Kolejne pewne zwycięstwo Kanonierów na tournée

Kolejne pewne zwycięstwo Kanonierów na tournée 15.07.2017, 14:29, Patryk Bielski 1151 komentarzy

Kanonierzy pewnie wygrali swój drugi mecz na tournée w Australii. Podopieczni Arsene'a Wengera pokonali na ANZ Stadium Western Sydney Wanderers 3-1, prezentując widowiskowy i efektywny futbol.

Arsenal rozpoczął mecz w następującym składzie: Ospina - Koscielny, Elneny, Monreal - Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Xhaka, Maitland-Niles - Iwobi, Lacazette - Giroud.

The Gunners grali jak na faworyta przystało i już po pierwszej części spotkania nie było wątpliwości, kto zejdzie z boiska jako zwycięzca. Choć w pierwszych minutach Arsenal aktywnie atakował bramkę rywali, to nie mógł stworzyć sobie dogodnej okazji do oddania strzału. Rywale dobrze bronili, nie pozwalając na wiele we własnym polu karnym.

Przełamanie nadeszło w 33. minucie meczu. Nacho Monreal dobrze rozegrał piłkę na lewej flance z Lacazettem, po czym Hiszpan wyłożył ją w pole karne do Girouda, a ten świetnie dołożył nogę i umieścił piłkę pod samą poprzeczką przy bliższym słupku bramki.

Zaledwie cztery minuty później było już 2-0. Ponownie głównym architektem akcji był Monreal, który niczym rasowy playmaker zagrał piłkę przez pół boiska do Aarona Ramseya, a Walijczyk - widząc wysuniętego bramkarza rywali - przelobował nad nim piłkę.

Tuż przed przerwą na 3-0 podwyższył Mohamed Elneny. Egipcjanin uderzył z dystansu, a piłka odbiła się jeszcze od nóg Hamilla i wpadła do bramki Janjetovica.

Druga połowa była również emocjonująca, lecz nie ujrzeliśmy w niej już bramek Arsenalu. W przerwie Davida Ospinę zmienił Emiliano Martinez.

To właśnie argentyński bramkarz był winowajcą bramki, która padła w 57. minucie dla zespołu Western Sydney Wanderers. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Ramsey wycofał futbolówkę do Martineza, który zamiast wybić w pole, złapał ją w ręce. Sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni z okolic piątki, który na bramkę zamienili rywale. Pierwszy strzał Lustica został zablokowany, jednak przy dobitce Australijczyk się już nie pomylił.

W 66. minucie na boisku zaszły spore roszady personalne. Murawę opuścili Elneny, Monreal, Koscielny, Maitland-Niles, Ramsey, Xhaka, Giroud, Oxlade-Chamberlain, Iwobi oraz Lacazette, a w ich miejscu zameldowali się Welbeck, Nelson, Nketiah, Willock, Kolasinac, Coquelin, Bielik, Mertesacker, Özil oraz Walcott.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie mimo kilku groźnych sytuacji Arsenalu. Brakowało szczęścia, gdyż zdarzało się, że piłka obijała poprzeczkę i słupek bramki rywala. Na szczególną uwagę zasługuje świetny występ Monreala, ale także wzorowa współpraca Lacazette'a z Giroudem. Kiedy wszyscy sądzili, że na murawie może grać tylko jeden z dwójki Francuzów, Arsene Wenger może szykować dla nas zgoła odmienny scenariusz. Dobrze zaprezentowali się także Aaron Ramsey oraz Oxlade-Chamberlain.

Skrót spotkania: Sydney Wanderers 1-3 Arsenal

Sydney 2017 autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Elastico07 komentarzy: 1255516.07.2017, 18:48

@Sparku: wez pod uwage to ze Milan nie przeplaca za transfery,kupuje dobry zawodnikow za rozsądne ceny,mają genialnych negocjatorów,moze ktos podliczyc ile w calosci oni wydali na to co narazie kupili bo jestem ciekawy ?

mistiqueAFC komentarzy: 2676916.07.2017, 18:48

Hart ma jutro przechodzić testy w WHU.Tylko dziwne, że City znowu go puszcza na wypożyczenie, a nie chcą go po prostu sprzedać.Dobry ruch Młotów i ciekawa opcja do FPL

Sparku komentarzy: 340216.07.2017, 18:44

To co Milan wyprawia to nawet już zabawne nie jest, w trzy lata będą samodzielnie przodować w Serie A, jak człowiek pomyśli że Inter też został wykupiony przez Chiny i zacznął tak hajs tam ładować to Mediolan znów będzie stolicą footballu

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.07.2017, 18:32

@thide
Biglia jest 10 nowym piłkarzem.

