KOMPROMITACJA na Old Trafford. Man Utd 8-2 Arsenal

KOMPROMITACJA na Old Trafford. Man Utd 8-2 Arsenal 28.08.2011, 18:08, Sebastian Czarnecki 3021 komentarzy

Wstyd, hańba, kompromitacja... To tylko kilka ze słów, które mogą nam przysłużyć za opis meczu w wykonaniu Arsenalu. Manchester United pokazał światu, że Arsenal nie jest drużyną gotową do osiągnięcia sukcesu i kolejny raz pokazał, że jest drużyną niezaprzeczalne lepszą i dojrzalszą. Końcowy rezultat: 8-2 dla gospodarzy, choć gdyby reszta stuprocentowych sytuacji wpadłoby do bramki, wynik byłby dwucyfrowy.

Kanonierzy przystąpili do tego pojedynku w mocno rezerwowym składzie ze względu na masę kontuzji i trzy zawieszenia. Wyjściowa jedenastka wyglądała następująco: Szczęsny - Traore, Djourou, Koscielny, Jenkinson - Coquelin, Ramsey, Rosicky - Arszawin, Van Persie, Walcott.

W 10. minucie drużyna z Manchesteru miała dobrą okazję do strzelenia bramki. Podanie Welbecka do Rooneya mogło zakończyć się strzałem na bramkę Wojtka Szczęsnego, ale tylko świetna interwencja Coquelina uchroniła Kanonierów przed najgorszym.

W 22. minucie gospodarze zadali pierwszy cios. Anderson świetnie podciął piłkę nad zawodnikami Kanonierów, a Danny Welbeck umieścił piłkę w bramce po fatalnej asekuracji ze strony obrońców Arsenalu.

Dwie minuty później Czerwone Diabły mogły prowadzić już dwa do zera, ale Smalling uderzył obok bramki Szczęsnego.

W 26. minucie akcja Kanonierów. Samotny rajd Walcotta zakończył się faulem ze strony Jonny'ego Evansa, co spostrzegł Howard Webb, wskazując na jedenasty metr. Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Robin van Persie, który strzałem w prawy narożnik bramki próbował zaskoczyć Davida de Geę. Na nieszczęście młody golkiper z Hiszpanii wyczuł intencje Van Persiego i odbił strzał na rzut rożny.

Dwie minuty po zmarnowanym rzucie karnym, drużyna Czerwonych Diabłów ukarała Kanonierów kolejną bramką. Podanie od defensorów Arsenalu wykorzystał Ashley Young, który przepięknym strzałem z dystansu pokonał Wojtka Szczęsnego.

W 31. minucie Kanonierzy chcieli zmienić oblicze meczu, jednak kolejny raz zawalił Robin van Persie. Strzał z dystansu Holendra został obroniony przez de Geę, który chwilę później zatrzymał również dobitkę w wykonaniu Robina.

Po faulu Carla Jenkinsona na Ashleyu Youngu, Howard Webb wskazał na rzut wolny dla Manchesteru. Stały fragment gry strzałem w okienko wykończył Wayne Rooney 3-0 dla gospodarzy.

Kiedy wydawało się już, że gracze Manchesteru zejdą do szatni z trzema bramkami zaliczki, Theo Walcott w ostatnich sekundach pierwszej połowy wykorzystał podanie od Tomasa Rosickiego, posyłając piłkę między nogami de Gei.

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę meczu na Old Trafford.

Drugą część spotkania od ataku rozpoczęli gospodarze. Ashley Young chciał podwyższyć swój dorobek bramkowy, jednak na przeszkodzie stanął mu Wojtek Szczęsny. Dwie minuty po tej akcji, rajdem prawym skrzydłem popisał się Nani, którego podcinka nad polskim bramkarzem zakończyła się na górnej siatce strzeżonej przez niego bramki.

W 54. minucie Kanonierzy mieli świetną okazję do zmniejszenia rezultatu. Robin van Persie otrzymał świetne podanie od Tomasa Rosickiego, jednak dosyć niespodziewanym strzałem z pierwszej piłki kolejny raz nie potrafił pokonać de Gei.

Dwie minuty później kolejna akcja Kanonierów. Tym razem samotnym rajdem popisał się Andriej Arszawin, jednak nie potrafił zakończyć go celnym strzałem na bramkę Manchesteru United.

W 59. minucie strzał z dystansu oddał Cleverley, ale na posterunku czekał Wojciech Szczęsny, który kolejny raz nie dał się zaskoczyć.

