KOMPROMITACJA na Old Trafford. Man Utd 8-2 Arsenal

KOMPROMITACJA na Old Trafford. Man Utd 8-2 Arsenal 28.08.2011, 18:08, Sebastian Czarnecki 3021 komentarzy

Wstyd, hańba, kompromitacja... To tylko kilka ze słów, które mogą nam przysłużyć za opis meczu w wykonaniu Arsenalu. Manchester United pokazał światu, że Arsenal nie jest drużyną gotową do osiągnięcia sukcesu i kolejny raz pokazał, że jest drużyną niezaprzeczalne lepszą i dojrzalszą. Końcowy rezultat: 8-2 dla gospodarzy, choć gdyby reszta stuprocentowych sytuacji wpadłoby do bramki, wynik byłby dwucyfrowy.

Kanonierzy przystąpili do tego pojedynku w mocno rezerwowym składzie ze względu na masę kontuzji i trzy zawieszenia. Wyjściowa jedenastka wyglądała następująco: Szczęsny - Traore, Djourou, Koscielny, Jenkinson - Coquelin, Ramsey, Rosicky - Arszawin, Van Persie, Walcott.

W 10. minucie drużyna z Manchesteru miała dobrą okazję do strzelenia bramki. Podanie Welbecka do Rooneya mogło zakończyć się strzałem na bramkę Wojtka Szczęsnego, ale tylko świetna interwencja Coquelina uchroniła Kanonierów przed najgorszym.

W 22. minucie gospodarze zadali pierwszy cios. Anderson świetnie podciął piłkę nad zawodnikami Kanonierów, a Danny Welbeck umieścił piłkę w bramce po fatalnej asekuracji ze strony obrońców Arsenalu.

Dwie minuty później Czerwone Diabły mogły prowadzić już dwa do zera, ale Smalling uderzył obok bramki Szczęsnego.

W 26. minucie akcja Kanonierów. Samotny rajd Walcotta zakończył się faulem ze strony Jonny'ego Evansa, co spostrzegł Howard Webb, wskazując na jedenasty metr. Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Robin van Persie, który strzałem w prawy narożnik bramki próbował zaskoczyć Davida de Geę. Na nieszczęście młody golkiper z Hiszpanii wyczuł intencje Van Persiego i odbił strzał na rzut rożny.

Dwie minuty po zmarnowanym rzucie karnym, drużyna Czerwonych Diabłów ukarała Kanonierów kolejną bramką. Podanie od defensorów Arsenalu wykorzystał Ashley Young, który przepięknym strzałem z dystansu pokonał Wojtka Szczęsnego.

W 31. minucie Kanonierzy chcieli zmienić oblicze meczu, jednak kolejny raz zawalił Robin van Persie. Strzał z dystansu Holendra został obroniony przez de Geę, który chwilę później zatrzymał również dobitkę w wykonaniu Robina.

Po faulu Carla Jenkinsona na Ashleyu Youngu, Howard Webb wskazał na rzut wolny dla Manchesteru. Stały fragment gry strzałem w okienko wykończył Wayne Rooney 3-0 dla gospodarzy.

Kiedy wydawało się już, że gracze Manchesteru zejdą do szatni z trzema bramkami zaliczki, Theo Walcott w ostatnich sekundach pierwszej połowy wykorzystał podanie od Tomasa Rosickiego, posyłając piłkę między nogami de Gei.

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę meczu na Old Trafford.

Drugą część spotkania od ataku rozpoczęli gospodarze. Ashley Young chciał podwyższyć swój dorobek bramkowy, jednak na przeszkodzie stanął mu Wojtek Szczęsny. Dwie minuty po tej akcji, rajdem prawym skrzydłem popisał się Nani, którego podcinka nad polskim bramkarzem zakończyła się na górnej siatce strzeżonej przez niego bramki.

W 54. minucie Kanonierzy mieli świetną okazję do zmniejszenia rezultatu. Robin van Persie otrzymał świetne podanie od Tomasa Rosickiego, jednak dosyć niespodziewanym strzałem z pierwszej piłki kolejny raz nie potrafił pokonać de Gei.

