Kolejna lekcja w Lidze Mistrzów, Arsenal 2-2 Bayern

Kolejna lekcja w Lidze Mistrzów, Arsenal 2-2 Bayern 09.04.2024, 22:07, Łukasz Wandzel 1432 komentarzy

Arsenal czekał siedem lat, by ponownie zagrać w Lidze Mistrzów, w której kilka razy odpadał po dwumeczach z Bayernem Monachium. Po powrocie do najważniejszych europejskich rozgrywek nadal miał to szczęście wylosować drużynę ze stolicy Bawarii. Jednak biorąc pod uwagę ostatnie występy obu zespołów, Kanonierzy mieli podstawy sądzić, że w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym będą faworytem. Zachęcała ich do nie tylko forma, lecz także fakt, że zagrają na stadionie wypełnionym po brzegi tylko swoimi kibicami.

Tymczasem rzeczywistość okazała się bardziej brutalna. Bayern po dwóch przegranych w Bundeslidze przyjechał na The Emirates i wykorzystał prawie każdy błąd Arsenalu. Drużyna Mikela Artety świetnie rozpoczęła mecz, lecz po szybkim objęciu prowadzenia równie prędko sprezentowała dwa gole podopiecznym Thomasa Tuchela. Przez resztę spotkania goniła wynik i zremisowała 2-2 przed rewanżem w Monachium.

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Kiwior (46' Zinczenko) – Odegaard, Jorginho (67' Jesus), Rice – Saka, Havertz (86' Partey), Martinelli (67' Trossard)

Bayern: Neuer – Kimmich, Dier, de Ligt, Davies – Goretzka, Laimer – Sane (66' Coman), Musiala, Gnabry (70' Guerreiro) – Kane

Początek meczu należał do Kanonierów, czego skutkiem była szybka żółta kartka dla Alphonso Daviesa, a także akcja bramkowa przeprowadzona stroną Kanadyjczyka w 12. minucie. Bukayo Saka przedarł się z piłką prawym skrzydłem i po klepce z Benem Whitem posłał podkręcone uderzenie na bramke Neuera.

Chwilę później Ben White miał znakomitą sytuację, by powiększyć przewagę, lecz uderzył prosto w golkipera Bayernu. Wydawało się, że obrona gości będzie miała ogromne problemy, jednak w 18. minucie to defensywa Arsenalu posypała się jak domino i w parę sekund podarowała gola rywalom. Goretzka musiał tylko wyłożyć piłkę Gnabry'emu, a ten wbił ją do siatki na 1-1.

W 30. minucie Arsenal znowu został skarcony za serię pomyłek. Sane popędził prawym skrzydłem, ściął do środka i mijał przeciwników, aż faulem w szesnastce został powstrzymany przez Salibę. Rzut karny pewnie wykonał Harry Kane, który ze stoickim spokojem wyczekał Davida Rayę i strzałem po ziemi dał Bayernowi prowadzenie.

W pogoni za remisem londyńczycy ustawili linię defensywy bardzo wysoko, co bardzo szybko mógł wykorzystać Sane. Były piłkarz Manchesteru City znajdował się niepilnowany za 10 piłkarzami Arsenalu i pobiegł z futbolówką na bramkę, lecz przed oddaniem strzału zdecydował się na zwód, co dało czas Benowi White'owi, by go powstrzymać.

Drugą połowę Kanonierzy zaczęli bez Jakuba Kiwiora, którego zastąpił Ołeksandr Zinczenko. Gospodarze każdą akcję budowali od tyłu, podczas gdy Bayern był dobrze ustawiony w obronie i więcej strzałów wypracował z kontrataków. Na bramkę Rayi uderzali Harry Kane czy Kingsley Coman, jednak uderzenia Bawarczyków były niecelne.

Dopiero wprowadzenie na murawę Gabriela Jesusa i Leandro Trossarda zaowocowało wyrównaniem, ponieważ to ta dwójka w 76. minucie wzięła bezpośredni udział przy golu na 2-2. Po wymianie krótkich podań Brazylijczyk zagrał piłkę Belgowi, który sprawnie trafił do siatki.

Na ostatnie minuty na boisku zameldował się też Thomas Partey. Ghańczyk szybko otrzymał żółtą kartkę za powstrzymanie kontrataku, popisał się niecelnym podaniem i zbyt wolno zagrywał piłkę. Sama końcówka mogła skończyć się korzystnie dla jednego lub drugiego zespołu. W 90. minucie dużo szczęścia miał Arsenal, bo Coman trafił w słupek. Z kolei w ostatniej akcji Saka mógł dopaść zgubioną przez Bayern piłkę, lecz w polu karnym uprzedził go Neuer.

Bayern MonachiumLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
tomaszszef komentarzy: 155011.04.2024, 23:05

Angielskie zespoly srednio w pucharach. Zobaczymy za tydz. Oby wszystkie awansowaly .

ozzy95 komentarzy: 1993 newsów: 111.04.2024, 23:05

@darek250s napisał: "nie widzę żadnych plusów z porażki Lfc. Całe siły na ligę rzuca."

No to niech rzuca, ale w tej chwili jest tak, że teoretycznie do niedawna walczyli o poczwórna koronę, a za chwilę zostanie im już tylko liga, niech rzucają siły, ale wydaje mi się, że tam powoli już legendarny mental powoli siada na dupie. Poza tym wykorzystywanie sytuacji strzeleckich idzie im ostatnio jak Ferdkowi szukanie roboty.

Ranczomen komentarzy: 1236111.04.2024, 23:00

Potężny Klopp pożegnany wielkim kakakao kap. Ależ to będzie iście hollywoodzki scenariusz.

