Karne ratunkiem Arsenalu - 2:0 z West Bromwich

Karne ratunkiem Arsenalu - 2:0 z West Bromwich 08.12.2012, 16:50, Łukasz Kęczkowski 2306 komentarzy

Pomóż w charytatywnej zbiórce

Dwa rzuty karne i dwa gole. Tak w skrócie wyglądał mecz Arsenalu z West Bromwich Albion. Kanonierom udało się w końcu odnieść wygraną po ostatniej słabej passie. Równo o 16:00 czasu polskiego sędzia, pan Mike Jones rozpoczął spotkanie.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Arteta, Wilshere, Cazorla, Oxlade-Chamberlain, Gervinho, Giroud.

WBA: Myhill; Reid, McAuley, Olsson, Ridgewell; Morrison, Mulumbu; Odemwingie, Gera, Brunt; Long.

W 7. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Liam Ridgewell. W jego miejsce Steve Clarke wpuścił Gorana Popova.

W 11. minucie ładną kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak strzał z dystansu Cazorli był bardzo niecelny.

W 17. minucie ładnie prawym skrzydłem przedarł się Alex Oxlade-Chamberlain, jednak jego dośrodkowanie było zbyt wysokie dla Oliviera Girouda. Do piłki udało się dopaść Santiemu Cazorli, jednak jego strzał z woleja nie trafił w światło bramki.

21. minuta przyniosła kolejny atak podopiecznych Wengera. Do prostopadłego podania od Cazorli doszedł Chamberlain, wyłożył piłkę Giroudowi, jednak Francuz został w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę WBA. Jeżeli doszedłby jednak do tej piłki, ewentualna bramka nie zostałaby uznana, gdyż sędzia liniowy zasygnalizował wcześniej spalonego u Aleksa Oxlade-Chamberlaina.

Dwie minuty później do bezpańskiej piłki w okolicy pola karnego Kanonierów doszedł Chris Brunt i zdecydował się na oddanie technicznego strzału po długim rogu bramki Szczęsnego. Na szczęście dla londyńczyków futbolówka poszybowała nad spojeniem ich bramki.

25. minuta i rzut karny dla Arsenalu! W polu karnym WBA faulowany przez Reida został Santi Cazorla, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Powtórki wykazały, że nie było kontaktu między zawodnikami i Mike Jones nie powinien podyktować rzutu karnego w tej sytuacji. Do futbolówki podszedł Mikel Arteta i pewnym strzałem w środek bramki pokonał Myhilla. 1-0 dla Kanonierów!

W 36. minucie ładny strzał głową na bramkę Szczęsnego oddał Olsson, jednak sędzia odgwizdał spalonego, a polski bramkarz złapał piłkę.

Już dwie minuty później zagrożenie pod bramką Myhilla stworzyli Kanonierzy. Gervinho wstrzelił piłkę spod linii końcowej, a Wilshere atakował ją wślizgiem, jednak jego uderzenie nie trafiło do bramki.

W 40. minucie dośrodkowanie jednego z graczy WBA trafiło w rękę Pera Mertesackera. Gdy podopiecznie Clarke'a domagali się rzutu karnego sędzia zdecydował, że niemiecki defensor był faulowany i podyktował rzut wolny dla Arsenalu.

Chwilę później strzał jednego z graczy Arsenalu przejął Gervinho i sam zdecydował się na uderzenie na bramkę Myhilla, jednak ten z największym trudem odbił futbolówkę do boku.

W 45. minucie na strzał przewrotką zdecydował się Alex Oxlade-Chamberlain, jednak uderzenie Anglika było zdecydowanie mniej efektywne niż efektowne.

Po dwóch doliczonych minutach sędzia zakończył pierwszą połowę i zaprosił graczy obu drużyn na przerwę.

Po piętnastu minutach obie drużyny wróciły na plac gry w niezmienionych składach.

W 55. minucie żółte kartki obejrzeli Olsson i Giroud. Po jednym ze starć obaj panowie mieli sobie coś do powiedzenia, a sędzia zdecydował się utemperować ich zachowanie. Trzy minuty później za dyskusje z arbitrem żółty kartonik otrzymał Chris Brunt.

W 60. minucie w dogodnej sytuacji oko w oko z Myhillem znalazł się Gervinho, jednak był naciskany przez obrońcę i jego strzał trafił wprost w bramkarza West Bromu.

W 62. minucie na drugą zmianę zdecydował się Steve Clarke. W miejsce bezbarwnego dzisiaj Odemwingiego pojawił się Lukaku.

Minutę później po indywidualnym rajdzie Oxlade-Chamberlaina sędzia podyktował drugi rzut karny dla Arsenalu! Młody Anglik został sfaulowany przez McAuley'a. Do piłki ponownie podszedł Mikel Arteta, kolejny raz uderzył w środek bramki i zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu! 2:0 dla Kanonierów!

W 67. minucie nagrodzony żółtym kartonikiem został Per Mertesacker.

