Koniec przerwy: Everton vs Arsenal

Koniec przerwy: Everton vs Arsenal 15.09.2023, 20:42, Dominik Kwacz 1264 komentarzy

Podobno istnieją na świecie nacje, których kibice nie tylko nie irytują się przerwą reprezentacyjną, ale nawet potrafią czerpać z gry swojej kadry radość. Polska nie zalicza się do tych nacji, toteż dla rodzimych pasjonatów futbolu to zazwyczaj powód do narzekania, wściekłości, rozpaczy i wstydu. Po traumie związanej z oglądaniem meczów kadry byłego już selekcjonera Fernando Santosa, przyszła wreszcie pora na futbol przyjemny dla oka. Do gry wraca bowiem Arsenal, który w piątej kolejce uda się do Liverpoolu na mecz z Evertonem.

Choć ostatni mecz obu drużyn zakończył się wysokim zwycięstwem Kanonierów, to wcześniejsze spotkanie sezonu bardziej zapadło kibicom w pamięci. Wtedy to bowiem będący w strefie spadkowej The Toffies zdołali przełamać passę trzech porażek z rzędu, sensacyjnie pokonując ówczesnego lidera tabeli – Arsenal 1:0. W meczu, który wielbiciele magicznego „efektu nowej miotły” mogliby stawiać za koronny dowód jego działania, podopieczni Seana Dyche’a pozbawili pewności siebie ekipę Aretety, która do tego momentu sezonu przegrała wyłącznie z drużynami z Manchesteru. Dzień później na The Athletic ukazał się artykuł, w którym punktowano powody, dla których Arsenal może nie wygrać tytułu. Co ciekawe tamta porażka przydarzyła się chwilę po... pokonaniu United 3:2.

Co nie oznacza, że należy się spodziewać powtórki. Klub z niebieskiej części miasta Beatlesów zajmuje obecnie osiemnaste miejsce, zdobył w obecnej kampanii zaledwie jeden punkt, a u bukmacherów Dyche jest na szyczcie listy kandydatów do stracenia posady. Pomimo stwarzania sobie sytuacji (xG 4.7), The Blue Boys dotychczas zdobyli zaledwie dwa gole, oba w zremisowanym spotkaniu z Sheffield.

Arsenal przed przerwą w spektakularny sposób zwyciężył z Manchesterem United. Po serii meczów niepewnych znów można było podziwiać Kanonierów z poprzedniego sezonu. Walecznych, szybkich i dominujących. Forma klubowa zaowocowała powołaniami do kadr, między innymi dla Gabriela Meghalaesa, który zadebiutował w barwach Canarinhos w meczu z Boliwią.

Sytuacja kadrowa przedstawia się następująco. Mikel Arteta potwierdził na przedmeczowej konferencji, że wszyscy reprezentanci powrócili do klubu zdrowi i brali udział w treningach. Poza kadrą pozostaje Thomas Partey, Jurrrien Timber i Mohamed Elneny. W drużynie gospodarzy zabraknie Dele Alliego i Seamusa Colemana. Do składu powracają za to Dominic Calvert-Lewin i wypożyczony z Leeds Jack Harrison, jednak nie jest pewne czy będą gotowi na pełne 90 minut. Gotowy do gry jest też nowy nabytek – Beto.

Niedzielne spotkanie, choć ma faworyta, może przynieść sporo emocji. Evertonowi udawało się nie tak dawno temu powstrzymać rozpędzony Arsenal, nawet będąc w głębokim dołku. Arsenal Mikela Artety potrafi jednak wyciągać lekcje z porażek. Jeśli zagrają jak w meczu z United, lekcje futbolu na Goodison Park dostaną gospodarze.

mdr_AFC komentarzy: 305117.09.2023, 18:35

@Oldgunner3 napisał: ".Nie wywieźć 3 pkt. przy tak dyponowanej ekipie gospodarzy byłoby dużą wtopą.Arteta do roboty."

