodzika Sanogo z L2 :(

shark31 komentarzy: 601317.04.2014, 17:08

Czeczenia ty chyba naprawde nie wiesz co piszesz. Wojtek ma najwiekszy procent obronionych strzalow w lidze, a argument ze brakuje mu wystepow "one man show" to jakis zart. Pierwszy z brzegu przyklad to mecz z Udine a bylo ich duzo wiecej.

pierre
sporo mlodych ale doswiadczonych i pewnych nie za bardzo.

pierre_afc komentarzy: 1207117.04.2014, 17:02

Ogólnie teraz jest dużo fajnych młodych napastników. I w sumie każdego by się chciało, bo kto by nie chciał: Rodrigo, Destro, Drmicia, Alcacera, Batshuayi i jeszcze paru by się znalazło :)

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.04.2014, 17:01

Daniho
Ty masz swoje zdanie ja mam swoje.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.04.2014, 17:00

simpllemann
Cech doswiadczony i imo lepszy od Szczesnego ;d tu mozna by sie klocic kto ma lepiej obsadzona pozycje ;p

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.04.2014, 16:59

RVP87
"Eithoven"? Chyba Eindhoven.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.04.2014, 16:57

Daniho
No właśnie na wypożyczeniu, które pewnie znów zostanie przedłużone o 2 lata.
Ale mimo to jednak uważam, że mamy lepszych.

RVP87 komentarzy: 116417.04.2014, 16:57

chciałbym by włodarze AFC zwiedził Rotterdam, lub Eithoven tam sporo godnych uwagi graczy

z Feyenordu to Jean Paul Boëtius , Stefan De Vrij i wielu innych

z PSV wiele ojci też... pozdrawiam

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.04.2014, 16:56

Jeśli chodzi o Szczęsnego to w niedzielę ma szansę rozegrać 150 mecz w barwach Arsenalu.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.04.2014, 16:53

simpllemann
Chelsea ma tez dobrze obsadzonego bramkarza
Cech , Schwarzer i na wypozyczeniu Curtois ;d

Czeczenia komentarzy: 1248417.04.2014, 16:50

Bo uważam, że nie ma podstaw, by już dziś wyrokować czy Wojciech będzie najlepszy czy nie. A teraz czym się podniecać? Że złapał trzy strzały w meczu z WBA, jeden z WHU i szesnaście dośrodkowań z Norwich? Czy może tym, że broni jedną setkę na pięc kolejek?

Swoimi interwencjami, jeszcze nic dla Arsenalu nie wygrał. Nawet zakładając, że wszystkie jego czyste konta, to wypadkowa jego kunsztu bramkarskiego, to brakuje mu takiego występu (występów?) one man show. O trofeach nawet nie mówię.

A co ma do tego wiek? Im młodszy tym więcej punktów w tabeli?

Osobiście nie znam, ale wymienię najłatwiejszego - De Gea.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.04.2014, 16:50

Ten Rodrigo szybki i dobry technicznie. Przynajmniej z tego filmiku mozna to wywnioskowac bo nie ogladam ligi portugalskiej ;d

Jakby jeszcze sporo strzelal to moze i tak. My potrzebujemy kogos kto duzo strzela jest szybki i ma technike nie najgorsza ;P ciezko takiego znalezc

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.04.2014, 16:43

pierre_afc
Raczej tylko kataklizm mógłby sprawić, że Crystal Palace straciłoby 10 punktów przewagi do miejsca spadkowego.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.04.2014, 16:40

akurat utrzymanie CP to fajna sprawa, w moim rankingu sa na 1 miejscu jesli idzie o kibicowanie u siebie,

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.04.2014, 16:39

Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że obecnie mamy najlepiej obsadzoną pozycję bramkarza w całej PL.

pierre_afc komentarzy: 1207117.04.2014, 16:38

A teraz CP mega gra, spokojnie się utrzymają w BPL.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50317.04.2014, 16:38

RIVALDO700;
Wcale mnie to nie dziwi. Przecież jest kibicem Liverpoolu.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.04.2014, 16:34

na blogu roslonia, przeczytalem wlasnie, ze Stoch ma byc na ostatnim meczu ligowym czerwoniaków, niezle jaja.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185217.04.2014, 16:34

Rodrigo Scoutnation
youtube.com/watch?v=7ym6Pn1QOVY

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50317.04.2014, 16:32

mallen;
Miłe, że były zawodnik wspiera klub i wciąż zależu mu na drużynie.

