Klasa i tradycja wygrywają z pieniędzmi! Arsenal 1-0 City!

Klasa i tradycja wygrywają z pieniędzmi! Arsenal 1-0 City! 08.04.2012, 17:53, Sebastian Czarnecki 3055 komentarzy

Co prawda hit 32. kolejki Premier League nie przyniósł nam aż takiego widowiska, jakie szumnie zapowiadano w mediach, ale na pewno żaden sympatyk Arsenalu nie ma prawa narzekać na to, co zaprezentowali dzisiaj ich ulubieńcy. Kanonierzy całkowicie zdominowali swojego dzisiejszego przeciwnika i sprawili, że tamci wyglądali jak banda przestraszonych dzieci.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Klasa okazała się lepsza od pieniędzy nie tylko w tym spotkaniu, ale również w pojedynku pomiędzy drużynami z Manchesteru, gdyż dzisiejszy wynik sprawił, że Czerwone Diabły już prawie na pewno zdobędą mistrzowski tytuł i chyba tylko cud może sprawić, że najlepszą drużyną Premier League zostanie Manchester City.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs, Arteta, Song, Walcott, Rosicky, Benayoun, Van Persie

Manchester City: Hart, Zabaleta, Clichy, Kompany, Lescott, Yaya Toure, Barry, Milner, Nasri, Aguero, Balotelli

Od pierwszych minut Kanonierzy narzucili swoje tempo gry i zepchnęli bezradnych Obywateli do defensywy. Przewaga gospodarzy była ogromna, a podopieczni Roberto Manciniego wyglądali jak dzieci we mgle. Chociaż ataki Arsenalu nie przyniosły większego zagrożenia, to wywalczyli kilka rzutów rożnych.

W 14. minucie Martin Atkinson podjął dosyć kontrowersyjną decyzję, nie dając Arsenalowi rzutu karnego po wejściu Kompany'ego w Robina van Persiego. Kontakt z kapitanem The Gunners był oczywisty, ale czy powinna być odgwizdana jedenastka? Zostawmy to do pomeczowej analizy.

Minutę później Kanonierzy mogli wyjść na prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Soczysty strzał głową w światło bramki oddał Van Persie, jednak na linii strzału stanął Vermaelen, od którego głowy odbiła się futbolówka i trafiła w poprzeczkę. Dobijał jeszcze Tomas Rosicky, ale niecelnie. Wciąż 0-0 na Emirates Stadium.

W 26. minucie drużyna gości pierwszy raz postanowiła zaatakować bramkę Wojtka Szczęsnego, a bliski zdobycia bramki był Mario Balotelli. Kontrowersyjny Włoch za bardzo ekstrawagancko próbował uderzyć piłkę, co zakończyło się niepowodzeniem i przejęciem piłki przez defensywę Arsenalu.

W kolejnych minutach gra się wyrównała. Kanonierzy już nie dominowali na boisku, a The Citizens coraz częściej dochodzili do głosu. Niestety wciąż nie mieliśmy przyjemności oglądać bramkowych sytuacji na Emirates Stadium.

Do końca pierwszej połowy utrzymał się bezbramkowy remis. Pomimo ostrego początku ze strony Arsenalu, Kanonierzy na dobrą sprawę stworzyli sobie tylko jedną świetną sytuację, po której mogli zdobyć bramkę. Miejmy nadzieję, że w drugiej odsłonie meczu obejrzymy więcej okazji strzeleckich.

Druga połowa nie wyglądała już tak płynnie jak pierwsza. Przez pewien czas mieliśmy przyjemność oglądać raczej kopaninę w środku pola niż starcie dwóch najbardziej ofensywie grających drużyn w Premier League.

W 56. minucie Andre Santos zmienił lekko utykającego Kierana Gibbsa.

Kilka minut później Kanonierzy wreszcie stworzyli sobie stuprocentową okazję do zdobycia bramki. Fantastyczne podanie od Songa strzałem głową zakończył Van Persie, lecz futbolówka odbiła się od słupka i wyszła w boisko.

W 68. minucie Laurent Koscielny został ukarany żółtą kartką, która okazała się dla niego 10. w tym sezonie. Oznacza to, że najlepszy defensor Arsenalu opuści najbliższe dwa mecze (Wolves, Wigan).

Kanonierzy znowu przyśpieszyli i zaczęli dominować w tym spotkaniu, coraz częściej szturmując na bramkę strzeżoną przez Joe Harta. Wciąż jednak bez bramek.

