Kolejny żałosny występ: Sunderland 0-0 Arsenal

Kolejny żałosny występ: Sunderland 0-0 Arsenal 24.04.2016, 16:08, Sebastian Czarnecki 2675 komentarzy

Koniec złudzeń. Ta drużyna jest całkowicie rozbita, a menedżer nie ma żadnego pomysłu, jak ją odbudować. Kanonierzy zaserwowali nam kolejne 90 minut żałości, bezsilności, braku zaangażowania i jakiegokolwiek pomysłu na wygranie meczu. Londyńczycy nawet nie wyglądali na takich, którzy chcieli zdobyć w tym meczu trzy punkty, a walczącego o utrzymanie przeciwnika potraktowali, jakby walczył z nimi o Ligę Mistrzów.

Kwestia mistrzowska dla Arsenalu została przesądzona już dobry miesiąc temu, jednak niektórzy wciąż łudzili się, że ten może jeszcze w jakiś cudowny sposób wrócić do gry. Kiedy jednak nie potrafi się wygrywać takich meczów, jak ten z przeciętnym Sunderlandem, to nie ma co się łudzić - sezon jest skończony. Kanonierzy powinni już tylko modlić się, by ich przeciwnicy w walce o czwarte miejsce również zaczęli się potykać, bo z taką formą i takim zaangażowaniem mogą zagrać w przyszłym sezonie w Lidze Europy.

Ale jak doskonale wiadomo Arsenal nie potrzebuje klasowego napastnika ani radykalnych zmian, ponieważ tworzy sobie najwięcej sytuacji w całej lidze.

Sunderland: Mannone - Yedlin, Kone, Kaboul, Van Aanholt - Kirchhoff (77. Larsson) - M'Vila, Cattermole - Borini (74. Watmore), Defoe, Khazri

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Elneny, Ramsey - Alexis, Özil (84. Wilshere), Iwobi (71. Walcott) - Giroud (71. Welbeck)

Od pierwszych minut spotkanie było wyrównane, jednak to Kanonierzy stworzyli sobie więcej sytuacji na zdobycie gola. Nie należały one jednak do najgroźniejszych, w 4. minucie Iwobi uderzył obok słupka.

Pięć minut później Mesut Özil posłał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Do futbolówki najwyżej wyskoczył Per Mertesacker, który oddał strzał w światło bramki, ale Vito Mannone pewnie interweniował.

W kolejnych minutach obudzili się podopieczni Sama Allardyce'a, którzy w końcu zaczęli dochodzić do głosu. Uderzenia Cattermole'a i Khazriego nie znalazły jednak drogi do bramki, a Čech nie musiał nawet interweniować.

Najgroźniejszą okazję na zdobycie gola Czarne Koty otrzymały w 22. minucie. Patrick van Aanholt oddał mocny strzał z rzutu wolnego, ale piłka wylądowała na spojeniu i wyszła poza boisko.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Kanonierzy rozbudzili się dopiero po 30. minucie, kiedy to Mesut Özil zmusił Mannone do interwencji.

O wiele groźniejszą sytuację londyńczycy mieli kilka chwil później, kiedy sędzia podyktował rzut wolny z groźnej pozycji po faulu Cattermole'a na Elnenym. Do piłki podszedł Alexis Sanchez, który posłał dobre uderzenie w dolny róg bramki, ale Mannone popisał się świetnym refleksem.

Wiele kontrowersji było przy sytuacji w 37. minucie. Bellerin wybił futbolówkę prosto pod nogi Jermaine'a Defoe, który oddał strzał bez przyjęcia. Piłka odbiła się od ręki Pera Mertesackera, jednak arbiter zdecydował o niepodyktowaniu jedenastki.

Podobna sytuacja miała miejsce kilka chwil później, kiedy to DeAndre Yedlin zatrzymał ręką strzał Iwobiego. Choć w tej sytuacji rzut karny nie był tak oczywisty, jak przy akcji Mertesackera, to piłkarze Arsenalu wciąż domagali się stałego fragmentu gry.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal remisuje bezbramkowo z Sunderlandem na Stadionie Światła.

Po przerwie oglądaliśmy zdecydowanie odmieniony Sunderland, który miał parcie na zdobycie bramki. Zaledwie pięć minut po wznowieniu gry Petr Čech popisał się podwójną interwencją, która uchroniła Arsenal prze utratą bramki.

