Kolejny fatalny występ i porażka z Brighton 1-2

Kolejny fatalny występ i porażka z Brighton 1-2 09.04.2022, 18:13, Patryk Bielski 2155 komentarzy

Mimo nie najlepszej sytuacji kadrowej Kanonierów mało kto spodziewał się, że dziś na The Emirates Brighton może zdobyć komplet punktów. To był mecz z rodzaju must-win, a jednak londyńczycy nie podołali zadaniu i przegrali dziś 1-2 z notującymi fatalną serię rywalami.

Choć to Arsenal miał optyczną przewagę i oddał na bramkę Mew więcej strzałów, to goście byli dziś skuteczniejsi i grali z rozwagą, co pozwoliło im wywieźć z Londynu trzy punkty. Strzelanie rozpoczął w 28. minucie spotkania Trossard, który po podaniu Mwepu niepilnowany w polu karnym nie miał najmniejszych problemów, by umieścić futbolówkę w bramce Ramsdale'a.

Gdy wydawało się, że po przerwie drużyna Mikela Artety zaczyna łapać odpowiedni rytm, rywale szybko rozwiali nadzieję Kanonierów na korzystny wynik, podwyższając na 0-2. Po świetnej składnej akcji i wycofaniu piłki na szesnasty metr bramkę do asysty dorzucił Mwepu.

Arsenal w tym meczu stać było jedynie na gola kontaktowego, który nadszedł zbyt późno. W 89. minucie piękną bramkę z dystansu po rykoszecie zdobył Martin Odegaard, jednak wynik do końcowego gwizdka sędziego nie uległ już zmianie.

Porażka z Brighton znacznie oddala Kanonierów od wymarzonego czwartego miejsca, dającego kwalifikację w Lidze Mistrzów.

Arsenal: Ramsdale, Soares, White, Gabriel, Xhaka, Lokonga, Odegaard, Saka, Smith Rowe (62' Nketiah), Martinelli (74' Pepe), Lacazette.

Ławka rezerwowych: Leno, Holding, Pepe, Tavares, Eneny, Nketiah, Ogungbo, Swanson, Hutchinson.

Brighton: Sanchez, Cucurella, Dunk, Bissouma (74' Lallana), Mac Allister, Trossard (85' Trossard), Mwepu (77' Lamptey), Gross, Welbeck, Caicedo, Veltman.

Ławka rezerwowych: Steele, Lamptey, Webster, Maupay, Lallanma, Alzate, March, Offiah, Sarmiento.

Brighton & Hove AlbionRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Ups147 komentarzy: 346616.04.2022, 10:43

@AR14: na 4 mecze z live nie strzeliliśmy nawet bramki, a stracilismy 8, no postawiliśmy się mega w meczach z nimi xd

Furgunn komentarzy: 922416.04.2022, 10:26

Brighton musisz..

Ups147 komentarzy: 346616.04.2022, 09:54

@M4rcin: apetyt rośnie w miarę jedzenia, jakbyśmy teraz grali jak live to byśmy chcieli mistrzostwa

Bukayoforever komentarzy: 353616.04.2022, 09:37

Skąd wiadomo, że to było konto Pietraszko?
Nic tu chyba nie napisał, co by pokazało jego inteligencję z twittera, a przynajmniej nie widziałem.

M4rcin komentarzy: 153616.04.2022, 09:37

Może jestem masochista, ale wolalbym sytuację jak kilka lat temu czyli ładna gra, czasem wpadki i bez mistrzostwa niż zastanawiać się nie czy wygramy tylko ile bramek strzelimy. Bardziej bym się cieszył z jednego mistrzostwa raz na 5 lat niż 3/4 wygrane w tym samym czasie

gbn komentarzy: 377116.04.2022, 09:34

@RahU: W tym samym czasie założył konto co kuczq (Pietraszko) i zaczął sam sobie odpisywać xD

Bukayoforever komentarzy: 353616.04.2022, 09:32

@Jacek1s: Bycie kibicem LFC nie jest dobre, same wygrane bez problemów, u nas są przynajmniej jakieś emocjeXD

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214316.04.2022, 09:30

@gbn napisał: "O widzę jedno multikulti już zbanowane xD jeszcze jedno zostało 6chicken6Fan6Boy @RahU"
czyje to?

