Kolejny żałosny występ: Sunderland 0-0 Arsenal

Kolejny żałosny występ: Sunderland 0-0 Arsenal 24.04.2016, 16:08, Sebastian Czarnecki 2675 komentarzy

Koniec złudzeń. Ta drużyna jest całkowicie rozbita, a menedżer nie ma żadnego pomysłu, jak ją odbudować. Kanonierzy zaserwowali nam kolejne 90 minut żałości, bezsilności, braku zaangażowania i jakiegokolwiek pomysłu na wygranie meczu. Londyńczycy nawet nie wyglądali na takich, którzy chcieli zdobyć w tym meczu trzy punkty, a walczącego o utrzymanie przeciwnika potraktowali, jakby walczył z nimi o Ligę Mistrzów.

Kwestia mistrzowska dla Arsenalu została przesądzona już dobry miesiąc temu, jednak niektórzy wciąż łudzili się, że ten może jeszcze w jakiś cudowny sposób wrócić do gry. Kiedy jednak nie potrafi się wygrywać takich meczów, jak ten z przeciętnym Sunderlandem, to nie ma co się łudzić - sezon jest skończony. Kanonierzy powinni już tylko modlić się, by ich przeciwnicy w walce o czwarte miejsce również zaczęli się potykać, bo z taką formą i takim zaangażowaniem mogą zagrać w przyszłym sezonie w Lidze Europy.

Ale jak doskonale wiadomo Arsenal nie potrzebuje klasowego napastnika ani radykalnych zmian, ponieważ tworzy sobie najwięcej sytuacji w całej lidze.

Sunderland: Mannone - Yedlin, Kone, Kaboul, Van Aanholt - Kirchhoff (77. Larsson) - M'Vila, Cattermole - Borini (74. Watmore), Defoe, Khazri

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Elneny, Ramsey - Alexis, Özil (84. Wilshere), Iwobi (71. Walcott) - Giroud (71. Welbeck)

Od pierwszych minut spotkanie było wyrównane, jednak to Kanonierzy stworzyli sobie więcej sytuacji na zdobycie gola. Nie należały one jednak do najgroźniejszych, w 4. minucie Iwobi uderzył obok słupka.

Pięć minut później Mesut Özil posłał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Do futbolówki najwyżej wyskoczył Per Mertesacker, który oddał strzał w światło bramki, ale Vito Mannone pewnie interweniował.

W kolejnych minutach obudzili się podopieczni Sama Allardyce'a, którzy w końcu zaczęli dochodzić do głosu. Uderzenia Cattermole'a i Khazriego nie znalazły jednak drogi do bramki, a Čech nie musiał nawet interweniować.

Najgroźniejszą okazję na zdobycie gola Czarne Koty otrzymały w 22. minucie. Patrick van Aanholt oddał mocny strzał z rzutu wolnego, ale piłka wylądowała na spojeniu i wyszła poza boisko.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Kanonierzy rozbudzili się dopiero po 30. minucie, kiedy to Mesut Özil zmusił Mannone do interwencji.

O wiele groźniejszą sytuację londyńczycy mieli kilka chwil później, kiedy sędzia podyktował rzut wolny z groźnej pozycji po faulu Cattermole'a na Elnenym. Do piłki podszedł Alexis Sanchez, który posłał dobre uderzenie w dolny róg bramki, ale Mannone popisał się świetnym refleksem.

Wiele kontrowersji było przy sytuacji w 37. minucie. Bellerin wybił futbolówkę prosto pod nogi Jermaine'a Defoe, który oddał strzał bez przyjęcia. Piłka odbiła się od ręki Pera Mertesackera, jednak arbiter zdecydował o niepodyktowaniu jedenastki.

Podobna sytuacja miała miejsce kilka chwil później, kiedy to DeAndre Yedlin zatrzymał ręką strzał Iwobiego. Choć w tej sytuacji rzut karny nie był tak oczywisty, jak przy akcji Mertesackera, to piłkarze Arsenalu wciąż domagali się stałego fragmentu gry.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal remisuje bezbramkowo z Sunderlandem na Stadionie Światła.

Po przerwie oglądaliśmy zdecydowanie odmieniony Sunderland, który miał parcie na zdobycie bramki. Zaledwie pięć minut po wznowieniu gry Petr Čech popisał się podwójną interwencją, która uchroniła Arsenal prze utratą bramki.

Dwie minuty później ponownie czeski bramkarz w roli głównej. Tym razem były zawodnik Chelsea zatrzymał sprytne uderzenie Khazriego.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Arsenal był bezradny w swoich poczynaniach i nie potrafił znaleźć sposobu na umieszczenie piłki w siatce. Festiwal żenady potwierdził strzał Aarona Ramseya w okolice dachu stadionu.