W 76. minucie ostatnią zmianę przeprowadził Steve Clarke. Rosenberg zastąpił Gerę. Minutę później na pierwszą roszadę zdecydował się Arsene Wenger. Coquelin wszedł na boisko w miejsce Oxlade-Chamberlaina.

W 78. minucie żółtą kartę za faul na Gervinho obejrzał Reid. Rzut wolny wykonywał Mikel Arteta, jednak piłka po strzale Hiszpana pofrunęła obok słupka bramki Myhilla.

W 79. minucie obrona Arsenalu odrobinę przysnęła, jednak ostatecznie strzał Rosenberga udało się zablokować Mertesackerowi. Jeszcze w tej samej minucie drugą zmianę przeprowadził Wenger. Na boisku zameldował się Rosicky, a ku ławce rezerwowych skierował się Gervinho.

W 86. minucie ładny strzał z dystansu oddał jeden z graczy West Bromu, jednak Szczęsny nie miał większych problemów z obroną tego uderzenia.

W 88. minucie Wenger przeprowadził ostatnią już zmianę, zdjął z boiska Cazorlę, wprowadził Podolskiego.

W 90. minucie w idealnej pozycji znalazł się Lukas Podolski. Jego strzał musiał trafić co najmniej w światło bramki, lecz tak się nie stało i uderzenie Niemca poleciało ponad bramką.

Po czterech minutach doliczonego czasu gry sędzia dał znak zawodnikom, że pora zakończyć spotkanie. 2:0 dla Arsenalu.

Był sobie Diame...w Arsenalu.

We wtorek pewnie Wenger wystawi mocny sklad bo w lidze gramy dopiero w poniedzialek

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.12.2012, 18:34

i tak by do nas nie przeszedł.

gunners007, zobaczymy, Wenger lubi dać czasami fałszywego skrzydłowego, ale na razie Rosie musi wrócić pełna forma fizyczna, bo na chwilę obecną jest gotowy tylko na 45min.

gunners007 komentarzy: 954309.12.2012, 18:33

Mahamed "Diaby" Diame - kolejne podobieństwo, kontuzja.

KuBaJo komentarzy: 217409.12.2012, 18:33

pronik to nie Arsenal, w innych klubach lekkie kontuzje trwają 3 tygodnie nie pół roku :)

@Kysio2607

Też już słyszałem ten kawałek, ale nigdy nie znałem nazwy piosenki ani wykonawcy.

@Midgardsorm

757 po wczoraj.

mitmichael komentarzy: 4924309.12.2012, 18:32

Ojojoj to moze byc powazna sprawa z Diame, akurat po informacji o zainteresowaniu Wengera?

pronik komentarzy: 517909.12.2012, 18:31

i juz jeden transfer mniej Diame kontuzja

Kysio2607 komentarzy: 1336009.12.2012, 18:31

No to możemy pomarzyć o Diame zimą. Widać, że coś poważnego.

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 409.12.2012, 18:31

Diame kontuzja, czyli jest gotowy na grę w Arsenalu,w zimę mamy nowego zawodnika:)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.12.2012, 18:31

Diame mięsień dwugłowy, koniec meczu.

gunners007 komentarzy: 954309.12.2012, 18:31

pauleta19 - nie do końca realne bo Wenger Cazorle na skrzydło na pewno nie wystawi no i Henry w podstawie także grał nie będzie

xD
Wenger jest dla nas najlepszą opcją a jak odejdzie jeszcze długo bedziemy po nim płakać. Jeżeli chodzi o transfery spodziewam się max 3 i to nie jakiś spektakularnych

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 409.12.2012, 18:28

Ahmed Musa kiedyś wypowiadał się, że jego marzeniem jest gra w Arsenalu:) Widziałem takiego newsa chyba na konkurencyjnej stronie,albo tu nie pamiętam.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 18:27

Panowie - jak tam FPL

bayakus komentarzy: 128509.12.2012, 18:27

youtube.com/watch?v=YePc7RgNdg4

Czy ktoś was zna tytuł lub wykonawcę piosenki zaczynającej się w 9:07? Jeśli tak to prosiłbym o podanie nazwy.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.12.2012, 18:24

Arsenalfcfan, z M'Vilą się zgodzę. Pod względem samego stylu gry byłby dla nas jak ulał. Pytanie czy Wenger zechce sobie brać na głowę konfliktowego piłkarza.

matias1717, ale nie spełnia najważniejszego kryterium - wysokiej techniki podań

Gunner48 komentarzy: 792909.12.2012, 18:23

Słyszał ktoś z Was nazwisko Ahmed Musa? W lidze rosyjskiej robi furorę, warto mu się przyjrzeć.

okay.
zpoda ktoś linka z bramkami dla Evertonu ?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 18:19

Kysio2607

Jakby przyszła konkretna oferta, to dobrze by ją przemyślał i mógłby zmienić zdanie.

