KOMPROMITACJA na Old Trafford. Man Utd 8-2 Arsenal

KOMPROMITACJA na Old Trafford. Man Utd 8-2 Arsenal 28.08.2011, 18:08, Sebastian Czarnecki 3021 komentarzy

Wstyd, hańba, kompromitacja... To tylko kilka ze słów, które mogą nam przysłużyć za opis meczu w wykonaniu Arsenalu. Manchester United pokazał światu, że Arsenal nie jest drużyną gotową do osiągnięcia sukcesu i kolejny raz pokazał, że jest drużyną niezaprzeczalne lepszą i dojrzalszą. Końcowy rezultat: 8-2 dla gospodarzy, choć gdyby reszta stuprocentowych sytuacji wpadłoby do bramki, wynik byłby dwucyfrowy.

Kanonierzy przystąpili do tego pojedynku w mocno rezerwowym składzie ze względu na masę kontuzji i trzy zawieszenia. Wyjściowa jedenastka wyglądała następująco: Szczęsny - Traore, Djourou, Koscielny, Jenkinson - Coquelin, Ramsey, Rosicky - Arszawin, Van Persie, Walcott.

W 10. minucie drużyna z Manchesteru miała dobrą okazję do strzelenia bramki. Podanie Welbecka do Rooneya mogło zakończyć się strzałem na bramkę Wojtka Szczęsnego, ale tylko świetna interwencja Coquelina uchroniła Kanonierów przed najgorszym.

W 22. minucie gospodarze zadali pierwszy cios. Anderson świetnie podciął piłkę nad zawodnikami Kanonierów, a Danny Welbeck umieścił piłkę w bramce po fatalnej asekuracji ze strony obrońców Arsenalu.

Dwie minuty później Czerwone Diabły mogły prowadzić już dwa do zera, ale Smalling uderzył obok bramki Szczęsnego.

W 26. minucie akcja Kanonierów. Samotny rajd Walcotta zakończył się faulem ze strony Jonny'ego Evansa, co spostrzegł Howard Webb, wskazując na jedenasty metr. Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Robin van Persie, który strzałem w prawy narożnik bramki próbował zaskoczyć Davida de Geę. Na nieszczęście młody golkiper z Hiszpanii wyczuł intencje Van Persiego i odbił strzał na rzut rożny.

Dwie minuty po zmarnowanym rzucie karnym, drużyna Czerwonych Diabłów ukarała Kanonierów kolejną bramką. Podanie od defensorów Arsenalu wykorzystał Ashley Young, który przepięknym strzałem z dystansu pokonał Wojtka Szczęsnego.

W 31. minucie Kanonierzy chcieli zmienić oblicze meczu, jednak kolejny raz zawalił Robin van Persie. Strzał z dystansu Holendra został obroniony przez de Geę, który chwilę później zatrzymał również dobitkę w wykonaniu Robina.

Po faulu Carla Jenkinsona na Ashleyu Youngu, Howard Webb wskazał na rzut wolny dla Manchesteru. Stały fragment gry strzałem w okienko wykończył Wayne Rooney 3-0 dla gospodarzy.

Kiedy wydawało się już, że gracze Manchesteru zejdą do szatni z trzema bramkami zaliczki, Theo Walcott w ostatnich sekundach pierwszej połowy wykorzystał podanie od Tomasa Rosickiego, posyłając piłkę między nogami de Gei.

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę meczu na Old Trafford.

Drugą część spotkania od ataku rozpoczęli gospodarze. Ashley Young chciał podwyższyć swój dorobek bramkowy, jednak na przeszkodzie stanął mu Wojtek Szczęsny. Dwie minuty po tej akcji, rajdem prawym skrzydłem popisał się Nani, którego podcinka nad polskim bramkarzem zakończyła się na górnej siatce strzeżonej przez niego bramki.

W 54. minucie Kanonierzy mieli świetną okazję do zmniejszenia rezultatu. Robin van Persie otrzymał świetne podanie od Tomasa Rosickiego, jednak dosyć niespodziewanym strzałem z pierwszej piłki kolejny raz nie potrafił pokonać de Gei.

Dwie minuty później kolejna akcja Kanonierów. Tym razem samotnym rajdem popisał się Andriej Arszawin, jednak nie potrafił zakończyć go celnym strzałem na bramkę Manchesteru United.

W 59. minucie strzał z dystansu oddał Cleverley, ale na posterunku czekał Wojciech Szczęsny, który kolejny raz nie dał się zaskoczyć.

W 64. minucie rzut wolny dla gospodarzy. Gracze Manchesteru wykonali manewr, który na pewno został przećwiczony na treningach, a Wayne Rooney oddał strzał na bramkę zdekoncentrowanego Wojtka Szczęsnego. 4-1.

