Karne ratunkiem Arsenalu - 2:0 z West Bromwich

Karne ratunkiem Arsenalu - 2:0 z West Bromwich 08.12.2012, 16:50, Łukasz Kęczkowski 2306 komentarzy

Pomóż w charytatywnej zbiórce

Dwa rzuty karne i dwa gole. Tak w skrócie wyglądał mecz Arsenalu z West Bromwich Albion. Kanonierom udało się w końcu odnieść wygraną po ostatniej słabej passie. Równo o 16:00 czasu polskiego sędzia, pan Mike Jones rozpoczął spotkanie.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Arteta, Wilshere, Cazorla, Oxlade-Chamberlain, Gervinho, Giroud.

WBA: Myhill; Reid, McAuley, Olsson, Ridgewell; Morrison, Mulumbu; Odemwingie, Gera, Brunt; Long.

W 7. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Liam Ridgewell. W jego miejsce Steve Clarke wpuścił Gorana Popova.

W 11. minucie ładną kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak strzał z dystansu Cazorli był bardzo niecelny.

W 17. minucie ładnie prawym skrzydłem przedarł się Alex Oxlade-Chamberlain, jednak jego dośrodkowanie było zbyt wysokie dla Oliviera Girouda. Do piłki udało się dopaść Santiemu Cazorli, jednak jego strzał z woleja nie trafił w światło bramki.

21. minuta przyniosła kolejny atak podopiecznych Wengera. Do prostopadłego podania od Cazorli doszedł Chamberlain, wyłożył piłkę Giroudowi, jednak Francuz został w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę WBA. Jeżeli doszedłby jednak do tej piłki, ewentualna bramka nie zostałaby uznana, gdyż sędzia liniowy zasygnalizował wcześniej spalonego u Aleksa Oxlade-Chamberlaina.

Dwie minuty później do bezpańskiej piłki w okolicy pola karnego Kanonierów doszedł Chris Brunt i zdecydował się na oddanie technicznego strzału po długim rogu bramki Szczęsnego. Na szczęście dla londyńczyków futbolówka poszybowała nad spojeniem ich bramki.

25. minuta i rzut karny dla Arsenalu! W polu karnym WBA faulowany przez Reida został Santi Cazorla, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Powtórki wykazały, że nie było kontaktu między zawodnikami i Mike Jones nie powinien podyktować rzutu karnego w tej sytuacji. Do futbolówki podszedł Mikel Arteta i pewnym strzałem w środek bramki pokonał Myhilla. 1-0 dla Kanonierów!

W 36. minucie ładny strzał głową na bramkę Szczęsnego oddał Olsson, jednak sędzia odgwizdał spalonego, a polski bramkarz złapał piłkę.

Już dwie minuty później zagrożenie pod bramką Myhilla stworzyli Kanonierzy. Gervinho wstrzelił piłkę spod linii końcowej, a Wilshere atakował ją wślizgiem, jednak jego uderzenie nie trafiło do bramki.

W 40. minucie dośrodkowanie jednego z graczy WBA trafiło w rękę Pera Mertesackera. Gdy podopiecznie Clarke'a domagali się rzutu karnego sędzia zdecydował, że niemiecki defensor był faulowany i podyktował rzut wolny dla Arsenalu.

Chwilę później strzał jednego z graczy Arsenalu przejął Gervinho i sam zdecydował się na uderzenie na bramkę Myhilla, jednak ten z największym trudem odbił futbolówkę do boku.

W 45. minucie na strzał przewrotką zdecydował się Alex Oxlade-Chamberlain, jednak uderzenie Anglika było zdecydowanie mniej efektywne niż efektowne.

Po dwóch doliczonych minutach sędzia zakończył pierwszą połowę i zaprosił graczy obu drużyn na przerwę.

Po piętnastu minutach obie drużyny wróciły na plac gry w niezmienionych składach.

W 55. minucie żółte kartki obejrzeli Olsson i Giroud. Po jednym ze starć obaj panowie mieli sobie coś do powiedzenia, a sędzia zdecydował się utemperować ich zachowanie. Trzy minuty później za dyskusje z arbitrem żółty kartonik otrzymał Chris Brunt.

W 60. minucie w dogodnej sytuacji oko w oko z Myhillem znalazł się Gervinho, jednak był naciskany przez obrońcę i jego strzał trafił wprost w bramkarza West Bromu.

W 62. minucie na drugą zmianę zdecydował się Steve Clarke. W miejsce bezbarwnego dzisiaj Odemwingiego pojawił się Lukaku.

Minutę później po indywidualnym rajdzie Oxlade-Chamberlaina sędzia podyktował drugi rzut karny dla Arsenalu! Młody Anglik został sfaulowany przez McAuley'a. Do piłki ponownie podszedł Mikel Arteta, kolejny raz uderzył w środek bramki i zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu! 2:0 dla Kanonierów!

W 67. minucie nagrodzony żółtym kartonikiem został Per Mertesacker.

W 76. minucie ostatnią zmianę przeprowadził Steve Clarke. Rosenberg zastąpił Gerę. Minutę później na pierwszą roszadę zdecydował się Arsene Wenger. Coquelin wszedł na boisko w miejsce Oxlade-Chamberlaina.

W 78. minucie żółtą kartę za faul na Gervinho obejrzał Reid. Rzut wolny wykonywał Mikel Arteta, jednak piłka po strzale Hiszpana pofrunęła obok słupka bramki Myhilla.