Czeczenia komentarzy: 1248417.04.2014, 16:28

Gra czy nie gra w tej lidze, olać. Podstaw się nauczył w Polsce jako małolat. Zresztą od ojca który całe życie grał w Polsce. W Arsenalu dojrzał, to prawda i między innymi poprawił te wyjścia, jak i grę nogami.

NIEKTÓRE interwencje, to nawel Almunia miał efektowne. To, że zespół w trakcie meczu dopuszcza przeciwnika do strzału, jest normalne. I on się wywiązuje ze swojej roboty i... tyle.

Nic nie staram się bagatelizować. Podniecamy się Fabregasami, Szczęsnymi, van Persimi - kimkolwiek. Tylko od 10 lat ciągle baty. To czym tu się podniecać?

Normalny napastnik strzela gola w sytuacji sam na sam. Normalny bramkarz łapie centrostrzały Soldado czy Chamakha.

Nie ma się czym ekscytować.

mallen komentarzy: 2123917.04.2014, 16:28

Once a Gunner, always a Gunner! :D

Widzieli :P

"I want to see Arsenal in the Champions League. It was important for us to win and Arsenal too"

Chamakh

moomin komentarzy: 82017.04.2014, 16:18

Nie tak dawno, kiedy Arsenal przedluzal kontrakt z Szczesnym cale k.com pialo z radosci.

Teraz druzynie kiepsko szlo w lidze, bramki wpadaly - zwalmy na bramkarza. Fabianski obronil 2 karne (loteria) i od razu krzykacze, 'Wojtek out!!11!!!11!!!111 Fabianski bog!!!11!!111'

Dzieci drogie...

Czeczenia komentarzy: 1248417.04.2014, 16:12

...zaraz po Wojciechu S.

arsenallord komentarzy: 29712 newsów: 11717.04.2014, 16:09

Hart to najbardziej przereklamowany bramkarz świata...

TakKrzysiu komentarzy: 893617.04.2014, 16:09

lays@
Od dawna już mówie że lewe skrzydło powinno zostać wzmocnione. Na prawym Theo i AOC wiec jest w miare, o ile nie są operowani. Jednak lewe to porażka. Jeden bdb wystep Poldka nie powinien przekonać Wengera że to wystarczy.

pierre_afc komentarzy: 1207117.04.2014, 16:08

@lays - Akurat na LP to jest dużo świetnych zawodników. Griezmann - on to akurat może jeszcze grać na szpicy, Draxler - może grać za napastnikiem, albo można z niego napastnika zrobić, Calhanoglu - to samo co u Draxlera tyle, że nie widzę go na ataku :D

lays komentarzy: 3987117.04.2014, 16:06

Benteke teraz ma kontuzje, więc uważam, że moglibyśmy kupić nawet Benteke i na początku sezonu zagrać z Giroud... On będzie wtedy świeży i nastrzela bramek jak na początku poprzedniego :) A potem wejdzie Benteke i będzie taka świeżość na pozycji napastnika.

lays komentarzy: 3987117.04.2014, 16:05

pierre_afc

Ok ok i chciałbym, żeby ten cały Drmic doszedł, ale na pewno nie jako 1 napadzior.