Mam wrażenie że to jednak piłkarze dograją drugie 45 min, a Arteta zostanie na ławce

minio7 komentarzy: 281517.09.2023, 18:34

@Elastico07: to dobrze, że nie w 89

Elastico07 komentarzy: 1256817.09.2023, 18:34

@minio7 napisał: "Nketiah wyjdzie na drugą połowę?"
Tak.Arteta go zmieni w 75m

FlameDood komentarzy: 147817.09.2023, 18:34

Brakuję trochę strzałów z dystansu. Widać że jest problem by oddać jakikolwiek strzał z pola karnego, to zawsze kombinujemy a w ostateczności tracimy piłkę. Niech w końcu Rice, Odegaard czy Vieira spróbują oddać strzał zza szesnastki. Raz White spróbował i udało się trafić w bramke to dlaczego oni nie mają spróbować.

wnw46 komentarzy: 183017.09.2023, 18:34

@Elastico07: jak cytujesz? :)

Garfield_pl komentarzy: 2835617.09.2023, 18:34

@Elastico07 napisał: "Xg 0.18,jesteśmy bardzo kreatywni w tym sezonie" no patrząc na inne mecze ,gdzie było nawet powyżej 3 to w sumie jesteśmy:) a tu jeszcze wszystko do nadrobienia

minio7 komentarzy: 281517.09.2023, 18:33

Nketiah wyjdzie na drugą połowę?

damianARSENAL komentarzy: 857417.09.2023, 18:32

Potrzebny Jesus i jego cwaniactwo

Elastico07 komentarzy: 1256817.09.2023, 18:32

@Szogun napisał: "Najlepiej Vieira i Saliba"
A ktoś taki jak Rice? Kojarzysz gościa?

Garfield_pl komentarzy: 2835617.09.2023, 18:32

@Reamoner napisał: "Pierwsze 45 min Arsenalu w tym sezonie to istna frajernia, nasz sposób gry generuje tylko kopanie nas po kościach, w żadnym zespole PL skrzydłowi nie mają tak ciężko jak u nas, zespół nie jest w stanie wypracować im pół sytuacji zero miejsca."
Drużyny rywali nauczyły się , że tam robiliśmy największe zagrożenie i koszą, podwajają skrzydłowych. Ta połowa zła nie była, sędzia powinien kartkować zawodników Evertonu już dawno, a pozwala na wiele, co nie jest dobre, bo czuję , że w drugą stronę wlepi kartkę od razu

GreKa komentarzy: 342217.09.2023, 18:32

@FlameDood: cicho...to ja pisałem XD
Ale bez przesady, że po 5min
Ja po prostu pamiętam jak grał, jak się ustawiał..

Xg 0.18,jesteśmy bardzo kreatywni w tym sezonie

tomaszszef komentarzy: 155717.09.2023, 18:30

Everton zrobil sie drugie stoke city. Tragicznie grają . Onana po sezonie sie wyniesie gdzies do lepszego zespolu . Pickford pewnie tez gdzies pojdzie a reszta z calvinem w chamionship bedzie grac .

Ups147 komentarzy: 349917.09.2023, 18:29

@sebaarsenal napisał: "Mamy mecz totalnie pod kontrolą"

Fajnie że sobie "kontrolujemy" milionem podań przed polem karnym, ale sytuacji z tego nie ma wcale. Jak chcemy dotrwać z 0:0 to tak pelna kontrola z naszej strony.

Szogun komentarzy: 28886 newsów: 317.09.2023, 18:29

Ok. Piwko już zakupiłem więc tak. Najgorszy dziś Trossard chociaż wszyscy wiemy,że ma talent. Najlepiej Vieira i Saliba chociaż tego pierwszego już w tamtym sezonie wszyscy skreślili. Sędzia nie kartkuje a obok mnie dosłownie Saka dostał po ryju i jeszcze mu wjechali w nogi. Gość wygląda jakby miał kilka dobrych jointów i postanowił nie krzywdzić ludzi niech zrobią to sami. Gracze Evertonu nie raz jak rzeźnicy lecz atmosfera fantastyczna. Niech Trodsard się obudzi plus Jesus I Havertz na ostatnie minuty powinniśmy coś wcisnąć bo odcinamy ich od każdego ataku.

