Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal

Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal 24.08.2019, 19:31, Łukasz Wandzel 3737 komentarzy

W 3. kolejce Premier League Arsenal pojechał na Anfield, by podjąć tegorocznego zwycięzcę Ligi Mistrzów - Liverpool. W ostatnich latach starcia obu tych drużyn dostarczały sporo emocji, a wynik spotkania był trudny do przewidzenia. Przed dzisiejszym meczem atmosferę podgrzewał fakt, że zarówno Kanonierzy, jak i The Reds mogli pochwalić dorobkiem 6 punktów. Po dzisiejszym starciu to jednak ekipa prowadzona przez Jurgena Kloppa może samodzielnie rozsiąść się w fotelu lidera.

Byliśmy świadkami dwóch różnych połów, ale w każdej z nich przewagę miał Liverpool. W trakcie pierwszych 45 minut Arsenal pozostawał skupiony i udanie bronił się przed dośrodkowaniami gospodarzy. Niefortunnie jednak stracił bramkę niedługo przed przerwą. Druga połowę przyćmiły natomiast wyczyny Davida Luiza, którego doświadczenie i liczba tytułów kłóci się z tym, co pokazywał na boisku. Brazylijczyk winny jest straty dwóch goli, a w konsekwencji postawy całego zespołu, który przy stanie 3-0 nie potrafił już nawiązać walki z rywalem.

Arsenal: Leno - Maitland Niles, Sokratis, David Luiz, Monreal - Xhaka, Guendouzi (85' Mchitarian), Willock (81' Lacazette), Dani Ceballos (61' Torreira) - Aubameyang, Pepe.

Liverpool: Adrian - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Wijnaldum (69' Milner), Henderson - Mane (77' Oxlade-Chamberlain), Salah, Firmino (86' Lallana).

Od pierwszego gwizdka sędziego gra toczyła się na połowie Arsenalu. Bardzo szybko bliski szczęścia był Roberto Firmino, który nie zdążył dopaść do piłki po dośrodkowaniu. To właśnie wrzutki bocznych obrońców były najczęściej wykorzystywanym schematem przez ekipę The Reds. Z kolei Kanonierzy udanie bronili się przez blisko 40 minut, opierając swoją grę na kontratakach. Nic nie zapowiadało katastrofy, a każdy obrońca wystrzegał się błędów.

W ofensywie zaś Swoje przebłyski miał Pepe, któremu z początku wychodził drybling nawet w towarzystwie Virgila Van Dijka. W 31. minucie minimalnie chybił, mierząc w okienko bramki, a chwilę później przejął piłkę w środku pola i przedryblował obrońcę, jednak strzał... pozostawiał wiele do życzenia. Gola mógł też zdobyć Pierre-Emerick Aubameyang, który próbował przelobować Adriana po jego słabym wyjściu z bramki i próbie wybicia, ale futbolówka minęła słupek.

Mogło się wydawać, że gra stoi w miejscu. Liverpool nieustannie starał się wrzucać piłkę w pole karne, a Arsenal przeprowadzał kontratak, jeśli tylko miał taką okazję. Do otwarcia wyniku doszło jednak jeszcze przed przerwą. Alexander-Arnold dośrodkował z rzutu rożnego, a na listę strzelców po uderzeniu głową wpisał się Joel Matip.

W drugiej połowie zamiast myśleć o wyrównaniu, Unai Emery raczej zaczął się zastanawiać nad doborem partnera dla Sokratisa. Charakter Davida Luiza objawił się, gdy bezmyślnie pociągnął rywala za koszulkę, za co przyznany został Liverpoolowi bezdyskusyjny rzut karny. Antybohaterstwo Brazylijczyka nie skończyło się na sprokurowaniu jedenastki. W 58. minucie przeprowadził szarżę na Salaha, co jedynie pomogło Egipcjaninowi przejść obrońcę Arsenalu i popędzić w kierunku bramki. Dwa błędy Davida Luiza równały się dwóm bramkom Mo Salaha.

