Kolejne wymęczone zwycięstwo - QPR 1:2 Arsenal!

Kolejne wymęczone zwycięstwo - QPR 1:2 Arsenal! 04.03.2015, 21:46, 2630 komentarzy

Nabór do redakcji - dołącz do nas!

Kibice Arsenalu mogą czuć pewien niedosyt po dzisiejszej wygranej ich ulubieńców z ekipą QPR. Kanonierzy często pozwalali się zdominować, w defensywie pojawiło się kilka momentów zwątpienia i po raz kolejny do ostatnich sekund trzeba było drżeć o komplet oczek. Najważniejszy jest jednak pozytywny rezultat, gdyż walka o TOP4 będzie niezwykle zacięta do samego końca i każda wpadka może utrudnić zajęcie miejsca gwarantującego udział w Champions League.

Zwycięstwo cieszy jeszcze bardziej, ponieważ podopieczni Wengera mają przed sobą niesamowicie trudne starcie w ćwierćfinale FA Cup przeciwko Manchesterowi United. Pokonanie QPR spowoduje zapewne, że atmosfera w szatni się poprawi i na Old Trafford ujrzymy zmotywowaną i pewną siebie drużynę.

Poniżej składy obu zespołów:

QPR: Green, Furlong, Onouha (45' Hill), Caulker, Suk-Young, Phillips, Sandro (56' Kranjcar), Henry, Hoilett (73' Isla), Austin, Zamora

Arsenal: Ospina, Bellerin, Gabriel (37' Koscielny), Mertesacker, Gibbs, Coquelin, Cazorla, Rosicky (87' Ramsey), Özil (90+3' Welbeck), Alexis, Giroud

Początek spotkania to dominacja gospodarzy, jednak nie potrafili oni stworzyć żadnej groźnej sytuacji. Co prawda Austin oddał dwa strzały na bramkę Ospiny, ale oba były o wiele za słabe, aby pokonać Kolumbijczyka.

Czas mijał, a Kanonierzy nie potrafili otrząsnąć się z letargu. Gra stała się ostrzejsza. Ironicznie można stwierdzić, że piłkarze próbowali wynagrodzić nam przeciętność widowiska faulami.

W 23. minucie Zamora wystawił głową futbolówkę Austinowi, który posłał ją na bramkę Ospiny. Golkiper Arsenalu nie został zmuszony do wysiłku, gdyż piłka wycelowana była prosto w niego. Chwilę później przyjezdni zrewanżowali się strzałem po ziemi Girouda, ale nie sprawił on problemów Greenowi.

W 32. minucie za faul na Rosickim żółtą kartkę otrzymał Henry, a zaraz potem w identyczny sposób pan Kevin Friend ukarał Hectora Bellerina.

120 sekund później dośrodkowanie Phillipsa mogło zakończyć się prowadzeniem dla QPR. Ospina jednak po raz kolejny potwierdził, że należy mu się miejsce w wyjściowej jedenastce i zapobiegł utracie bramki. Przy okazji kontuzji nabawił się Gabriel i zastąpił go Koscielny.

Minęło kilkanaście chwil i groźne uderzenie oddał Austin. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy w polu karnym gospodarzy ucierpiał Onouha. Zmiana okazała się konieczna i na placu gry zameldował się Hill. Piłkarze Arsenalu zaczęli panować nad wydarzeniami na boisku, lecz piękny wolej Cazorli nie znalazł drogi do siatki.

Arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu, a po ich upłynięciu zaprosił wszystkich na odpoczynek.

Od razu po przerwie do ataku rzucili się goście. Najpierw Özil trafił nieczysto w piłkę po bardzo dobrym odegraniu Rosicky'ego, a następnie niezły strzał Alexisa sparowany został na rzut rożny przez Greena.

W 56. minucie QPR przeprowadziło drugą roszadę - Kranjcar zastąpił Sandro. Minęło trochę czasu i celne uderzenie na bramkę gospodarzy oddał Rosicky, który bardzo uaktywnił się w drugiej części meczu.

64. minuta i Arsenal wreszcie strzela gola! Olivier Giroud wbił piłkę do siatki gospodarzy z najbliższej odległości, a duży udział przy tym trafieniu mieli Alexis i Gibbs. 1-0!

Pięć minut później goście podwyższają prowadzenie! Sanchez dał popis swoich ogromnych umiejętności, wbiegł w pole karne QPR i mimo asysty trzech piłkarzy rywali, strzałem w krótki róg pokonał bramkarza. 2-0!

Zaraz po golu Chilijczyka Mauricio Isla zastąpił Juniora Hoiletta. Była to trzecia i jednocześnie ostatnia zmiana, której dokonał Chris Ramsey. W 80. minucie Suk-Young obejrzał żółty kartonik.