Dwie minuty później ponownie czeski bramkarz w roli głównej. Tym razem były zawodnik Chelsea zatrzymał sprytne uderzenie Khazriego.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Arsenal był bezradny w swoich poczynaniach i nie potrafił znaleźć sposobu na umieszczenie piłki w siatce. Festiwal żenady potwierdził strzał Aarona Ramseya w okolice dachu stadionu.

Sunderland atakował rzadziej, ale bardzo groźnie. Kiedy upłynęła godzina na zegarze, dwa rajdy przeprowadził Jermain Defoe, jednak osamotniony nie mógł wpłynąć na losy meczu. Niewiele jednak zabrakło, by dośrodkowanie przy drugim rajdzie trafiło pod nogi wybiegającego Boriniego, jednak Anglika w porę zatrzymał Koscielny.

Arsene Wenger zadowolony z wyniku meczu i gry swoich podopiecznych, na zmiany zdecydował się dopiero w 71. minucie. Za Iwobiego i Girouda weszli Walcott i Welbeck. Warto zaznaczyć, że dla Francuza było to czternaste spotkanie z rzędu bez strzelonej bramki, a jego licznik bezsilności wynosi obecnie ponad 13 godzin.

Mecz osiągnął zdecydowanie wyższy poziom. Obie drużyny zadowolone z wyniku z o wiele silniejszym od siebie przeciwnikiem (tyczy się to obu stron) przystopowały, a jedynymi elementami wartymi uwagi były zmiany przeprowadzane przez trenerów. Kirchhofa i Boriniego zastąpili Larsson i Watmore, z kolei Wenger do gry desygnował wracającego po kontuzji Wilshere'a, który zmienił Özila.

W 87. minucie Kanonierzy odważyli się na ten jeden, ostatni zryw. Alexis Sanchez, który jako jedyny próbował ciągnąć linię ofensywną Arsenalu, oddał mocny strzał, który z problemami zatrzymał Mannone.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Arsenal bezbramkowo zremisował z Sunderlandem na Stadium of Lights.

Premier LeagueRaport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
gunners007 komentarzy: 954328.04.2016, 22:09

Dobrze gra to Villareal, w defensywie są naprawdę pewni, kontrolują przeciwnika gdy nie mają piłki. W ataku mają Bakambu plus kreatywną pomoc i to daje im dużo możliwości, żeby zaskoczyć rywala.
Arsenal by pewnie ograli bez większego wysiłku. Grają dobrze taktycznie, nasi przez 90 min by się ani razu nie przebili przez ich defensywę, a oni by nas nokautowali po kontrach i SFG.

Piliscie kiedyś krowie mleko z ciemnym piwem? XD

Siedzę u jakiegoś bauera i kurfa już trzeci kufel tego świństwa piję :v co ją tu kurfa robie

Hubertus888 komentarzy: 367428.04.2016, 21:46

Dobry ten młody obrońca Bailly. Nie dziwi mnie zainteresowanie Barcelony.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52428.04.2016, 21:45

Który to już raz niedokładność się wkrada w ostatnie podanie graczy Villarrealu.

Simao12 komentarzy: 775228.04.2016, 21:39

To wtedy Guardiola rzuci się po Gibbsa, Oxa, Giroud, BFG i jeszcze Artete z Flaminim przywróci do życia

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 328.04.2016, 21:39

Czyli rozumiem, że to nie będzie wtedy chodzić o osobę Wengera tylko o Motywację i podejście samego zawodnika?

Hubertus888 komentarzy: 367428.04.2016, 21:37

illpadrino

W takiej sytuacji Guardiola stanie się guru dla Davida Cooperfielda

Mihex komentarzy: 2360428.04.2016, 21:37

illpadrino
To by znaczyło, że dobrze, że odszedł, bo skoro u nas przez tyle lat nie potrafił wskoczyć na taki poziom to znaczy, że był w złym miejscu.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.04.2016, 21:36

illpadrino
To bede zadowolony ze jeszcze na cos go stac. Zle mu nie zycze wiec oby omijaly go kontuzje i zeby gral.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 328.04.2016, 21:34

Pytanie za 100pkt.

Co bedziecie wszyscy pisać jeżeli Walcot naprawde przejdzie do City i u Guardioli wejdzie na wyższy poziom i zacznie grać rewelacyjnie?

