Karne ratunkiem Arsenalu - 2:0 z West Bromwich

Karne ratunkiem Arsenalu - 2:0 z West Bromwich 08.12.2012, 16:50, Łukasz Kęczkowski 2306 komentarzy

Pomóż w charytatywnej zbiórce

Dwa rzuty karne i dwa gole. Tak w skrócie wyglądał mecz Arsenalu z West Bromwich Albion. Kanonierom udało się w końcu odnieść wygraną po ostatniej słabej passie. Równo o 16:00 czasu polskiego sędzia, pan Mike Jones rozpoczął spotkanie.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Arteta, Wilshere, Cazorla, Oxlade-Chamberlain, Gervinho, Giroud.

WBA: Myhill; Reid, McAuley, Olsson, Ridgewell; Morrison, Mulumbu; Odemwingie, Gera, Brunt; Long.

W 7. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Liam Ridgewell. W jego miejsce Steve Clarke wpuścił Gorana Popova.

W 11. minucie ładną kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak strzał z dystansu Cazorli był bardzo niecelny.

W 17. minucie ładnie prawym skrzydłem przedarł się Alex Oxlade-Chamberlain, jednak jego dośrodkowanie było zbyt wysokie dla Oliviera Girouda. Do piłki udało się dopaść Santiemu Cazorli, jednak jego strzał z woleja nie trafił w światło bramki.

21. minuta przyniosła kolejny atak podopiecznych Wengera. Do prostopadłego podania od Cazorli doszedł Chamberlain, wyłożył piłkę Giroudowi, jednak Francuz został w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę WBA. Jeżeli doszedłby jednak do tej piłki, ewentualna bramka nie zostałaby uznana, gdyż sędzia liniowy zasygnalizował wcześniej spalonego u Aleksa Oxlade-Chamberlaina.

Dwie minuty później do bezpańskiej piłki w okolicy pola karnego Kanonierów doszedł Chris Brunt i zdecydował się na oddanie technicznego strzału po długim rogu bramki Szczęsnego. Na szczęście dla londyńczyków futbolówka poszybowała nad spojeniem ich bramki.

25. minuta i rzut karny dla Arsenalu! W polu karnym WBA faulowany przez Reida został Santi Cazorla, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Powtórki wykazały, że nie było kontaktu między zawodnikami i Mike Jones nie powinien podyktować rzutu karnego w tej sytuacji. Do futbolówki podszedł Mikel Arteta i pewnym strzałem w środek bramki pokonał Myhilla. 1-0 dla Kanonierów!

W 36. minucie ładny strzał głową na bramkę Szczęsnego oddał Olsson, jednak sędzia odgwizdał spalonego, a polski bramkarz złapał piłkę.

Już dwie minuty później zagrożenie pod bramką Myhilla stworzyli Kanonierzy. Gervinho wstrzelił piłkę spod linii końcowej, a Wilshere atakował ją wślizgiem, jednak jego uderzenie nie trafiło do bramki.

W 40. minucie dośrodkowanie jednego z graczy WBA trafiło w rękę Pera Mertesackera. Gdy podopiecznie Clarke'a domagali się rzutu karnego sędzia zdecydował, że niemiecki defensor był faulowany i podyktował rzut wolny dla Arsenalu.

Chwilę później strzał jednego z graczy Arsenalu przejął Gervinho i sam zdecydował się na uderzenie na bramkę Myhilla, jednak ten z największym trudem odbił futbolówkę do boku.

W 45. minucie na strzał przewrotką zdecydował się Alex Oxlade-Chamberlain, jednak uderzenie Anglika było zdecydowanie mniej efektywne niż efektowne.

Po dwóch doliczonych minutach sędzia zakończył pierwszą połowę i zaprosił graczy obu drużyn na przerwę.

Po piętnastu minutach obie drużyny wróciły na plac gry w niezmienionych składach.

W 55. minucie żółte kartki obejrzeli Olsson i Giroud. Po jednym ze starć obaj panowie mieli sobie coś do powiedzenia, a sędzia zdecydował się utemperować ich zachowanie. Trzy minuty później za dyskusje z arbitrem żółty kartonik otrzymał Chris Brunt.

W 60. minucie w dogodnej sytuacji oko w oko z Myhillem znalazł się Gervinho, jednak był naciskany przez obrońcę i jego strzał trafił wprost w bramkarza West Bromu.

