Karne ratunkiem Arsenalu - 2:0 z West Bromwich

Karne ratunkiem Arsenalu - 2:0 z West Bromwich 08.12.2012, 16:50, Łukasz Kęczkowski 2306 komentarzy

Pomóż w charytatywnej zbiórce

Dwa rzuty karne i dwa gole. Tak w skrócie wyglądał mecz Arsenalu z West Bromwich Albion. Kanonierom udało się w końcu odnieść wygraną po ostatniej słabej passie. Równo o 16:00 czasu polskiego sędzia, pan Mike Jones rozpoczął spotkanie.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Arteta, Wilshere, Cazorla, Oxlade-Chamberlain, Gervinho, Giroud.

WBA: Myhill; Reid, McAuley, Olsson, Ridgewell; Morrison, Mulumbu; Odemwingie, Gera, Brunt; Long.

W 7. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Liam Ridgewell. W jego miejsce Steve Clarke wpuścił Gorana Popova.

W 11. minucie ładną kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak strzał z dystansu Cazorli był bardzo niecelny.

W 17. minucie ładnie prawym skrzydłem przedarł się Alex Oxlade-Chamberlain, jednak jego dośrodkowanie było zbyt wysokie dla Oliviera Girouda. Do piłki udało się dopaść Santiemu Cazorli, jednak jego strzał z woleja nie trafił w światło bramki.

21. minuta przyniosła kolejny atak podopiecznych Wengera. Do prostopadłego podania od Cazorli doszedł Chamberlain, wyłożył piłkę Giroudowi, jednak Francuz został w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę WBA. Jeżeli doszedłby jednak do tej piłki, ewentualna bramka nie zostałaby uznana, gdyż sędzia liniowy zasygnalizował wcześniej spalonego u Aleksa Oxlade-Chamberlaina.

Dwie minuty później do bezpańskiej piłki w okolicy pola karnego Kanonierów doszedł Chris Brunt i zdecydował się na oddanie technicznego strzału po długim rogu bramki Szczęsnego. Na szczęście dla londyńczyków futbolówka poszybowała nad spojeniem ich bramki.

25. minuta i rzut karny dla Arsenalu! W polu karnym WBA faulowany przez Reida został Santi Cazorla, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Powtórki wykazały, że nie było kontaktu między zawodnikami i Mike Jones nie powinien podyktować rzutu karnego w tej sytuacji. Do futbolówki podszedł Mikel Arteta i pewnym strzałem w środek bramki pokonał Myhilla. 1-0 dla Kanonierów!

W 36. minucie ładny strzał głową na bramkę Szczęsnego oddał Olsson, jednak sędzia odgwizdał spalonego, a polski bramkarz złapał piłkę.

Już dwie minuty później zagrożenie pod bramką Myhilla stworzyli Kanonierzy. Gervinho wstrzelił piłkę spod linii końcowej, a Wilshere atakował ją wślizgiem, jednak jego uderzenie nie trafiło do bramki.

W 40. minucie dośrodkowanie jednego z graczy WBA trafiło w rękę Pera Mertesackera. Gdy podopiecznie Clarke'a domagali się rzutu karnego sędzia zdecydował, że niemiecki defensor był faulowany i podyktował rzut wolny dla Arsenalu.

Chwilę później strzał jednego z graczy Arsenalu przejął Gervinho i sam zdecydował się na uderzenie na bramkę Myhilla, jednak ten z największym trudem odbił futbolówkę do boku.

W 45. minucie na strzał przewrotką zdecydował się Alex Oxlade-Chamberlain, jednak uderzenie Anglika było zdecydowanie mniej efektywne niż efektowne.

Po dwóch doliczonych minutach sędzia zakończył pierwszą połowę i zaprosił graczy obu drużyn na przerwę.

Po piętnastu minutach obie drużyny wróciły na plac gry w niezmienionych składach.

W 55. minucie żółte kartki obejrzeli Olsson i Giroud. Po jednym ze starć obaj panowie mieli sobie coś do powiedzenia, a sędzia zdecydował się utemperować ich zachowanie. Trzy minuty później za dyskusje z arbitrem żółty kartonik otrzymał Chris Brunt.

W 60. minucie w dogodnej sytuacji oko w oko z Myhillem znalazł się Gervinho, jednak był naciskany przez obrońcę i jego strzał trafił wprost w bramkarza West Bromu.

W 62. minucie na drugą zmianę zdecydował się Steve Clarke. W miejsce bezbarwnego dzisiaj Odemwingiego pojawił się Lukaku.