QPR się nie poddaje! W 82. minucie Austin zdobywa gola kontaktowego. Defensorzy Arsenalu popełnili fatalny błąd, zostawili Anglikowi sporo miejsca na to, aby mógł on odwrócić się z piłką i pięknym strzałem z okolicy pola karnego pokonał Ospinę. 2-1!

Gospodarze próbowali wyrównać, ale ich ataki nie przynosiły wyczekiwanego rezultatu. Arsene Wenger natomiast postanowił wprowadzić nieco świeżości do gry swojego zespołu oraz ukraść cenne sekundy i za Tomasa Rosicky'ego wprowadził Aarona Ramseya. Kilka minut później Mesuta Özila zastąpił Welbeck.

Po doliczonych czterech minutach arbiter zakończył tę batalię. The Gunners wywieźli z Loftus Road bardzo ważne trzy oczka.

Premier LeagueQueens Park RangersRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
Paniu76 komentarzy: 1246407.03.2015, 21:51

Co tu zjazd historyków? :)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52407.03.2015, 21:51

Takie to celebrity, że gdyby nie google to nie wiedziałbym kto to Ciupa i Kuźniak.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 107.03.2015, 21:47

pomoże ktoś w wycenie? za ilę mógłbym wystawić samsunga galaxy s4(l1915?), 4 miesięczny, z rokiem i 8 miesiącami gwarancji, leciutko obity na rogu, czarny

kamilo_oo komentarzy: 2356707.03.2015, 21:46

Hahahah i "Rolnik" przeszedł dalej

ziomek1245 komentarzy: 106707.03.2015, 21:45

adrian12543
Z tym wciągnięciem w sprawy wschodu chodziło mi o odejście od polityki Piastów "uzachodnienia Polski". I zupełnie się zgadzam, że Polska przez jakiś czas nawet górowała nad Rosją. Po prostu oceniam ich przez pryzmat całej znanej mi historii, o której Jagiellonowie nie mogli wiedzieć.

instagram.com/p/z8KZYcCz1X/

Hah Jack się bawi z byłym kanonieram :P W sumie fajnie, że są tam jakieś zażyłości jeszcze.

Kysio2607 komentarzy: 1336007.03.2015, 21:38

Mnie tam i tak najbardziej rozbraja Stenka która zachowuje się jakby cały czas miała kisiel w gaciach :D

Paniu76 komentarzy: 1246407.03.2015, 21:37

Kysiu, simplle

dzięki, już sam opis żenująco wygląda :)

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2207.03.2015, 21:36

Obejrzałem pięć minut tego czegoś na Polsacie i sie załamałem. Jak można wydawać hajs na coś takiego? Pół żartem pół serio, jedyne co mi się podobało to Ola Ciupa. Ale poziom programu:
youtube.com/watch?v=JFHanoST-vI
No i ten lansujący sie prowadzący.. żenada.

kamilo_oo komentarzy: 2356707.03.2015, 21:36

Haha i jeszcze Jankesa wzięli do prowadzenia

Rosomak komentarzy: 254207.03.2015, 21:35

adrian12543

mieliśmy politykę ekonomiczną kiepską co prawda (nastawioną na rolnictwo, a nie na przemysł i handel) ale ją mieliśmy wystarczy trochę o tym poczytać.

Co do Rzymu to nie przesadziłem główne terytorium Rzymu został opanowane za czasów republiki (półwysep iberyjski, Galia, Grecja bliski wschód, większość terytorium północnej Afryki czy wasalizacja Egiptu) początkowo Cesarzy odnosili sukcesy bo posiadali bardzo silne podstawy militarne i ekonomiczne stworzone prze republikę ale im dalej tym było gorze co w konsekwencji doprowadziło do upadku Rzymu.

Kysio2607 komentarzy: 1336007.03.2015, 21:35

paniu/michal

Celebrity Splash, czyli gwizdy pokroju grubego z Rolnik Szuka Żony, Ciupy która wypromowała się cyckami w teledyskach Donatana, czy jakaś Felicjańska która jest niby słynną modelką a słyszę o niej pierwszy raz w życiu skaczą do wody :) A podjarana widownia robi z tego show jakby zaraz mieli popełnić samobójstwo :D

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52407.03.2015, 21:34

Paniu76, michalm1
Celebrity Splash.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 707.03.2015, 21:32

Jak sądzicie CP pyknie QPR za tydzień u siebie?
Wydaje mi się, że wyjdą defensywnie na to spotkanie przez co będą mogli wychodzić z groznymi kontrami. Ale zobaczymy.

michalm1 komentarzy: 702007.03.2015, 21:32

co tam na tym Polsacie jest takiego?

