Kolejny zmarnowany sezon, Sunderland 2-0 Arsenal!

Kolejny zmarnowany sezon, Sunderland 2-0 Arsenal! 18.02.2012, 19:10, IceMan 2647 komentarzy

Punktualnie o 18:15 rozpoczęło się starcie Arsenalu z Sunderlandem w ramach Pucharu Anglii - jedynych rozgrywek, które mogą jeszcze realnie paść w tym sezonie łupem The Gunners. Kibice, którzy oglądali ten mecz na antenie polskiego Sportklubu dostrzegli zapewne w studio oblicze Przemysława Szewsa - znanego i lubianego felietonisty Kanonierzy.com.

Pierwsze minuty spotkania upłynęły pod znakiem walki o prym w środku pola i nie obfitowały w sytuacje bramkowe. Ostra gra gospodarzy wespół z fatalnym stanem murawy sprawiły natomiast, że piłkarze co chwila narzekali na urazy. Na murawie w bólach słaniali się kolejno: Francis Coquelin, Alex Song, Bacary Sagna oraz Aaron Ramsey. Na szczęście wszyscy oprócz Coquelina byli w stanie kontynuować mecz, a francuskiego młodzika zastąpił starszy rodak - Sebastien Squillaci.

Katastrofalnie wyglądała również gra gości, którzy nie byli w stanie wyjść spod presingu Sunderlandu i wydostać się z własnej połowy. Jedynym w zasadzie zawodnikiem Arsene'a Wengera, który próbował coś zdziałać w ofensywie był Gervinho. W 11. minucie pierwszą kontrowersyjną decyzję podjął Howard Webb, który nie podyktował jedenastki dla gospodarzy po zagraniu ręką Alexa Songa we własnym polu karnym.

Z czasem jednak The Gunners powoli zaczęli wybudzać się z marazmu i konstruować coraz bardziej składne akcję. W 28. minucie przed dobrą okazją stanął Gervinho, który oddał w asyście obrońcy strzał w stronę Mignoleta. Uderzenie błyskotliwego skrzydłowego było świetne, ale parada bramkarza Sunderlandu jeszcze lepsza.

Chwilę później po ładnym prostopadłym podaniu Songa w pole karne gospodarzy wpadł Robin van Persie. Holendrowi nogę podstawił John O'Shea, ale Howard Webb nie zareagował na przewinienie byłego defensora Manchesteru United.

Gdy już wydawało się, że inicjatywę przejmuje Arsenal, na prowadzenie wyszedł Sunderland. Obrońcy Kanonierzy wybili co prawda piłkę po rzucie wolnym wykonywanym przez rywali, lecz nikt nie raczył już podbiec do Richardsona, który dopadł do bezpańskiej futbolówki i bez namysłu strzelił lewą nogą w długi róg bramki Fabiańskiego. Piłka otarła się jeszcze o Squllaciego i ugrzęzła w siatce. Polak ani drgnął.

Tuż przed przerwą Sunderland mógł podwyższyć swoje prowadzenie, jednak dogodnej sytuacji nie wykorzystał Gardner, który z bliskiej odległości nie trafił w światło bramki. Ostatecznie drużyny zeszły więc do szatni przy wyniku 1-0 dla Czarnych Kotów. Rezultat w pełni sprawiedliwy, bowiem The Gunners znów prezentują się niemrawo i nie widać w ich poczynaniach nadziei, woli ani chęci zwycięstwa.

Już od początku druga połowa nie zwiastowała dla Arsenalu nic dobrego. Tuż po przerwie za faul na wychodzącym na dogodną pozycję rywalu żółtą kartkę otrzymał Bacary Sagna, a do piłki podszedł specjalista od rzutów wolnych - Sebastian Larsson. Na szczęście futbolówka po jego strzale wylądowała tylko na górnej siatce bramki Fabiańskiego.

Widząc nieporadność swoich podopiecznych Arsene Wenger postanowił szybko przeprowadzić dwie pozostałe zmiany. Z boiska zszedł Aaron Ramsey oraz Sebastien Squillaci, natomiast z ławki rezerwowych wbiegli Theo Walcott i Tomas Rosicky.

