Koniec przerwy: Everton vs Arsenal

Koniec przerwy: Everton vs Arsenal 15.09.2023, 20:42, Dominik Kwacz 1264 komentarzy

Podobno istnieją na świecie nacje, których kibice nie tylko nie irytują się przerwą reprezentacyjną, ale nawet potrafią czerpać z gry swojej kadry radość. Polska nie zalicza się do tych nacji, toteż dla rodzimych pasjonatów futbolu to zazwyczaj powód do narzekania, wściekłości, rozpaczy i wstydu. Po traumie związanej z oglądaniem meczów kadry byłego już selekcjonera Fernando Santosa, przyszła wreszcie pora na futbol przyjemny dla oka. Do gry wraca bowiem Arsenal, który w piątej kolejce uda się do Liverpoolu na mecz z Evertonem.

Choć ostatni mecz obu drużyn zakończył się wysokim zwycięstwem Kanonierów, to wcześniejsze spotkanie sezonu bardziej zapadło kibicom w pamięci. Wtedy to bowiem będący w strefie spadkowej The Toffies zdołali przełamać passę trzech porażek z rzędu, sensacyjnie pokonując ówczesnego lidera tabeli – Arsenal 1:0. W meczu, który wielbiciele magicznego „efektu nowej miotły” mogliby stawiać za koronny dowód jego działania, podopieczni Seana Dyche’a pozbawili pewności siebie ekipę Aretety, która do tego momentu sezonu przegrała wyłącznie z drużynami z Manchesteru. Dzień później na The Athletic ukazał się artykuł, w którym punktowano powody, dla których Arsenal może nie wygrać tytułu. Co ciekawe tamta porażka przydarzyła się chwilę po... pokonaniu United 3:2.

Co nie oznacza, że należy się spodziewać powtórki. Klub z niebieskiej części miasta Beatlesów zajmuje obecnie osiemnaste miejsce, zdobył w obecnej kampanii zaledwie jeden punkt, a u bukmacherów Dyche jest na szyczcie listy kandydatów do stracenia posady. Pomimo stwarzania sobie sytuacji (xG 4.7), The Blue Boys dotychczas zdobyli zaledwie dwa gole, oba w zremisowanym spotkaniu z Sheffield.

Arsenal przed przerwą w spektakularny sposób zwyciężył z Manchesterem United. Po serii meczów niepewnych znów można było podziwiać Kanonierów z poprzedniego sezonu. Walecznych, szybkich i dominujących. Forma klubowa zaowocowała powołaniami do kadr, między innymi dla Gabriela Meghalaesa, który zadebiutował w barwach Canarinhos w meczu z Boliwią.

Sytuacja kadrowa przedstawia się następująco. Mikel Arteta potwierdził na przedmeczowej konferencji, że wszyscy reprezentanci powrócili do klubu zdrowi i brali udział w treningach. Poza kadrą pozostaje Thomas Partey, Jurrrien Timber i Mohamed Elneny. W drużynie gospodarzy zabraknie Dele Alliego i Seamusa Colemana. Do składu powracają za to Dominic Calvert-Lewin i wypożyczony z Leeds Jack Harrison, jednak nie jest pewne czy będą gotowi na pełne 90 minut. Gotowy do gry jest też nowy nabytek – Beto.

Niedzielne spotkanie, choć ma faworyta, może przynieść sporo emocji. Evertonowi udawało się nie tak dawno temu powstrzymać rozpędzony Arsenal, nawet będąc w głębokim dołku. Arsenal Mikela Artety potrafi jednak wyciągać lekcje z porażek. Jeśli zagrają jak w meczu z United, lekcje futbolu na Goodison Park dostaną gospodarze.

Ups147 komentarzy: 349917.09.2023, 18:49

@Garfield_pl: dokładnie, razi taki brak konsekwencji w decyzjach w tym sezonie jakoś bardziej to widać.

mlody323323 komentarzy: 214817.09.2023, 18:48

zakład ,ze Jesus z ławki w 75 min zrobi wiecej niz Nketiah przez większość meczu

praptak komentarzy: 884217.09.2023, 18:47

Jesus mógłby dziś wejść wcześniej żeby troche bałaganu im zrobić, trochę więcej nieprzewidywalności się przyda

sebaarsenal komentarzy: 160717.09.2023, 18:47

Ja pierdyle jaki spalony znowu

Arsenal2004 komentarzy: 381017.09.2023, 18:47

Jak wczoraj Richarlison wszedł i strzelił gola i się przelamał to dzisiaj kolej na Havertza.