Dwie minuty później kolejna akcja Kanonierów. Tym razem samotnym rajdem popisał się Andriej Arszawin, jednak nie potrafił zakończyć go celnym strzałem na bramkę Manchesteru United.

W 59. minucie strzał z dystansu oddał Cleverley, ale na posterunku czekał Wojciech Szczęsny, który kolejny raz nie dał się zaskoczyć.

W 64. minucie rzut wolny dla gospodarzy. Gracze Manchesteru wykonali manewr, który na pewno został przećwiczony na treningach, a Wayne Rooney oddał strzał na bramkę zdekoncentrowanego Wojtka Szczęsnego. 4-1.

Trzy minuty później było już 5-1. Dobre podanie Rooneya trafiło pod nogi Naniego, który wyszedł sam na sam z polskim bramkarzem i ze stoickim spokojem go... przelobował.

W 70. minucie Wayne Rooney chciał połakomić się na hat-tricka, ale jego strzał zatrzymał się na słupku bramki londyńczyków. W tej samej minucie było już 6-1. Park Ji-Sung wykorzystał podanie od Ashleya Younga, strzałem po ziemi pokonując Szczęsnego.

Kanonierzy nie poddawali się. W 72. minucie Robin van Persie dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Laurenta Koscielnego, jednak ten uderzył głową obok bramki.

Dwie minuty później było 6-2. Zamieszanie w polu karnym Manchesteru wykorzystał Carl Jenkinson, który podał piłkę pod nogi Robina van Persiego, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał de Gei żadnych szans.

W 77. minucie głupi faul popełnił Carl Jenkinson, dla którego było to już drugie przewinienie. Młody Anglik z fińskim paszportem otrzymał w prezencie od sędziego drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Cztery minuty później Howard Webb podyktował rzut karny dla Manchesteru. Po tym, jak Theo Walcott wypracował 'jedenastkę' dla swojej drużyny w pierwszej połowie, tak teraz ją sprokurował, dając szansę rywalom na kolejne trafienie.

Nie pomylił się sam Wayne Rooney, dla którego było to już trzeci gol w meczu, a siódmy dla jego drużyny. 7-2!

W doliczonym czasie gry gospodarze zadali ostateczny, kończący cios. Ashley Young oddał soczysty strzał na bramkę Wojtka Szczęsnego, a ten nic nie mógł poradzić. 8-2 dla Manchesteru United, Kanonierzy na kolanach!

Kilka chwil później Howard Webb zakończył spotkanie, o którym wszyscy sympatycy Arsenalu będą chcieli jak najszybciej zapomnieć, a które dało wielki powód do radości fanom Manchesteru United. Czerwone Diabły pokazały Arsenalowi ich miejsce w szeregu i udowodnili, że z obecnym składem nie zawojują w lidze wielkich rzeczy.

Manchester UnitedPremier League autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Smoq komentarzy: 86429.08.2011, 12:46

maks20 pewnie bedzie mial gwiazdki przed oczami ;p

januchaxxx komentarzy: 31929.08.2011, 12:46

Wenger czekał, aż zakwalifikujemy się do LM wtedy dopiero zdecydował się zarząd udostepnić pieniądze ( choć w mediach mówił inaczej ). Wenger oczywiście teraz musi się bardzo spieszyć, ale ostatnie dni okienka są zawsze najbardziej interesujące.

maks20 komentarzy: 44529.08.2011, 12:45

Poczytajcie komentarze tzw poważnej prasy angielskiej - pierwszy link to dzisiejszy Guardian, artykuł Richarda Williamsa :

oraz drugi : Daily Telegraph przez Alana Hansena.