Niestety gra Arsenalu nie ulegała poprawie, dominowała wciąż bezradność. Gdyby tego było mało, Kanonierzy powinni byli od 60 minucie grać w dziesiątkę, ale na szczęście Howard Webb postanowił nie karać Johana Djourou drugą żółtą kartką za lekkomyślny wślizg dwiema wyprostowanymi nogami.

Po chwili rzutu karnego raz jeszcze domagał się Robin van Persie, który był przytrzymywany przez rywala w pobliżu bramki Mignoleta. Howard Webb nie wskazał jednak na "wapno". Kilka minut później najwyżej po rzucie wolnym wyskoczył Thomas Vermaelen, lecz po jego anemicznym strzale piłka wylądowała w rękawicach bramkarza gospodarza.

Gwóźdź do Kanonierskiej trumny został wbity w 77. minucie. Strata piłki Alexa Oxlade-Chamberlaina zapoczątkowała kontratak wyprowadzony przez Sessegnona. Ten odegrał futbolówkę na prawe skrzydło do Sebastiana Larssona. Mimo, że podanie nie było zbyt precyzyjne, Szwed zdołał oddać strzał z ostrego kąta. Piłka odbiła się od słupka i wtoczyła się z powrotem na boisko. Niestety bardzo nieporadnie interweniował Chamberlain, który wpadł z futbolówką do własnej bramki.

W ostatnich minutach nie działo się praktycznie nic, a Arsenal nie zdołał wypracować sobie ani jednej klarownej sytuacji podbramkowej. Howard Webb zakończył więc spotkanie, które zakończyło się kolejną po środowym 0-4 katastrofą dla The Gunners. Pozbawieni woli walki, pomysłu na grę i zęba 13-krotni mistrzowie Anglii odpadli z ostatnich rozgrywek, w których liczyli na złote medale. Smutny upadek klubu na 125-lecie bogatej historii.

FA CupSunderland autor: IceMan źrodło: Własne
AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 219.02.2012, 19:12

to widać zlekceważył FA Cup, bo nie miec pola manewru na lewej obronie to grzech (wpuszczac SS i Djourou na boisko razem to gruuuba przesada)

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 419.02.2012, 19:11

Migd -> chyba 3 czerwone mogą być a przy 4 przerywany jest mecz, ale w tym przypadku faktycznie jedną czerwoną dostał gościu na ławce. Mogę się mylić bo tylko tak mi się wydaje :P

mskafc komentarzy: 579619.02.2012, 19:11

lol ile samobojoww oO

adrianm1994 komentarzy: 3919.02.2012, 19:10

ale pierwsza czerwona była poza boiskiem także nikt nie musiał schodzić to mogli grac 6-1-0 ;p

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.02.2012, 19:09

armata_PL > Kibice Brighton przegrywając 5 : 1 śpiewają - BRIGHTON TILL I DIE !!! :D

Suarez nie trafia karnego :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.02.2012, 19:09

veron

Aha - chyba, że tak.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 419.02.2012, 19:07

AtheneWins-> jeżeli chodzi o Gibbs'a to ktoś tutaj wczoraj pisał że dostał wolne od Wengera.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.02.2012, 19:07

armata_PL

Sądzę, że mogli grać ustawieniem 6-0-0 :]

Ja się tak zastanawiałem, czy przypadkiem w takiej sytuacji sędzia nie kończy meczu - z tego co pamiętam, jest taki przepis mówiący, że jeśli dana drużyna otrzyma X czerwonych kartek, to sędzia powinien zakończyć spotkanie. Może to po 5. Ale i tak Celta Vigo wygrała tylko 0-2.

songoku95 komentarzy: 2348619.02.2012, 19:07

athene
ale z Milanem zagrał i wyglądał solidnie, bardzo solidnie! On zagra, a nie niedoświadczony Nico...