Furgunn komentarzy: 922416.04.2022, 09:26

@Taki: może w tym roku mu się uda ;) ciekawe czy jak wygra LM z City to odejdzie szukać nowych wyzwań.

Jacek1s komentarzy: 764616.04.2022, 09:24

@Lamoreaux napisał: "Ja nawet dostałem od wujka z anglii spodenki Liverpoolu Reeboka a to w 2005 było niezłym rarytasem. No ale na szczęście sympatia do LFC się nie przyjęła :D"

Czy aby na pewno "na szczęście"? W Arsenalu to my tu mamy dwubiegunówkę i rollercoaster. A w czerwonce to oni martwią się o to czy wygrają ligę, czy ligę mistrzów. To jest zupełnie inna mentalność. Ja Liverpoolem interesowałem się przez fifę, bo grałem Sterlingiem i Sturridgem na ataku. Też ta sympatia na dłużej się nie przyjęła, bo zacząłem grać piłkarzami Arsenalu xd
Ale obecnie myślę, że lepiej jest być kibicem Liverpoolu niż Arsenalu, bo to oni są obecnie topową drużyną.

Taki komentarzy: 204616.04.2022, 09:23

Ja najbardziej nie lubię City. Zawsze średniak. Teraz wydmuszka za szejkowe dolary.
Cieszę się ogromnie, że Guardiola siedzi tam już 6 lat, wydał wagony pieniędzy a Ligi Mistrzów nie wygrał.
Oby tak dalej.

Furgunn komentarzy: 922416.04.2022, 09:23

I wszystko wraca dziś do normy, najpierw piłka później żużel. Mecz kanonierów, taką sobotę to rozumiem :)

gbn komentarzy: 377116.04.2022, 09:21

O widzę jedno multikulti już zbanowane xD jeszcze jedno zostało 6chicken6Fan6Boy @Rahu

AR14 komentarzy: 130516.04.2022, 09:13

@Kiepomen

Wcale w drugim meczu chłopaki się nie postawili, wcale ;)
Zacznij być chociaż obiektywny, bo słychać od ciebie bełkot byleby twój nick pojawił się na stronie :f

Vengerberg komentarzy: 51316.04.2022, 08:33

@lordoftheboard: napisalem ok, nie jakos super gleboka i bogata. Robilo dobre wyniki jak np wicemistrzostwo rok przed przejeciem klubu przez romka. No nie byli juz wtedy slabiakiem jak City

lordoftheboard komentarzy: 822716.04.2022, 08:30

@Vengerberg: @Vengerberg: ligę wygrali w1955, bez porównania z Liverpoolem, United, czy Arsenalem

Vengerberg komentarzy: 51316.04.2022, 08:27

@lordoftheboard: przeciez Chelsea tez miala dosyc ok historie przed przejeciem romka wiec nie wiem co ty pieprzysz xD

lordoftheboard komentarzy: 822716.04.2022, 08:02

Akurat Liverpool to bardzo fajny klub z historią, tak samo fajne, ale mniej utytuarowane są West Ham, czy Crystal Palace albo Aston Villa.

Nie są stworzeni za pieniądze oligarchów jak City, czy Chelsea, ani popsuty jak United.

Barney komentarzy: 2092316.04.2022, 07:05

Dzisiaj mnie srednio jara mecz bo toty pew nie wygraja chwile wczesniej.

Patriko komentarzy: 528716.04.2022, 04:11

@pLYTEK napisał: "Jestes pewny, ze piszesz o Liverpoolu ? O tym samym klubie co ma 66 trofeów wygranych ? Fajne 5 minut, takie nie za krótkie..."
68 ;)

Kiepomen komentarzy: 432916.04.2022, 03:54

@Marzag napisał: "Spokojnie, wygra 2 mecze i będziesz pisał że Arsenal pewniak do LM i Arteta król, potem jeden zremisuje albo przegra i będziesz się zastanawiał czy to nie jest czas żeby się pożegnać z Artetą."
Piszesz tak jakbyśmy sobie przegrali jakiś mecz z Liverpoolem po walce, a w rzeczywistości były dwa upokorzenia, które jeszcze bym mógł przelknac gdybyśmy coś grali, ale nie graliśmy nic. Pora zejść na ziemię.