damianARSENAL komentarzy: 857317.09.2023, 18:47

Nie ma sensu czekać i grać Nketiahem. Dzisiaj pokazał wystarczająco dużo, Mikel dawaj Jesusa i robimy zmartwychwstanie

mlody323323 komentarzy: 214817.09.2023, 18:46

szkoda wgl komentować Nketiaha

minio7 komentarzy: 281517.09.2023, 18:46

Żebyśmy w tej drugiej linii na środku mieli kogoś kto by potrafił uderzyć jakby jutra miało nie być, może Jorginho wejdzie potem za Odegaarda…

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 117.09.2023, 18:46

@damianARSENAL napisał: "Ode zasuwa z pressingiem na 9 a Nketiah truchta. O co biega?"

damianARSENAL komentarzy: 857317.09.2023, 18:44

Ode zasuwa z pressingiem na 9 a Nketiah truchta. O co biega?

Craz komentarzy: 359817.09.2023, 18:43

Dawać jesusa bo nketja dramat

GreKa komentarzy: 342217.09.2023, 18:41

Kiwior by to lepiej rozegrał

Garfield_pl komentarzy: 2835017.09.2023, 18:40

@Ups147 napisał: "Serio fauluja nas całą pierwszą połowę i kartek nie daje, a za to Gabriel dostał? Bez jaj"
O tym wcześniej pisalem i nie mówię że Gabriel nie zasłużył, ale wcześniej zawodnicy Evertonu już powinni dostać za gorsze faule

Garfield_pl komentarzy: 2835017.09.2023, 18:39

@Elastico07 napisał: "Taki mecz był jeden.Byl też tami z Nottingham gsie nie było nawet 1"
No ten jest 5 w sezonie ;)

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 117.09.2023, 18:39

O i tu była sytuacja gdzie Gabriel miał piłkę i Trossard fajnie wychodził do prostopadlego. Kiwior by podał a Gabriel się cykal.

wnw46 komentarzy: 183017.09.2023, 18:39

@mdr_AFC napisał: "DOBRA WJEŻDŻAMY W NICH TERAZ"

Przy takiej grze Evertonu Rice daje mega pomoc w środku

@Olczyck napisał: "vieria też próbował to piłka poleciała w trybuny"
Następnym razem drugą nogą i powinno wejść ^

wnw46 komentarzy: 183017.09.2023, 18:37

"xd"

mdr_AFC komentarzy: 305117.09.2023, 18:37

DOBRA WJEŻDŻAMY W NICH TERAZ

Adamarsenal1 komentarzy: 322017.09.2023, 18:37

Byle przepchnąć ten mecz, i do zapomnienia, dla nas to trudny teren.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 117.09.2023, 18:37

@gregory3213 napisał: "Havertz wejdzie i strzeli... samobója xd"
Avatar trochę tłumaczy czemu ten żart jest tak mega zabawny :p

damianARSENAL komentarzy: 857317.09.2023, 18:36

Jeśli Everton cudem strzeli bramkę to zupełnie ten mecz się zamknie. To co rok temu.

FlameDood komentarzy: 147817.09.2023, 18:36

@Olczyck niech próbuje dalej raz się nie udało, drugi raz się nie uda to za trzecim się uda :)

Olczyck komentarzy: 107017.09.2023, 18:36

Też tak macie że jak oglądacie na canal plus to wam zjada strasznie baterie? Mi przez 45 minut około 20% poleciało a na viaplay 8

Elastico07 komentarzy: 1256817.09.2023, 18:35

@Garfield_pl napisał: "patrząc na inne mecze ,gdzie było nawet powyżej 3 to w sumie jesteśmy:) a tu jeszcze wszystko do nadrobienia"
Taki mecz był jeden.Byl też tami z Nottingham gsie nie było nawet 1

Olczyck komentarzy: 107017.09.2023, 18:35

@FlameDood: vieria też próbował to piłka poleciała w trybuny

Womanizer komentarzy: 994017.09.2023, 18:35

Everton sie posypie jak dostaną pierwszego dzwona.
Na Emirates od 1 do 40 minuty wyglądali solidnie. Od 40 do 90 jak partacze i wyjechali z 4-0.