Sunderland atakował rzadziej, ale bardzo groźnie. Kiedy upłynęła godzina na zegarze, dwa rajdy przeprowadził Jermain Defoe, jednak osamotniony nie mógł wpłynąć na losy meczu. Niewiele jednak zabrakło, by dośrodkowanie przy drugim rajdzie trafiło pod nogi wybiegającego Boriniego, jednak Anglika w porę zatrzymał Koscielny.

Arsene Wenger zadowolony z wyniku meczu i gry swoich podopiecznych, na zmiany zdecydował się dopiero w 71. minucie. Za Iwobiego i Girouda weszli Walcott i Welbeck. Warto zaznaczyć, że dla Francuza było to czternaste spotkanie z rzędu bez strzelonej bramki, a jego licznik bezsilności wynosi obecnie ponad 13 godzin.

Mecz osiągnął zdecydowanie wyższy poziom. Obie drużyny zadowolone z wyniku z o wiele silniejszym od siebie przeciwnikiem (tyczy się to obu stron) przystopowały, a jedynymi elementami wartymi uwagi były zmiany przeprowadzane przez trenerów. Kirchhofa i Boriniego zastąpili Larsson i Watmore, z kolei Wenger do gry desygnował wracającego po kontuzji Wilshere'a, który zmienił Özila.

W 87. minucie Kanonierzy odważyli się na ten jeden, ostatni zryw. Alexis Sanchez, który jako jedyny próbował ciągnąć linię ofensywną Arsenalu, oddał mocny strzał, który z problemami zatrzymał Mannone.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Arsenal bezbramkowo zremisował z Sunderlandem na Stadium of Lights.

Premier LeagueRaport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
ZielonyLisc komentarzy: 2028327.04.2016, 23:38

Mihex

#Nostradamus :D

Mihex komentarzy: 2360427.04.2016, 23:33

Finał City - Atletico. Wielki triumf Simeone, który potem przechodzi do Arsenalu i dalej łoi skórę City i Guardioli. Piękne :P

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.04.2016, 23:33

MG

Cztery !! :D

Simao12 komentarzy: 775227.04.2016, 23:30

City vs Atletico, bardzo ciekawa możliwość

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.04.2016, 23:29

Wszystko prowadzi do tego aby byla powrotka z rozrywki. Ja tak nie mam nic przeciwko bo chce znow to zobaczyc :)

Mihex komentarzy: 2360427.04.2016, 23:28

Z derbami Madrytu jest często ten problem, że mało tam piłki, a więcej UFC. Nie zawsze oczywiście, czasami jedna z drużyn ma większe przebłyski, ale miejscami to te mecze równie dobrze można by rozgrywać na stadionie korridy, a nie piłkarskim.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.04.2016, 23:25

Szczerze nie za bardzo chce derby w finale, bo lubie nowosci, a tu juz moze byc powtorka z 2014.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.04.2016, 23:25

Gunnerrsaurus
To taka zmylka taktyczna zeby nie bylo na boisku WIELKIEJ CZWORKI bo wtedy plan Wengera wyjdzie na jaw. A tak na spokojnie realizuje swoj niecny plan zajecia czwartego krzesla.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 827.04.2016, 23:24

mistiqueAFC, no ale ile byś dał?:P

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40027.04.2016, 23:24

Ja chcialem finał Atletico-Bayern, ale w takiej sytuacji chcialbym zobaczyc rewanż za 2014 rok.

Mihex komentarzy: 2360427.04.2016, 23:23

arsenallord
Uważam podobnie, dla mnie zwycięzca dwumeczu będzie faworytem do tytułu. Choć podejrzewam, że w przypadku Atletico to w opinii ludzi zwycięzca drugiego meczu byłby faworytem. Trochę komedia jak nie docenia się drużyny Simeone. Któryś rok już dochodzą daleko w LM, a ludzie dalej wmawiają sobie, że oni są "czarnym koniem".