W 79. minucie obrona Arsenalu odrobinę przysnęła, jednak ostatecznie strzał Rosenberga udało się zablokować Mertesackerowi. Jeszcze w tej samej minucie drugą zmianę przeprowadził Wenger. Na boisku zameldował się Rosicky, a ku ławce rezerwowych skierował się Gervinho.

W 86. minucie ładny strzał z dystansu oddał jeden z graczy West Bromu, jednak Szczęsny nie miał większych problemów z obroną tego uderzenia.

W 88. minucie Wenger przeprowadził ostatnią już zmianę, zdjął z boiska Cazorlę, wprowadził Podolskiego.

W 90. minucie w idealnej pozycji znalazł się Lukas Podolski. Jego strzał musiał trafić co najmniej w światło bramki, lecz tak się nie stało i uderzenie Niemca poleciało ponad bramką.

Po czterech minutach doliczonego czasu gry sędzia dał znak zawodnikom, że pora zakończyć spotkanie. 2:0 dla Arsenalu.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 19:03

Ars3n

"Wlasnie wrocilem, super derby. Szkoda tylko, ze muly wygraly bo taki kozaczek (fan manchesteru) w barze by sie uciszyl do konca dnia xd "

Fan "KTÓREGO" Manchesteru? :] Oczywiście wiem o co ci chodzi, ale tego nie uściśliłeś.

Bellers

Gratuluję wygranej.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.12.2012, 19:02

ArseneAl, ale z Ciebie ryzykant. Wenger już powiedział, że oprócz Henryego ściągnie jeszcze 2. piłkarzy.

Ars3n komentarzy: 1235409.12.2012, 19:01

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1109.12.2012, 19:00

Jeśli w następnej kolejce nie będziemy odstawiać żadnych cyrków, tylko zgarniemy bez problemów 3 punkty, to jest duża możliwość na 4 miejsce :D

To co bawimy się w zakłady?
Ja mogę się założyć, że przyjdzie do nas oprócz Henry'ego co najmniej jeden zawodnik do pierwszej drużyny (nie liczę jakichś tam młodzików do rezerw).

Paniu76 komentarzy: 1246409.12.2012, 18:56

@ Rivaldo -> nie ma Diame, nie ma WHU

mitmichael komentarzy: 4924309.12.2012, 18:56

No to tylko jak na razie My i Liverpool odnieslismy zwyciestwa z West Hamem na ich stadionie

Paniu76 komentarzy: 1246409.12.2012, 18:55

a jednak 3:2

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747409.12.2012, 18:53

whu dalo ciala niesamowicie

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 18:53

klinka12

Nie mówię, że będzie to na pewno Huntelaar - ale na Heńku i młodziku się nie skończy.

pronik komentarzy: 517909.12.2012, 18:53

jak juz Lfc robi punkty bez Suareza to sie staje niebezoieczne:)

Bellers komentarzy: 123609.12.2012, 18:50

5 minut doliczone, będzie ciężko to utrzymać

pronik komentarzy: 517909.12.2012, 18:49

moglby strzelic WHU

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 109.12.2012, 18:49

@Mid
zniknelam na chwile, ale musialam sobie przemyslec Twoja propozycje :D Ja stawiam na przyjscie tylko i wylacznie Thierry'ego i ewentualnie kogos mlodego. Ty stawiasz dodatkowo na Huntelaara. Niech bedzie ^^ wiec o co idziemy?;>

Paniu76 komentarzy: 1246409.12.2012, 18:48

ten mecz nie skończy się wynikiem 3:2

Qarol komentarzy: 1450209.12.2012, 18:48

Cholera, w 70 min wyłączyłem mecz, bo uznałem, że nic ciekawego nie będzie ... ; d

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 18:46

A tymczasem Marsylia grając w 10 przegrywa u siebie 0-3 z Lorient, a nasz były zawodnik - Aliadiere - strzela bramkę :]

Paniu76 komentarzy: 1246409.12.2012, 18:43

a tak z ciekawości te bradford gra w league 2 czy 1 ?

polishbrigadesx komentarzy: 1020709.12.2012, 18:43

Brawo Live oby wytrzymali do końca.

Kysio2607 komentarzy: 1336009.12.2012, 18:42

No to na tę chwilę Liverpool 2 pkt za nami i 4 pkt do TOP4 :P

gunners007 komentarzy: 954309.12.2012, 18:41

WHU za szybko wysunął się na prowadzenie czego następstwem było zadowolenie się wynikiem co z kolei z powodowało spokojną defensywną grę i stratę 2 bramek.

bayakus komentarzy: 128509.12.2012, 18:40

@Midgardsorm

Być może, dziękuje za pomoc. Znam utwór przez ciebie podany. Może jeszcze uda mi się znaleźć zamieszczoną przeze mnie wersję.

Czy jest tutaj jakaś osoba pogrywająca w Guild Wars 2?

pronik

Ale dodatkowy mecz to zawsze ryzyku urazu - spodziewam się rezerw.

Paniu76 komentarzy: 1246409.12.2012, 18:37

a Sterling jak tak dalej będzie eksploatowany to się zajedzie, dozna kontuzji, bo to takie chucherko, a szkoda by go było, bo świetny grajek

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 409.12.2012, 18:37

Świetna asysta Sterlinga.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.12.2012, 18:37

KuBaJo, ładnie, z kąta obok słupka. równie ładnie zagrał Sterling między obrońcami.

youtube.com/watch?v=ZBR2G-iI3-I

1:13 - wydaje mi się, że to jest to. Ale w filmie, który podałeś była chyba jakaś przeróbka.