W 76. minucie komiczna sytuacja miała miejsce w polu karnym The Citizens. Najpierw strzelał Walcott, lecz jego uderzenie na słupek przeniósł Hart. Do niemalże pustej bramki dobijał Vermaelen, lecz skiksował. Dwa metry przed bramką futbolówkę przejął Benayoun, lecz nie potrafił jej opanować i w rezultacie Kanonierzy zmarnowali trzy stuprocentowe sytuacje w odstępie około pięciu sekund.

W 79. minucie Samir Nasri owacjami na stojąco został pożegnany przez zawsze wiernych mu fanów Arsenalu. W jego miejsce wszedł Kolarov. Minutę wcześniej w szeregach Arsenalu Ramsey zastąpił Benayouna.

W 85. minucie ostatnia zmiana w szeregach Arsenalu. Oxlade-Chamberlain zastąpił Theo Walcotta.

Aż 87 minut musieli czekać kibice na bramkę w hicie 32. kolejki Premier League - ale jaka to była bramka! Kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Mikel Arteta, który nie dał żadnych szans Hartowi. 1-0 dla Arsenalu!

Do czterech razy sztuka. Dopiero po czwartym poważnym przewinieniu Mario Balotelli ukarany został czerwoną kartką, choć - nie oszukujmy się - powinno mieć to miejsce już co najmniej godzinę temu.

W 95. minucie Arsenal powinien był powiększyć prowadzenie do dwóch bramek, ale kiedy tylko kibice zobaczyli szturmującego z piłką Aarona Ramseya - od razu wiedzieli, że nic z tego nie będzie. Aaron jak to Aaron, bezmyślnie strzelił w trybuny zamiast przymierzyć lub odegrać do lepiej ustawionego kolegi.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy w pełni zasłużenie zdobyli trzy punkty. Zabawne jest to, jak dzisiejszy wynik różnie działał na Manchester, gdyż ten niebieski wpadł w żałobę, zaś czerwony znacznie przybliżył się do mistrzowskiego tytułu i nic już nie wskazuje na to, by wypuścili go z rąk.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
peciakk komentarzy: 10488 newsów: 510.04.2012, 16:21

RvPersie@
Oby dwa są ok ale bardziej mi się podoba "She did it";)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 510.04.2012, 16:19

Cudi@
No Nas & Damian słyszałem ;)
Spoko jest.

RvPersie komentarzy: 1145810.04.2012, 16:18

Cudi@
Na razie ją zjada Nicki Minaj nawijająca na Monster Westa ; )

Ramsi komentarzy: 312910.04.2012, 16:17

El Sharawy?? - Myślę, że byłby dobrym zastępcą rosy, ale nie wypożyczenie tylko kupno.

@RvP

Choć jednak jeśli mówimy o raperkach to ten numer zjada całą Iggy. ;) youtube.com/watch?v=6WJFjXtHcy4&list=FLLtWbgUXgOsLW6GVAzWEraw&index=12&feature=plpp_video

@RvP

No raczej, że słyszałem. Na Freshmanach wypadła słabo, ale singiel z Tipem bardzo przyjemny.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 510.04.2012, 16:10

Cudi,RvPersie@
Ja szukam jakieś bomby co mnie porazi :D
Jakieś propozycje najlepiej z Youtube bo nie jestem na swoim więc tylko to wchodzi w grę:P

maciekbe komentarzy: 1245810.04.2012, 16:07

Jeśli mowa o powrotach, to ja najchętniej zobaczyłbym u nas Ade, ładnie by sobie z Robinem klepali

RvPersie komentarzy: 1145810.04.2012, 16:03

Cudi@
A Iggy azalea słyszałeś? Kawałek z Tipem Murda Bizness np. . Chyba będziemy mieli nową pierwszą damę rapu ; )

songoku95 komentarzy: 2348610.04.2012, 16:02

no racja każdy ma swoje zdanie; ) ja idę wbije potem xD

Pinguite komentarzy: 1502010.04.2012, 16:00

Nie sądzę, by Nasri miał wracać. Uważam, że z nim będzie to samo co z Hlebem.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9810.04.2012, 15:59

@songoku

Taki scenariusz jest całkowicie nierealny przecież. W ogóle nie ma na ten temat sensu dyskutować.

