Kolejne wymęczone zwycięstwo - QPR 1:2 Arsenal!

Kolejne wymęczone zwycięstwo - QPR 1:2 Arsenal! 04.03.2015, 21:46, 2630 komentarzy

Nabór do redakcji - dołącz do nas!

Kibice Arsenalu mogą czuć pewien niedosyt po dzisiejszej wygranej ich ulubieńców z ekipą QPR. Kanonierzy często pozwalali się zdominować, w defensywie pojawiło się kilka momentów zwątpienia i po raz kolejny do ostatnich sekund trzeba było drżeć o komplet oczek. Najważniejszy jest jednak pozytywny rezultat, gdyż walka o TOP4 będzie niezwykle zacięta do samego końca i każda wpadka może utrudnić zajęcie miejsca gwarantującego udział w Champions League.

Zwycięstwo cieszy jeszcze bardziej, ponieważ podopieczni Wengera mają przed sobą niesamowicie trudne starcie w ćwierćfinale FA Cup przeciwko Manchesterowi United. Pokonanie QPR spowoduje zapewne, że atmosfera w szatni się poprawi i na Old Trafford ujrzymy zmotywowaną i pewną siebie drużynę.

Poniżej składy obu zespołów:

QPR: Green, Furlong, Onouha (45' Hill), Caulker, Suk-Young, Phillips, Sandro (56' Kranjcar), Henry, Hoilett (73' Isla), Austin, Zamora

Arsenal: Ospina, Bellerin, Gabriel (37' Koscielny), Mertesacker, Gibbs, Coquelin, Cazorla, Rosicky (87' Ramsey), Özil (90+3' Welbeck), Alexis, Giroud

Początek spotkania to dominacja gospodarzy, jednak nie potrafili oni stworzyć żadnej groźnej sytuacji. Co prawda Austin oddał dwa strzały na bramkę Ospiny, ale oba były o wiele za słabe, aby pokonać Kolumbijczyka.

Czas mijał, a Kanonierzy nie potrafili otrząsnąć się z letargu. Gra stała się ostrzejsza. Ironicznie można stwierdzić, że piłkarze próbowali wynagrodzić nam przeciętność widowiska faulami.

W 23. minucie Zamora wystawił głową futbolówkę Austinowi, który posłał ją na bramkę Ospiny. Golkiper Arsenalu nie został zmuszony do wysiłku, gdyż piłka wycelowana była prosto w niego. Chwilę później przyjezdni zrewanżowali się strzałem po ziemi Girouda, ale nie sprawił on problemów Greenowi.

W 32. minucie za faul na Rosickim żółtą kartkę otrzymał Henry, a zaraz potem w identyczny sposób pan Kevin Friend ukarał Hectora Bellerina.

120 sekund później dośrodkowanie Phillipsa mogło zakończyć się prowadzeniem dla QPR. Ospina jednak po raz kolejny potwierdził, że należy mu się miejsce w wyjściowej jedenastce i zapobiegł utracie bramki. Przy okazji kontuzji nabawił się Gabriel i zastąpił go Koscielny.

Minęło kilkanaście chwil i groźne uderzenie oddał Austin. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy w polu karnym gospodarzy ucierpiał Onouha. Zmiana okazała się konieczna i na placu gry zameldował się Hill. Piłkarze Arsenalu zaczęli panować nad wydarzeniami na boisku, lecz piękny wolej Cazorli nie znalazł drogi do siatki.

Arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu, a po ich upłynięciu zaprosił wszystkich na odpoczynek.

Od razu po przerwie do ataku rzucili się goście. Najpierw Özil trafił nieczysto w piłkę po bardzo dobrym odegraniu Rosicky'ego, a następnie niezły strzał Alexisa sparowany został na rzut rożny przez Greena.

W 56. minucie QPR przeprowadziło drugą roszadę - Kranjcar zastąpił Sandro. Minęło trochę czasu i celne uderzenie na bramkę gospodarzy oddał Rosicky, który bardzo uaktywnił się w drugiej części meczu.

64. minuta i Arsenal wreszcie strzela gola! Olivier Giroud wbił piłkę do siatki gospodarzy z najbliższej odległości, a duży udział przy tym trafieniu mieli Alexis i Gibbs. 1-0!

Pięć minut później goście podwyższają prowadzenie! Sanchez dał popis swoich ogromnych umiejętności, wbiegł w pole karne QPR i mimo asysty trzech piłkarzy rywali, strzałem w krótki róg pokonał bramkarza. 2-0!

Zaraz po golu Chilijczyka Mauricio Isla zastąpił Juniora Hoiletta. Była to trzecia i jednocześnie ostatnia zmiana, której dokonał Chris Ramsey. W 80. minucie Suk-Young obejrzał żółty kartonik.

