Kolejne pewne zwycięstwo Kanonierów na tournée

Kolejne pewne zwycięstwo Kanonierów na tournée 15.07.2017, 14:29, Patryk Bielski 1151 komentarzy

Kanonierzy pewnie wygrali swój drugi mecz na tournée w Australii. Podopieczni Arsene'a Wengera pokonali na ANZ Stadium Western Sydney Wanderers 3-1, prezentując widowiskowy i efektywny futbol.

Arsenal rozpoczął mecz w następującym składzie: Ospina - Koscielny, Elneny, Monreal - Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Xhaka, Maitland-Niles - Iwobi, Lacazette - Giroud.

The Gunners grali jak na faworyta przystało i już po pierwszej części spotkania nie było wątpliwości, kto zejdzie z boiska jako zwycięzca. Choć w pierwszych minutach Arsenal aktywnie atakował bramkę rywali, to nie mógł stworzyć sobie dogodnej okazji do oddania strzału. Rywale dobrze bronili, nie pozwalając na wiele we własnym polu karnym.

Przełamanie nadeszło w 33. minucie meczu. Nacho Monreal dobrze rozegrał piłkę na lewej flance z Lacazettem, po czym Hiszpan wyłożył ją w pole karne do Girouda, a ten świetnie dołożył nogę i umieścił piłkę pod samą poprzeczką przy bliższym słupku bramki.

Zaledwie cztery minuty później było już 2-0. Ponownie głównym architektem akcji był Monreal, który niczym rasowy playmaker zagrał piłkę przez pół boiska do Aarona Ramseya, a Walijczyk - widząc wysuniętego bramkarza rywali - przelobował nad nim piłkę.

Tuż przed przerwą na 3-0 podwyższył Mohamed Elneny. Egipcjanin uderzył z dystansu, a piłka odbiła się jeszcze od nóg Hamilla i wpadła do bramki Janjetovica.

Druga połowa była również emocjonująca, lecz nie ujrzeliśmy w niej już bramek Arsenalu. W przerwie Davida Ospinę zmienił Emiliano Martinez.

To właśnie argentyński bramkarz był winowajcą bramki, która padła w 57. minucie dla zespołu Western Sydney Wanderers. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Ramsey wycofał futbolówkę do Martineza, który zamiast wybić w pole, złapał ją w ręce. Sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni z okolic piątki, który na bramkę zamienili rywale. Pierwszy strzał Lustica został zablokowany, jednak przy dobitce Australijczyk się już nie pomylił.

W 66. minucie na boisku zaszły spore roszady personalne. Murawę opuścili Elneny, Monreal, Koscielny, Maitland-Niles, Ramsey, Xhaka, Giroud, Oxlade-Chamberlain, Iwobi oraz Lacazette, a w ich miejscu zameldowali się Welbeck, Nelson, Nketiah, Willock, Kolasinac, Coquelin, Bielik, Mertesacker, Özil oraz Walcott.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie mimo kilku groźnych sytuacji Arsenalu. Brakowało szczęścia, gdyż zdarzało się, że piłka obijała poprzeczkę i słupek bramki rywala. Na szczególną uwagę zasługuje świetny występ Monreala, ale także wzorowa współpraca Lacazette'a z Giroudem. Kiedy wszyscy sądzili, że na murawie może grać tylko jeden z dwójki Francuzów, Arsene Wenger może szykować dla nas zgoła odmienny scenariusz. Dobrze zaprezentowali się także Aaron Ramsey oraz Oxlade-Chamberlain.

Wiem, to raczej była taka myśl z serii science fiction xD

O której gramy z Bayernem w środę? Bo czytałęm gdzieś, żę bodajże o 2 w nocy, a ktośtu dziś pisał, że o 13.40? XD

Mam nadzieję, że w przynajmniej jednym z tych sparingów zagramy z Lacą na szpicy i Ozilem za nim

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 516.07.2017, 23:43

@ lays:

Nie ma szans na ten transfer. Weigl niedawno przedłużył kontrakt do 2021 roku. Chłopak jest bardzo mocno związany z Dortmundem. Wcale mnie nie zdziwi, jeżeli pójdzie drogą Reusa.

Ranczomen komentarzy: 1233316.07.2017, 23:43

@lays: Cicho, niech go biorą. Kibicuje temu transferowi :D

Btw. Keita podobno blisko Interu.

lays komentarzy: 3987116.07.2017, 23:42

Perisic very close to United

46 mln funtow XD

Co z tego, że te bałany maja tyle pieniedzy i moga sobie kupic Lukaku, czy kogo chca, jak na takich sredniakow wydaja kwoty rzedu 50 mnl funtow, tyle ile my na Lace oni daja na Perisica, ktory poza fajnymi ME szału nie robi.

lays komentarzy: 3987116.07.2017, 23:39

Ja mówię, za rok Grizziego tutaj do Lacazetta przyciagnac, problemow pewnie nie bedzie z przekonaniem go :D Obowiazek to powrot do LM i kwota pewnie rzędu 70-90 mln na transfer XDD

Dominik11 komentarzy: 2017116.07.2017, 23:23

NIEOFICJALNIE: Wojciech Szczęsny za 8 milionów funtów przenosi się do Juventusu. Polak podpisze kontrakt do 30 czerwca 2022 roku!

