Kolejny żałosny występ: Sunderland 0-0 Arsenal

Kolejny żałosny występ: Sunderland 0-0 Arsenal 24.04.2016, 16:08, Sebastian Czarnecki 2675 komentarzy

Koniec złudzeń. Ta drużyna jest całkowicie rozbita, a menedżer nie ma żadnego pomysłu, jak ją odbudować. Kanonierzy zaserwowali nam kolejne 90 minut żałości, bezsilności, braku zaangażowania i jakiegokolwiek pomysłu na wygranie meczu. Londyńczycy nawet nie wyglądali na takich, którzy chcieli zdobyć w tym meczu trzy punkty, a walczącego o utrzymanie przeciwnika potraktowali, jakby walczył z nimi o Ligę Mistrzów.

Kwestia mistrzowska dla Arsenalu została przesądzona już dobry miesiąc temu, jednak niektórzy wciąż łudzili się, że ten może jeszcze w jakiś cudowny sposób wrócić do gry. Kiedy jednak nie potrafi się wygrywać takich meczów, jak ten z przeciętnym Sunderlandem, to nie ma co się łudzić - sezon jest skończony. Kanonierzy powinni już tylko modlić się, by ich przeciwnicy w walce o czwarte miejsce również zaczęli się potykać, bo z taką formą i takim zaangażowaniem mogą zagrać w przyszłym sezonie w Lidze Europy.

Ale jak doskonale wiadomo Arsenal nie potrzebuje klasowego napastnika ani radykalnych zmian, ponieważ tworzy sobie najwięcej sytuacji w całej lidze.

Sunderland: Mannone - Yedlin, Kone, Kaboul, Van Aanholt - Kirchhoff (77. Larsson) - M'Vila, Cattermole - Borini (74. Watmore), Defoe, Khazri

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Elneny, Ramsey - Alexis, Özil (84. Wilshere), Iwobi (71. Walcott) - Giroud (71. Welbeck)

Od pierwszych minut spotkanie było wyrównane, jednak to Kanonierzy stworzyli sobie więcej sytuacji na zdobycie gola. Nie należały one jednak do najgroźniejszych, w 4. minucie Iwobi uderzył obok słupka.

Pięć minut później Mesut Özil posłał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Do futbolówki najwyżej wyskoczył Per Mertesacker, który oddał strzał w światło bramki, ale Vito Mannone pewnie interweniował.

W kolejnych minutach obudzili się podopieczni Sama Allardyce'a, którzy w końcu zaczęli dochodzić do głosu. Uderzenia Cattermole'a i Khazriego nie znalazły jednak drogi do bramki, a Čech nie musiał nawet interweniować.

Najgroźniejszą okazję na zdobycie gola Czarne Koty otrzymały w 22. minucie. Patrick van Aanholt oddał mocny strzał z rzutu wolnego, ale piłka wylądowała na spojeniu i wyszła poza boisko.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Kanonierzy rozbudzili się dopiero po 30. minucie, kiedy to Mesut Özil zmusił Mannone do interwencji.

O wiele groźniejszą sytuację londyńczycy mieli kilka chwil później, kiedy sędzia podyktował rzut wolny z groźnej pozycji po faulu Cattermole'a na Elnenym. Do piłki podszedł Alexis Sanchez, który posłał dobre uderzenie w dolny róg bramki, ale Mannone popisał się świetnym refleksem.

Wiele kontrowersji było przy sytuacji w 37. minucie. Bellerin wybił futbolówkę prosto pod nogi Jermaine'a Defoe, który oddał strzał bez przyjęcia. Piłka odbiła się od ręki Pera Mertesackera, jednak arbiter zdecydował o niepodyktowaniu jedenastki.

Podobna sytuacja miała miejsce kilka chwil później, kiedy to DeAndre Yedlin zatrzymał ręką strzał Iwobiego. Choć w tej sytuacji rzut karny nie był tak oczywisty, jak przy akcji Mertesackera, to piłkarze Arsenalu wciąż domagali się stałego fragmentu gry.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal remisuje bezbramkowo z Sunderlandem na Stadionie Światła.

Po przerwie oglądaliśmy zdecydowanie odmieniony Sunderland, który miał parcie na zdobycie bramki. Zaledwie pięć minut po wznowieniu gry Petr Čech popisał się podwójną interwencją, która uchroniła Arsenal prze utratą bramki.