Minutę później po indywidualnym rajdzie Oxlade-Chamberlaina sędzia podyktował drugi rzut karny dla Arsenalu! Młody Anglik został sfaulowany przez McAuley'a. Do piłki ponownie podszedł Mikel Arteta, kolejny raz uderzył w środek bramki i zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu! 2:0 dla Kanonierów!

W 67. minucie nagrodzony żółtym kartonikiem został Per Mertesacker.

W 76. minucie ostatnią zmianę przeprowadził Steve Clarke. Rosenberg zastąpił Gerę. Minutę później na pierwszą roszadę zdecydował się Arsene Wenger. Coquelin wszedł na boisko w miejsce Oxlade-Chamberlaina.

W 78. minucie żółtą kartę za faul na Gervinho obejrzał Reid. Rzut wolny wykonywał Mikel Arteta, jednak piłka po strzale Hiszpana pofrunęła obok słupka bramki Myhilla.

W 79. minucie obrona Arsenalu odrobinę przysnęła, jednak ostatecznie strzał Rosenberga udało się zablokować Mertesackerowi. Jeszcze w tej samej minucie drugą zmianę przeprowadził Wenger. Na boisku zameldował się Rosicky, a ku ławce rezerwowych skierował się Gervinho.

W 86. minucie ładny strzał z dystansu oddał jeden z graczy West Bromu, jednak Szczęsny nie miał większych problemów z obroną tego uderzenia.

W 88. minucie Wenger przeprowadził ostatnią już zmianę, zdjął z boiska Cazorlę, wprowadził Podolskiego.

W 90. minucie w idealnej pozycji znalazł się Lukas Podolski. Jego strzał musiał trafić co najmniej w światło bramki, lecz tak się nie stało i uderzenie Niemca poleciało ponad bramką.

Po czterech minutach doliczonego czasu gry sędzia dał znak zawodnikom, że pora zakończyć spotkanie. 2:0 dla Arsenalu.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Barney komentarzy: 2094209.12.2012, 20:27

witam czytal ktos moze Metro 2033 Dimitri Gluhovskiego?

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 309.12.2012, 20:27

Falcao już pięć bramek przeciwko Deportivo, nieźle.

MarcinMotyl komentarzy: 163709.12.2012, 20:27

Moze Boss sie na niego skusi hahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahaahahha sory :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 209.12.2012, 20:27

Messi dzisiaj gra, a ludzie się prawie zesrali z tej jego kontuzji.

ArseneAl komentarzy: 2341709.12.2012, 20:24

Ja nie miałbym wątpliwości na kogo stawiać jeśli Giroud i Hunter byliby w podobnej formie.
Klaas w 48 meczach poprzedniego sezonu strzelił 48 bramek, a Oli w 43 meczach strzelił ich 25. Dla mnie po prostu Holender to lepszy zawodnik i tyle.

@pauleta19
Daj mi namiar na taki dobry technicznie czołg :)

vantastic komentarzy: 99209.12.2012, 20:23

@ArseneAl
Dobra uwaga.Musimy pamiętać też,że Diame i Diaby to zupełnie inna pozycja niż Capoue,Tiote,czy wspomniany przez Ciebie Kenijczyk.Victor to typowy DM.Druga sprawa,zastanawiam się jak wyglądałaby nasza gra z dwoma pomocnikami b2b na boisku(Diaby/Diame-Jack).Płynność akcji byłaby przednia,ale przypłacilibyśmy to większym ryzykiem.

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 609.12.2012, 20:21

Wanyama jest świetny, pokusiłbym się o stwierdzenie, że w chwili obecnej jest lepszy od Diame czy też Tiote.

Gunnerowiec komentarzy: 85009.12.2012, 20:15

Czyli jesli przyjdzie Hunter, to bedziemy mieli w skladzie dwoch najlepszych strzelcow swoich lig :D

ArseneAl komentarzy: 2341709.12.2012, 20:15

@pauleta19
Uwzględnij też to, że w BL grają mniej spotkań ;)

vantastic komentarzy: 99209.12.2012, 20:15

Statystyki AFC z Diabym i bez niego:
Z nim na boisku:344 minuty,1 stracony gol.
Bez niego:980 minut,11 straconych bramek.Ta statystyka obejmuje ligę.Oczywiście Abou to żaden defensywny pomocnik,a i zaliczył kilka start jak pewien kameruński zawodnik w zeszłym sezonie,ale to pokazuje tylko jak wiele znaczy taki "byk" w środku pola.Senegalczyk z WHU raczej wypada z gry.Z wish-listy Arsene'a zostaje Luiz Gustavo,który nie opuści FCB.Teoretycznie jest jeszcze kilka bestii na tą pozycję (Tiote,Capoue),ale myślę,że zaden z nich nie pasowałby do stylu AFC.Technicznie są lata świetlne za Diabym,a nawet za Diame.