Kanonierzy zdołali jeszcze zaskoczyć uśpioną obronę Liverpoolu w końcówce spotkania. Wtedy to Pierre-Emerick Aubameyang asystował przy trafieniu Lucasa Torreiry. Londyńczycy na krótko złapali wiatr w żagle, ale nie przełożyło się to już na rezultat spotkania: Liverpool 3-1 Arsenal.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Argudo komentarzy: 10886 newsów: 629.08.2019, 11:10

Fajnie, jakby Holding był już gotowy po przerwie reprezentacyjnej. Chociaż nie wiem też, czy od razu wygryzie Luiza że składu.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 129.08.2019, 11:10

Smalling do Romy, United chyba chce wychowankami grać cały sezon xd

Alonso komentarzy: 1282429.08.2019, 11:09

@f4bregas Nie, po ostatnim sezonie. Finalista LM i w lidze też znacznie mniej stracili. Składy w obronie są niemal identyczne.

@songoku95: Luiz w obronie tak samo słaby, tylko lepiej rozgrywa

DavidSilva21 komentarzy: 338029.08.2019, 11:08

We wrześniu 3 wzmocnienia obrony, na A.com napisali że Hector, Kieran i Dinos będą wtedy gotowi do gry.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.08.2019, 11:08

@Alonso: bo obrona Tottków tez nie jest dobra :). Na ostatnie 18 wystepow w PL wygrali 7 meczów. W całym ogólnym sezonie na ostatnie 32 mecze przegrali 14.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1529.08.2019, 11:08

Według najnowszych wieści, Tierney i Bellerin wrócą do pełnych treningów we wrześniu. Chyba wiemy już, dlaczego pozwolono odejść Monrealowi.

f4bregas komentarzy: 103729.08.2019, 11:07

@Alonso: Wysuwasz wnioski po 3 meczach ? W tym 1 z faworytem do wygrania ligi xd do tego zachowaliśmy czyste konto na otwarcie.

songoku95 komentarzy: 2348629.08.2019, 11:07

@Alonso: Bo Mustafi, który zostawił swoje piętno na całej defensywie Arsenalu.

Alonso komentarzy: 1282429.08.2019, 11:05

Jak jest tak dobrze w obronie Arsenalu na tle tej Tottenhamu to dlaczego jest tak źle :p

songoku95 komentarzy: 2348629.08.2019, 11:01

@RIVALDO700: jedyne z czym się nie zgadzam to boki obrony. KWP i AMN to zdecydowanie 0-0. Pierwszy poprawny w defie a brakuje mu iskry w ofensywie gdzie Nasz wychowanek w ofensywie potrafi zrobić różnice. Natomiast gdyby do porównania dali Kole to Rose mógłby być lepszy w zestawieniu natomiast Nacho to zdecydowanie lepszy piłkarz od Anglika. Dlatego jednoczesnie szkoda, że odchodzi z naszego zespołu.

Sanchez-Sokratis

Grek nie jest obrońca idealnym, ale mimo wszystko ma dużo większe pojęcie o ustawianiu się na boisku. 0-1

Toby-Luiz

Belg jest lepszym obronca z każdej możliwej strony 1-0

Rose-Monreal

Obaj elektryczni, obaj uzależnieni od tego, czy jest to ich dzień. 0-0

Winks-Xhaka

Xhaka wbrew zapowiedziom kibiców Arsenalu, zawodzi od zawsze. Winks z kazdym meczem pnie się coraz wyżej. 1-0

Sissoko-Guendouzi

Sissoko w formie z zeszłego sezonu nie miałby tutaj żadnej konkurencji. W tym sezonie 0-0

Moura-Willock

Nie ma o czym mowic, 1-0

Son-Pepe

Sprawa skomplikowana, bo chyba dopiero ten mecz pokaże gdzie jest który z nich w tym sezonie 0-0

Lamela-Ceballos

0-1, nie ma o czym mówić.

