Kolejny żałosny występ: Sunderland 0-0 Arsenal

Kolejny żałosny występ: Sunderland 0-0 Arsenal 24.04.2016, 16:08, Sebastian Czarnecki 2675 komentarzy

Koniec złudzeń. Ta drużyna jest całkowicie rozbita, a menedżer nie ma żadnego pomysłu, jak ją odbudować. Kanonierzy zaserwowali nam kolejne 90 minut żałości, bezsilności, braku zaangażowania i jakiegokolwiek pomysłu na wygranie meczu. Londyńczycy nawet nie wyglądali na takich, którzy chcieli zdobyć w tym meczu trzy punkty, a walczącego o utrzymanie przeciwnika potraktowali, jakby walczył z nimi o Ligę Mistrzów.

Kwestia mistrzowska dla Arsenalu została przesądzona już dobry miesiąc temu, jednak niektórzy wciąż łudzili się, że ten może jeszcze w jakiś cudowny sposób wrócić do gry. Kiedy jednak nie potrafi się wygrywać takich meczów, jak ten z przeciętnym Sunderlandem, to nie ma co się łudzić - sezon jest skończony. Kanonierzy powinni już tylko modlić się, by ich przeciwnicy w walce o czwarte miejsce również zaczęli się potykać, bo z taką formą i takim zaangażowaniem mogą zagrać w przyszłym sezonie w Lidze Europy.

Ale jak doskonale wiadomo Arsenal nie potrzebuje klasowego napastnika ani radykalnych zmian, ponieważ tworzy sobie najwięcej sytuacji w całej lidze.

Sunderland: Mannone - Yedlin, Kone, Kaboul, Van Aanholt - Kirchhoff (77. Larsson) - M'Vila, Cattermole - Borini (74. Watmore), Defoe, Khazri

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Elneny, Ramsey - Alexis, Özil (84. Wilshere), Iwobi (71. Walcott) - Giroud (71. Welbeck)

Od pierwszych minut spotkanie było wyrównane, jednak to Kanonierzy stworzyli sobie więcej sytuacji na zdobycie gola. Nie należały one jednak do najgroźniejszych, w 4. minucie Iwobi uderzył obok słupka.

Pięć minut później Mesut Özil posłał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Do futbolówki najwyżej wyskoczył Per Mertesacker, który oddał strzał w światło bramki, ale Vito Mannone pewnie interweniował.

W kolejnych minutach obudzili się podopieczni Sama Allardyce'a, którzy w końcu zaczęli dochodzić do głosu. Uderzenia Cattermole'a i Khazriego nie znalazły jednak drogi do bramki, a Čech nie musiał nawet interweniować.

Najgroźniejszą okazję na zdobycie gola Czarne Koty otrzymały w 22. minucie. Patrick van Aanholt oddał mocny strzał z rzutu wolnego, ale piłka wylądowała na spojeniu i wyszła poza boisko.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Kanonierzy rozbudzili się dopiero po 30. minucie, kiedy to Mesut Özil zmusił Mannone do interwencji.

O wiele groźniejszą sytuację londyńczycy mieli kilka chwil później, kiedy sędzia podyktował rzut wolny z groźnej pozycji po faulu Cattermole'a na Elnenym. Do piłki podszedł Alexis Sanchez, który posłał dobre uderzenie w dolny róg bramki, ale Mannone popisał się świetnym refleksem.

Wiele kontrowersji było przy sytuacji w 37. minucie. Bellerin wybił futbolówkę prosto pod nogi Jermaine'a Defoe, który oddał strzał bez przyjęcia. Piłka odbiła się od ręki Pera Mertesackera, jednak arbiter zdecydował o niepodyktowaniu jedenastki.

Podobna sytuacja miała miejsce kilka chwil później, kiedy to DeAndre Yedlin zatrzymał ręką strzał Iwobiego. Choć w tej sytuacji rzut karny nie był tak oczywisty, jak przy akcji Mertesackera, to piłkarze Arsenalu wciąż domagali się stałego fragmentu gry.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal remisuje bezbramkowo z Sunderlandem na Stadionie Światła.