DikeAFC komentarzy: 52616.07.2017, 18:26

@XandeR: Chiny :)

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 216.07.2017, 18:25

Tak, Arsenal - Bayern będzie na tvp1 w środę :)

XandeR komentarzy: 968416.07.2017, 18:25

Skąd Milan dorwał tyle kasy, ktoś ich wykupił?

kamilo_oo komentarzy: 2356716.07.2017, 18:24

@Arsenalx3:

Będzie na TVP 1

DikeAFC komentarzy: 52616.07.2017, 18:24

@Arsenalx3: Pewnie tak ale ponoć mecz ma być transmitowany na TVP1 - Lewy gra.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.07.2017, 18:21

@Simpllemann: Milan za rok albo okaże się kompletną klapą albo z hukiem wleci do LM, a wtedy można się zapatrywać na jeszcze większe nazwiska. o ile mnie pamięć nie myli to Biglia jest 11 transferem Rossonerich

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.07.2017, 18:20

A Milan nie zwalnia tempa i dokonuje kolejnego transferu - nowym piłkarzem został Lucas Biglia, który kosztował 17 milionów euro.
Czyli łącznie klub z Mediolanu wydał już prawie 190 milionów.

Arsenalx3 komentarzy: 118516.07.2017, 18:19

Witam, mecz z Bayernem będzie transmitowany na stronie Arsenalu tak jak to miało z dwoma poprzednimi spotkaniami?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.07.2017, 18:14

u mnie nie można przyjść w krótkich spodenkach :D

teraz mamy raczej sezon ogórkowy i nic się nie dzieje, ale cóż

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.07.2017, 18:14

Nolito został piłkarzem Sevilli.

mistiqueAFC komentarzy: 2676916.07.2017, 17:54

@kaziu874: Rozumiem.Może się palić i burzyć, ale do domu was wcześniej nie puszczą.Szkoda, że tyle firm taką politykę w stosunku do pracowników prowadzi, ale to się szybko nie zmieni

VVyso komentarzy: 25916.07.2017, 17:53

Do moderatorów strony: pasowałoby zaktualizować ostatni mecz oraz następne mecze ;)

lenny nie działa :(

@WoferPL: w środe z Bayernem ( ?° ?? ?°)

kaziu874 komentarzy: 673516.07.2017, 17:31

@mistiqueAFC: niestety odpada taka opcja, ale może jakoś się uda po cichu obejrzeć choćby urywkami. Uroki pracy trzyzmianowej.

WoferPL komentarzy: 21916.07.2017, 17:29

Kiedy jest kolejny mecz Arsenalu?

Paranoja komentarzy: 7016.07.2017, 17:29

@kaziu874: nom czasu polskiego, ja równiez do 14, ale naszego czasu, wiec szybko zawijam i mysle, że zdążę na polówkę polówki XD

mistiqueAFC komentarzy: 2676916.07.2017, 17:25

@kaziu874: Trzeba znaleźć ważny powód i zerwać się o 13 lub 13.30.Proste :D

kaziu874 komentarzy: 673516.07.2017, 17:17

@Paranoja: czasu polskiego, tak? To też mi dużo nie daje bo w pracy do 14 (czas angielski).

Paranoja komentarzy: 7016.07.2017, 17:14

@kaziu874: z bayernem o 13:50

kaziu874 komentarzy: 673516.07.2017, 17:12

Może mi ktoś napisać o której gramy kolejne mecze z bayernem i chelsea? Mam tylko nadzieje ze nie tak jak ostatnio o 11

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.07.2017, 17:05

Bo Federer to prawdziwy Król Wimbledonu.

kaziu874 komentarzy: 673516.07.2017, 16:55

Federer wygrywa Wimbledon bez straty choćby seta, szacun.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.07.2017, 16:38

@mistiqueAFC
Tarnów, a i zdarzało się, że w Krakowie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676916.07.2017, 16:31

@Simpllemann: Teren w okół stadionu wygląda trochę śmiesznie :D pierwszy raz takie zdjęcie widzę.Zastanawia mnie mieszkają zawodnicy Termalicy, bo wątpię, że tutaj na wsi :D

pLYTEK komentarzy: 411816.07.2017, 16:27

Ja tam lubię kameralne stadiony. Tym bardziej w miejscach gdzie nie ma potrzeby budowy większego obiektu.
Fakt, stadion Bruk-Betu piękny nie jest. Może i racja, że brakuje trybun za bramką. Nie zmienia to faktu, że dla mnie lepiej wygląda te 5 tys kibiców w Niecieczy niż 8 tys kibiców na stadionie we Wrocławiu mogącym pomieścić 43 tys. Tyle pustych miejsc na tych wielkich stadionach... dla mnie to wygląda komicznie. Nawet w Gdańsku, gdzie czasem chodzę na Lechię, mimo że frekwencja jest dużo wyższa niż we Wrocławiu i gdy przyjdzie te 15 tysięcy to i tak przez to, że stadion jest tak wielki (41tys) pustych miejsc jest bardzo dużo i wizualnie słabo to wygląda i jest tylko parę meczów w sezonie gdzie stadion wypełni się w ponad połowie

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.07.2017, 16:21

Tylko dwie, bo i po co więcej? Obiekt ma 4 666 miejsc, więc klubowi z NIecieczy w zupełności wystarcza. Mnie trybuna główna się podoba. Jest kameralna, ale schludna. Wygląda zdecydowanie lepiej, niż przed remontem:

Reklamy za bramkami faktycznie mogą szpecić, ale postawiono je chyba tylko dlatego, by cała bryła stadionu była zamknięta. Gdyby nie one, to widoczne byłyby pola uprawne, które otaczają obiekt w Niecieczy:

kamilo_oo komentarzy: 2356716.07.2017, 16:12

W skokach też ciekawie było :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676916.07.2017, 16:05

@Simpllemann: Tylko dwie trybuny wzdłuż boiska wyglądające jakby projektował je ktoś z innej epoki.Do tego te wielkie reklamy za bramkami też wyglądają śmiesznie.Już pomijam brak dobrego miejsca na ustawienie kamery i dlatego boisko na ekranie jest bardzo spłaszczone, a to mi np przeszkadza w oglądaniu.Na Highbury było bardzo podobnie z tego co pamietam.
Mecz słabiutki swoją drogą i drugą połówkę raczej odpuszczam

ZielonyLisc komentarzy: 2028516.07.2017, 16:02

Wgl stadion Górnika bardzo podobny do stadionu Legii. Pojemność praktycznie taka sama ;x

kamilo_oo komentarzy: 2356716.07.2017, 15:59

Co ten Cilic ;O

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.07.2017, 15:56

Dlaczego taka opinia o stadionie w Niecieczy?

ZielonyLisc komentarzy: 2028516.07.2017, 15:52

@AlexVanPersie: Ja się obawia, że w ogolo go nie kupimy!

mistiqueAFC komentarzy: 2676916.07.2017, 15:50

Pierwszy raz oglądam mecz rozgrywany na stadionie Termalicy i bardzo mi się nie podoba ich stadion.Jeden z najbrzydszych jaki widziałem.

Co do waszej rozmowy nt. MC to zgadzam się z opinią, że niebiescy mają lepszą ofensywę, ale Kanonierom dużo nie brakuje do takiego poziomu.Wystarczyłoby wywalić Theo, a kupić Lemara i Mahreza, i już inaczej całość wygląda.
Co do tej dwójki to niechciałbym żeby sytuacja z Alexisem zawaliła Wengerowi cały plan.Z Lemarem za długo zwlekać nie można i trzeba szybko się zorientować jak to z nim będzie, bo Mahrez wiecznie nie będzie czekał na Arsenal, a znając ten klub możemy mieć sytuację w której Sanchez odejdzie, a ani Francuz, ani Algierczyk na Emirates nie zawitają.Takiego obrotu spraw nie biorą pod uwagę, bo to była katastrofa

schnor25 komentarzy: 1854616.07.2017, 15:47

@kamilo_oo: O kurfa... no to nie wiem co mi się pojepało, że widziałem znaczek "Live" koło logo Eurosportu, idę się przewietrzyć xD

AlexVanPersie komentarzy: 806416.07.2017, 15:45

Czyli podobno dajemy 48 mln funciakow a Monaco wyjsciowo jakoby chcialo 53.

Laczac to ze slowami Gazidisa ze ciezko prscujemy nad transferem Lemara to moze byc rzeczywiscie prawda.

No i to ze Monaco chce paru dni na ogloszenie kontraktu zeby kupic zastepcę.

Cza opserwowac Monaco, jak kogo kupio podobnego to znaczy ze bieremy Lemara lewonożnego

lays komentarzy: 3987116.07.2017, 15:38

@hot

Nie wymienilem tez Cazorli i Yayi Toure.

Celowo wymienilem N, SPO i skrzydelka.

Gundogan to swietny gracz.

City ma od nas i lepsza ofensywe i srodek pola, natomiast ich obrona i bramkarz to poziom spadkowicza + sedziowie im w tym sezonie duzo pozabierali.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 516.07.2017, 15:30

@ lays:

Rozumiem, że Gündogan często łapie urazy, ale wypadałoby go wymienić w tej grupie. Kiedy gra zawsze ma wielki wpływ na zespół. Jest nieoceniony.

mistiqueAFC komentarzy: 2676916.07.2017, 15:27

@Simpllemann: No wczoraj było nieźle.Mecz w Zabrzu naprawdę przyjemnie się oglądało.Wybieram mecz Jagi

kamilo_oo komentarzy: 2356716.07.2017, 15:23

@mistiqueAFC:

Ja wybrałem Arka - Śląsk, bo jestem ciekawy, jak zaprezentują się nowi zawodnicy Śląska.

mistiqueAFC komentarzy: 2676916.07.2017, 15:22

Nowy odcinek DBS ok, ale szału nie robi.Następny będzie dużo ciekawszy, bo Saiyanie będą ze sobą walczyli, a sam Goku ma pokazać coś nowego.W zapowiedzi wprost o tym mówią.Już się nie mogę doczekać :D

lays komentarzy: 3987116.07.2017, 15:21

Tevez jak podajesz przyklad FA CUP to przypominam, ze wygralismy z nimi po dogrywce, a w lidze pykneli nas 2-1-w regulaminowym czasie gry.