Jeszcze jakoś zniose przejscie Drmica jako 1 napadziora gdy kupimy jakiegos Draxlera/ Gierezmanna na lewe skrzydło. A podli będzie wtedy rezerwowym.

lays komentarzy: 3987117.04.2014, 16:03

Kurcze ja to mam nadzieję, że przedłużymy umowe z Sagną. Ktoś dzisiaj wysłał info, chyba użytkownik @the gunners, że złożymy mu 3 letnia umowe... zobaczymy. Jak wygramy FA Cup to liczę, że Sagna zmieni zdanie.

Mam też nadzieję, że nam nie wyrwą Kosy ani Vermy... Verma wraca do formy.

Tutaj rodzi się spory dylemat. Aktualnie indywidualnie:

Verma >>>>>>>>>>>>> Mertesacker

Ale za to jeśli spojrzymy na duety to

Kosa-Merte >>>>>>>>> Kosa-Verma

Nie wyobrażam sobie by Kosa nie grał na rzecz tych panów :) 1 z nich się wyklucza.

Czeczenia komentarzy: 1248417.04.2014, 16:02

A co Wojtek pokazał tak fantastycznego, że wszedł w posiadanie jakichś magicznych "papierów na worldclass GK"?

Arsenal pół sezonu na szczycie, Szczęsny milion czystych kont, ale co z tego? Wszystkie najtrudniejsze miesiące przerżnęliśmy koncertowo.

Nie, porażki z CFC i LFC to nie wyłącznie wina bramkarza. To RÓWNIEŻ wina bramkarza.

Tak, dośrodkować. Polscy bramkarze są ułomni. Najlepiej to widać przy rożnych. Akurat ten element Wojciech poprawił... nokautując wszystkich w powietrzu, nawet swoich. Ale tyle pustych przelotów i nieudolych prób wybicia piłki, co popełniła nasza piątka (Fabian, Wojciech. Boruc, Kuszczak i Dudek), to całą ligę by obdzielił na 20 sezonów.

A i jeszcze jedno.

Wojciech wpuścił 8 - wina obrony, pomocy, nic nie mógł zrobić.

Wojciech zachował czyste konto, bo rywal nie oddał nawet pół strzału - wspaniała statystyka, bramkarz światowej klasy.

pierre_afc komentarzy: 1207117.04.2014, 16:02

@lays - Nie porównuj sytuacji w jakiej przychodził Giroud, a w jakiej miałby przyjść Drmić. Giroud przyszedł do nas po niesamowitym sezonie Montpellier, gdzie był m.in. Belhanda, a reszta zawodników grała jak natchniona. Drmić w ogóle tam nikogo nie ma, sami przeciętniacy. Ponadto Norymbergia prawdopodobnie spadnie z ligi i tutaj jest różnica. Ponadto jak zauważyłeś Bundesliga jest lepsza niż ówczesne Ligue 1. Jest więcej dobrych zespołów za czym idzie trudniej bramkę zdobyć.

Kysio2607 komentarzy: 1336017.04.2014, 16:01

Niech Martinez patrzy na siebie. Mają mecze z City, United i Southampton.

lays komentarzy: 3987117.04.2014, 16:00

@ArseneAl

Hart to tak na siłę się trzyma tej czołówki... kiedyś zapowiadał się na bardzo dobrego bramkarza gdy grał jeszcze w Birmingham, potem dobra gra w City ale ostatnie momenty jego gry to sporo niewymuszonych błędów.

lays komentarzy: 3987117.04.2014, 15:59

@pierre_afc

Wszystko okej. Ale powiedz mi z jakiego zespołu przechodził do nas Giroud. Fakt - oczywiście z mistrza Francji, ale to był 1 razowy wyskok Montp. a piłkarzy nie mieli w cale też kozackich. Przyszedł do AFC i co?

Za Drmic'em przemawia to, że jeśli do nas dojdzie to przejdzie z mocnej Bundesligi a nie z słabej ligi francuskiej. Bo taka jest prawda. Liga niemiecka się bardzo rozwija.