Ciekawe, co na to Wenger

kanonier91 komentarzy: 457029.08.2011, 12:45

darq... masz racje :D z tą rodziną to mnie rozbroiłeś :D szkoda ze Papa nie dba o swoje dzieci :D

Przemuto komentarzy: 164829.08.2011, 12:44

jakies uzbeki pewno

cypisek95 komentarzy: 43129.08.2011, 12:44

Eh ludzie to naprawde są śmieszni piszą , że jak Hazard przyjdie do nas to jego talent do niszczarki lol :D

concrete13 komentarzy: 869829.08.2011, 12:44

ja tam bym nie używał wyrażenia "na pewno" bo ostatnio to tutaj nic nie jest pewne ! :P

januchaxxx komentarzy: 31929.08.2011, 12:43

crisadus

Ja nie stracę wiary do końca okienka, co do minuty. Oczekuję transferów, i podejrzewam, że są już naszykowane.

Smoq komentarzy: 86429.08.2011, 12:43

park elija ten koleś z parmy nawet nie wiem jak sie nazywa i scott dann :)

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17229.08.2011, 12:43

Charles

Skąd info?

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3029.08.2011, 12:43

Transfer Traore ma być PERMANENT! żadne wypożyczenie. W takiej sytuacji na pewno mamy zaklepanego LB.

crisadus komentarzy: 850729.08.2011, 12:42

januchaxxx -> Hazard, M'Vila, Cahill, Park oraz Baines.. Szkoda jednak, że możemy sobie tylko pomarzyć.. :/

aRamsey komentarzy: 948629.08.2011, 12:41

coś mi się wydaje, że jak będą transfery to usłyszymy o zawodnikach o jakich nam się w życiu nie śniło... jakieś totalne noł-nejmy a la Park.

januchaxxx komentarzy: 31929.08.2011, 12:41

Charles

Co ma znaczyć Twoja wypowiedź, jakiego wsparcia, jakie transfery zaklepane ?

darq komentarzy: 143229.08.2011, 12:41

kanonier91
hehehe dobre z tym umiarem . :D
Nazwałbym to tak ` Apogeum niskiego poziomu` .Ale nie ma się co spinać,niech piszą co chcą.:D My mamy rodzinę tu i tu jest najlepiej . ;)

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17229.08.2011, 12:41

Transfery i uzasadnienia by me:
HAZARD - Lille szuka kogoś na jego pozycję i to nie byle ogórka bo Kalou. Piszą o tym od tygodnia i to dużo. W dodatku był nawet news o uzgodnieniu warunków kontraktu. Myślę, że prawdopodobny.

CAHILL - no cóż, skoro Wenger skłąda początkową ofertę to wskazuje na to, że właśnie on będzie naszym kolejnym stoperem. b. prawdopodobny

PARK - wszystko jasne.

BAINES - Eve ma problemy, w dodatku Jags pewnie zostaje, czyli jednego z lepszych mogliby opchnąć. W dodatku odchodzi Traore, czyli zostajemy z jednym nominalnym LO. Wenger chyba wie że tak się nie da i że Gibbs to szklanka? Możliwy

M`VILIA - transfer chyba upadł.

MARTIN - patrz wyżej

januchaxxx komentarzy: 31929.08.2011, 12:40

Hazard, M'Villa, Cahill, Park, i ten napastnik z Hamburga. Wtedy by grało i buczało !

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3029.08.2011, 12:39

Breaking News: Mancity preparing a 200m bid for Arsenal's away support.

Srsly.

@c13
Nazwiskami? Jak przyjdą. Na bank będą wzmocnienia, imo są już nawet zaklepane. Dziś jednak nic nie ogłoszą.

kanonier91 komentarzy: 457029.08.2011, 12:38

darq rozumiem bo tez miałem taki okres ze tam często wchodziłem. Jednak się zraziłem do tej strony bo poziom wypowiedzi użytkowników świadczy że tam głownie dzieci są :D nie żebym miał coś do dzieci bo rozumiem ze można kibicować od dziecka ale jest umiar :D

januchaxxx komentarzy: 31929.08.2011, 12:37

arsenalbarca

Optymizm, tego nam potrzeba, gdybyś dało to na FB nacisnął bym "lubie to"

Przemuto komentarzy: 164829.08.2011, 12:37

czuje ze wenger rozpoczol prowokacje w stroone zarzadu i dzisiaj rozbije bank

arsenalbarca komentarzy: 115629.08.2011, 12:35

To jest wszystko tajny plan Wengera, zeby zlamac zarzad. Teraz pozwola mu wreszcie wydac forse. Kupi 5 zawodnikow do srody i w tym sezonie bedzie mistrz Anglii dla nas.