Trzy minuty później było już 5-1. Dobre podanie Rooneya trafiło pod nogi Naniego, który wyszedł sam na sam z polskim bramkarzem i ze stoickim spokojem go... przelobował.

W 70. minucie Wayne Rooney chciał połakomić się na hat-tricka, ale jego strzał zatrzymał się na słupku bramki londyńczyków. W tej samej minucie było już 6-1. Park Ji-Sung wykorzystał podanie od Ashleya Younga, strzałem po ziemi pokonując Szczęsnego.

Kanonierzy nie poddawali się. W 72. minucie Robin van Persie dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Laurenta Koscielnego, jednak ten uderzył głową obok bramki.

Dwie minuty później było 6-2. Zamieszanie w polu karnym Manchesteru wykorzystał Carl Jenkinson, który podał piłkę pod nogi Robina van Persiego, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał de Gei żadnych szans.

W 77. minucie głupi faul popełnił Carl Jenkinson, dla którego było to już drugie przewinienie. Młody Anglik z fińskim paszportem otrzymał w prezencie od sędziego drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Cztery minuty później Howard Webb podyktował rzut karny dla Manchesteru. Po tym, jak Theo Walcott wypracował 'jedenastkę' dla swojej drużyny w pierwszej połowie, tak teraz ją sprokurował, dając szansę rywalom na kolejne trafienie.

Nie pomylił się sam Wayne Rooney, dla którego było to już trzeci gol w meczu, a siódmy dla jego drużyny. 7-2!

W doliczonym czasie gry gospodarze zadali ostateczny, kończący cios. Ashley Young oddał soczysty strzał na bramkę Wojtka Szczęsnego, a ten nic nie mógł poradzić. 8-2 dla Manchesteru United, Kanonierzy na kolanach!

Kilka chwil później Howard Webb zakończył spotkanie, o którym wszyscy sympatycy Arsenalu będą chcieli jak najszybciej zapomnieć, a które dało wielki powód do radości fanom Manchesteru United. Czerwone Diabły pokazały Arsenalowi ich miejsce w szeregu i udowodnili, że z obecnym składem nie zawojują w lidze wielkich rzeczy.

Manchester UnitedPremier League autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
sobwid komentarzy: 103128.12.2013, 13:02

Solidny w******* na Old Trafford :(

LoveTheGunners komentarzy: 914031.07.2012, 16:15

.

reavenn1 komentarzy: 20929.08.2011, 14:18

Przeciez Jelen jest ze szkla...nie oplaca sie go brac.

MateuszK4nonier komentarzy: 440429.08.2011, 14:05

SzczecinWGrze90@
Wiem o tym, tyle że teraz pozmieniali oceny zawodników i trudno dokonywać transferów, bo zawodnicy mają niepełne oceny, a po pierwszej kolejce jeszcze tak nie było. O to mi chodzi.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17229.08.2011, 13:52

Jest dobrze, Lille gada z Jeleniem, Benayounem i Kalou! Coś jest na rzeczy!

David92 komentarzy: 640029.08.2011, 13:52

Chamakh nie ma kontuzji i jaki z niego pozytek? Zaden.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17229.08.2011, 13:51

Taki grajek jak Jeleń przeszedł nam koło nosa ! ://///

David92 komentarzy: 640029.08.2011, 13:50

Prawda jest taka, ze jak ten koreaniec bylby kozakiem to juz dawno by w monaco nie gral.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.08.2011, 13:50

FabsAFC > Nie .

Topek komentarzy: 13937 newsów: 12629.08.2011, 13:50

David92, w jednym meczu chyba. W reszcie by się leczył.

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148929.08.2011, 13:50

MateuszK4nonier
Możesz dwa razy w ciągu sezonu wybrać opcję Play Wildcard.

David92 komentarzy: 640029.08.2011, 13:49

Dawac Jelenia za Chamakha, na pewno by lepiej gral.

Marioo komentarzy: 57429.08.2011, 13:49

David92

no ale może ktoś go zna? Bo jak nie jest kozakiem to nie wiem czemu Wenger nie sypnie 30mln na Hazarda.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17229.08.2011, 13:49

A188

Żartujesz prawda?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.08.2011, 13:49

Polish striker Ireneusz Jeleń is undergoing a medical with French Champions Lille.

MateuszK4nonier komentarzy: 440429.08.2011, 13:46

turbo0@
Nie mówię o jednym darmowym transferze tylko o nieograniczonej ilości, tak jak to było po 1 kolejce.

David92 komentarzy: 640029.08.2011, 13:46

marioo - a kto to moze przewidziec ? -.- wymiatal to bedzie young w manu.

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148929.08.2011, 13:46

Zaloguj
Nasriego niestety nie mam w składzie. W pomocy na następną kolejkę dałem Young,Theo,Guiterrez, Cabaye.