Lamoreaux komentarzy: 344316.04.2022, 02:53

No po finale 2005 roku z pewnością przybyło wielu kibiców spośród ówczesnych młodych chłopaków biegających za piłką pod blokiem.

Bukayoforever komentarzy: 353616.04.2022, 01:54

To już dziś, meczychoo.

Bukayoforever komentarzy: 353616.04.2022, 01:32

@kuczq: Nie trzeba być kibicem Arsenalu by tu być, tak szczerze to nawet kibice totegówna są tu mile widziani jak kolwiek by to nie brzmiało. Byle nie odlepusy z devillpage, junajtowców nie ma z mózgiem.

NaliniAFC komentarzy: 96716.04.2022, 01:23

@MCX018: no sory ale jak w Liverpoolu grał Dudek, Kuyt, Gerrard, Torres to na pewno było wtedy sporo polskich kibiców.

pLYTEK komentarzy: 411816.04.2022, 01:19

@The088 napisał: "pomyślcie sobie, oni mają teraz swoje pięć minut"

Rafson95 komentarzy: 1054416.04.2022, 01:02

kuczq to Niuchacz

kuczq (zawieszony) komentarzy: 6516.04.2022, 00:55

@Bukayoforever napisał: "Jeśli tak nie jest to powiedz nam szczerze i przysięgnij, że jesteś kibicem Arsenalu, Panie"

Nienawidzę Tottenhamu. Wystarczy?

Bukayoforever komentarzy: 353616.04.2022, 00:51

Nawet w info o profilu ma wpisane, że LFC i Arsenal, a Arsenal dodał pewnie tylko dlatego by nie było, że przychodzi z innego klubu.

Jeśli tak nie jest to powiedz nam szczerze i przysięgnij, że jesteś kibicem Arsenalu, Panie @kuczq

i dodam jeszcze, że trzymam kciuki byście to wy zgarneli mistrzostwo, a nie sziti.

TlicTlac komentarzy: 600916.04.2022, 00:46

Widzieli za co Mateu Lahoz nie podyktował karnego dla Atalanty?

Gość przy Varze im bardzo wypaczył wynik; 100% ręka, nie przy ciele, a ten po sprawdzeniu na monitorze, dalej nie przyznaje karnego.

Bardzo nie lubię tego sędziego, uważam, że jest za słaby na europejskie puchary.

(tu skróty):

Bukayoforever komentarzy: 353616.04.2022, 00:46

@Cartman_KG napisał: "a kto to xD"
Chłop, który wykręci do góry nogami całą ligę, a przynajmniej na to się zapowiada, patrząc na to co prezentuje w Argentynie.

Bukayoforever komentarzy: 353616.04.2022, 00:43

@kuczq napisał: "City bez Guardioli się skończy, Liverpool bez Kloppa dalej będzie dominował w Europie."
Skąd wiesz o tym czy City się skończy bez Guardioli i czy LFC się nie skończy, bez Kloppa?XDD
Najbardziej utytułowanym klubem w Anglii jest Manchester United, drogi fanie Liverpoolu.

kuczq (zawieszony) komentarzy: 6516.04.2022, 00:38

@MCX018 napisał: "najbardziej utytułowany klub w Anglii to niestety ale manure"

Nie. Po zdobyciu Carabao Cup Liverpool wyrównał się z United. Jeszcze w tym sezonie ich wyprzedzą

@MCX018 napisał: "LM wygrali tyle samo co Chelsea i United"

Zwykła manipulacja faktami.

Bukayoforever komentarzy: 353616.04.2022, 00:37

Lacazette dostał w fifie eventową kartę kapitana, które dostają ikoniczni kapitanowie. Jak dla mnie to może sobie kapitanować, ale w innej drużynie.