kanonierosll komentarzy: 197909.12.2012, 20:13

uważacie że Demb Ba nas realnie wzmocni? ja nie jestem co do tego przekonany... taki "ponad przeciętny średniak"PML. wolałbym Huntelaara wy?

mitmichael komentarzy: 4924309.12.2012, 20:13

Wchodzi Adrian Lopez, Nasz rzekomy cel transferowy

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.12.2012, 20:12

Mizii, Bundesliga jest lepsza od Ligue 1, ale liga francuska bardziej stawia na defensywę. I wcale bym nie powiedział, że łatwiej strzelić 20 goli w L1 niż w B.

KanonierChris komentarzy: 292409.12.2012, 20:11

Szkoda tego Diame.

ArseneAl komentarzy: 2341709.12.2012, 20:10

Lepiej żeby przyszedł Huntelaar niż jakby nikt nie przyszedł.
A pewnie między takimi dwiema opcjami zastanawia się Wenger :P
Bo Cavani itp. to sfera głębokich marzeń (i to nie na trzeźwo).

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 209.12.2012, 20:10

Co do Huntelaara - przestańcie już pie...olić. Zawsze to lepsza alternatywa dla Giroud niż Chamakh.

Mizii komentarzy: 419109.12.2012, 20:08

Nie mówię, że dlatego mamy go ściągnąć ale uważam, że on ma potencjał i korona króla strzelców w lidze niemieckiej, która jest lepsza od francuskiej, coś znaczy. Wiadomo dla mnie to wzmocnienie, a według nas nic on nie wniesie do drużyny. Jak będzie to zweryfikuje boisko, o ile go pozyskamy :)

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 209.12.2012, 20:07

@Arsenal23
Theo odejdzie bo zarząd nie chce mu dać 100 tys. funtów na tydzień, zresztą akurat tutaj Gazidis ma racje.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.12.2012, 20:05

vantastic, żeby przynajmniej wrócił w styczniu :/ szkoda go, bo z nim w składzie graliśmy dobry futbol.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.12.2012, 20:04

Conrado888, CMF, tak samo jak Diaby on też nie jest DMFem. Noble ma podobne staty w defensywie, a nawet ciut lepsze. Główny atut Diame to drybling.

Mizii, to, że jest lepszy od Chamakha, nie oznacza, że mamy go ściągać. co teraz mamy Glika ściągnąć, bo jest lepszy od SSa?

David92 komentarzy: 640009.12.2012, 20:04

vantastic - pytanie na ile Diaby bedzie wzmocnieniem ? Obstawiam gora dwa mecze po czym wypadnie na niekonczace sie 3 tygodnie.

ArseneAl komentarzy: 2341709.12.2012, 20:03

Mi tam obojętne czy przyjdzie Ba czy Hunter (o ile w ogóle ktoś z nich przyjdzie :P).
Za Ba jednak przemawia doświadczenie w PL, wiek i mniejsza tygodniówka.
@pronik
Dżoł jaki obrońca :)

KanonierChris komentarzy: 292409.12.2012, 20:03

Dzisiaj w 88 minucie fani Spurs śpiewali "Are you watching Arsenal?"

Chyba się trochę pośpieszyli ;)

vantastic komentarzy: 99209.12.2012, 20:03

Diame wypada na 12 tygodni.Gustavo nie do wyciągnięcia z Bayernu.Diaby styczniowym wzmocnieniem drugiej linii Arsenalu.

David92 komentarzy: 640009.12.2012, 20:01

Wiadomo, ze lepszy KJH niz Chamakh, nawet nie ma co dyskutowac.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 909.12.2012, 20:00

pauleta19 > ma najwięcej odbiorów w WHU a to chyba o czymś świadczy. Twoim zdaniem na jakiej ona gra pozycji?

Mizii komentarzy: 419109.12.2012, 20:00

Ja wolę jednak Holendra niż takiego Chamakha. On daje możliwości jakiegoś manewru. Poza tym potrafi z niczego zrobić coś, a tego według mnie nam obecnie bardzo brakuje...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.12.2012, 19:58

Mizii, jesteśmy typowymi Polakami, bo uważamy, że Huntelaar to dostaw noga? :D hehe, tekst dnia.

ArseneAl komentarzy: 2341709.12.2012, 19:58