TheoS komentarzy: 96729.08.2011, 13:44

Najbardziej po meczu szkoda mi wojtka. Nie ukrywam takiego upokorzenia dostać nie tylko przez rooneya ale jeszcze przez tych obrońcow, którzy przepuścili by nawet stojącą sofę... ehh

songoku95 komentarzy: 2348629.08.2011, 13:43

Ice miałeś zmienić newsa głownego:P

Marioo komentarzy: 57429.08.2011, 13:42

dobry jest ten Chu-Young? Tzn. czy jest bardzo dobry i będzie wymiatał?

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 329.08.2011, 13:42

Odwróc tabelę, Arsenal na czele.

Zaloguj komentarzy: 216629.08.2011, 13:42

Szczecin
Też miałam Benta, nigdy mi kapitan więcej niż 4 nie napunktował. Teraz dałam Nasriego, jak napunktuje to fajnie, jak nie to też fajnie:D

MUFC1878 komentarzy: 122229.08.2011, 13:42

Ja w przyszłej kolejce na kapitana daje Aguero...

turbo0 komentarzy: 57329.08.2011, 13:40

Mateusz, co kolejke masz 1 darmowy transfer, mi wczoraj ladnie Young zapunktowal, 23 pkt , tyle ile zdobylem w calej 2 kolejce xd

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.08.2011, 13:40

Chu-Young: "I had to make a decision between AFC and Lille. And the decision had to be what I want and won't regret." [via @ashburton_grove]

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148929.08.2011, 13:40

Ja miałem Benta na kapitana, a on oczywiście w tej kolejce nic nie zrobił. Tera na kapitana dam RvP.

ste100 komentarzy: 331829.08.2011, 13:39

A Newcastle właśnie kupuje Santona z Interu za 5mln funtów. Dobry obrońca, mogący grać zarówno na lewej jak i prawej stronie.

TheoS komentarzy: 96729.08.2011, 13:38

heh przed meczem napisałem 4-0 dla MU

za chwile od kogos riposta : Ta od razu 8-0.

Nie wiem kto to był ale nosa to ty masz.....

Gujet komentarzy: 98129.08.2011, 13:37

Wengerowi zostało 3 dni. Moim zdaniem kupi max 1 grajka i powie, że na więcej zabrakło czasu.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1429.08.2011, 13:37

Jest jakiś plus wczorajszego meczu. Jenkinson nie zagra w następnym

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1429.08.2011, 13:35

Nie będzie Cahilla ani Hazarda = = jeśli się mylę to przez miech będę miał awatar City w ramach pokuty

MateuszK4nonier komentarzy: 440429.08.2011, 13:35

Ja też miałem na kapitana Rooneya i zajmuje 10 miejsce w lidze, ale gdyby dali jeszcze raz darmowe transfery to bym powymieniał połowę składu :P

songoku95 komentarzy: 2348629.08.2011, 13:34

w sumie taka jaest prawda że jeżeli Wenger kupuje zawodnika powyżej 10 mln to on gra w pierwszej 11..

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17229.08.2011, 13:34

armata

VALBUENA? On jest niższy od Messiego ....

MUFC1878 komentarzy: 122229.08.2011, 13:34

IceMan
to dobrze bo już się bałem
aRamsey
tez od trzeciej kolejki zaczynam
moglbym dostac kod do waszej ligi H-t-H?

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 429.08.2011, 13:34

Według mnie potrzebujemy:
-Cahill
-Baines
-Hazard
-Valbuena
-jakiś klasowy napastnik gdy w razie gdy Van Persie ma doła bedize potrafił podciągnąć druzynę.

i z takim składem wygrywamy nastepny mecz z ManU. :)

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 929.08.2011, 13:33

ja wykorzystałem 11 Fabsa, również w mojej hierarcgii wyżej cenię Laurenta :)

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17229.08.2011, 13:33

song

Bo imo Cahill nie przyjdzie na ławę. Tym bardziej, że wczoraj on w defie też pracował...

Marioo komentarzy: 57429.08.2011, 13:33

Kurcze martwię się. Coś nie słychać o znaczących wzmocnieniach, a czasu tak niewiele. Poza tym boję się, że ta wczorajsza katastrofa może zasiać zwątpienie w zawodnikach, którzy mogliby nas wzmocnić. Trochę pesymistycznie widzę najbliższe dni, a co za tym idzie cały sezon i ogólnie przyszłość. Dwóch światowej klasy graczy nam uciekło, został Robin, ale czy nie pójdzie on drogą Fabsa i Nasriego jak się nic nie zmieni?

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 329.08.2011, 13:33

Tydzień temu w prawie każdej lidze byłem pierwszy, w Polsce byłem w top 100, a teraz spadek :D

songoku95 komentarzy: 2348629.08.2011, 13:32