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.04.2016, 23:23

Atletico to już tego finału nie odda.Na AA bankowo przynajmniej raz ukluja, a z taką grą w tyłach nie dadzą sobie trzech trafić

Dzisiejszy mecz to byl majstersztyk w wykonaniu chłopaków Simeone, i samego Diego.Lepiej chyba nie dało ich się poustawiać.Można godzinę im klaskać na stojąco :)

A ile ja bym dal, żeby Arsenal przynajmniej trochę się zbliżył do tego poziomu to sobie nie wyobrażacie

ZielonyLisc komentarzy: 2028327.04.2016, 23:22

Wątpię żeby City wygrało LM. Podejrzewam, że na Santiago Bernabeu dadzą dupy. Finał odbędzie się pomiędzy Atletico, a Realem choć chciałbym aby właśnie City zmierzyło się z Atletico.

kamilo_oo komentarzy: 2356727.04.2016, 23:21

Bo City to nie drużyna na finał, a co dopiero na wygranie LM

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 827.04.2016, 23:20

Czekam aż Arsenal w fazie pucharowej CL wygra pierwszy mecz dwumeczu.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11727.04.2016, 23:19

Ogólnie dzisiejszy mecz był takim małym finałem LM. Wyżej cenię Atletico i Bayern niż Real z City.

Armata500 komentarzy: 4362 newsów: 13027.04.2016, 23:19

Serio ktoś uważa, że to co zagrało dzisiaj Atletico to antyfutbol?

Proponuję tym osobom rozpędzić się i uderzyć głową w ścianę. Może jest jeszcze nadzieja...

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.04.2016, 23:19

Atletico troszkę słabiej w drugiej połowie, ale raczej mieli mecz pod kontrolą. A te "okazje " Bayernu? Raczej niewypracowane po dobrych akcjach a strzały zdystansu/ po wrzutce.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189927.04.2016, 23:18

Kanonier204
Niby tak tylko dlaczego wyrzucił że składu F. COQUELINA (34)? Co cztery czwórki to nie dwie, bo przecież jeszcze na prawej obronie lata H. BELLERIN z 24

Mihex komentarzy: 2360427.04.2016, 23:18

RIVALDO
Aktualny Bayern chyba jednak nie dałby rady, nawet na AA.
My na AA wyszliśmy niezbyt optymalną obroną, chyba tylko Bellerin z podstawowego składu wtedy grał. Dodatkowo Bayern przeżywa teraz kryzys, do tego Atletico to jedna z najlepszych w obronie drużyn na świecie. Jeżeli Bayern pozwoli sobie władować bramkę w domu to już się żegnają.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 827.04.2016, 23:17

Dancer, mocne i trafne.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189927.04.2016, 23:14

Mihex
Po co ta kłótnia, spokojnie, ja po prostu muszę trzymać stronę Atletico, bo inaczej to byście ich tutaj zjedli, a przecież ograli Bayern, zagrali perfekcyjne taktycznie zawody

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.04.2016, 23:13

Gunnerrsurus
Skoro jedna zworka biega po boisku (Per wiem ze nie biegasz a stoisz w miejscu ale niech ci bedzie) to musi rzucic wszystko na jedna karte i wstawic druga czworke TH14. Dwie czworeczki i Papa zadowolony.

kamilo_oo komentarzy: 2356727.04.2016, 23:13

Atletico - Bayern 1:0
Arsenal - Bayern 2:0

Simeone może wyczyścić buty Wengerowi ;D

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40027.04.2016, 23:12

Futbol, antyfutbol... Czym jest ten wasz antyfutbol? Kazdy zespol uprawia ta sama dyscypline, wiec nie rozumiem jak mozna nazywac jeden styl inaczej od drugiego. Oczywiscie, kazdy kibicuje tej druzynie, ktora z jakiegos wzgledu mu sie najbardziej spodobala. W glownej mierze przez styl. Ale dlaczego styl Atletico nazywacie antyfutbolem? Czy kibice Atletico nazywaja gre Bayernu/Arsenalu antyfutbolem? Przeciez to przeciwienstwo stylu, jaki oni lubia!

A poza tym, w sporcie chodzi o to, zeby wygrywac. A wygralo Atletico, co oznacza, ze byli lepsi. Jak widac to "antyfutbol" jest efektywniejszy niz "futbol".

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.04.2016, 23:11

Bayern jesli straci bramke na Allianz bedzie musial strzelic az 3 gole Atletico.

Patrzac co oni dzis zagrali, wydaje sie to nieprawdopodobne by stracili az 3 gole, ale to Bayern ktory potrafi zaladowac AFC 5 goli i Juve 4. Trzeba czekac.