maltesers komentarzy: 28919.02.2012, 19:07

Marzag, a ilu taki sunderland ma lepszych zawodnikow niz walcott, ramsey (dj,ss pelna zgoda)? Jak sie tak ustawia team, ze nie maja biedaki do kogo grac to tak to wyglada. Przydalaby sie jakas powazna zmiana w klubie (nowy trener) to pewnie zaczelyby pupliki wengera zasuwac bo 1 sklad by sie oddalil. Wengera ja widze na stanowisku szefa skautingu lub jakas inna praca z mlodzieżą, ale ten stary piernik w zyciu by sie na to nie zgodzil. A szkoda bo wilk bylby syty i owca cała.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 419.02.2012, 19:06

veron -> a to troszke zmienia postać rzeczy ;)

veron komentarzy: 459519.02.2012, 19:06

armata>>
Z pola zawodnicy dostali 3 czerwone, 1 czerwona dostał gostek który siedział na ławce :D

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 219.02.2012, 19:06

skoro nie było go na ławce z sunderlandem to wątpie że wyzdrowiał na 100%, a skoro Coq wypadł to raczej ten wariant będzie albo podstawowym albo w razie potrzeby Sagna wejdzie na lewą a Yennaris zmieni Gibbsa i na prawą.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.02.2012, 19:05

LFC vs Brighton 5:1 jak narazie
Obrońca Brighton przyjął piłkę w polu karnym , zrobił żonglerkę ,a ona mu tak odskoczyła ,że musiał za chwile wybijać ją z poza linii bramkowej :D
Piękny samobój .
Trzeci samobój w tym spotkaniu i 3 gol z bramek samobójczych dla LFC .

songoku95 komentarzy: 2348619.02.2012, 19:03

ej ale wraca Gibbs, który świetnie zagrał z Milanem i dostał wolne w sobote bo chłop nie grał 4 miechy i 2 mecze w 3 dni to dużo...

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 419.02.2012, 19:03

Migd -> też zauważyłem. Dopiero po tych kartkach drużyna gości była w stanie wygrać ;D Musiało to nieźle wyglądać jak grali ustawieniem 4-2-0 :P

amadeo komentarzy: 514919.02.2012, 19:02

@ AtheneWins

a z Gibbsem coś nie tak ?

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 219.02.2012, 19:00

Wydaje mi sie, że w najblizszych meczach obrona bedzie wygladac tak

Yennaris - Koscielny - Vermaelen - Sagna

wątpie żeby Wenger ryzykował Djourou w meczach z Spurs i Milanem, a Yennaris już przeszedł chrzest w meczu z UTD :)

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 119.02.2012, 19:00

maltesers, to powiedz mi skoro mamy takich swietnych pilkarzy to czemu nie potrafia przedryblowac przeciwnika? tylko uderzają glowa w mur(Walcott), albo kiwają się sami ze sobą(Ramsey), lub nie potrafią się ustawiać i nie trafiają w piłkę(Dj, El Filaro)?

brg2104 komentarzy: 36519.02.2012, 19:00

widac polaczki w asrenalu sprawiaja , ze chlopaki grają jakby byli z tzw. 'ekstarklasy'

songoku95 komentarzy: 2348619.02.2012, 18:59

peciakk
ooo prawie Cię nie poznałem ;D nowy avek?? Czy zaczynasz nowy rozdział w swoim życiu?
ja nie spamuje!:D Ja próbuje spamować, chce być jak oni:P

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 219.02.2012, 18:59

maltesers

Dokładnie, smutka prawda, chyba tylko spadek do championship.

maltesers komentarzy: 28919.02.2012, 18:58

No ja nie moge. Niech mi udowodnią ci co tak piszą że wenger taki doskonały, klasa światowa itd. bo ja jakoś tego nie widzę! Niektorzy sa naprawde zaślepieni mocno. Powiedzmy sobie szczerze: obecny sklad arsenalu nie robi szału ale taki słaby to on nie jest!. Na sunderland powinno wystarczyc bez problemu. Tak samo z milanem, a to tylko ostatnie przyklady. Trzeba sie postarac zeby tak skutecznie rozmontowac druzyne. Ale oczywiscie dalej Wenger jest super. Ja sie pytam : co by sie musialo wydarzyc zeby ci slepcy przejzeli na oczy?