ArseneAl komentarzy: 2341717.04.2014, 15:57

Szczęsny to czołówka w PL i takie są fakty.
top 5.
Cech, Szczęsny, De Gea, Lloris, Hart.
No może Howarda bym gdzieś wcisnął jeszcze (za Harta?).

lays komentarzy: 3987117.04.2014, 15:57

transfery.info/64515,martnez-arsenal-nie-wygra-wszystkich-spotkan

Zaczyna się gra psychologiczna :)

Trudne wyjazdy przed nami. Liczę, że uda się zgarnąć komplet 12 punktów. Ale wyjazdy z Hull i Norwich nie będa wcale łatwe.

pierre_afc komentarzy: 1207117.04.2014, 15:57

@lays - To nie jest tak do końca, że ich poniosło. Zobacz ile Drmić strzelił bramek w pierwszym sezonie Bundesligi, a jeszcze pare kolejek zostało. Na dodatek jak dobrze zauważył koleś to, że Drmić nie gra w jakimś mega klubie z wirtuozami futbolu. Gra w Norymberdze, która jest 17 w lidze (strefa spadkowa), a Jospi walczy o KRÓLA STRZELCÓW. Pomyśleć co byłby wstanie zrobić mając za plecami Ozila, Ramseya czy Wilsherea no i na skrzydle takiego Theo..

Bziemek komentarzy: 353 newsów: 1017.04.2014, 15:54

Ale chodzi mi o to, że tamten po roku pracy tak się zachowuje, a jak patrzę na Wengera to wydaje się jakby on miał wyjebkę na wynik.

TakKrzysiu komentarzy: 893617.04.2014, 15:53

bez stał

lays komentarzy: 3987117.04.2014, 15:52

@Bziemek

Ale co to jest wgl za porównanie? Z dupy za przeproszeniem.

Spójrz ile Wenger ma lat a ile Rodgers ma lat i jakie obaj panowie mają doświadczenie. Każdy trener ma inny styl. Wenger jest geniuszem, ale jest już wypalony, ale nadal to bardzo dobry trener. Natomiast Rodgers to młody trener, który się uczy i nic dziwnego, że pozwala sobie na tego typu rzeczy. Tak samo jak Klopp czy Martinez.

TakKrzysiu komentarzy: 893617.04.2014, 15:51

Oj Wojtuś Wojtuś. Wiadomo że chciałby mieć udział w ewentualnym zdobyciu FA Cup ale już lepiej, gdyby nic nie mówił. Wychodzi kiepski charakter i brak honoru. Mam pewne wątpliwości co do tego, czy gralibyśmy w finale, gdyby od początku stał bronił Wojtek.

Qarol komentarzy: 1450217.04.2014, 15:50

Jak dla mnie to Szczęsny wcale nie jest jakimś super bramkarzem. Nigdy go za takiego nie uważałem, do czołówki światowej mu daleko. Zresztą w klasyfikacji bramkarzy Premier League tez jakoś bardzo z przodu bym go nie widział.

Wyrobi sie na pewno, ale to jeszcze nie jest wielki bramkarz.

lays komentarzy: 3987117.04.2014, 15:50

@pierre_afc

Też czytałem ten tekst rano. Moim zdaniem troche ich poniosło. Mało brakowało a Drmica porównaliby do Drogby czy Henry'ego.

Ja bym chciał tego Drmica bo jest szybki i ma dynamike, szybką nóżkę nie to co Olivier :) Uważam, że nawet mająć średniego napadziora, który jest szybki i ma dobre warunki fizyczne jesteśmy w stanei zrobic wiecej niz z Ziru.

Bziemek komentarzy: 353 newsów: 1017.04.2014, 15:48

Obejrzalem na yt You'll never walk alone przed meczem z City. I co widzę? Że Rodgers stoi i śpiewa z kibicami. Buc nad buce, ale to co zrobił to jest coś i jak się zachowuje. Wenger to by sobie usiadł i siedział jak przez 3/4 meczu, niestety taka prawda.

ATID komentarzy: 115017.04.2014, 15:48