Kolejne wymęczone zwycięstwo - QPR 1:2 Arsenal!

Kolejne wymęczone zwycięstwo - QPR 1:2 Arsenal! 04.03.2015, 21:46, 2630 komentarzy

Nabór do redakcji - dołącz do nas!

Kibice Arsenalu mogą czuć pewien niedosyt po dzisiejszej wygranej ich ulubieńców z ekipą QPR. Kanonierzy często pozwalali się zdominować, w defensywie pojawiło się kilka momentów zwątpienia i po raz kolejny do ostatnich sekund trzeba było drżeć o komplet oczek. Najważniejszy jest jednak pozytywny rezultat, gdyż walka o TOP4 będzie niezwykle zacięta do samego końca i każda wpadka może utrudnić zajęcie miejsca gwarantującego udział w Champions League.

Zwycięstwo cieszy jeszcze bardziej, ponieważ podopieczni Wengera mają przed sobą niesamowicie trudne starcie w ćwierćfinale FA Cup przeciwko Manchesterowi United. Pokonanie QPR spowoduje zapewne, że atmosfera w szatni się poprawi i na Old Trafford ujrzymy zmotywowaną i pewną siebie drużynę.

Poniżej składy obu zespołów:

QPR: Green, Furlong, Onouha (45' Hill), Caulker, Suk-Young, Phillips, Sandro (56' Kranjcar), Henry, Hoilett (73' Isla), Austin, Zamora

Arsenal: Ospina, Bellerin, Gabriel (37' Koscielny), Mertesacker, Gibbs, Coquelin, Cazorla, Rosicky (87' Ramsey), Özil (90+3' Welbeck), Alexis, Giroud

Początek spotkania to dominacja gospodarzy, jednak nie potrafili oni stworzyć żadnej groźnej sytuacji. Co prawda Austin oddał dwa strzały na bramkę Ospiny, ale oba były o wiele za słabe, aby pokonać Kolumbijczyka.

Czas mijał, a Kanonierzy nie potrafili otrząsnąć się z letargu. Gra stała się ostrzejsza. Ironicznie można stwierdzić, że piłkarze próbowali wynagrodzić nam przeciętność widowiska faulami.

W 23. minucie Zamora wystawił głową futbolówkę Austinowi, który posłał ją na bramkę Ospiny. Golkiper Arsenalu nie został zmuszony do wysiłku, gdyż piłka wycelowana była prosto w niego. Chwilę później przyjezdni zrewanżowali się strzałem po ziemi Girouda, ale nie sprawił on problemów Greenowi.

W 32. minucie za faul na Rosickim żółtą kartkę otrzymał Henry, a zaraz potem w identyczny sposób pan Kevin Friend ukarał Hectora Bellerina.

120 sekund później dośrodkowanie Phillipsa mogło zakończyć się prowadzeniem dla QPR. Ospina jednak po raz kolejny potwierdził, że należy mu się miejsce w wyjściowej jedenastce i zapobiegł utracie bramki. Przy okazji kontuzji nabawił się Gabriel i zastąpił go Koscielny.

Minęło kilkanaście chwil i groźne uderzenie oddał Austin. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy w polu karnym gospodarzy ucierpiał Onouha. Zmiana okazała się konieczna i na placu gry zameldował się Hill. Piłkarze Arsenalu zaczęli panować nad wydarzeniami na boisku, lecz piękny wolej Cazorli nie znalazł drogi do siatki.

Arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu, a po ich upłynięciu zaprosił wszystkich na odpoczynek.

Od razu po przerwie do ataku rzucili się goście. Najpierw Özil trafił nieczysto w piłkę po bardzo dobrym odegraniu Rosicky'ego, a następnie niezły strzał Alexisa sparowany został na rzut rożny przez Greena.

W 56. minucie QPR przeprowadziło drugą roszadę - Kranjcar zastąpił Sandro. Minęło trochę czasu i celne uderzenie na bramkę gospodarzy oddał Rosicky, który bardzo uaktywnił się w drugiej części meczu.

64. minuta i Arsenal wreszcie strzela gola! Olivier Giroud wbił piłkę do siatki gospodarzy z najbliższej odległości, a duży udział przy tym trafieniu mieli Alexis i Gibbs. 1-0!