Zakładam, że to jest niemożliwe...ale kto wie.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492528.04.2016, 21:25

@simpllemann

Oj nie wiem jak się nazywa. Znajomy głos z ligi angielskiej to chyba Nahorny, chodzi mi o tego drugiego, który cały czas krzyczy.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492528.04.2016, 21:21

Mam nadzieję, że ten gaduła się niedługo zmęczy. Ciężko mi oglądać mecz przy tym komentatorze.

Dzięki.

Ja za Liverpoolem, zawsze kibicuje angielskim drużyną... wszystkim poza tottenhamem.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.04.2016, 21:10

michalal, tak, a konkretniej 4 w LM i 1 w el. do LM.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041328.04.2016, 21:07

Panowie jeżeli sezon skończy się z takim układem TOP4 jak teraz i wygraną w LE Liverpoolu, w LM gra 5 Angielskich drużyn?:>

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.04.2016, 21:06

arsenal159
To idpal sobie Eurosport 1 i ogladaj.

Hubertus888 komentarzy: 367428.04.2016, 21:06

Dziwne te składy. Liverpool bez Sturridga i środek średni w rozegraniu. Villareal z kolei bez Mussachio, Trigerosa i Castillejo.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189928.04.2016, 21:06

Lays
I pewnie jak na złość tam się odrodzi

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52428.04.2016, 21:06

Ja też za Hiszpanami.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.04.2016, 21:05

FabsFAN, jeszcze ja :-) Ale ciężko mi sobie wyobrazić żeby przeszli dalej.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041328.04.2016, 21:05

Liverpool bez klasycznej 9 :)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29728.04.2016, 21:04

Szkoda, że nie ma Liverpoolu na TVP Sport zamiast Sevilli :P

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52428.04.2016, 21:03

Ale w tej Hiszpanii mają brzydkie stadiony.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.04.2016, 21:03

Jazda Liverpool!

Sympatyczny komentarzy: 170728.04.2016, 20:49

bamos bamos xD

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.04.2016, 20:45

bamos villarreal :D Ktos jeszcze im kibicuje czy ejstem sam xd?

Hubertus888 komentarzy: 367428.04.2016, 20:45

Simpllemann

Na to wygląda. Ma chyba złe doświadczenie kiedy prowadził Argentyne. Mocno ich temperował a wiadomo jak to gwiazdy...

3rdpitch komentarzy: 453528.04.2016, 20:44

Jakkolwiek by to nie brzmiało po tym sezonie, Leicester przy nas to malutki i słabiutki klubik, nie wiem jak można pisać takie p

gunners007 komentarzy: 954328.04.2016, 20:42

Pamiętam, że gdy graliśmy z Barcą Guardioli to Pep mówił, że to jego obawiają się najbardziej, w meczu z Bayernem w tym sezonie Walcott również napsuł im sporo krwi i Guardiola to doskonale widział. Zawsze miał problemy z Walcottem gdy grał przeciwko Arsenalowi więc to bardzo możliwe, że będzie chciał go ściągnąć do City. Skrzydłowych tam bardzo brakuje, a Theo to Anglik więc nie zdziwi mnie zainteresowanie Pepa jego osobą. Patrząc jednak z drugiej strony to do tiki taki to on się nie nadaje jak nikt inny na świecie.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52428.04.2016, 20:41

Hubertus888
Widocznie w klubach - tylko lub aż - dobrych czuje się najlepiej.

Resoviak77
Telewizjada na tę chwilę nie działa.

ZielonyLisc komentarzy: 2028228.04.2016, 20:40

Rudzki jak zawsze dorzuca swoje 3 grosze.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549828.04.2016, 20:39

fanatic

W szatni odpalał bym wideorozmowe, zaprosił wszystkich z kanonierzy.com i razem byśmy robili taktyke na mecz :D

Resoviak77 komentarzy: 155328.04.2016, 20:22

PLytek

Telewizjada.net

Hubertus888 komentarzy: 367428.04.2016, 20:07

Simpllemann

Bielsa miał ofertę z Interu kiedy ten był na topie, wybrał Bilbao bo obiecał to prezydentowi z którym miał bardzo dobę kontakty. My ofert na stole nie widzimy tak samo jest z transferami. Czasami po roku czasu jakiś zawodnik mówił że miał ofertę z klubu o którym nawet plotki nie było. Zresztą po jego klubach widać że wybiera raczej te co nie wygrywają pucharów a w międzyczasie robi sobi przerwy.

lays komentarzy: 3987128.04.2016, 20:06