W 64. minucie rzut wolny dla gospodarzy. Gracze Manchesteru wykonali manewr, który na pewno został przećwiczony na treningach, a Wayne Rooney oddał strzał na bramkę zdekoncentrowanego Wojtka Szczęsnego. 4-1.

Trzy minuty później było już 5-1. Dobre podanie Rooneya trafiło pod nogi Naniego, który wyszedł sam na sam z polskim bramkarzem i ze stoickim spokojem go... przelobował.

W 70. minucie Wayne Rooney chciał połakomić się na hat-tricka, ale jego strzał zatrzymał się na słupku bramki londyńczyków. W tej samej minucie było już 6-1. Park Ji-Sung wykorzystał podanie od Ashleya Younga, strzałem po ziemi pokonując Szczęsnego.

Kanonierzy nie poddawali się. W 72. minucie Robin van Persie dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Laurenta Koscielnego, jednak ten uderzył głową obok bramki.

Dwie minuty później było 6-2. Zamieszanie w polu karnym Manchesteru wykorzystał Carl Jenkinson, który podał piłkę pod nogi Robina van Persiego, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał de Gei żadnych szans.

W 77. minucie głupi faul popełnił Carl Jenkinson, dla którego było to już drugie przewinienie. Młody Anglik z fińskim paszportem otrzymał w prezencie od sędziego drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Cztery minuty później Howard Webb podyktował rzut karny dla Manchesteru. Po tym, jak Theo Walcott wypracował 'jedenastkę' dla swojej drużyny w pierwszej połowie, tak teraz ją sprokurował, dając szansę rywalom na kolejne trafienie.

Nie pomylił się sam Wayne Rooney, dla którego było to już trzeci gol w meczu, a siódmy dla jego drużyny. 7-2!

W doliczonym czasie gry gospodarze zadali ostateczny, kończący cios. Ashley Young oddał soczysty strzał na bramkę Wojtka Szczęsnego, a ten nic nie mógł poradzić. 8-2 dla Manchesteru United, Kanonierzy na kolanach!

Kilka chwil później Howard Webb zakończył spotkanie, o którym wszyscy sympatycy Arsenalu będą chcieli jak najszybciej zapomnieć, a które dało wielki powód do radości fanom Manchesteru United. Czerwone Diabły pokazały Arsenalowi ich miejsce w szeregu i udowodnili, że z obecnym składem nie zawojują w lidze wielkich rzeczy.

Manchester UnitedPremier League autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.08.2011, 13:28

FabsAFC > Przy takich graczach w ofensywie jak podałeś to powinniśmy zmienić ustawienie na 4-4-2 .

HellSpawn komentarzy: 618529.08.2011, 13:28

Ja 65 pkt wyciągnąłem, ale sam Young mi zaliczył 23 pkt...

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 329.08.2011, 13:27

Ice, aR -> Mieliście w składzie dzeko Younga, lub Rooneya? Jak jeszcze mieliście go na kapitana to gratulacja. Ja tylko lekko ponad 40 pkt ;/

songoku95 komentarzy: 2348529.08.2011, 13:27

ej Ice o jakim wy youngu mówicie?:PP

januchaxxx komentarzy: 31929.08.2011, 13:26

Moim zdaniem niektórzy za dużo marzą :)

aRamsey komentarzy: 948629.08.2011, 13:26

@Ice
Przez zastój w postaci mojego wyjazdu byłem trochę nie w temacie i teraz 71 pkt :/ Jestem 100+ w Lidze K.com, zaczynam pościg!

januchaxxx komentarzy: 31929.08.2011, 13:25

Ale powiedziano w końcu o nim. A o Panu Criscito coś słyszałeś?:)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.08.2011, 13:24

Jeżeli mamy kupić LO to taki ,który jest doświadczony i już ma ponad 27 lat jak Baines .
Młody Cissokho mógłby zastopować rozwój Gibbsa ,który również ma wielki potencjał .
Taki Baines spokojnie pograłby 3 lata i wtedy Gibbs będzie już na 100% gotowy ,aby zastąpić Leightona w składzie .
Cóż i tak nie przejdzie do nas ani Baines ,ani nikt inny na LO ;/

henry147 komentarzy: 136629.08.2011, 13:24

Park passed the second part of his medical at Arsenal's London Colney training ground on Sunday and has agreed personal terms after the Premier League club dramatically stole him from under the noses of French champions Lille on Saturday morning.

The 26-year-old striker arrived at Incheon Airport in Seoul at 07:15 UK time on Monday to prepare for South Korea's World Cup qualifier against Kuwait on Tuesday week and told reporters: "I had to make a decision between Arsenal and Lille. And the decision had to be what I want and won't regret."