Szogun komentarzy: 28578 newsów: 329.08.2011, 12:35

Moim zdaniem trzeba szukać zawodników bardziej typu: Sowa, dwójki z Realu lub Cisse z Fraiburga za którego również nie zapłacilibyśmy wielkich pieniędzy.
Zobaczymy nie przekreślam Koreańczyka ale za zmiennika RvP bym go nie uważał.

concrete13 komentarzy: 869829.08.2011, 12:35

Charles -> na co się zanosi..na kogo ? syp nazwiskami bo jestem nie na bieżąco ?

pietruch1234 komentarzy: 142529.08.2011, 12:34

Jej dwa dni zostaja a tutaj nie ma pomocnika ani obroncy! Załątanie dziur na każdej pozycji po jednym zawodniku to stanowczo za mało Arsenal potrzebuje SO, LO,SPO,SP,N, ale to zupełnie nierealne!

Przemuto komentarzy: 164829.08.2011, 12:34

przytocze slowa utworu hansa z 52 debiec

By znów zapuścić zęby jadowe w tobie
Nie mieści ci się w głowie? sss tak to robię .

wenger tak to robi wlasnie

januchaxxx komentarzy: 31929.08.2011, 12:32

_Dennis_Bergkamp_
daj linka

darq komentarzy: 143229.08.2011, 12:32

kanonier91
Wiesz,jak zwykle ciekawość zwyciężyła z bezinteresownością do kibiców barcy u mnie . ;P
Wiem,nie ma co się spinać. Ale jednak jaki ktoś ma tupet pisać takie coś..

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997329.08.2011, 12:31

cfc accept 13 mil bid for kalou from lille?

i pax, pax a Traore to naprawde sie nie nadaje, bo wiem jak gral w Juventusie, znaczy sie jak probowal grac....

i domyslam sie dlaczego AFC chce tak pozno robic te transfery...

kanonier91 komentarzy: 457029.08.2011, 12:31

ten kto taki kom napisał na pewno jest sezonowcem... zresztą po co tam wchodzić? niech piszą co chcą nam to rybka przecież chyba ;)

januchaxxx komentarzy: 31929.08.2011, 12:31

Co by się nie działo, jestem zawsze z Arsenalem, wierzę, że się podniosą! 3 dni okienka ... Wenger da rade

Przemuto komentarzy: 164829.08.2011, 12:30

impercis mozna jeszcze upac nizej przegrac z norwich 10:0 albo z kogutami czego bym chyba nie przezyl

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.08.2011, 12:30

Przemuto > O 23 czasu angielskiego w środę .

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3029.08.2011, 12:29

@Szogun
No przecież mówię mistrzu, że racja jest jak najbardziej Twoja.

@imprecis
Dokładnie. Ja jestem ciekaw kogo Boss do środka sprowadzi.

@c13
Zanosi się, oj zanosi się ;P

Przemuto komentarzy: 164829.08.2011, 12:29

powie mi ktos kiedy okienko sie koncy?