Dwie minuty później ponownie czeski bramkarz w roli głównej. Tym razem były zawodnik Chelsea zatrzymał sprytne uderzenie Khazriego.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Arsenal był bezradny w swoich poczynaniach i nie potrafił znaleźć sposobu na umieszczenie piłki w siatce. Festiwal żenady potwierdził strzał Aarona Ramseya w okolice dachu stadionu.

Sunderland atakował rzadziej, ale bardzo groźnie. Kiedy upłynęła godzina na zegarze, dwa rajdy przeprowadził Jermain Defoe, jednak osamotniony nie mógł wpłynąć na losy meczu. Niewiele jednak zabrakło, by dośrodkowanie przy drugim rajdzie trafiło pod nogi wybiegającego Boriniego, jednak Anglika w porę zatrzymał Koscielny.

Arsene Wenger zadowolony z wyniku meczu i gry swoich podopiecznych, na zmiany zdecydował się dopiero w 71. minucie. Za Iwobiego i Girouda weszli Walcott i Welbeck. Warto zaznaczyć, że dla Francuza było to czternaste spotkanie z rzędu bez strzelonej bramki, a jego licznik bezsilności wynosi obecnie ponad 13 godzin.

Mecz osiągnął zdecydowanie wyższy poziom. Obie drużyny zadowolone z wyniku z o wiele silniejszym od siebie przeciwnikiem (tyczy się to obu stron) przystopowały, a jedynymi elementami wartymi uwagi były zmiany przeprowadzane przez trenerów. Kirchhofa i Boriniego zastąpili Larsson i Watmore, z kolei Wenger do gry desygnował wracającego po kontuzji Wilshere'a, który zmienił Özila.

W 87. minucie Kanonierzy odważyli się na ten jeden, ostatni zryw. Alexis Sanchez, który jako jedyny próbował ciągnąć linię ofensywną Arsenalu, oddał mocny strzał, który z problemami zatrzymał Mannone.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Arsenal bezbramkowo zremisował z Sunderlandem na Stadium of Lights.

Premier LeagueRaport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Adu (zawieszony) komentarzy: 549828.04.2016, 19:53

simple

Bo Mourinho > Bielsa , Ancelotti > Bielsea , Klopp > Bielsa?

Rafson95 komentarzy: 1051628.04.2016, 19:47

Adu
A Di Maria już oficjalnie w PSG :D

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52428.04.2016, 19:46

Nie mam nic do Bielsy ale zastanawia mnie jedna rzecz - gdy Liverpool pożegnał się z Rodgersem to nie przeczytałem żadnej plotki, która mogłaby łączyć Argentyńczyka z The Reds. W United też może zajść (już zaszła?) zmiana szkoleniowca i tu podobnie. Żadnej mniejszej lub większej plotki łączącej klub z byłym trenerem Marsylii. Tak samo było z Bayernem. Czemu żaden z gigantów nawet nie zainteresował się Bielsą? Za to klubem, który łączony był z tym trenerem to zespół pokroju Swansea (z całym szacunkiem do Łabędzi). Dlaczego?

Adu (zawieszony) komentarzy: 549828.04.2016, 19:43

Pewnie jestem 100 lat za murzynami ale jak ktoś nie słyszał to Alli skończył właśnie sezon :D , dyskwalifikacja na 3 mecze.

3rdpitch komentarzy: 453228.04.2016, 19:39

skrobinho

Jak już wymieniasz najsłabszych graczy z tych ofensywnych to porównaj ich z najsłabszymi z defensywy, a nie... Bo ja widzę Jacka, Cazorle, Ozila, Sancheza.

PS. Jak już wypisałeś tych najsłabszych z ataku to masz tu słabszą wersję obrony, żeby było sprawiedliwie: Gibbs, Mertesacker, Gabriel, Chambers. IMO ta twoja czwórka wbiłaby więcej bramek niż ta moja wpuściła.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 228.04.2016, 19:36

3rdpitch
Simeone po przyjściu do Atletico odmienił całą defensywę.
Odmienił Juanfrana, z Godina pod względem czysto defensywnym zrobił sam top, Mirade i Luisa też wzniósł na wysoki poziom.