Pięć minut później goście podwyższają prowadzenie! Sanchez dał popis swoich ogromnych umiejętności, wbiegł w pole karne QPR i mimo asysty trzech piłkarzy rywali, strzałem w krótki róg pokonał bramkarza. 2-0!

Zaraz po golu Chilijczyka Mauricio Isla zastąpił Juniora Hoiletta. Była to trzecia i jednocześnie ostatnia zmiana, której dokonał Chris Ramsey. W 80. minucie Suk-Young obejrzał żółty kartonik.

QPR się nie poddaje! W 82. minucie Austin zdobywa gola kontaktowego. Defensorzy Arsenalu popełnili fatalny błąd, zostawili Anglikowi sporo miejsca na to, aby mógł on odwrócić się z piłką i pięknym strzałem z okolicy pola karnego pokonał Ospinę. 2-1!

Gospodarze próbowali wyrównać, ale ich ataki nie przynosiły wyczekiwanego rezultatu. Arsene Wenger natomiast postanowił wprowadzić nieco świeżości do gry swojego zespołu oraz ukraść cenne sekundy i za Tomasa Rosicky'ego wprowadził Aarona Ramseya. Kilka minut później Mesuta Özila zastąpił Welbeck.

Po doliczonych czterech minutach arbiter zakończył tę batalię. The Gunners wywieźli z Loftus Road bardzo ważne trzy oczka.

Premier LeagueQueens Park RangersRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52407.03.2015, 21:01

Farmacja Tarchomin:
"Niestety dzisiejszy sparing z Legionem Pruszków się nie odbędzie, gdyż trener drużyny przeciwnej zapomniał poinformować, iż przed miesiącem jego zespół został rozwiązany".

Gofer999 komentarzy: 1470307.03.2015, 21:00

@adrian12543; Widzę że ktoś tu jest ogarnięty, podzielam twoje poglądy, ale twej rozległej wiedzy już nie. ;)

Ale socjalizm to akurat ustrój pracy każdego :D
To jest jego główną zaletą i wadą jednocześnie.

Ale właśnie dlatego uważam, że wspaniałym wyjściem byłoby utworzenie nowego ustroju.
To na pewno trudne, lecz jeśli człowiek przed kilkoma tysiącami lat wymyślił ustrój stosowany do dziś to na pewno nie jest niemożliwe- po tylu "latach ewolucji"- utworzyć nowy, lepszy, bazujący na odpowiednich ideałach, itp., itd.
Dziwne to, lecz prawdziwe.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40007.03.2015, 20:56

K204

Anderlecht vs Anderlecht?

Paniu76 komentarzy: 1246407.03.2015, 20:55

Jutro Lewandowski pobiegnie na 800m w Pradze, liczę na złoto :)

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40007.03.2015, 20:52

Mysle, ze jednak na nastepny sezon jeszcze zostanie. Pozniej - jesli utrzyma forme - skuszą go lepsze perspektywy.

Paniu76 komentarzy: 1246407.03.2015, 20:49

Jak będzie grał na takim poziomie, to w lato już go tam nie będzie.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 207.03.2015, 20:49

Adrian
Zgadza się, moje nie dopatrzenie, była wtedy Rzeczpospolita.
Skąd nabyłeś taką wiedzę? Przyjemnie się czyta, jak ktoś wie, co mówi.

Gofer999 komentarzy: 1470307.03.2015, 20:48

@Dancer; Jeśli będzie grał na takim poziomie jak teraz to max 2 lata i nie ma go tam.

Alonso komentarzy: 1282407.03.2015, 20:47

Dancer
Nie czy, a kiedy odejdzie. :p Stawiam na jakiś Manchester za rok/dwa.

Novazzy komentarzy: 351007.03.2015, 20:46

@Adrian to jest jedyny fragment że sie z tobą zgodze.

lolteks2013 komentarzy: 160707.03.2015, 20:46

Adrian
Jeszcze co do ustrojów to zauważ, że kiedykolwiek rządzący będą dążyli tylko do bogactwa i władzy to bez różnicy czy w średniowieczu czy teraz- będzie jedno wielkie samwieszco :D

Od dziecka trzeba nauczać dzieci, że drugi człowiek jest ważniejszy niż dobro materialne.