Kane-Aubameyamg

Każdy wybitny. Każdy zawsze zaangażowany. 0-0.

TheWitek komentarzy: 16829.08.2019, 10:53

Postawiłbym w derbach na parę Sokratis-Luiz. Luiz będzie miał szansę zrehabilitować się za Liverpool i zagrać wielki mecz. Jeżeli znowu zawiedzie, Emery powinien go odstawić i szukać opcji z Chmabersem oraz powracającym Holdingiem.

f4bregas komentarzy: 103729.08.2019, 10:52

@RIVALDO700: Z chęcią zobaczyłbym całą listę. Ale na stronę sp*rs nie mam zamiaru wchodzić

songoku95 komentarzy: 2348629.08.2019, 10:50

@rreddevilss: a ja cały czas sądzę, że gdyby Sanchez poszedł do City to byłby tam jednym z kluczowych piłkarzy. Pierwsza część sezonu w Arsenalu, potem ten transfer i cała presja go zniszczyła.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466929.08.2019, 10:49

@songoku95:

No wydawało się że ten transfer nie może być nieudany, jednak w piłce nie można brać wszystkiego za pewnik

songoku95 komentarzy: 2348629.08.2019, 10:48

@rreddevilss: Ta małpka do Waszego cyrku przyszła od Nas, więc jednak naturalne jest to, że interesuje mnie jak rozwinie się jego sytuacja.

Ogólnie to powiem tak, szkoda chłopa że nie poszedł do City.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.08.2019, 10:46

Na polskiej stronie Tott zrobili newsa z porównaniem zawodników 1 vs 1 AFC-Tott i nawet im to obiektywnie wyszło, zaskoczyło mnie ze tak olali Lamele ciepłym moczem, oraz opis Pepe vs Son.

Son-Pepe

,,Sprawa skomplikowana, bo chyba dopiero ten mecz pokaże gdzie jest który z nich w tym sezonie. ''

,,0-1, nie ma o czym mówić.''

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466929.08.2019, 10:44

@songoku95:

Cytując klasyka nie wasz cyrk nie wasze małpy xd no przykre to jest ale co zrobić

songoku95 komentarzy: 2348629.08.2019, 10:42

Sanchez idzie na wypozyczenie a mimo wszystko dalej będzie jednym z najlepiej zarabiającym piłkarzem na OT. Cyrk.

sWinny komentarzy: 782729.08.2019, 10:40

Lucas Torreira o Derbach Północnego Londynu: "Nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak wyjątkowy jest to pojedynek, dopóki nie znajdziesz się w samym sercu tego spotkania. Kilka osób próbowało mi opowiedzieć o pasji i atmosferze towarzyszącej podczas tego pojedynku, jednak dopiero udział w derbach otworzył mi na to wszystko oczy."

Ten człowiek zostawi całe swoje serce na boisku
Mam nadzieję, że Emery nie wystawi jakiegoś czaki kosztem Urugwajczyka.

f4bregas komentarzy: 103729.08.2019, 10:30

@mallen: Ja się posunę nawet krok dalej, jeżeli udowodni swój potencjał i będzie prezentował taką postawę pozaboiskową jak w Szkocji, to mamy materiał na przyszłego kapitana.

mallen komentarzy: 2123929.08.2019, 10:30

Ankieta by się przydała kto powinien wyjść na ŚO w parze z Sokratisem na KFC.

mallen komentarzy: 2123929.08.2019, 10:25

Szkoda, że Tierney nie będzie miał szansy zasmakować tej derbowej potyczki :/ Czuję, że chłopak będzie biegał i walczył za 2.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 129.08.2019, 10:23