Myślę, że z naszych obrońców sporo mógłby jeszcze wyciągnąć.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 228.04.2016, 19:30

@3rdpitch
Heh, no rzeczywiście. Giroud, Welbeck, Walcott, Ox musieliby bronić i nie mogliby ładować gola za golem tak jak to robią teraz. Widać ten potencjał w graczach...

ansgar90 komentarzy: 8728.04.2016, 19:29

Arteta do u21 jako trener;
Rocisky out (bo i tak by nie pograł)
Walcott out (zarobić ile się da za 27letniego młodzika)
Flamini out
Campbell out (bo Siwy go myli z Walcottem przy ustaleniu składu)
Giroud out (bo główka to za mało na następcę Henryka)

3rdpitch komentarzy: 453228.04.2016, 19:27

arsenallord

Liverpool by w nas jechał, a my bronilibyśmy się tą naszą mientką obroną, marnując to co mamy najlepsze czyli potencjał ofensywnych graczy.

Qarol komentarzy: 1450228.04.2016, 19:27

@polandblood

Nic, tylko tam ; p

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 228.04.2016, 19:25

Jeśli Hummels rzeczywiście pójdzie do Bayernu to ich środek obrony będzie wyglądał następująco:
Boateng, Hummels, Martinez, Benatia i od bidy Alaba i Kimmich.

Trochę ciasno i myślę, że Benatię można by wyciągnąć za całkiem rozsądne pieniądze.

Jakby była taka możliwość to co byście powiedzieli na środek obrony Benatia-Kościelny?

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 128.04.2016, 19:16

Qarol

Tak patrzyłem na te opcje, nic nie pomogło. A ty coś zmieniałaś w opcjach amd jeszcze czy nic?

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11728.04.2016, 19:11

Arsenal z Simeone vs Liverpool z Kloppem - co to by się działo!

Qarol komentarzy: 1450228.04.2016, 19:01

A nie masz przypadkiem zablokowanego tego w ustawieniach gry? Jak włączasz to masz opcje, żeby grać, wejść do ustawień i wyjść. I w tych ustawieniach jest blokada FPS na 30, 60, lub bez ograniczeń.

Hubertus888 komentarzy: 367428.04.2016, 18:58

Fanatic

Z tego towarzystwa całego to zdecydowanie Bielsa. Ja wybrałem Arsenal ze względu na styl. W tej chwili go udajemy, natomiast Bielsa to gwarancja stylu i hiper motywacji. Skoro Guardiola i Simeone twierdzą że Bielsa to ich guru to nad czym się zastanawiać? Z całej tej stawki półfinalistów jedynie Zidane nie odbył stażu u Marcelo, tyle że Real jak zawsze do półfinału ma łatwą drogę. Jak dodamy do tego Pochettino który robi furorę na wyspach i Sampaoliego który z Chile odnosi sukcesy oraz innych trenerów którzy się od niego się uczyli to kandydat musi być jeden!

kamilo_oo komentarzy: 2356728.04.2016, 18:52

A tymczasem Legia przegrywa w Lubinie już 2:0

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 128.04.2016, 18:49

Quarol

Jak odblokować więcej niż 30 fps? Próbowałem już w control center i radeon pro. Dalej lipa.

Qarol komentarzy: 1450228.04.2016, 18:41

Tak, ja. Mam HD 6670.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 528.04.2016, 18:41

Nigdzie nie pisałem, że Arsenal wygra wszystko z Wengerem, czy że sam Boss jest lepszym trenerem niż Simeone. Cenię Argentyńczyka i szanuję, ale nie dam sobie wmówić, że strzelenie bramki + obrona przez około 70 minut + kopanie rywali, prowokacje i zwijanie się z bólu po fantomowych faulach przeciwników to szczyt tego, co w footballu najpiękniejsze. Nie podobały mi się murujące drużyny Mourinho, nie podoba mi się zabijanie meczu przez drużynę El Cholo. Rozumiem, że tak grają, rozumiem, że ta taktyka przynosi im sukcesy - po prostu nie w ten sposób rozumiem piłkę i nie byłbym w stanie im kibicować. Patrzę na Atletico i widzę grę polegającą na strzeleniu szybko gola i "w y j e b y w a n i u" przez resztę meczu piłki w kosmos. Dochodzę do wniosku, że chyba niektórym znudziła się świetnie grająca Barcelona, Real, czy Bayern i w zamian wolą promować obronę Częstochowy. Cóż każdy lubi co chce.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.04.2016, 18:39