W 62. minucie na drugą zmianę zdecydował się Steve Clarke. W miejsce bezbarwnego dzisiaj Odemwingiego pojawił się Lukaku.

Minutę później po indywidualnym rajdzie Oxlade-Chamberlaina sędzia podyktował drugi rzut karny dla Arsenalu! Młody Anglik został sfaulowany przez McAuley'a. Do piłki ponownie podszedł Mikel Arteta, kolejny raz uderzył w środek bramki i zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu! 2:0 dla Kanonierów!

W 67. minucie nagrodzony żółtym kartonikiem został Per Mertesacker.

W 76. minucie ostatnią zmianę przeprowadził Steve Clarke. Rosenberg zastąpił Gerę. Minutę później na pierwszą roszadę zdecydował się Arsene Wenger. Coquelin wszedł na boisko w miejsce Oxlade-Chamberlaina.

W 78. minucie żółtą kartę za faul na Gervinho obejrzał Reid. Rzut wolny wykonywał Mikel Arteta, jednak piłka po strzale Hiszpana pofrunęła obok słupka bramki Myhilla.

W 79. minucie obrona Arsenalu odrobinę przysnęła, jednak ostatecznie strzał Rosenberga udało się zablokować Mertesackerowi. Jeszcze w tej samej minucie drugą zmianę przeprowadził Wenger. Na boisku zameldował się Rosicky, a ku ławce rezerwowych skierował się Gervinho.

W 86. minucie ładny strzał z dystansu oddał jeden z graczy West Bromu, jednak Szczęsny nie miał większych problemów z obroną tego uderzenia.

W 88. minucie Wenger przeprowadził ostatnią już zmianę, zdjął z boiska Cazorlę, wprowadził Podolskiego.

W 90. minucie w idealnej pozycji znalazł się Lukas Podolski. Jego strzał musiał trafić co najmniej w światło bramki, lecz tak się nie stało i uderzenie Niemca poleciało ponad bramką.

Po czterech minutach doliczonego czasu gry sędzia dał znak zawodnikom, że pora zakończyć spotkanie. 2:0 dla Arsenalu.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Kysio2607 komentarzy: 1336009.12.2012, 17:48

cegla

Nawet jak nie jesteśmy, trochę szkoda jak taki piłkarz ładuje takiego samobója.

matias1717 komentarzy: 48609.12.2012, 17:48

@pauleta19

Może masz rację, teraz sam nie jestem pewny. Nie powiedziałbym, że gracz, który daje takiemu WHU zwycięstwo z Chelsea, gra świetne mecze L'poolem i Arsenalem, byłby za słaby. Jego odbiór, siła, dryblingi, spokój w środku pola byłyby świetną alternatywą dla Artety.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 17:48

ArseneAl

Nie wierzę w ściągnięcie Diame. Uznają, że za słaby na Arsenal. No i przydałby też się jednak nowy bramkarz.

gunners007 komentarzy: 954309.12.2012, 17:47

ArseneAL - W miejsce "???" będzie Zaha

Bellers komentarzy: 123609.12.2012, 17:46

@ArseneAl

Giroud > Huntelaar

angel1953 komentarzy: 68709.12.2012, 17:46

wedlug mnie na nastepny mecz gervinho powinien siedziec na lawce a rosa w jego miejsce... ten czlowiek to komedia

------------Ba/Huntelaar-------------
rez: Mannone, Koscielny, Jenkinson, Arteta, Rosicky, Henry, Giroud.

mitmichael komentarzy: 4924309.12.2012, 17:43

O Samoboj Gerrarda, tego sie nie spodziewałem.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.12.2012, 17:42

matias1717; mogę się mylić, ale to Demel nastrzelił tą rękę. Diame jest dobrym ligowcem, do nas nie pasuje. Dla Evertonu czy Newcastle może byc niezłym kąskiem. My potrzebujemy opierać zespół na podaniach, a Diame ma drybling i wślizgi nie podania.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 17:41

grochal14

Nie - nie będzie mógł, skoro w tej edycji LM występował już w barwach innego klubu.

mitmichael

Ale napisałeś:

"Arsenal Newcastle 18:30
1 styczeń 2013"

A potem:

"I jeszcze z 1 stycznia nie wiadomo czy pokaza - to jest mecz we wtorek wiec moze byc roznie."