Park's move to Arsenal, which will cost an initial fee of around £3 million, has been endorsed by Cho Kwang Rae, the national team manager.

Vincenzo komentarzy: 182 newsów: 529.08.2011, 13:23

Niech Wenger bierze Jelenia :D Jest za darmo i może grać w LM xD

HellSpawn komentarzy: 618529.08.2011, 13:23

Ja chce Usmanova zamiast Kroenki! :D

darq komentarzy: 143129.08.2011, 13:22

Wenger niech zacznie grać w FM. Nauczy się przeprowadzać skutecznie transfery i będzie widział statystyki każdego dobrego gracza . ;D

aRamsey komentarzy: 948629.08.2011, 13:22

@Ajs
A jak tam.... FPL? :D

januchaxxx komentarzy: 31929.08.2011, 13:22

Zadzwońcie do Wengera, w plotkach czasami jest trochę prawdy. Bierzcie pod uwagę tych zawodników o których się mówi.

januchaxxx komentarzy: 31929.08.2011, 13:21

Nie ma szans na Criscito.

aRamsey komentarzy: 948629.08.2011, 13:21

@rado87
Podobno jest taka zasada w klubie, że 70% kasy z każdego sprzedanego zawodnika idzie na transfery.

HellSpawn komentarzy: 618529.08.2011, 13:21

Arsenal_1886

Wymiana za Arshavin'a może ich przekona :D

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17229.08.2011, 13:20

Ahh te emocje w środę, zaczynające się o mniej więcej 18 ;D

januchaxxx komentarzy: 31929.08.2011, 13:20

Czemu myślicie o transferach które nie wchodzą w grę ?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.08.2011, 13:20

Wy chcecie tego Criscito ,a on pod koniec czerwca został oficjalnie zawodnikiem Zenitu :D
Myślicie ,że po ponad miesiącu , Zenit go nam odsprzeda ?

Cesku komentarzy: 106129.08.2011, 13:19

Jak się nie mylę Criscito był bohaterem sagi transferowej związanej z Juventusem ale ostatecznie niespodziewanie skończył w Zenicie.

HellSpawn komentarzy: 618529.08.2011, 13:19

W LM grałby Gibbs z Vermaleanem, a poza tym i tak tam nic nie zwojujemy.

creatiVe4 komentarzy: 376429.08.2011, 13:19

Dobra już znalazłem :P

rado87 komentarzy: 629.08.2011, 13:18

@Songoku95

naprawde uwazasz ze kasa ze sprzedanego zawodnika zasila od razu budzet transferowy???

co comment

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.08.2011, 13:17

reaven11 > Nie mógłby grać w LM , to samo Cissokho ,więc raczej można odrazu wykluczyć te dwa transfery .

reavenn1 komentarzy: 20929.08.2011, 13:17

a Bastos z Lionu ? Wart 10 mln funtow i moze grac na calej lewej flance od obrony po skrzydlo

HellSpawn komentarzy: 618529.08.2011, 13:16

Ten Criscito grał kiedyś w Genoa?

creatiVe4 komentarzy: 376429.08.2011, 13:16

IceMan
Jak zrobić te WildCard?:P JEstem kompletnie zielony ;d

Vincenzo komentarzy: 182 newsów: 529.08.2011, 13:16

Jak twierdzi "The Sun" Arsenal przygotował ofertę za obrońcę Chelsea Alexa. Chelsea gotowa jest sprzedać 29-letniego stopera, który w minionym sezonie zaliczył dla "The Blues" 15 ligowych występów, za ok. 10 mln funtów.

songoku95 komentarzy: 2348529.08.2011, 13:14

rado my z tego okna mamy grubo 70 mln a jeszcze gdzie z titego Adebayora i Kolo??

Topek komentarzy: 13913 newsów: 12629.08.2011, 13:14

IceMan, w Korei jest przymus służby na 21 miesięcy, bodaj do trzydziestki. Dlatego mówi się, że musi się zgłosić w ciągu dwóch lat, bo inaczej wezmą go siłą :P O zwolnieniu nie słyszałem, ale może wyjść w praniu. Park z MU nie musiał odbywać, bo był w składzie Mistrzostw Świata 2002 (całemu składowi odpuszczoną służbę). Z kolei czytałem, że Lee z Boltonu nie będzie musiał iść, bo nigdy nie uczęszczał do szkoły średniej (nie wiem jak to wpływa). Powinniśmy być jakoś na to przygotowani.

fabregas1987 komentarzy: 2570629.08.2011, 13:14