FlameDood komentarzy: 147817.09.2023, 18:29

@GreKa oczywiście że można, bardziej te słowa kierowałem do osób które po 5 minutach od wejścia Trossarda stwierdziły że się nie dziwią czemu trossard nie gra od pierwszej minuty itp. Po prostu nie rozumiem jak po 5 minutach ludzie takie rzeczy wypisują

determinat00r komentarzy: 344 newsów: 4917.09.2023, 18:28

@FlameDood:
Pelna zgoda. Polecam zaglądać w sekcję komentarzy dzień przed meczem i dzień po meczu.

sebaarsenal komentarzy: 160717.09.2023, 18:27

Bez przesady, że to była słaba połowa. Nie zapominajmy, że to teren, gdzie zawsze nam się trudno gra. Mamy mecz totalnie pod kontrolą, brakuje trochę zimnej krwi i szybszej gry pod bramką przeciwnika. No i Eddie słabo wyglada.

praptak komentarzy: 884217.09.2023, 18:27

Sporo takiej ostrej a czasami brudnej gry Evertonu, nie zachęcają do starć fizycznych.

Vieira imo lepiej niż w zeszłym sezonie od pierwszych minut ale nadal za mało pod grą i czasem jak już jest niezła okazja to trochę brakuje pomysłu.
Trossard musi się bardziej postarać bo nie jest tak skuteczny w akcjach jak na początku sezonu i w pre.

Gra Martina podoba mi się póki co najbardziej, bardzo waleczny, kreuje, fajne próby na 1 kontakt a w pressingu najbardziej konkretny z całej ofensywy jakby kawę przedawkował

Womanizer komentarzy: 994017.09.2023, 18:26

Dobra Jesus na ratunek ok 65 minuty i może jakoś to przepchamy kolanem.
Nketiah przy Tarkowskim zgaszony jak uczniak

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976217.09.2023, 18:26

Fajne są tutaj opinie, co drugi komentarz że słaba połowa i Havertz niewinny, a z kolei reszta komentarzy że bez Havertza dobrze to wygląda XD

thegunners101 komentarzy: 248717.09.2023, 18:26

Wygląda to o niebo lepiej niż ostatnio, ale to wciąż dużo za mało. Oni będą zmęczeni w drugiej, więc liczę wtedy na bezpośrednie przebłyski i strzały.
PS Saka nie ma formy niestety i nie zapowiada się, żeby ją znalazł.

mck95 komentarzy: 43017.09.2023, 18:26

Gdybyśmy musieli grać z Evertonem co kolejkę na Goodison Park to mielibyśmy problem z utrzymanie. Strzasliwie nam nie leży ta ich rąbanka.

GreKa komentarzy: 342217.09.2023, 18:25

@FlameDood napisał: "Ludzie czy wy nie potraficie poczekać z oceną zawodnika do czasu zakończenia meczu albo do jego zmiany? Jak ja widzę że połowa ludzi juz po 5 minutach od wejścia Trossarda mówi że to zła zmiana to nie rozumiem tego... W drugiej połowie Trossi strzeli bramkę i nagle wszyscy będą skakać z radości jakie to on wejście dzisiaj miał. Poczekajcie i potem na spokojnie oceniajcie."
Komentować zagrania można? Czy też czekamy do 90?