Więc ci odpisałem :]

kubex komentarzy: 575509.12.2012, 17:41

Jakby takich karnych nie gwizdali to nie wiem po co zasada "ręki" w polu karnym. Nawet przy ciele ta ręka nie była. Poza tym komentatorzy mogą sobie analizować czy była luźna ręka czy nie a sędzia już nie bardzo.

matias1717 komentarzy: 48609.12.2012, 17:41

Co Diame robi na boisku to jest poezja :)

Dawid04111 komentarzy: 13301 newsów: 1409.12.2012, 17:40

Ale Walcott musi podpisać kontrakt.

mitmichael komentarzy: 4924309.12.2012, 17:40

Tzn pisalem o Newcastle tylko zamiast napisac nazwe tej druzyny napisałem Liverpool. Przynajmniej bedzie co ogladac

gunners007 komentarzy: 954309.12.2012, 17:40

Diame jest genialny, a WHU z minuty na minutę się rozkręca. Szykuje się powtórka z Chelsea.

Bellers komentarzy: 123609.12.2012, 17:40

Ja *******e Diame to jest kox jednak

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 109.12.2012, 17:40

Nasze transfery w zimie skoncza sie na wypozyczeniu Henryka i kupnie jakiegos fajnie rokujacego na przyszlosc 15latka z Niemiec... sad but true.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1409.12.2012, 17:40

Ja tam sie zgadzam z komentatorami z c+, że karnego być nie powinno

Kysio2607 komentarzy: 1336009.12.2012, 17:38

Już bez przesady, powiększył objętość swojego ciała tą ręką, więc karny był.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320709.12.2012, 17:38

Everton musi zremisować to. Bo taki wynik najbardziej by nam pasował. :)

matias1717 komentarzy: 48609.12.2012, 17:38

Kolejny dobry mecz Diame, właśnie wywalczył rzut karny.

@Midgardsorm;
Na pewno bedzie bo jest w sobote o 18:30 dlatego nic o Nim nie pisałem.

kubex komentarzy: 575509.12.2012, 17:37

Jak z dupy jak ręka ewidentna

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1409.12.2012, 17:37

Karny z dupy dla west ham

bobslej22 komentarzy: 836209.12.2012, 17:36

juby931>>> Ta jasne ale w tym składzie brakuje Ronaldo i Messiego. Sorry ale tylko Ba jest w naszym zasięgu.

ArseneAl komentarzy: 2341709.12.2012, 17:36

Renka! Karny! Gol!

grochal14 komentarzy: 193309.12.2012, 17:36

Co do Huntelaara to przechodzac do nas bedzie mogl grac u nas w LM skoro shalke tez awansowalo do 1/8 ?

pauleta19

Wątpię, by NYRB na to poszło. Heniek jest ich kapitanem i najlepszym zawodnikiem. Po powrocie mógłby już być zmęczony. Nie można też zapominać o tym, że ubezpieczenie takiego zawodnika kosztowałoby krocie. Nie wiem czy opłacałoby się go ściągać na tak długi okres czasu. Nie, żebym nie chciał :]

mitmichael

Newcastle to dobra ekipa, więc powinni pokazać. No i nasze ostatnie mecze z nimi były bardzo ciekawe :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.12.2012, 17:36

Midgardsorm, no mówię Henryego na 6 miesięcy. Reszta opcji blado wypada. Nie chcę, żeby Arsenal ściągał średniaków.

ahahaha leze!

The Daily mail claims $amir Na$ri is still at the Etihad Stadium collecting the coins that are on the pitch

brocha komentarzy: 6009.12.2012, 17:34

Walcott odejdzie w lecie za friko tak mnie sie wydaje ... chyba ze wenger sciagnie jakiegos godengo zastepce za niego w zimie to pojdzie po promocji . jak to w arsenalu bywa;P

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 209.12.2012, 17:34

Ale gol Dempseya :O

Bellers komentarzy: 123609.12.2012, 17:34

Cos czuje ze padnie gol dla WHU

mitmichael komentarzy: 4924309.12.2012, 17:34

Joe Hart broni Rio Ferdinanda przed kibicem własnego klubu!

gunners007 komentarzy: 954309.12.2012, 17:33

ładny rajd Diame w stylu Diaby'ego

ArseneAl komentarzy: 2341709.12.2012, 17:33

@pauleta19
6 miesięcy? Are you kidding me?
Już to widzę jak NYRB odda nam na pół roku swojego kapitana i najlepszego strzelca i zawodnika.