Paniu76 komentarzy: 1246407.03.2015, 21:32

co to wgl za program na Polsacie?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52407.03.2015, 21:31

adrian12543
Tak z ciekawości - zdawałeś/będziesz zdawać historię na maturze?

lolteks2013 komentarzy: 160707.03.2015, 21:31

Adrian
Co ludziom z silnego Państwa jeśli z Niego nie korzystają???
Państwo jest dla Ludzi, a nie Człowiek dla Państwa :D

Teraz serio już koniec.

royal87 komentarzy: 142407.03.2015, 21:31

dailymotion.com/video/x2ixi0n_kassim-abdallah-0-2-own-goal-evian-tg-monaco-07-03-2015-hd_sport?start=33

ładna bramka berbatova

Kysio2607 komentarzy: 1336007.03.2015, 21:30

czy tylko was zażenowało to nowe polsatowskie gówno?

Gwiazdy z dupy, bekowe ocenianie, wgl bekowy program. Nie ma to jak popłakać się dlatego, że ktoś skoczył do wody. Stenka z każdym komentarzem chyba płacze, kobiety się nie da słuchać. Zimnoch się ośmiesza, a do tego ta Otylia. DRAMAT, KOLEJNY DRAMAT

royal87 komentarzy: 142407.03.2015, 21:28

monaco i psg ostatnio w formie
obie drużyny mogą być katami angielskich ekip w l.m.

Adrian
Gospodarka wolnorynkowa, przynajmniej w Naszym Kraju przypomina aktualnie dawniejszy kapitalizm :D

Dobra, bo to nie jest polityka.pl :D

ziomek1245 komentarzy: 106707.03.2015, 21:21

adrian12543
Nie choodzi o szkodliwość, a o przykład jaki dawali szlachcie. Nauczyli ich, że mogą dostać coraz więcej i więcej, co prawda Jagiellonowie, tego nie zaczęli, ale za ich panowania stawało się to niestety normą. Innymi słowy dawali sobie coraz bardziej wchodzić szlachcie na głowy i to już od Władysława Jagiełły, a do tego wciągnęli Polskę w sprawy wschodniej Europy, co okazało się kolejnym gwoździem do trumny.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.03.2015, 21:20

mega.co.nz/#F!HdomTAoK!6iTVxPyBlKN5pCeNb-dUjA

Bramki z meczu QPR v AFC 1-2 jesli ktos chce. Jest tam rowniez przyspiewka kibicow Arsenalu po golu Alexisa.

mrsomebody komentarzy: 602107.03.2015, 21:19

Co za sceny na Polsacie :D

lolteks2013 komentarzy: 160707.03.2015, 21:16

Nine
Ja bym dyskutował, bo ani komunizm radziecki, ani jakieś twory pod handlarzy narkotyków nie były czystym socjalizmem...
Ale, aby nie wyjść na jakiegoś socjaistę dodam, że rzeczywiście nie był to w dalszym ciągu ustrójbez podziałów, itp.

P_95 komentarzy: 66107.03.2015, 21:13

polecam włączyć polsat

Rosomak komentarzy: 254207.03.2015, 21:12

@adrian12543

sory ale komentarz dodał mi się za nim napisałem cały

była wynikiem ustroju politycznego czy nie, bo tępi monarchowie o utopijnych wizjach też się zdarzali.

Najlepszym przykładem jak dla mnie jest republika rzymska, piec wieków senatorowie budowali potęgę Rzymu i tyle samu cesarzom zajęło doprowadzenie do jego upadku - chodzi mi o to że nie ustrój polityczny nie do końca odpowiedzialny za sukces upadek/państwa bo może się zebrać grupa idiotów i doprowadzić do upadku państwa, a czasami do tego upadku wystarczy jeden kretyn.

Paniu76 komentarzy: 1246407.03.2015, 21:12

royal

nie mają już czego wymyślać :D

royal87 komentarzy: 142407.03.2015, 21:11

poszła plota ze wprzypadku gdy ancelotti nie wygra w tym sezonie jego nastepcą może zostać murinio :D

lolteks2013 komentarzy: 160707.03.2015, 21:08

Utopia utopia, ale w końcu dla rycerzy radio to też była utopia, a jednak :D Balansowanie pomiędzy kapitalizmem a socjalizmem wcale nie byłoby złe, ale umiejętne, a do tego potrzeba naprawdę przysiąść i się zastanowić :D
Akurat Marks robił coś dla ludzi, bo w jego czasach małe dzieci harowały jak niewolnicy w fabrykach dla bogatej części społeczeństwa, którą obchodził jedynie stan konta - wtedy pewnie jakoś inaczej :D Na pewno nie był to system idealny, dobry średni czy nawet lekko niedobry...

Rosomak komentarzy: 254207.03.2015, 21:06

Główną przyczyną upadku Rzeczpospolitej była słaba polityka ekonomiczna warto poczytać w którą stronę poszliśmy pod względem ekonomii, a w którą np. Prusy, Anglia czy nawet Rosja (Rosjanie na początku szli w ta stronę co my ale kapli się że to nie dział i zmienili politykę ekonomiczną), można się kłócić czy tka słaba polityka ekonomiczna była

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52407.03.2015, 21:05