Sezon Ramseya bez szalu. Jepnac gola sezonu i to wszystko czym mozna sie jarac :P

aNormalny komentarzy: 348228.04.2016, 18:35

Gozdzik
nie miałem problemów z przechodzeniem do następnej klasy, ba, nawet dobrą średnią miałem, ale z matmy jestem takim tłukiem, że głowa mała. mam nadzieję, że próbne matury są zawyżone jeżeli chodzi o poziom.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 128.04.2016, 18:24

Posiada ktoś tu FIFE 16 i kartę radeon?

mistiqueAFC komentarzy: 2676928.04.2016, 18:24

Thide

Słabiutko.Niczego ciekawego nie pokazał.Ja nim jestem znowu rozczarowany

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52428.04.2016, 18:23

Matura to stres. Nawet gdyby bariera wynosiła 10% to nerwy by pewnie nie zniknęły. Taki już chyba ich urok.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.04.2016, 18:22

matura jest zbyt losowa
gdy rozwiązywałem zadania z poprzednich lat to wychodziło mi nawet 60% z matmy, a na swoim egzaminie miałem jakoś koło 40

K4n0ni3R komentarzy: 97028.04.2016, 18:20

Thide
W skali od 1 do 6 dałbym 2

mistiqueAFC komentarzy: 2676928.04.2016, 18:20

anormalny

Dziwne jest to, że maturzyści w tym czasie tworzą towarzystwo wzajemnej adoracji.Matura to nie jest jakiś naukowy Everest, a tutaj rok do roku z tego powodu jest panika :P

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2228.04.2016, 18:18

aNormalny
Bariera 30% nie powinna stanowić dla nikogo większego problemu, jeśli w szkole nie miałeś problemu ze zdaniem do następnej klasy. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że matura nie jest czymś wybitnie trudnym, nie ma się czego bać :)

aNormalny komentarzy: 348228.04.2016, 18:13

mistique
tak to dziwnie na tym świecie, że matura co roku jest :/

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.04.2016, 18:11

jak ocenicie bieżący sezon dla Ramseya?

Fanatic komentarzy: 599128.04.2016, 18:02

"To co napisałem jest czystymi faktami. I moge założyć na 80%, że z obrońcami Atletico byłoby podobnie a nawet gorzej , gdzie gracz o dwie klasy lepszy do Giroud nie mógł sobie poradzić czasami z nimi. "

No może akurat jakaś porządna wrzuta na Girouda i byłby gol? jedyna porządna cecha jaką ma giroud to gra głową, nie tylko trzeba mieć dobry wzrost ale również te skille w grze w powietrzu i Giroud to umie, bez tego to mialby tych goli może z 5 teraz.

kamilo_oo komentarzy: 2356728.04.2016, 18:01

Zastanawiam się czemu tak dużo osób wymienia nazwisko Sampaoli

mistiqueAFC komentarzy: 2676928.04.2016, 18:00

Już się zaczynają tematy maturalne?matko boska.Rok spokoju byl i znowu

aNormalny komentarzy: 348228.04.2016, 17:59

tydzień do matury z matmy. chyba zdążę wyuczyć się na te 30%.
mamy tu jakiś maturzystów?

Fanatic komentarzy: 599128.04.2016, 17:59

Simeone tutaj nie wbije nawet nie marzcie. Może Bielsa byłby tutaj świetnym roziwązaniem, jest jeszcze Sampaoli albo Bilic może truchel no lepszych kandydatów nie ma chyba że jakiś noname ale za to z konkretnym pomysłem na drużynę i grę i z talentem do stosowania odpowiednich taktyk do danych spotkań.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52428.04.2016, 17:54

illpadrino
Akurat ostatnie zdanie odnosiło się do wspomnianej przez Ciebie gry w obronie. I tu przedstawiłem fakty. Ty gdybasz. Nie mówię, że nie masz racji. Mogłoby tak być jak napisałeś ale to wciąż tylko gdybanie i się o tym nie dowiemy.