QPR się nie poddaje! W 82. minucie Austin zdobywa gola kontaktowego. Defensorzy Arsenalu popełnili fatalny błąd, zostawili Anglikowi sporo miejsca na to, aby mógł on odwrócić się z piłką i pięknym strzałem z okolicy pola karnego pokonał Ospinę. 2-1!

Gospodarze próbowali wyrównać, ale ich ataki nie przynosiły wyczekiwanego rezultatu. Arsene Wenger natomiast postanowił wprowadzić nieco świeżości do gry swojego zespołu oraz ukraść cenne sekundy i za Tomasa Rosicky'ego wprowadził Aarona Ramseya. Kilka minut później Mesuta Özila zastąpił Welbeck.

Po doliczonych czterech minutach arbiter zakończył tę batalię. The Gunners wywieźli z Loftus Road bardzo ważne trzy oczka.

Premier LeagueQueens Park RangersRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.03.2015, 11:09

a masz sata iii na płycie?

@mistiq, 1 komputer dostałem w chyba 2002 roku, ale to był taki sprzęcior, że działał na nim pasjans :D. 2 lata później kupiłem PC i do dziś go modernizuję, chociaż z pierwotnego zestawu zostały głośniki i obudowa. 2 tygodnie temu wynosiłem z niego płytę główną, procesor, gpu, myszkę (na kulkę oczywiście) i klawiaturę

KArooo23 komentarzy: 190308.03.2015, 11:09

Ten siemens był nie do zajechania. Do teraz by mi pewnie działał, ale baterie zgubiłem. Jeszcze chyba do niego były takie doczepiane aparaty, cud techniki. :D

Jak juz jestes to Cie wykorzystam :D
z tego co pamietam ogarniasz kompy troche ? wiec mam pytanie dysk mi poszedl w kompie i na jki by wymienic teraz mam SATA Seagate 1TB i na jaki wymienic taki do 300 zl :)

Waskitcz komentarzy: 448808.03.2015, 11:07

Nokia 3310, ale pamietam jak po choinką znalazłem Nokię 3510i z kolorowym wyświetlaczem i płytkę z grami Java, się grało:D

mistiqueAFC komentarzy: 2676908.03.2015, 11:06

A pierwsze kompy pamietacie?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.03.2015, 11:03

u mnie znajomki mieli tego Siemensa. jakieś 4-5 sztuk i nigdy nie pojmowałem czym się tak jahajo :D. prócz Nokii miałem 2x Sony Ericssony-K700i, W200i, NEC-E228 (istna petarda jak na tamte czasy), a dziś Lenovo A850, a tak to zawsze wierny Nokikija.

Mistique
To byl moj pierwszy telefon w gimnazjum hit! Kumpel mi w korektorze dzwonki nagrywal xd

KArooo23 komentarzy: 190308.03.2015, 11:00

Siemens c60, piękny był. B-)
Pamiętam też, jak się ze znajomkami w późniejszym czasie pykało w BT Biplanes, świetna gierka (te samolociki). :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.03.2015, 10:57

jaki mieliście 1 telefon? ja dostałem 3210 w 2004r. pamiętam, żę można było do niego wpakować obudowę i klawiaturę z 7210, zmienić diody wyświetlacza na białe i wstawić na niego jakąś piękną tapetę :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.03.2015, 10:56

ja mam 4 rdzenie w swoim telefonie, ale to jak porównywać procesory AMD z Intelami. co jakiś czas wychodzą nowe procesory mobilne, z nowszymi technologiami, a np. Intel już powoli puka do drzwi smartfonów. za niedługo zagracie w CoD MW, Gothica, PES, FIFĘ czy CS:GO na telefonie, bo na tablecie za 400-600zł już można.

ThisIsOurSeason komentarzy: 234708.03.2015, 10:54

aa i jeszcze HTC M8 podobno fajny telefonik, choć sam nie miałem z nim niestety styczności.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.03.2015, 10:54

a tak w ogóle to najchętniej wróciłbym do swojego ulubionego telefonu, czyli Nokii 5130 Xpress Music. ci, co mają 18+ lat to wiedzą, że kiedyś każdy telefon miał swoją duszę, a dziś różnią się tylko podzespołami i kolorem obudowy.

KArooo23 komentarzy: 190308.03.2015, 10:54

No, dokładnie.
Ja mam sgs2 i w zupełności wystarcza, a producenci już chyba sami nie wiedzą, co w te nowe telefony wpakować, żeby hajs leciał.
Po co komu 4 rdzenie w telefonie? :D

lays komentarzy: 3987108.03.2015, 10:52

Arsenal w lidze wygrał 4 razy z rzędu, w końcu jakaś passa, a nie 2 mecze i koniec.

Teraz West Ham u siebie. Myślę, że wygramy i będzie to 5 zwycięstwo.