Po przerwie oglądaliśmy zdecydowanie odmieniony Sunderland, który miał parcie na zdobycie bramki. Zaledwie pięć minut po wznowieniu gry Petr Čech popisał się podwójną interwencją, która uchroniła Arsenal prze utratą bramki.

Dwie minuty później ponownie czeski bramkarz w roli głównej. Tym razem były zawodnik Chelsea zatrzymał sprytne uderzenie Khazriego.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Arsenal był bezradny w swoich poczynaniach i nie potrafił znaleźć sposobu na umieszczenie piłki w siatce. Festiwal żenady potwierdził strzał Aarona Ramseya w okolice dachu stadionu.

Sunderland atakował rzadziej, ale bardzo groźnie. Kiedy upłynęła godzina na zegarze, dwa rajdy przeprowadził Jermain Defoe, jednak osamotniony nie mógł wpłynąć na losy meczu. Niewiele jednak zabrakło, by dośrodkowanie przy drugim rajdzie trafiło pod nogi wybiegającego Boriniego, jednak Anglika w porę zatrzymał Koscielny.

Arsene Wenger zadowolony z wyniku meczu i gry swoich podopiecznych, na zmiany zdecydował się dopiero w 71. minucie. Za Iwobiego i Girouda weszli Walcott i Welbeck. Warto zaznaczyć, że dla Francuza było to czternaste spotkanie z rzędu bez strzelonej bramki, a jego licznik bezsilności wynosi obecnie ponad 13 godzin.

Mecz osiągnął zdecydowanie wyższy poziom. Obie drużyny zadowolone z wyniku z o wiele silniejszym od siebie przeciwnikiem (tyczy się to obu stron) przystopowały, a jedynymi elementami wartymi uwagi były zmiany przeprowadzane przez trenerów. Kirchhofa i Boriniego zastąpili Larsson i Watmore, z kolei Wenger do gry desygnował wracającego po kontuzji Wilshere'a, który zmienił Özila.

W 87. minucie Kanonierzy odważyli się na ten jeden, ostatni zryw. Alexis Sanchez, który jako jedyny próbował ciągnąć linię ofensywną Arsenalu, oddał mocny strzał, który z problemami zatrzymał Mannone.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Arsenal bezbramkowo zremisował z Sunderlandem na Stadium of Lights.

Premier LeagueRaport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

Wczoraj napisałem podobny komentarz tylko go zupełnie inaczej uzasadniłem:

"Gdy piłkarzom nie spieszy się do podwyżki to rozważają zmianę klubu.

Ozil przeszedł tu w dużej mierze dla Wengera. Arsene prawdopodobnie w ciągu roku nie będzie, a Ozilowi i Sanchezowi zostaną roczne umowy i prawdopodobnie zostaną sprzedani."

DontCry komentarzy: 760828.04.2016, 16:23

ZielonyLisc

Z całą pewnością. Ten Wenger to jest jednak spiskowiec.

P.S
No chyba nie.

ZielonyLisc komentarzy: 2028328.04.2016, 16:20

Podejrzewam, że Wenger uknuł taki plan. Ozil i Sanchez zostaną na jeszcze jeden sezon. Wenger ich pewno przekona. Po następnym sezonie zapewne co rozpaczliwej walce o Top 4 odejdzie Wenger, a w raz z nim Mesut i Alexis. Co stanie się potem? Kryzys? Czy może nagły skok po mistrza? Kto wie ale przy stracie Mesuta i Alexisa staniemy się... no właśnie kim?

Żałosne jest to, że po transferach takich zawodników jak Ozil, Sanchez i Cech Wenger nie jest w stanie sięgnąć nawet po wicemistrzostwo nie wspominając już o chociażby półfinale LM.