GKS_AFC komentarzy: 871816.07.2017, 23:20

Tez bylbym za wymiana. Bo nie ma kim zastapic Sancheza za taka kwote za jaka go sprzedamy.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 516.07.2017, 23:17

Weigl jest kontuzjowany. Ma wrócić do treningów na początku września.

@ lays:

To prawda. Kolsberger przed chwila napisał na ten temat artykuł. W tej chwili nie ma żadnych ofert za Aubameyanga, ale według jego informacji BVB ma już plan B na wypadek, gdyby Chelsea zgłosiła się po Gabończyka. Priorytetem ma być Giroud.

Mimo wielu niewiadomych związanych z Aguero przystałbym na łańcuszek typu:
Alexis -City, Aguero - Arsenal, Giroud - Borussia, Lemar- Arsenal. Problem powstałby kiedy chcielibyśmy zagrać napastnikiem walczącym w powietrzu z obrońcami drużyny przeciwnej.

lays komentarzy: 3987116.07.2017, 23:02

Bild: Auba ma czas do 26 lipca na znalezienie nowego klubu. Jeśli odejdzie, to jego prawdopodobnym następca ma być Giroud.

Prawda to? z tt, ale nie patrzylem w Bilda, czy cos faktycznie takiego sie pojawilo.

lays komentarzy: 3987116.07.2017, 23:01

Yyy jak Sanchez za rok mialby i tak odejsc to pewnie ze bym brał Aguero i do tego kupil Lemara.

Aguero ostatnio lapie kontuzje lub kartki, to wtedy gramy na Lace i tyle XD

Klama komentarzy: 3971 newsów: 216.07.2017, 22:59

Lucas Leiva w Lazio. Trochę szkoda, że odchodzi z Premier League, sympatyczny zawodnik :)

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11716.07.2017, 22:50

Oczywiście Alexis jest lepszy niż Aguero, ale od pieniędzy wolałbym wymianę. Dodać jeszcze Lemara, sprzedać Walcotta i nasza ofensywa wygląda pięknie.

TlicTlac komentarzy: 600916.07.2017, 22:47

Aguero obecnie jest gorszy niż Higuain jako opcja na ŚN, o którym wiele osób miało obawy czy sobie poradzi(czy będzie wzmocnieniem) w Arsenalu.

simson16 komentarzy: 461416.07.2017, 22:44

ALEXIS>Aquero teraz!!!!, klika lat temu Aquero> Alexis tyle w temacie:)

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 116.07.2017, 22:42

@Simpllemann: dokładnie, poza tym dochodzi wysokość tygodniówki.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 116.07.2017, 22:40

Sanchez za Aguero jak najbardziej

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.07.2017, 22:40

@metjuAFC
Zdecydowanie za dużo niewiadomych.

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 116.07.2017, 22:34

Aguero za Alexisa, taka transakcja miałaby sens tylko wtedy gdy Argentyńczyk chciałby występować na skrzydle, utrzymał swoją bramkostrzelność sprzed kilku rund i rozegrał cały sezon bez poważniejszych kontuzji i dłuższych przerw.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 516.07.2017, 22:33

Co Ty za bzdury opowiadasz. Tuchel był jedynie widziany na lotnisku w Monachium. Nie leciał żadnym samolotem Bayernu. Altschäffl już to potwierdził.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 616.07.2017, 22:26

Żeby nie było - wolę, żeby Alexis został, ale jeżeli pieniądze na Alexisa mają się zmarnować, to wolę, żeby przyszedł Aguero i nawet bym był zadowolony, gdyby tak się stało.
Oczywiście ciężko byłoby mu znaleźć miejsce, ale nawet z Alexisem jestem ciekaw, jak by wyglądała gra na dwóch napastników, a duet Lacazette-Aguero mógłby wypalić.
Kontuzje rzeczywiście są jego słabą stroną i to mogłoby być dużą bolączką.
Jeżeli Alexis pójdzie do City, to powiem szczerze, że Aguero zamiast pieniędzy by mnie usatysfakcjonował.

lays komentarzy: 3987116.07.2017, 22:21

Sky potwierdza, ze CFC chce Obame

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 216.07.2017, 22:18

Pomijając to, że Argentyńczyk ani Lacazette nie chcieliby grać na skrzydle to wymiana Chilijczyka na Sergio to krok w tył, bo Alexis to prawdziwy okaz zdrowia a Aguero wręcz przeciwnie.

kibicarsenalu123 komentarzy: 88416.07.2017, 22:15

Aguero za Sancheza? Popierdzieliło w 3 dupy? Po co nam kolejny napastnik? Za świetnego skrzydłowego?

Mihex komentarzy: 2360416.07.2017, 22:14

@Argudo:

Czy ja wiem? Argentyńczyk może być lepszym napastnikiem, ale... Na napastnika kogoś kupiliśmy, a brakuje nam skrzydłowych nawet z Alexisem. To raz. Dwa. Sanchez uciągnie cały sezon wypadając na góra 2/3 mecze. Aguero zwykle zagra góra pół sezonu. Przy naszych szamanach pewnie 3 miesięcy by nie dobił.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 616.07.2017, 22:09