Elneny*

Eleneny podobno blisko Besiktasu

f4bregas komentarzy: 103729.08.2019, 10:19

Kiedy miałem kursy na prawo jazdy i dopiero zaczynałem swoją przygodę z kierowaniem samochodami, na jednej z jazdy z instruktorem zatrzymała nas drogówka, wzięli dokumenty od instruktora i zamknęli się w radiowozie na dobre 10 minut, po czym wrócili i poinformowali kolejno, że auto nie ma ważnego przeglądu, a mój instruktor ma nie ważne dokumenty, które uprawniały go do nauczania, wobec czego ja jako osoba bez uprawnień do kierowania pojazdem będę miał ogromne problemy... Pot spłynął mi po czole, po czym oboje wybuchnęli śmiechem, okazało się, że panowie się znają i to nie pierwszy taki numer, jaki wykręcili kursantom.

Connor7 komentarzy: 46929.08.2019, 10:11

@Mariusz28: Zginęła podczas próby pobicia prędkości... I wszystko jasne

Connor7 komentarzy: 46929.08.2019, 10:09

@CzerwonaRoza: odważny ruch

CzerwonaRoza komentarzy: 54629.08.2019, 10:04

10 minut bez komentarza. Postanowiłem to zmienić.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214329.08.2019, 09:54

@lordoftheboard napisał: "A Shinev?"
Zapłacił to ma

Mariusz28 komentarzy: 495129.08.2019, 09:46

Prowadząca Pogromców Mitów Jessi Combs nie żyje. Miała 39 lat, masakra. Oglądało się pogromców na okrągło.

f4bregas komentarzy: 103729.08.2019, 09:46

@MarkOvermars: Ciężko zapomnieć, skoro przypominasz.

f4bregas komentarzy: 103729.08.2019, 09:45

@FabsFAN: Nic nie umknie czujnemu oku xD

MarkOvermars komentarzy: 913929.08.2019, 09:44

Dokładnie dokładnie 8 lat temu był słynny mecz do zapomnienia - 8:2 na Old Trafford

Sandbead komentarzy: 342629.08.2019, 09:24

@FabsFAN: Zgadza się.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.08.2019, 09:22

@Sandbead:
Reprezentujesz postawę agresywną.

Sandbead komentarzy: 342629.08.2019, 09:16

@BogdanVanBommel napisał: "Uważam, że na wykopie panuje większy poziom niż tutaj."
Ktoś Ci tutaj każe siedzieć? Spadaj na ten wypok, bo Twoje komentarze to akurat mało co wnoszą tutaj, a i poziomu strony też nie podnoszą.

Ulti komentarzy: 33129.08.2019, 09:05

@songoku95: Jak to teoretycznie miało by działać ? Ktoś się zgłasza na zawodnika X i zarząd z Sociedad dzwoni na Emirates 'Hej, ktoś się zgłosił. Wy też chcecie ?'

@RahU:
Ale mi teraz smutno..zapomniałeś o mnie!

songoku95 komentarzy: 2348629.08.2019, 08:45

Co sądzicie o oddaniu Nacho za darmo do Realu mając jednocześnie pierwszeństwo w kupnie zawodników z San Sebastian? IMO interesujące rozwiązanie, pytanie czy to będzie dotyczyło konkretnej określonej liczby graczy czy nie.

A odnosnie całej sytuacji z Nacho, czy można porównać ją do sytuacji z Lolo? IMO tak bo można było na podobnych warunkach oddać naszego kapitana, ale jednak trzeba było zachować się z klasą.

f4bregas komentarzy: 103729.08.2019, 08:15

@Gunner18AFC: A ja jeszcze inaczej, od wielu lat jestem ateistą, ale moja babcia za życia była "fanką" JP2 i widziałem ile radości sprawiało jej oglądanie jego wypowiedzi itp itd, stąd mój szacunek i podziękowania dla tej osoby, bo wiem, że był, jest i będzie dla wielu milionów Polaków wzorem i autorytetem. A jeżeli chodzi o każdego kolejnego papieża, to nie owijając w bawełnę zwisa mi to u powiewa.