Oldgunner3 komentarzy: 984117.09.2023, 18:25

@sidtsw: Nie,q.wa - Tuska of course.

mlody323323 komentarzy: 214817.09.2023, 18:25

@sidtsw: Nketiah udowadnia , ze jest opcją przy spokojnym 2-0 na dobicie przeciwnika nic wiecej nie wniesie duzo miał szans i wiele okazji by udowodnić swoja przydatność ale mizernie sie prezentuje

WSP komentarzy: 182417.09.2023, 18:25

@FlameDood: spokojnie, piszemy sobie i dzielimy pierwszymi spostrzeżeniami. Jak cię to denerwowało, to oglądaj mecz i zajrzyj tu po meczu

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 117.09.2023, 18:24

@wnw46 napisał: "typy sa spadkowiczami od 3 sezonow i gaja piach czemu ich nie klepiemy?"
Klepiemy, ale nie mamy klarownych sytuacji do strzału bo się bardzo głęboko bronią.

daniken komentarzy: 352117.09.2023, 18:24

Arteta już szykuje Kaja,wejdzie napewno

XandeR komentarzy: 972717.09.2023, 18:24

Ciekawe czy Beto jak pracowal w KFC tez tak machal lapami i dlatego go wywalili

tomaszszef komentarzy: 155717.09.2023, 18:24

Z normalna obroną i bez havarta jakos to wszystko spoko wyglada. Szkoda Marinellego . Trossard troche pod formą a Rice robi swoje. W drugiej jedziemy z nimi .

mdr_AFC komentarzy: 305117.09.2023, 18:23

@daniken napisał: "i nie wygrają xd"

xd

pablofan komentarzy: 205117.09.2023, 18:23

@wnw46: @wnw46: bo Arsenal za długo myśli. Zbyt wolno są podejmowane decyzje przez to everton ma czas ustawić sie w obronie. Kolejna rzecz, to dziś strasznie niedokładnie grają kanonierzy. Nketiah do zmiany bo w tym meczu siłowo nic nie ugramy.

Adamarsenal1 komentarzy: 322117.09.2023, 18:23

Havertz wejdzie i strzeli, czuję to xD

sidtsw komentarzy: 311617.09.2023, 18:23

Eddie gra jakby mial wywalone, musi wiecej zapieprzac a najlepiej to Jesus in

darek250s komentarzy: 10356 newsów: 517.09.2023, 18:23

Teraz się okaże czy potrafimy jak City przełamać impas i wygrać mecz jak idzie średnio.

mlody323323 komentarzy: 214817.09.2023, 18:22

Jesus za Nketiaha jak najszybciej błagam!!

Oldgunner3 komentarzy: 984117.09.2023, 18:22

Im dalej w las tym...Mamy sporą przewagę ,ale niewiele z tego wynika.Widać brak planu jak ją zdyskontować.Nie wywieźć 3 pkt. przy tak dyponowanej ekipie gospodarzy byłoby dużą wtopą.Arteta do roboty.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976217.09.2023, 18:22

@Elastico07 napisał: "Kolejne słabe 45m w tym sezonie.Jesus in i oby Gabi był szybko gotowy bo słabo to widzę bez niego i z taką formą odegarda i saki"

Imo niezły mecz Odeegarda, po prostu cały Everton gra bardzo dobrze, ale Norweg i tak coś probuje

GreKa komentarzy: 342217.09.2023, 18:22

Teraz rozumiem o co chodziło z tym podaniem Gabiego. Faktycznie to nie było podanie do Edka.

Reamoner komentarzy: 467817.09.2023, 18:22

@enrique: idzie im ? Nie zauważyłem... to my gramy nasze boring boring Arsenal.
Gramy takie nudy że przysypiałem w 1 połowie

WSP komentarzy: 182417.09.2023, 18:22

Ciężko powiedzieć co tu nie gra. Everton się głęboko broni i liczy na kontrę, a dodatkowo grają bardzo fizycznie. Nasi dobrze rozgrywają, ale nie stwarzają sytuacji. Nketiah jest w tym układzie w ogóle niewidoczny. Dodatkowo niepokoją mnie ciągłe błędy Zinchenki. Vieira bardzo spoko gra.