@Dancer
Niech Wenger go kupi ^^

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40007.03.2015, 20:45

Ale Kane ma formę. Zazroszczę Spursom takiego zawodnika. Możliwe, ze zostanie krolem strzelcow w tym sezonie. Ciekawe czy odejdzie kiedys gdzies do Realu, albo Chelsea czy innego Manchesteru.

TheInvincibles komentarzy: 130407.03.2015, 20:45

Kanonier204
Z przyjemnością te mecze obejrzę. Czekam mna upload ;-)

Novazzy komentarzy: 351007.03.2015, 20:43

Pragene zauważyć że Obame też wybrała większość ludzi czyli ,,ci co się nie znają"

ziomek1245 komentarzy: 106707.03.2015, 20:41

adrian12543
Tego prezydenta też wybierają ludzie, zupełnie jak u nas, my zamiast tego mamy premera.

Jagiellonowie dobrze rządzili(w większości), ale to przez nich doszło do późniejszych rozbiorów Polski i przekładali sprawy rodzinne ponad państwowe(ale to nic dziwnego, sam bym tak robił na ich miejscu).

Rzeczpospolitą nie zniszczyła demokracja tylko korupcja i pogląd o indywidualizmie każdego szlachcica.

Europa była najsilniejsza za monarchii, bo nie było żadnego konkurenta dla niej.

Paniu76 komentarzy: 1246407.03.2015, 20:40

Prawda jest taka, że kogo by nie wybrali teraz to i tak tego syfu nie ogarnie.

marz2 komentarzy: 521907.03.2015, 20:40

Widze Real dał dupy i chyba po liderze :/

lolteks2013 komentarzy: 160707.03.2015, 20:40

Adrian
No tak, ale gdyby tak całkowicie odnowić ustrój i podzielić cały roczny dochód równo to w zasadzie wszyscy żyliby ponad przeciętną :D
W zasadzie to moim zdaniem Świat własnym dążeniem do doskonałości staje się coraz bardziej niedoskonały, tzn. gdyby tak wszyscy ludzie (przynajmniej ci normalni, a nie kamieniujący za inny światopogląd) zniszczyliby obecną strukturę i zbudowali nową to z NAszymi zasobami i Produkcją roczną dałoby się zrobić tak, że wszyscy ludzie żyliby w bogactwie i bezpieczeństwie.
Oczywiście to co piszę to wielka utopia, ale gdyby tak spojrzeć na to co ludzkość osiągnęła to wcale nie jest powiedziane, że tak się kiedyś nie stanie.

Kanonier
CZekam cierpliwie :D

Ashburton komentarzy: 450707.03.2015, 20:36

adrian12543

Znowu trafne spostrzeżenie, szacun.

W tych czasach też ludzie głosują na tych który im najwięcej obiecają tzn: rolnicy na tego który skupia się na rolnictwie etc. Tak samo szlachta w dawnych czasach.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 207.03.2015, 20:33

adrian12543
Warto zaznaczyć, że przez chciwość szlachciców, Polska ostatecznie rozebrana w ciągu 2 lat, i nawet Kościuszko bez typowej, uzbrojonej armii nic nie mógl zrobić, bo jej nie było (niespełna 20k na tak ogromne państwo)

lolteks2013 komentarzy: 160707.03.2015, 20:29

Monarchia w tamtych czasach to w zasadzie bardziej widoczny pokaz podziałów które obowiązują do dziś. Podziały stanowe - bogaci i biedni, itp.

PS
Gdyby rzeczywiście chcieć zmienić ustrój to najlepiej byłoby wymyślić jakiś nowy oparty na dobrej mentalności i wyrównanych (ale tak naprawdę) szansach na rozwój. Taki, w którym dobro ludzkie było ważniejsze niż pieniądze.
Zasady moralne na podstawie na przykład Chrześcijańskich (nie mylić z zasadami niektórych wyższych Duchownych - pieniądze), ale nie chcę tutaj otwierać dyskusji na ten temat, bo to nie jest miejsce na takie rozmowy (Religia) i mogłoby to Kogoś urazić...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.03.2015, 20:28

lolteks
To tak:

Real vs Arsenal 0-1 2006
Inter vs Arsenal 1-5 - 2003
Manchester United vs Arsenal 0-0 karne 4-5 2005 final FA CUP
Arsenal vs Chelsea (2-0 Ray Parlour (70') Fredrick Ljungberg (80') 2002 final FA CUP
Arsenal vs Valencia 2-1 2000

Co do Beckhama to poszukam. Taka lista ci powinna wystarczyc. Tylko musisz poczekac wiadomo ; )

adrian12543

No i właśnie ta szlachta Polskę zgubiła...

gosku komentarzy: 126007.03.2015, 20:21

Monaco gol.

ziomek1245 komentarzy: 106707.03.2015, 20:21

adrian12543
Monarchia konstytucyjna nie różni się niczym od demokracji, poza tym że zamiast prezydenta jest król. Co do pozostałych form, to dlaczego krajem rządzić ma monarcha, dlatego że urodził się w odpowiedniej rodzinie? To jest totalna głupota, nie wiadomo nigdy jakie będzie miał predyspozycję, może być geniuszem i świetnym władcą albo nieudacznikiem, albo przeciętniakiem(a to jest za mało)
Jeśli chodzi o autorytaryzm to nie wychodzi to dobrze, Polska za czasów Sanacji niby się rozwijała, ale idealnie też nie było.
Polska jest obecnie Republiką, a nie podoba ci się sytuacja w państwie.

lolteks2013 komentarzy: 160707.03.2015, 20:17

A co myślicie o socjalizmie?
Ja uważam, że to BYŁBY ustrój idealny, gdyby ludzie zachowywali się zgodnie z jego zasadami w mentalnością, nie kradli, nie chcieli zagrabić wszystkiego dla Siebie. Oczywiście socjalizm, a nie jakieś pararuskostalinowskie coś.

Ashburton komentarzy: 450707.03.2015, 20:16

kamilo_oo

Kolejny tani program służący do ogłupiania mas i odwrócenia uwagi ludzi od poważnych problemów.

lolteks2013 komentarzy: 160707.03.2015, 20:14

Kanonier204
Wpisuj wszystkie jakie masz :D
I jeszcze jakbyś miał jakieś mecze z Beckhamem w Realu/Anglii :D
Bo chciałbym pooglądać troszkę Historii.
A Beckhama lubię za... wolne i podania oczywiście :D

Simao12 komentarzy: 775207.03.2015, 20:13

Pali ktoś e-papierosy?
Korzystał ktoś z liquidow Tabaque?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52407.03.2015, 20:10

Na Polsacie News Jerzy Urban w stroju biskupa palący papierosa.

kamilo_oo komentarzy: 2356707.03.2015, 20:09

Dawać na Polsat, Celebrity Splash się zaczyna :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.03.2015, 20:07

lolteks
To ma byc do 2006 roku? Mecz z Realem cie interesuje? Z Interem 5-1 byl w 2003 roku. Bo mam oba. W tym meczu z Interem na samym poczatku sa bramki z meczu z Roma. Oczywiscie 3 gole Henrego :)

Ashburton komentarzy: 450707.03.2015, 20:04

Novazzy

No z samobójcami to Ci argument nie wyszedł. Nóż to też broń, każdy ma w domu, lina też, lekiem też można szybko zakończyć życie. I do tego dodam że samobójca nie myśli już o tym kogo by tu ukarać zanim się ,,zejdzie'' Tylko myśli już o swoim końcu. Jest tylko człowiekiem.

Można też dodać to, że normalny zdrowy człowiek najzwyczajniej w świecie będzie się bał pociągnąć za spust, broń którą posiada obywatel nie jest przeznaczona do tego by do kogoś strzelać, (ewentualnie w ostateczności) tylko po to żeby napastnika odstraszyć.

ziomek1245 komentarzy: 106707.03.2015, 20:04

adrian12543
Albo ten idiota zobaczy że tamten do niego mierzy i strzeli pierwszy. Właściciel też może wziąć nóż i się obronić. To że ktoś jest zdrowy psychicznie dzisiaj to nie znaczy, że będzie jutro. Daj takiemu broń palną, a miesiąc później załamie się z powodu jakiejś tragedii i zacznie strzelać do ludzi.

Czekam na przykład ustroju, lepszego od demokracji, najlepiej na kilka skoro nie ma gorszych.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52407.03.2015, 20:03