Mihex komentarzy: 2360427.04.2016, 23:11

Przepraszam, że uważam Oblaka za dobrego bramkarza :V
Ja jednak podejrzewam, że gdyby ktoś wpuścił strzał Vidala (np. Szczęsny) to nikt by go o to nie obwiniał.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189927.04.2016, 23:10

Kanonier204
A jak zawodnicy się nie słuchają i grają za dobrze to wtedy Wenger wpuszcza swojego asa Theo Walcotta i wszystko wraca do normy

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189927.04.2016, 23:09

Ciekawe co by się działo na boisku jakby grały dwie drużyny prezentujące styl Guardioli

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.04.2016, 23:07

Wenger to ma taktyke. Opiera sie ona na daniu pilki i slowie:

Grajcie byle bylo czwarte na koniec.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189927.04.2016, 23:07

Alaby był w poprzeczkę (jeżeli o tym mowisz) więc nie byłoby gola nawet jakbym ja stał na bramce, a strzał Vidala też wielu profesjonalnych bramkarzy by obroniło, bo odległość była duża. Futbol jest na szczęście trochę bardziej skomplikowany i bramki z takich odległości, na takim poziomie to nie jest częsty obrazek. Trzeba się trochę wysilić, przejść przez obronę i wtedy pokonać bramkarza jest łatwiej i nie trzeba narzekać, że Oblak jest zły i wszystko nam wybrania

ZielonyLisc komentarzy: 2028327.04.2016, 23:06

Arsenal pod wodzą Arsene Wengera gra antyfutbol. Zero strzalow z dystansu, milion sytuacji bramkowych i zero goli, milion podan wzdłuż i wszerz z ktorych nic nie wynika.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.04.2016, 23:05

Leszek Orłowski napisal na tt, ze Simeone zrobilby nawet z kija od mopa klasowego obronce.

Cos w tym jest hehe.

JJ35 komentarzy: 12527.04.2016, 23:03

Ludzie piszą o antyfutbolu. W takim razie czy ktoś przytoczy mi definicję antyfutbolu ? Simeone to jeden z najlepszych trenerów odnośnie taktyki. Wenga to się chowa w krzakach.

ZielonyLisc komentarzy: 2028327.04.2016, 23:03

Arsenal w ogole nie oddaje strzalow z dystansu. Fuck logic

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 827.04.2016, 23:03

Hubertus888
Gratuluję zmysłu co do ilości bramek w tych meczach.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189927.04.2016, 23:03

RIVALDO700
By się wstydzili, tyle czystych kont... No to to już jest antyfutbol

Mihex komentarzy: 2360427.04.2016, 23:00

Jeżeli strzał Alaby i Vidala był dla ciebie marny (tak samo główka Martineza, choć to nie było z dystansu) to marne strzały to nie wiem jak do ciebie przemówić. Chciałbym tylko by Arsenal oddawał tak "marne" strzały z dystansu.

ZielonyLisc komentarzy: 2028327.04.2016, 22:56

Atletico antyfutbol? Hahahhaha co za ludzie.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189927.04.2016, 22:56

Po to stoi bramkarz na bramce, żeby bronił te marne strzały z dystansu. Więc co to za mówienie, że uratował ich geniusz oblaka

Hubertus888 komentarzy: 367427.04.2016, 22:56

W rewanżu Atletico musi strzelić i awans będą mieli pewny. Bayern podkręci śrubę i na bank zagra lepiej.

marimoshi komentarzy: 472827.04.2016, 22:55

Mihex

Zapomniałeś jeszcze o sytuacji Antoine z pierwszej połowy.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189927.04.2016, 22:54

Oj w tamtej sytuacji Lewy wszedł ostro, na faul... A żeby sędzia gwizdnął w takiej sytuacji to trzeba się przewrócić, każdy tak robi, nie ma się co czepiać

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 127.04.2016, 22:54

simplle

Z klepania Bayernu nic nie wynikało. Jedyne zagrożenie, to 2 strzały z dystansu. Torres, albo Koke powinni podwyższyć na 2 do 0.

Mihex komentarzy: 2360427.04.2016, 22:53

Kyrtap
Nie powiedziałbym. Bayern miał 3 genialne sytuacje na wyrównanie - strzał Alaby i milimetry ratujące Oblaka, główka Martineza i geniusz Oblaka, oraz to samo przy strzale Vidala. Przeciwko temu tylko setka Torresa.

Hubertus888 komentarzy: 367427.04.2016, 22:52

Jutro jeszcze tylko taki mecz w Villareal i zgarniam siano :)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52427.04.2016, 22:51

Kyrtap
Z Twoim ostatnim zdaniem można polemizować.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.04.2016, 22:49

Simao12, Gimenezowi urwało nogę mimo że Lewandowski go nawet nie dotknął.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52427.04.2016, 22:48

Liczę jednak, że Bayern powalczy w rewanżu. A czy Atletico awansuje do finału czy Bawarczycy to dla mnie wszystko jedno.