Kondi komentarzy: 96428.04.2016, 16:16

@pauleta
Zerknij teraz na tabele strzelcow

Kondi komentarzy: 96428.04.2016, 16:15

Arsenal 9 najbardziej dochodwym klubem sportowym na swiecie wedlug Forbes czyli 4 pilkarskim

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.04.2016, 16:13

illpadrino, kto w Arsenalu ma najwięcej występów w tym sezonie? Giroud. Kto w Arsenalu ma najwięcej bramek w tym sezonie? Też Giroud. Co Francuz miał nastrzelać to już nastrzelał. Teraz Wenger powinien go odstawić od składu, bo Olivier jest już po prostu zajechany.

sebastix11 komentarzy: 599228.04.2016, 15:53

Kicker podaje, że Dembele ustalił warunki kontraktu z BVB także pewniak raczej, Kicker nie zwykł się mylić zbyt często

mistiqueAFC komentarzy: 2676928.04.2016, 15:36

McGregor dostał propozycję walki w KSW.Dają mu 3 mln dolarów, ale pewnie Irlandczyk i tak odmówi

Fanatic komentarzy: 599128.04.2016, 15:31

A i sory za literówki. Tradycyjnie smartfon robi filgle, zwlaszcza jak sie szybko pisze

Fanatic komentarzy: 599128.04.2016, 15:28

A co do rudzkiego to nieatety ale ma racje. W końcu odejście od mistrza kraju do każdego innego klubu z tego samego kraju to swoisty krok wstecz a zwłaszcza tyczy sie to Arsenalu. Niby panuje opinia, że top3/4 i 1/8 to cele minimum ale wygląda to na cele maksimum bo nie ma zmian w poprawie tych i tak dobrych wyników dla klubu, któryego nie stać na nic więcej. Arsenal jednak powinien choc raz na pare lat zgarnać majstra lub byc vicemistrzem i w LM zachodzic dalej niz 1/8 a to sie nie dzieje, wiec ja popre pana rudziekgo w opinii o kange i jego kroku wstecz po przyjsciu do AFC na chwile obecną i tak bedzie dopóki Arsenal nie praelamie lodów ni nie zacznie notować wyników na miare świtowego topu.

Fanatic komentarzy: 599128.04.2016, 15:10

Giroud powinien na boisku bardziej niż dotychczas polować na gole a nie biegać do defensywy czy schodzic na skrzdlo czy grac notoryxznie na ściane - Żirooo brakuje szybkości aby grać lepie przodem do bramki bo malo takich goli strzelil a dosrodkowania przestaly do niego celnie dochodzic. Czas na nowego strikera w AFC, bo jest kilku fajnych do wyjecia jak Lacazette, może ciabani, igła, morata no nie bede już wymienial bo te nazwiska juz padly niejednokrotnie i nie chce nawet od Wengera slyszec tekstów typu: "nie bylo nikogo jakosciowego dostepnego" bo takie slowa to bedą jak oplucie kibica w twarz.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52428.04.2016, 14:57

Tylko nikt nie broni Girouda. Nasz napastnik gra bardzo słabo ostatnio a tę serię bez gola można jedynie przemilczeć, bo to wstyd nie strzelić w tylu spotkaniach. Tego zakwestionować nie można. Dopóki nie będzie się bronił na boisku, tego nikt wśród komentujących nie zrobi.
Ale kwestionować można, wręcz trzeba inne bzdury na jego temat.

mistiqueAFC komentarzy: 2676928.04.2016, 14:49

A co drużynie po jego niby zaangażowaniu w defie, skoro Francuz od dłuższego czasu jest bezużyteczny w tym, czego się od niego oczekuje?On ma strzelać bramki, wtedy dopiero będzie można go ewentualnie bronić za grę w defensywie.Dopóki tego nie będzie robił, to może sobie grać w tyłach i odbierać te piłki, a każdyi tak będzie widział jego wielkie, tłuste zera w statystykach strzelonych goli.No oprócz ludzi którzy na sile będą go bronić mitami typu gra w defie

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52428.04.2016, 14:45

illpadrino
Mój komentarz z 9 kwietnia:
"Kane, Vardy, Okazaki, Deeney, Ighalo i Rondon mają więcej przechwytów.
Vardy, Deeney, Okazaki, Kane mają więcej odbiorów."