Dziadyga komentarzy: 837611.04.2024, 22:58

Tak szczerze to wolałbym by przegrali ligowy w niedziele a dziś to mi to obojetne,choc cieszy,ze dostali po pysku od pieknej Atalanty.

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 511.04.2024, 22:57

Ja tam nie widzę żadnych plusów z porażki Lfc. Całe siły na ligę rzuca.

zwierz komentarzy: 162511.04.2024, 22:52

Ale mnie irytuje, że w tych śmiesznych europejskich pucharach nie doliczają czasu tak jak w najpiękniejszej Premier League.

ozzy95 komentarzy: 1993 newsów: 111.04.2024, 22:52

Uwielbiam kiedy Liverpool się przewraca i sobie głupi ryj rozwala.

radzio_TRN komentarzy: 2724 newsów: 1311.04.2024, 22:52

Bardzo dobrze że tak nimi Atalanta wytarła podłogę, należało się za z*****ych
odklejonych kibiców. I kto tu się zesrał metr przed kiblem?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190911.04.2024, 22:51

Fajnie że Liverpool przegrał, będzie się musiał spiąć na rewanż i za tydzień w weekend przegra z Fulham na wyjeździe.

KapitanJack10 komentarzy: 5441 newsów: 411.04.2024, 22:49

Kibice Liverpoolu we wtorek: Haha jak można było zremisować z najgorszym Bayernem od lat xD xD xD

timiiiii komentarzy: 198011.04.2024, 22:44

mial byc Liverpool z Leverkusen w finale, a zaraz ich nie bedzie nawet w polfinalach jak WHU bedzie mial lepszy dzien

zwierz komentarzy: 162511.04.2024, 22:43

Nie śmiejmy się z nich. Trzeba pamiętać, że oni każdy mecz grają przeciwko 16 rywalom i jako jedyni na świecie są poszkodowani.

Adamarsenal1 komentarzy: 321511.04.2024, 22:43

A tak się śmieli kibice Live z naszego meczu, a tu średniak seria a ich leje xD

Womanizer komentarzy: 993411.04.2024, 22:42

Klopp na drugą połowe wypuścił już galowy skład. I taki zgryz losu, że gra sie jeszcze bardziej pogorszyła. 1 celny strzał i 0.31 xG po zmianie stron.

To jest bardzo zły omen, przed wyjazdami na taki West Ham czy Everton/Fulham.

markiz0 komentarzy: 75511.04.2024, 22:41

Liverpoolowi brak jest umiejetnosci. Oni wygrywaja mecze robiac jakies desperackie poscigi, dzieki ambicji. Na LE ambicji nie ma.

miki9971 komentarzy: 6610 newsów: 211.04.2024, 22:39

Liverpool wyjaśniony na Anfield. Książkowo.

Garfield_pl komentarzy: 2829911.04.2024, 22:38

@GreKa napisał: "Znowu varsenal!!! Znowu LFC przegrywa przez var"
Gdyby odgwizdali rękę Ode... Teraz live miałoby już 2 gole przewagi xD

Garfield_pl komentarzy: 2829911.04.2024, 22:37

Spoko taka multiliga dla postronnego kibica, mogli w Polsacie zrobić z LM też takie coś

GreKa komentarzy: 342111.04.2024, 22:36

Znowu varsenal!!! Znowu LFC przegrywa przez var

miki9971 komentarzy: 6610 newsów: 211.04.2024, 22:36

Ale ten Bayer gra na aferę. Nie wiem jak oni mogą mieć taką serię... nieprawdopodobne.

zwierz komentarzy: 162511.04.2024, 22:35

@Sebastiansuski: Ageizm.

Sebastiansuski komentarzy: 19911.04.2024, 22:31

Nie wiem czy ktoś ogląda West Ham, ale się zastanawiam jakim prawem Fabiański stracił miejsce w bramce

XandeR komentarzy: 971511.04.2024, 22:30

Xabi alonso to zaraz bedzie musial wejsc na boisko ale w Liverpoolu, zeby strzelili chociaz jakas bramke. Remis w weekend i porazka w tyg, obysmy my nie wzieli przykladu i nie zrobili remisu w tyg i porwzki w weekend

sWinny komentarzy: 785911.04.2024, 22:27

@bobslej22: raczej rzucają wszystkie siły na ligę. Osobiście bym wolał, żeby grali jak najdłużej w LE.

bobslej22 komentarzy: 836211.04.2024, 22:23

Może zaczyna się większy kryzys Liverpoolu. Tym lepiej dla nas.

zwierz komentarzy: 162511.04.2024, 22:21

Widzę, że potężny Liwerpurz w papę z szóstym zespołem Serie A.
Ojej, a taką karuzelę śmiechu mieli jak nam Bayern drugą bramkę strzelał.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976211.04.2024, 22:21

kolejna setka dla Atalanta, co tam się dzieje XD

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976211.04.2024, 22:20

Liverpool tak często idzie na chaos do przodu zostawiając dużo miejsca, a tak mało zespołów to wykorzystuje

Teraz Atalanta podręcznikowo pokazała jak na nich zagrać i stworzyli setkę właśnie po takim nieudanym pressingu Live

sWinny komentarzy: 785911.04.2024, 22:19

Mogło by live tę formę przełożyć na ligę. Nikt by się nie pogniewał.

Garfield_pl komentarzy: 2829911.04.2024, 22:19

Arsenal like Viktor Gyökeres, but he moved to Sporting Lisbon for £20m last summer & if clubs did not move for him then, it seems unlikely they will break the bank just 12 months on. It would have to be the right deal. [@johncrossmirror] #afc