Kysio2607 komentarzy: 1336009.12.2012, 18:17

Noo czytałem. Szacun. Szkoda, że sędziowie w Anglii nie mają tyle odwagi.

maciekbe komentarzy: 1245809.12.2012, 18:16

@majsterLM przed.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 18:16

Słyszeliście? Sędzie przeprosił Borussię Dortmund za pokazanie ich zawodnikowi czerwonej kartki mówiąc, że to była błędna decyzja :D Respect!

matias1717 komentarzy: 48609.12.2012, 18:16

Jestem pewny, że jeżeli Wenger zrobił z Artety DMF'a, to zrobiłby to samo z Diame, zwłaszcza, że ma on cechy, które wymieniłeś czyli wzrost i siłę. Jak dla mnie to jest to piłkarz, który mógłby osiągnąć poziom Diaby'ego. Zdrowego oczywiście.

Damian20 komentarzy: 127509.12.2012, 18:15

ja to bym chetnie Dzeko u nas zobaczyl wolal bym 100 razy bardziej jego niez Huntelara

Arsenalfcfan komentarzy: 1320709.12.2012, 18:15

pauleta19,

dodaj to, że zabiera dużo piłek czysto wchodząc w przeciwnika :) jego wślizgi, dokładanie nogi jest w 90% w tempo.

takim dobrym zawodnikiem zarazem do podawania jest Mvila.. na Euro już całkiem ładne długi podania słał i w krótkim również dużo ich wymieniał. No i do tego jest to dobry zawodnik w obronie :P

gunners007 komentarzy: 954309.12.2012, 18:13

Nam drugi napastnik przydałby się nie po to, aby zastąpił Giroud tylko, żeby spełniał rolę rezerwowego a'la Dżeko z City.

bartekmlawa komentarzy: 102409.12.2012, 18:13

Midgardsorm jestem za! !

Kysio2607 komentarzy: 1336009.12.2012, 18:12

Klopp niedawno powiedział, że ma kontrakt do wypełnienia w Borussi do 2016r. Nigdzie wcześniej się nie rusza.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.12.2012, 18:12

MajsterLM;, a nie mozemy być lepsi od nich? ;-)

Midgardsorm, ja tego nie widzę. jak Huntelaar nie będzie zdobywał bramek w EPL to nic nie da zespołowi.

matias1717, Diame też nie jest typowym DMFem, bo dziś gra na CMFie.

Arteta może nie jest DMFem, ale daje nam mniej więcej to, czego oczekuje od DMFa Wenger. Ok 90% podań, mądre czytanie gry, dobre ustawianie, dokładne przerzuty, umiejętność gry z klepki, b.dobra technika. Gdyby był silniejszy (i najlepiej wyższy) byłby idealnym DMFem.

Jestem pewien, że Papcio nie będzie szukał typowego DMFa biegającego za piłką i gryzącego trawę jak Tiote. Arsenal musi mieć lepszych technicznie zawodników od innych zespołów, niekoniecznie najlepszych w odbiorze.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 18:11

mitmichael

Ja widzę - Jurgena Kloppa.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 18:09

MajsterLM

Bo powinniśmy pokazać naszą klasę zamiast się odgryzać.

grochal14

Jego strzał z Fulham Schwarzer wybił na rzut rożny, a w meczu bodaj z Evertonen, jego strzał minimalnie minął spojenie. To takie dwa przykłady na szybko.

MajsterLM komentarzy: 124909.12.2012, 18:05

maciekbe- po Wengerze czy przed ?

mitmichael komentarzy: 4924309.12.2012, 18:05

Moyes to idealny kandydat na zastepstwo Wengera gdy ten zakonczy przygode z trenerka. Nie widze lepszego kandydata dla Nas

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 18:05

pauleta19

Tyle, że Hunter może mieć jedną akcję w meczu i ją wykorzysta - Giroud raczej nie. Również wolę piłkarzy, którzy oferują sobą coś więcej (Giroud cofa się, potrafi ładnie podać, nawet czasem na skrzydło zejdzie), ale zawodnik taki jak Holender również by nam się przydał - efektywny, a nie efektowny.

maciekbe komentarzy: 1245809.12.2012, 18:04

Everton jest niesamowity, zawsze walczą do końca. Po Arsenalu mój ulubiony klub, a Moyes ulubiony manager

matias1717 komentarzy: 48609.12.2012, 18:04

@pauleta19

z tym, że w pierwszej jedenastce Arsenalu nie ma typowego DMF'a, Arteta na pewno nie przychodził tutaj jako ktoś taki. Gość jest bardzo dobry technicznie, jeżeli potrafi obejść dwóch zawodników dryblingiem to na pewno potrafi też grać piłką. W WHU nie grają taką taktyką, tam raczej nie zobaczysz kilkudziesięciu podań w jednej akcji.

MajsterLM komentarzy: 124909.12.2012, 18:04

pauleta19 -ich kibice się z nas śmiali jak Arsenalowi słabo szło , to dlaczego my nie możemy ?