@RvP

Słyszałem, i właśnie z Khalifą mi się ten singiel strasznie kojarzy, szczególnie refren. Nelly i Songz powiadasz? No to zapowiada się znów jakiś zamulacz ze śpiewanym refrenem. :P

Sprawdź sobie epkę "Arena Rap" Yelawolfa. Siedem bombardujących numerów. Najlepszy jego materiał.

sebastianf komentarzy: 331810.04.2012, 15:58

Odnoszę wrażenie, że niektórych "ponoszą" emocje. Przede wszystkim... o ile dobrze pamiętam Nasri napisał na Twitterze, że w MC szybciej coś wygra niż w... Arsenalu. Po za tym nie jestem zwolennikiem powrotów. Taki zawodnik pokazuje swój słaby charakter i właściwie żadne przywiązanie do klubu. Oczywiście nie mówimy tutaj o powrotach na koniec kariery. :P

songoku95 komentarzy: 2348610.04.2012, 15:57

cudi
i właśnie w taki sposób pokazał by skruchę... obniżając mu płace o płowe...

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 210.04.2012, 15:57

On nie wyznaje biblii :]
Nie wiem co jest napisane o przebaczaniu w Koranie, ale wątpie że da rade przynać się do błędu, no - przecież on chce puchary a z Arsenalem tego nie osiągnie :

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9810.04.2012, 15:57

@songoku95

Przeprosiny przeprosinami, ale trzeba pamiętać, że Nasri w City zarabia 180 czy tam 190k funtów tygodniowo. Musiałby się zgodzić na praktycznie dwukrotne obniżenie zarobków co się nie stanie.

RvPersie komentarzy: 1145810.04.2012, 15:56

Cudi@
Z Yelawolfa lubię tylko Hard White. ; ) A wgl. nowy track Tipa 'Love this life' słyszałeś? Teraz jakieś tracki do tego z Nellym i Trey Songzem mają wyjść ;d

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1410.04.2012, 15:55

anglia.goal.pl/index.php?dzial=aktualnosci&artykul=220276 buahaha...

RvPersie komentarzy: 1145810.04.2012, 15:55

peciakk@
Posłuchaj sobie dwóch utworów z Faba mixtapu
Fabolous - Lord Knows (wersje 9 min i przewiń kiedy będzie cisza do 5:42 bo jest dalej kawał ale w innym klimacie)
Fabolous - She Did it.

Roz **** nie do opisania.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9810.04.2012, 15:55

@RvP

Przesłucham "Tailor Allerdice" i strasznie nudny, wtórny materiał. Wiz ma fenomenalne flow i możliwości, ale zupełnie tego nie wykorzystuje.

Ostatnio ponownie uskuteczniam jaranko Yelawolfem!

songoku95 komentarzy: 2348610.04.2012, 15:53

peciakk
ja chce, niech pokaże skruchę i nie ma sprawy niech wraca jestem na tak, bo jest fantastycznym zawodnikiem:) Biblia uczy nas przebaczać ;)

David92 komentarzy: 640010.04.2012, 15:53

Jego przeprosiny sa dla mnie tyle warte co slowa Balotellego po ostatnim meczu, ze zaluje itd. a i tak idiota w nastepnym meczu bedzie robil to samo jak kiedys tam zagra :D

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 510.04.2012, 15:53

RvPersie@
Jeżeli chodzi Ci o Taylor Allderice mixtape to też przyznam jak go lubię to mi się to nie podoba ;)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 510.04.2012, 15:52

S95@
Jego przeprosiny to pokażą jeszcze bardziej jaką jest ciotą ja tu syna marnotrawnego nie chcę ;)

RvPersie komentarzy: 1145810.04.2012, 15:52

Cudi@
Trouble 431 Days
Fabolous - There is no complication 3

A może Wiz Khalifa? Dla mnie gówno. Nawet nie średnie.

songoku95 komentarzy: 2348610.04.2012, 15:51

cudi, peciakk
napisałem ,,i gdyby przeprosił wszystkich kibiców za zdrade to jestem za wypożyczeniem z możliwością kupna... " czyli musi przeprosić inaczej też nie ma opcji

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 210.04.2012, 15:50

Zobaczymy zresztą. Coś mi się widzi że i tak powoli zacznie grzać ławeczke w City bardziej i bardziej. Wątpie że jest w stanie przeprosić..

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9810.04.2012, 15:50

@songoku95

Nasri to buc pierwszej kategorii. Jego wywiady i wpisy na Twitterze tylko to potwierdzają. Skruchy nie okaże i nie ma dla niego już miejsca w Arsenalu.