mistiqueAFC komentarzy: 2676928.04.2016, 17:50

Qarol

Radosny futbol nie przynoszący sukcesów, oparty o szczęście i dobry dzień zawodników, połączony z taktyką "róbta co chceta" jest przecież ważniejszy niż gunwo warta gra o mistrzostwo kraju i prawdziwy sukces w LM.Na cholerę nam takie beztalencie na ławce, które trzyma klub na tak żenująco niskim poziomie

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 328.04.2016, 17:50

Na arsenaltv na pytanie :
"Co by musiał zrobić Wenger w lato, żebyś mógł z czystym sumieniem powiedzieć - Wenger Masz ostatnią moją szansę na odwrócenie losów tego klubu i nasze wsparcie"

Odpowiedź:

"Nic. Kompletnie nic. Może sobie wydać 200mln ale i tak będzie poza grą, jego taktyka jest nie tej daty - to nie ma znaczenia. W ciągu ostatnich 4 lat kupiliśmy 3 światowej klasy graczy, Ozil, Sanchez i Cech. Patrząc jeszcze wstecz, też mieliśmy dobry skład. Mamy lepszy skład niż Lester! Myślisz, że jeśli Arsene Wenger byłby managerem Lester to byliby oni w tym momencie na pierwszym miejscu w tabeli? - Wolne żarty.
Wenger dawał sobie dobrze rady w pierwszych 10 latach od mistrzostwa, ale teraz to już 12 lat bez mistrzostwa i nasz poziom spada, spada i spada. Niektórzy żyją z tym klubem 49 lat i nigdy nie było takiej atmosfery między Klubem a kibicami..."

Aha no i spodobał mi się jeden komentarz na hasło " Uważajcie czego sobie życzycie ! " (odnośnie odejścia Wengera i straszenia przez Wengerstayów).

"A to oznacza w takim razie, że mamy czekać aż śmierć nam zabierze Wengera z ławki czy jak? "

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11728.04.2016, 17:46

pauleta---> Do jakiego błędu? Jeżeli piszę coś do danej osoby to zawsze zaznaczam nick.

kamilo_oo komentarzy: 2356728.04.2016, 17:44

Pewnie, po co Simeone skoro mamy jakość

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 328.04.2016, 17:40

Simple

"Ale kwestionować można, wręcz trzeba inne bzdury na jego temat. "

Jakie bzdury napisałem na jego temat?

Qarol komentarzy: 1450228.04.2016, 17:35

Na szczęście? No tak, przede wszystkim Wengerball, po co jakieś sukcesy ; p

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.04.2016, 17:33

arsenallord, nie możesz się po prostu przyznać do błędu zamiast pisać takie głupoty?

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 528.04.2016, 17:26

@ arsenallord:

Na całe szczęście Simeone nigdy tutaj nie zawita. Zapewne będzie tak jak powiedział, czyli jego kolejnym klubem będzie Inter.

DontCry komentarzy: 760828.04.2016, 17:24

OFFICIAL: Mats Hummels has asked Dortmund to let him join Bayern Munich next season. (Source: @BVB)

Hue.

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11728.04.2016, 17:23

Oczywiście Wenger zapewne był jednym z powodów jego przyjścia, ale nie przesadzajmy.

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11728.04.2016, 17:22

pauleta--->
1 - Nigdzie nie napisałem, że cytuję akurat Twoją wypowiedź. To cytat wielu userów z K.com.

2 - A co miał Ozil powiedzieć? "Przychodzę do Arsenalu (z Realu) dla trofeów"?

3 - Wielu uważa, że Alexis i Ozil za rok odejdą bo Arsene nie przedłuży kontraktu. Nie zgadzam się. Wiele zależy od potencjonalnego zastępcy. Gdyby to był np. Simeone, to uważam, że chętnie zostaliby w Arsenalu.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 528.04.2016, 17:20

Oczywiście, że przyszedł w głównej mierze dla Wengera jak zresztą praktycznie każdy inny zawodnik, który gra w Arsenalu. Tak samo będzie z kolejnymi. Arsene to człowiek instytucja i jeden z najbardziej szanowanych szkoleniowców w tym sporcie. Praca z kimś takim to zaszczyt.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.04.2016, 17:01