A czy idealnie siadło? Masz dość żałosnej gry, a nie takich komentarzy?

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 328.04.2016, 14:38

simple

Czyli mi idealnie siadło.

Pauleta19

Ty chyba mylisz zaangażowanie w defensywie z zaangażowaniem podczas gry z przodu.

Z tym zaangażowaniem w defie to też chyba jakaś bajka napisana przez fanów Girouda.

Mi chodzi o ogólne zaangażowanie w grę. Po ostatnim meczu każde jego zagranie przyprawiało mnie o śmiech. Przewracanie się na obrońców i kiepskie trzymanie piłki przy nodze. Nie powinien w ogóle grać tak samo jak Walcot.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.04.2016, 14:33

Redaktorzy pochłonięci pisaniem nowinek z metra i innych mirrorów. Czas się ewakuowaç.
#summeriscoming

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.04.2016, 14:28

Co do Lewandowskiego to nie radził sobie tylko w pierwszej połowie, bo w drugiej był jednym z najlepszych zawodników na boisku.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.04.2016, 14:24

illpadrino, ale co ty masz do zaangażowania Giroud? Jeden z pożyteczniejszych napastników w defensywie w EPL. Można mu zarzucać że jest wolny, drewniany czy mało skuteczny, ale na pewno nie to że się nie stara.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.04.2016, 14:07

Lech-Lechia zapowiada się dziś super. KGHM ostatnio zawodzi, więc raczej obejdzie się bez niespodzianki z Legią.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.04.2016, 13:56

Rudzki ma talent. Nie wiem jak można tak przynudzać o najciekawszej lidze świata. Werwa 80-letniego dziadka. #nudzki

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 328.04.2016, 13:46

3rdpitch

Co Ty się bulwersujesz?

Giroud jakby grał z tymi obrońcami atletico to by wyglądał jak cichodajka na wybiegu. Więcej by beczał i machał rękami do sędziego niż to co robił w tym meczu lewy. Widziałeś kiedyśGiroud, żeby wrócił po piłkę na swoją połowę, dostał ją miał przy nodze przodem do bramki dłużej jak 2 sekundy i podał do kolegi ? No chyba nie.

Także można go krytykować bo ja rozumiem, że nie ma formy ale na boisku w takim wypadku sie zapieprza a nie chodzi i ma pretensje o brak piłek, albo kładzenie się na obrońcach i przewracanie. Tak robi chłop 190cm i 85kg wagi? Hehehe.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.04.2016, 13:33

Murawski w studio powiedział, że Boateng to jeden z najlepszych stoperów. Staram się uszanować zdanie innych, ale wtf. Możnaby z 15 lepszych stoperów wymienić.

marimoshi komentarzy: 472828.04.2016, 13:20

Super pokaz siły Bayernu...
Najgroźniejsze sytuacje to po strzałach z dystansu. Niby Bayern cisnął,a Torres i tak miał najlepszą okazję w drugiej połowie.

3rdpitch komentarzy: 454228.04.2016, 12:56

No widzisz, a mi chodzi o ocenę pomeczową odnośnie jednego meczu ;) na którą poprzednie nie powinny mieć wpływu.

Sympatyczny komentarzy: 170728.04.2016, 12:56

Do Lewego to niemiałbym jakoś pretensji, praktycznie zawsze było koło niego dwóch-trzech graczy Atleti, tak samo było z Suarezem.

Gerwciu komentarzy: 372228.04.2016, 12:51

Przecież Giroud nie strzelił bramki od 13 albo 14 meczy. Krytyka jest słuszna

3rdpitch komentarzy: 454228.04.2016, 12:48

Lewandowski był całkowicie odcięty od podań i nie mógł nic zrobić - może i prawda, tylko ostatnio Giroud był w podobnej sytuacji, z tym, że po nim się jeździ jak po szmacie, a Lewy jest święty. Nie porównuję ich, bo wiadomo kto jest lepszy, ale trochę obiektywności kur*a...