Cesku komentarzy: 106129.08.2011, 12:28

Moim osobistym zdaniem mówienie o tym, że Chu-Young jako zastępca Robina jest świetny jest niezbyt przekonujące. Ok, może i sprawdzi się jako zawodnik, który zmienia Persiego w 60 minucie w meczu z Norwich i strzela bramkę. Ale nie oszukujmy się że jest to zawodnik, któremu do Robina brakuje bardzo dużo, a co jak pojawi się dłuższa kontuzja naszego kapitana ? Zacznie się narzekanie, że nie ma Robina i nie w meczach z United czy Chelsea taki Park nie pociągnie, bo po prostu będzie za słaby. Trzeba sprowadzić napastnika na przynajmniej w miarę równorzędnym poziomie do Van Persiego, który w razie dłuższego rozbratu z piłką porządnie go zastąpi. Wystarczy popatrzeć tylko na United, tam jest 4 napastników na równorzędnym poziomie i którykolwiek zagra nie obniża poziomu gry.

Przemuto komentarzy: 164829.08.2011, 12:28

ach ci kibice barcy kiedys a era sie skonczy.............

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16829.08.2011, 12:28

@draka

No właśnie niezła draka z tym Hazardem. To były tylko wymysły pismaków. Wątpię, że sprowadzimy go w 3 dni.

darq komentarzy: 143229.08.2011, 12:27

`bardzo odbrze, niech arsenal podzie na samo dno, już nigdy nie będą mogli kraść naszych wychowanków pod pretekstem gry w pierwszym składzie jedengo z najlepszych angieskich klubów.

Jeden kibic arsenalu pisał, że będzie im kibicował nawet jak spadną, to pokazuje jakie gowno musieli grać. Chciałbym znów spotkać sie z nimi w LM, ale wątpię czy z grupy wyjdą. ;)))) `

Komentarz jednego z kibiców barcy. No chyba mnie coś trafi zaraz. Cóż za ignorancja .

Przemuto komentarzy: 164829.08.2011, 12:26

kto przy zdrowych zmyslach chce grac po tych meczach arsenalu. trzeba bylo przed sezonem kombinowac

concrete13 komentarzy: 869829.08.2011, 12:26

Charles - > debilem chyba nie jestem...ale po ligowych spotkaniach i żadnych oficjalnych ruchów transferowych .. nie zanosi się na nagłą przemianę, nowi jakimi by nie byli z dnia na dzień nie odwrócą tego...zwycięstwa ze średniakami także nie są pewne

Szogun komentarzy: 28578 newsów: 329.08.2011, 12:25

Charles To,że mam takie zdanie a nie inne to mój prywatny osąd sytuacji ale nie mówię,że twoje wielmożne zdanie to zbiór debilizmów skoro o tym zawodniku naprawdę wiemy bardzo mało więc poziom wypowiedzi świadczy o całkowitym zapatrzeniu w swoje wygórowanego ego. Trochę szacunku dla innych

Topek komentarzy: 13939 newsów: 12629.08.2011, 12:25

Jak Traore idzie na wypożyczenie, to LB musi być już zaklepany. Decyzja słuszna, od początku okienka mówię, że Armand powinien zostać wyrzucony z naszego klubu, bo jest więcej niż słaby. Szkoda, że budzimy się z tym dopiero teraz.

kanonier91 komentarzy: 457029.08.2011, 12:25

się okaże ze nikt nie przyjdzie i wtedy fun dopiero będzie :D

draka komentarzy: 47729.08.2011, 12:24

wyjaśni mi ktoś sytuacje z hazardem? podobno od jego transferu dzielił nas tylko mecz z udinese

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 429.08.2011, 12:24

Wenger powiedział po meczu ze jestesmy blisko napastnika wiec pewnie tego chińskiego-koreańsko-japończyka ale chce jeszcze sciagnac obronce i pomocnika wiec jeszcze nie jest z nikim ugadany odnosnie tych dwoch ostatnich wiec nie wiem kiedy dojdzie do transferow, pewnie w zimie jak Wenger zobaczy ze nie ma kim grac

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3029.08.2011, 12:22

@imprecis
Troszkę ;P

@Szogun
No jasne, bo Ty wiesz lepiej przecież, zapomniałem! Wybacz mistrzu, jak Ty mówisz, ze tak być nie może to nie będzie, to takie oczywiste!

Przemuto komentarzy: 164829.08.2011, 12:22