The088 komentarzy: 62116.04.2022, 00:22

@kuczq:
haha Walt, zakuło? miało zakuc, fanie lfc

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 116.04.2022, 00:20

@Kiepomen napisał: "Tak zakładając pesymistyczny scenariusz, że Arteta przewala prawie wszystko do końca sezonu, to dalibyście mu następny sezon?
Im blizej naszego meczu, tym bardziej czuje kolejna kompromitacje"

MCX018 komentarzy: 138816.04.2022, 00:19

@kuczq napisał: "Swoje 5 minut? Trochę szacunku prostaku. Mówisz o najbardziej utytułowanym klubie w Anglii, klubie, który wygrał więcej europejskich pucharów niż reszta angielskich drużyn razem wzięta. Swoje 5 minut to ma Man City. City bez Guardioli się skończy, Liverpool bez Kloppa dalej będzie dominował w Europie"

Nie świruj pawiana, najbardziej utytułowany klub w Anglii to niestety ale manure, z tymi pucharami nie byłbym taki pewien bo LM wygrali tyle samo co Chelsea i United, a czy to "reszta angielskich drużyn" nie byłbym tego taki pewny ;)

arsenallord komentarzy: 29714 newsów: 11716.04.2022, 00:12

@Cartman_KG: Mega kozak, zobaczysz

kuczq (zawieszony) komentarzy: 6515.04.2022, 23:59

@The088 napisał: "Powiem Wam Panowie, nic mnie tak nie irytuje, j ak Liverpool, pomyślcie sobie, oni mają teraz swoje pięć minut, trenera, ale to już niedługo się skończy"

Swoje 5 minut? Trochę szacunku prostaku. Mówisz o najbardziej utytułowanym klubie w Anglii, klubie, który wygrał więcej europejskich pucharów niż reszta angielskich drużyn razem wzięta. Swoje 5 minut to ma Man City. City bez Guardioli się skończy, Liverpool bez Kloppa dalej będzie dominował w Europie.

MCX018 komentarzy: 138815.04.2022, 23:50

Jak Liverpool to istnieje od 2015 roku i przyjścia Kloopa xd

Nie znajdziesz teraz kibica tego klubu, który kibicuje przed 2015 rokiem ;)

The088 komentarzy: 62115.04.2022, 23:38

Powiem Wam Panowie, nic mnie tak nie irytuje, j ak Liverpool, pomyślcie sobie, oni mają teraz swoje pięć minut, trenera, ale to już niedługo się skończy, tak czy inaczej Thierry Henry i Alan Shearer to byli najlepsi piłkarze PL

Jakubhaba11 komentarzy: 798 newsów: 415.04.2022, 23:36

@Kiepomen: ja uwazam ze tak, myślę że przyszły sezon to musi już
być pewna gra o top 4 w przyszłym sezonie musimy być na poziomie chelsea teraz, bo w lecie u nich przez sankcje bedzie słabo wiec
trzeba to wykorzystac

Kiepomen komentarzy: 432915.04.2022, 23:29

Im blizej naszego meczu, tym bardziej czuje kolejna kompromitacje

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.04.2022, 23:03

@arsenallord napisał: "Viaplay wczoraj i dziś kolejne popisy kompromitacji. Jak tam Marzag, dalej ich chwalisz?"
Ja ich nie chwalę, po prostu mówię że nie miałem nigdy żadnych problemów.

lordoftheboard komentarzy: 822715.04.2022, 23:01

@stanyal: zarówno Ozil jak i Sanchez przychodzili do klubu który gra w lidze Mistrzów

Plus obaj byli wypychani na siłę z klubu

Lamoreaux komentarzy: 344315.04.2022, 22:50

@Theo10 napisał: "My jutro za to gramy na wyjeździe z mocarnym Southampton, które wygrało w kurniku 3-2. Będzie ciężko."

Soton to chyba najbardziej chimeryczna drużyna w PL, po której nie wiadomo czego się spodziewać.

Nie zdziwi mnie jutro 3-0 w palnik, ale również nie zdziwi jak my ich ogramy 0-3.