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 519.02.2012, 18:55

S95@
Przecież spamujesz nie udawaj!;)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.02.2012, 18:55

Tak przeglądam wyniki i rzuciła mi się w oczy sytuacja z Segunda Division - Elche w meczu z Celtą Vigo zarobiło CZTERY czerwone kartki.

songoku95 komentarzy: 2348619.02.2012, 18:54

arsenal23
ja nie spamuje!! Chce być jak moi wzorce osobowe czyli edeksilva, ramsi którzy są mistrzami spamowaniu. Wiem wiem jeszcze mój spam nie jest tak doskonały aczkolwiek wystarczy, że poprawie kilka aspektów i może ale to może zostanę przyjęty do ich Gangu :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.02.2012, 18:53

Gigi

Też raczej nie wierzę, bo Milan może sobie w tym meczu zagrać 6 obrońcami i mieć wszystko gdzieś. My będziemy grali nie tyle o awans co o honor.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 219.02.2012, 18:51

songoku95

Nie spamuj "xDd"

songoku95 komentarzy: 2348619.02.2012, 18:50

a1886
jak Carroll strzeli hattricka to uwierzę w koniec świata przepowiedziany przez Majów xdD

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4819.02.2012, 18:49

@Midgarsom

na 4/5-0 to ja szans nie widzę żadnych, ale fajnie byłoby podtrzymać tę passę i nie dać się ograć makaroniarzom.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.02.2012, 18:48

Gigi

Kluczem do zwycięstwa będzie postawa kibiców. A już czytałem w necie nawoływania, żeby ten becz kibice zbojkotowali.

songoku95 komentarzy: 2348619.02.2012, 18:47

w rewanżu z Utd ;D

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 119.02.2012, 18:47

pawww77, to jak dla ciebie wygladalo kupno gervinho jest malo istotne bo Wenger powiedzial jak bylo

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4819.02.2012, 18:46

imponująca passa raczej * ;) Można też powiedzieć, że w fazie grupowej nie przegraliśmy u siebie od 9 sezonów, ale przecież w pucharach nie dawały nam radę u siebie Real, Milan, Barca, czy Juve.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.02.2012, 18:46

Downing asysta ,a Carroll gol O.o
Matko Boska . Co się dzieje :D
LFC 3:1 Brighton po 57 minutach .

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 219.02.2012, 18:46

Z taką grą będzie z Milanem 2-8 u siebie.

David92 komentarzy: 640019.02.2012, 18:45

Ładne kilka lat sie kibicuje i juz sie miesza :D

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4819.02.2012, 18:44

Arsenal na swoim boisku z drużynami spoza Anglii, w Lidze Mistrzów nie przegrał od 2003 roku (3-0 z Interem) = na The Emirates nigdy. Imponująca statystyka, oby tylko nie został zniszczona w meczu z Milanem..

David92 komentarzy: 640019.02.2012, 18:44

Wiem po****lem :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.02.2012, 18:44

David92 > To zupełnie inny sezon ;p

songoku95 komentarzy: 2348619.02.2012, 18:44

wtedy grał Ade w ataku. W 1/4 graliśmy z Villarealem kiedy to Ade popisał się świetną przewrotką to był jego ostatni sezon w barwach AFC :

David92 komentarzy: 640019.02.2012, 18:43

Bylo 1-3 na Emirates, gole Ronaldo, Rooneya i Parka jak dobrze pamietam a dla nas Verma.

Heolix komentarzy: 62619.02.2012, 18:43

No wiesz to jest najgorszy rok za czasów Wengera więc wszystko jest możliwe duzy.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.02.2012, 18:42

s95 > Najpierw był mecz na OT gdzie przegraliśmy
1 : 0 ( dziwne ,że tylko 1 : 0 , Almunia nas
uratował :D ) . Na Emirates przegraliśmy 3 : 1 po golach Parka i dwóch Cristiano .
Dla nas honorową strzelił Robin z karnego po tym jak Fletcher otrzymał czerwoną kartkę za faul na Fabregasie .

Duzy94 komentarzy: 13519.02.2012, 18:42

ja w to wierze :) tylko szkoda bedzie jak przegramy

Heolix komentarzy: 62619.02.2012, 18:41

Nie a1886 ma racje było 1:3.

songoku95 komentarzy: 2348619.02.2012, 18:40